Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 318 od 318

Tema: Može li se postaviti granice bez grubosti/urlanja/prijetnji... nastavi niz

Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004

Početno

Oslobođenje!

marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

I sad se toga pridrzavaj. I kad ti pokusa uvlit grizodusje da si ti kriva jer nije uzela opremu za tjelesni, jer ju nisi podsjetila, odgovori joj da je to njen tjelesni a ne tvoj.

Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010

Početno

Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Tebi ne treba radnja nek rakija zorom

može

Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    ovo su ti preteški zadaci i za tinejdžere , to kad roditelji postanu onda nauče
    Ma kako joj nisu bili preteški pred par mjeseci, pred godinu dana.

Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, spisak . Odprintaš "to do list" sa satnicom i pokačiš na strateška mesta: iznad radnog stola, na vrata ormara, u kupatilo, kuhinju.
    I kažeš joj da sledi uputstva korak po korak.
    Jutros je uspjela bez popisa, ali napisati ću joj ga (usput će vježbati čitanje.
    Napisati ću i pravila ponašanja.

Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca...linearno, haha, pa to je nemoguća želja.
    Ako ti se žuri, učini sve umjesto nje.
    Ako ti se ne žuri, pusti da se sprema svojim tempom. I sve provjeravaj. Tamo negdje oko 19 godina će se vjerojatno "linearno" početi spremati.
    Ne želim ništa raditi umjesto nje. Dosta mi je.
    Da, treba imati svoj tempo. To je točno.

Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kriteriji su ti previsoki . Plus -ono sto je tebi ( pre)vaznio njoj je zadnja rupa na svirali. Ustani pola sata ranine , skuhaj caj, pojedi dorucak u tisini i malo odmeditiraj.
    Konkretno jučer, probudila se sama malo prije 6, jer je nešto sanjala, pa je došla k meni... dakle, imala je preko sat vremena za sve.
    Ne kužim u čemu su previsoki kriteriji? (Ok, osim u potkošulji....)

Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ja baš razmišljam kako ću se početi dizati u 5:00, možda i malo vježbati, srediti se i napraviti doručak pa tek onda tjerati ukućane iz kreveta. S tim da se ja s dvoje djece i mužem borim slično kao Mojca s jednim djetetom.
    E... uđe li muž u priču, pa unese svoju nervozu jer se upravo probudio... uf... o tome ne želim ni pisati.

Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca : kod mene to pomnozi x3
    ova najmanja je kaos sama po sebi i bit ce jos najgora, cini mi se
    O draga...

Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, skroz kuzim frustraciju oko izlaska iz kuce, jer iz kuce moramo izaci i, u principu, drustveno je prihvatljivo jedino ako smo obuceni. Znaci radite na tome da razumije jednostavne radnje koje treba obaviti - jutarnja higijena, oblacenje, izlazak.

Drugi kriteriji, te odbaci. Stvarno nisu problem.

Sto ce se dogoditi ako na sarenu potkosulju ima bijelu majicu? Ama bas nista. Ako je hladno, a majica nema rukave, ok, nadjite neku koja ima (neka sama odabere; nije bitno ako boje i stilovi ne odgovaraju). Odaberite odjecu navecer, ako te smetaju razbacane ladice. Ja napravim tako s trogodisnjakinjom kad se sjetim, a kad se ne sjetim, onda se nosim s razbacanim ladicama jer njoj nikad nista isprve nije dobro pa mijenja. Moja greska; ne njezina.

Nece se nista dogoditi ako nema slape na nogama, a stoji na plocicama. Obut ce ih kad joj postane hladno.

Frizura kao frizura. Teoretski, moze staviti i rogove, zar ne?

Ako te smeta razbacana soba, ukloni barem 75% stvari koje moze razbacati, a ne zeli ili ne zna spremiti (a ne zelis ni ni ti, iz ovog ili onog razloga).

Pojednostavi sama sebi zivot, prvo.
    Sve stoji.
    Dopire polako.

Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Preuzela si sve njene odgovornosti.
    Pravljenje kreveta i pospremanje njene odjeće NIJE u tvojoj nadležnosti.
    Nema odlaska na spavanje dok ne pospremi kaos od igranja. Ti dotad gledaš TV i ne daš joj izaći iz sobe.
    Toplo predlažem da je naučiš navinuti alarm da se sama ustane i spremi za školu. I da, ako ne bude spremna, samo odeš i pustiš je da zakasni u školu. Sramota kašnjenja u razred nešto je najgore što mogu zamisliti.

