Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
Kod V.
I u vrticu i još negdje.
I da riješimo ovo s objašnjavanjima... i ja sam ozbiljna kad sam ozbiljna. I hladna kao spricer.
Ali ne želim djetetu koje kaže “ja bi pecivo” odgovoriti kroz zube “ako ne prestaneš tražiti pecivo izrezat ću ti triko” kao prvu rečenicu.
Ja ne samo da bih to rekla na prvu, ako se mala ne bi smirila na prvu loptu, nego bih i učinila bez osdtupanja. Ne bih triko izrezala, jer ipak je plaćen pa je to glupo, ali bih ga štajaznam zaključala u ormar na 2 tjedna. Pa nema mala 2 godine....

Da, oni ispituju naše granice. I da, ja sam svojima višekratno dozvolila da ih i nađu tj. da udare glavom o njih. Nekoliko puta su plišavci bili na hlađenju u podrumu, kao i kabeli i druge stvari. Također i mobitel, ali kod 10godišnjaka.

Svaka dob ima svoje metode. Ono što je primjereno dvogodišnjacima (skretanje pažnje, kako je lijepo zutaminuta opisala) nije primjereno za klipaču predškolku koja baca stvari po cesti. Da je moja, dobila bi mjesec dana zabrane društvenih aktivnosti tipa pozivanja prijatelja i odlazaka k njima, odlazaka na rođendane na koju ju pozovu i slično. I još bih je natjerala da prijateljima objasni zašto. Ovo je kod mojih bilo primjenjivano od pete do desete godine, stim da su jako jaaako brzo izvukli pouku. Treba imati u vidu do čega im je jako stalo i opaliti po tome, bez dizanja glasa, bez uzrujavanja, ali i bez odustajanja od odluke koju smo donijeli. Bez uključivanja previše emocija. Kraj priče.

U konkretnoj situaciji ja bih na traženje peciva odgovorila kao i casa: ne može, idemo. Nakon togabih je uzela za ruku i odvukla.