U trenu kad su se moje same počele buditi, pripremati si doručak i spremati za školu, odjednom nijedna više nije bila u cajtnotu.

Radi se o bračnom krevetu, a ne o njenom.

Alarm nije opcija, jer ne spava u svojoj sobi, pa bi u 6. ili 6.30 probudila muža koji je legao u 2-3, ponekad i 4.

Imamo glupo riješen stambeni prostor, živimo u dva jednosobna stana, od kojih je jedna u prizemlju, a drugi na tavanu. Njena soba je na tavanu, ali spavamo svi zajedno u sobi u prizemlju (nije još opcija da spava sama udaljena dvije etaže).
    Postoje šanse da se to promijeni u relativno skoroj budućnosti.... deda nije najbolje i polako, u suradnji s doktoricom, pripremamo teren za njegov smještaj u dom... a onda bi živjeli bez među etaže i s dovoljnim brojem soba da svatko ima svoju.

Jutros sam ju pustila da sve sama obavi. Osim pripreme doručka. To ću kad ovo postane navika.

Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, i tako svako jutro? I ti ustrajes u tome da ju ti budis, da sparuje odjecu, da spremas njen krevet, i da ju ti vozis?
    Ja kad ovakve stvari procitam, pomislim samo jedno...hebateled, nikad od mene pozrtvovne majke. Ja i kad bih vjerovala da je sve to vazno ne bih imala samodiscipline da to sve provodim.
    Nije svako jutro, ponekad je bolje, ponekad je i gore (ako je muž blizu).
    Ponekad ju on vozi, češće ja, jer se on tek budi kad mi odlazimo.

Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    OJa spremam djecu za školu ujutro ali 90% navedenog ne fermam 5%. Ne znam koliko puta sam shvatila da su zaboravili obuci potkošulju ispod majice usred zime (boja mi je irelevantna) - ok, idu bez potkošulje. Oblačili su se predugo za doručak kod kuće? Ok - idu u školu bez doručka, tamo imaju užinu nakon 2h, preživjeti će. Bosi na pločicama? Ja izlazim svaki dan bosa na balkon bacit smeće, di ću njima braniti da bosi stoje na pločicama a u kući. Ajd zube ih tjeram da operu, češljanje je opcionalno Nepospremljeni kreveti, odjeća nagurana u policu s odjećom za ponovno nositi, cista odjeća pretumbana, pidžama/jastuk/posteljina na podu? Svakodnevno. Ništa od toga nije preduvjet za otići u školu pa može ostati do popodneva netaknuto (a često i do spavanja). Ponekad im pofotkam nered i pošaljem na mob uz #janisampepeljuga, pa pospreme nakon škole ok flipnem na zgurani mokri ručnik u polici kad ga pronađem ujutro, pa daj bar to objesi na radijator, da se ne usmrdi... I sto je najbolje, uz sve to svejedno smo često jako na knap s izlaskom, vjerojatno zato sto ja pijem ujutro kavu i prekasno shvatim da je već 7:10 a oni pajke

Naravno, ponekad i ja pospremam za njima, ali zato jer mi je od volje i pospremam po kući, ne živčanim zbog toga jer je moja odluka da pospremam umjesto njih umjesto da im to prepustim...

ukratko, granice bi ipak trebale biti kompromisne

Ima dana kad sve navedno lakše podnosim. Jučer nije bio jedan od njih.
    Ali više volim red.
    Red oko mene - red u meni.

Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    mojca poslusaj cure, odjecu pripremi vecer prije i ne dozvoli joj da bira ujutro. ma niti navecer dok se ne upristoji
    sto se tice nereda, ja sam po savjetima cura s foruma uvela kaznu od 5kn za svaki nepospremljeni krevet, neraspremljenu sudericu, ostavljenu robu okolo... vrlo brzo se doveo u red i shvatio da mu se trosi deparac
    i nemoj ju lovit za ramena i vikati. puno jace djeluje smireno u hladno okretanje i ignoriranje
    Hm... mojoj novac baš nešto ne znači... ima nekoliko punih kasica.. ali uopće ju ne zanima koliko je novaca unutra i što može s njim.
    Možda bi ovo bio dobar mehanizam da osvijesti važnost novca.

Citiraj llella prvotno napisa Vidi poruku
    a najbolje mi je kaj ja svako malo onako navečer ležim u krevetu i mislim si: ma sutra ćemo drugačije...lijepo ćemo ujutro, ne znam..svi zajedno maziti u krevetu ili ćemo negdje ići zajedno...
    e da...

Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    mojca, svi su rekli već svašta korisno
    htjela sam samo reći za tu šarenu potkošulju, pusti je prvom prilikom tako u školu
    dogodit će se jedna od dvije stvari:
    1. ništa
    2. jedna će joj prijateljica nešto na to reći i onda nema šanse da to više ikad obuče
    Točno.

Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010

Početno

Oslobođenje!
    Daaaaaaa!

Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    I sad se toga pridrzavaj. I kad ti pokusa uvlit grizodusje da si ti kriva jer nije uzela opremu za tjelesni, jer ju nisi podsjetila, odgovori joj da je to njen tjelesni a ne tvoj.
    Je, to redovito radi, i redovito ju otkantam...

Od sad će se sama spremati i na plivanje (kapa za plivanje, fen, šlape, ručnik, friški veš, kupaći, kaša za nakon treninga....)
    Nema više.
    Dosta je bilo torture.

Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008

Početno

Mojca,

Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011

Početno

OJa spremam djecu za školu ujutro ali 90% navedenog ne fermam 5%. Ne znam koliko puta sam shvatila da su zaboravili obuci potkošulju ispod majice usred zime (boja mi je irelevantna) - ok, idu bez potkošulje. Oblačili su se predugo za doručak kod kuće? Ok - idu u školu bez doručka, tamo imaju užinu nakon 2h, preživjeti će. Bosi na pločicama? Ja izlazim svaki dan bosa na balkon bacit smeće, di ću njima braniti da bosi stoje na pločicama a u kući. Ajd zube ih tjeram da operu, češljanje je opcionalno Nepospremljeni kreveti, odjeća nagurana u policu s odjećom za ponovno nositi, cista odjeća pretumbana, pidžama/jastuk/posteljina na podu? Svakodnevno. Ništa od toga nije preduvjet za otići u školu pa može ostati do popodneva netaknuto (a često i do spavanja). Ponekad im pofotkam nered i pošaljem na mob uz #janisampepeljuga, pa pospreme nakon škole ok flipnem na zgurani mokri ručnik u polici kad ga pronađem ujutro, pa daj bar to objesi na radijator, da se ne usmrdi... I sto je najbolje, uz sve to svejedno smo često jako na knap s izlaskom, vjerojatno zato sto ja pijem ujutro kavu i prekasno shvatim da je već 7:10 a oni pajke

Naravno, ponekad i ja pospremam za njima, ali zato jer mi je od volje i pospremam po kući, ne živčanim zbog toga jer je moja odluka da pospremam umjesto njih umjesto da im to prepustim...

ukratko, granice bi ipak trebale biti kompromisne
    Ja sam negdje na ovom tragu, prilagođeno mlađoj dobi djece.

I cca 3/4 naših svađa je zbog toga jer negdje žurimo, a žurimo zato jer sam se ja prekasno digla, pa lančana reakcija...izračunala sam da bih se trebala dići oko 5:30 da sve stignemo bez histerije. Ali avaj, noćas mlađi nije spavao od 2 do 5:30, čak sam i mislila da li da se samo dignem, ali dismisala sam tu ludu pomisao i okrenula se na drugu stranu. Do 7:30.

sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009

Početno

Ovo da si sami namjeste alarm... imala je starija alarm, to je obično značilo da se mlađi probudi i govori joj alarm alarm alarm... onda se ona probudi jer je on probudi, ugasi alarm i nastavi spavati Ali pogasila je sve preko praznika i sad joj već dva tjedna govorim da ih nazad upali pa nikako... a očito ni meni nije dovoljno stalo do toga kad je nisam natjerala.

Ali inače budđenje izgleda tako da im upalim svjetlo, osiguram da su koliko-toliko budni da ne zaspu iste sekunde kad odem (ne uspijem uvijek) onda se ja odem oblačiti, prati zube, šminkati... kad se spuste za doručak u kuhinju onda ili jedu doručak ili idemo ravno na oblačenje cipela, ovisno o satu naravno
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.01.2019. at 11:11

llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008

Početno

Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, mene ovdje najvise cudi llella. Jasno mi je kako covjek s jednim djetetom ako je pozrtvovan moze zapeti u tom" ja te opominjem, al sve napravim umjesto tebe bas onako kako jedino treba ", al s troje, cetvero djece? Ono, kako.
    Ooo ne radim ja ništa umjesto njih, pogotovo ne umjesto ove dvije od 11 i 8.g., zato im soba izgleda kao da je bomba pala, šta su obukle danas u školu nemam pojma, mm ih je probudio, spremile se i otišle..jedino ovim mlađima pripremim ja navečer...najveću smo jednom ostavili ujutro da zakasni u školu i od onda se ustaje bez problema, ali treću ne mogu ostaviti da "zakasni" u vrtić jer je mm vodi, i onda ona cviliiii, prvo se ne želi ustati, pa samo onak bezveze cvili radi ničega, ono kao da plače , pa ne želi jesti, a ne može ići ako ne pojede jer nema u vrtiću doručak zbog alergija, a onda probudi i ovu od tri godine i ako se ona još sjeti cice...veselje
    S najvećom je najviše natezanja oko mobitela i tv, ona bi stalno visila na tome, ali doslovno stalno.. i još ju počeo pucati pubertet pa odgovara i okreće očima i takvo sve neko lijepo ponašanje, a treća ju oponaša
    Izgleda da je najveći problem zapravo ta promjena kod nje i u njezinom ponašanju,( a onda i kod treće) koja je počela ove jeseni, a utječe i na sve ostale, ali ja se očito još nisam naučila nositi s tim, nego puknem i počnem se derati
    i znam ja u teoriji sve kako bi trebalo, i blago vama koje ste u toj fazi već, ali ja još izgleda čekam taj vlak

magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005

Početno

Ovo da si sami namjeste alarm... imala je starija alarm, to je obično značilo da se mlađi probudi i govori joj alarm alarm alarm... onda se ona probudi jer je on probudi, ugasi alarm i nastavi spavati
    ovo kao da si mene opisala. samo je zakoniti umjesto mlađeg

Datum pristupanja
    Apr 2004

Početno

moje stave alarm na pisaći stol tako da se moraju ustati.

Datum pristupanja
    Apr 2004

Početno

mene jako fascinira što mi cure peglaju svu robu (mlađa ima više vremena i bolju motoriku pa pegla i muške košulje), čak i uredno poslože robu u ormar, ali im svejedno nije žao svog truda, nego svako jutro ko turbine provrte police u potrazi za the kombinacijom .

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Očito su vidli da mama ne pegla pa da ipak ugledaju ćemu
    I moja popegla nekaj ako joj je jaaako bitno,
    Za ovu godinu nemam neku datum predviđen da moram baš peglati,prošle godine sam peglala jednom i to u prvom dijelu godine
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.01.2019. at 13:50

mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009

Početno

mene jako fascinira što mi cure peglaju svu robu (mlađa ima više vremena i bolju motoriku pa pegla i muške košulje), čak i uredno poslože robu u ormar, ali im svejedno nije žao svog truda, nego svako jutro ko turbine provrte police u potrazi za the kombinacijom .
    Moja je mene nedavno pitala jel imamo mi peglu. Ja ne peglam al nismo zgužvani, ne lažem

magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005

Početno

i tako... svaka tema zavrsi na peglanju

Datum pristupanja
    Sep 2007

Početno

Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je mene nedavno pitala jel imamo mi peglu. Ja ne peglam al nismo zgužvani, ne lažem
    tak je i Franka prije par godina ušla u boravak, našla mene s peglom te začuđeno vikala Klari: Klara, dođi vidi mamu kak pegla, i to s pravom peglom!!!

Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010

Početno

Ajme... vrištim!

mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009

Početno

Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme... vrištim!

You think you know...youuuu doooon't knoooow LOL