Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Razvod zbog nedostatka intimnosti

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno Razvod zbog nedostatka intimnosti

    Ne znam da li postavljam pitanje na pravom mjestu;
    trebam savjet!

    U braku sam malo više od 6 godina, jedno dijete.

    Ne znam uopće kako bi počela, uglavnom; već 3 godine između supruga i mene nema intimnosti ( prođe i godina dana bez seksa, poljubaca nema odavno i nikako, nježnosti ma ničega). Puno smo raspravljali o tome, mene je jako diralo kad su se te aktivnosti počele prorjeđivati ( sa njegove strane najprije ), razgovarala sam, plakala, molila da nađemo riješenje, bilo me strah raspada braka...Onda bi se on potrudio pa bi neko vrijeme to bilo bolje, ubrzo opet po starom. S vremenom sam i ja prihvatila takvo stanje i potpuno se prestala trudit. I sad je situacija upravo kako sam gore opisala, nema više ničega.

    Što se tiče njega kao oca, ili naše financijske situacija i svih drugih segmenata koje čine brak, sve je u redu, solidno. Nema svađa, nema nesuglasica...

    Ali mi živimo kao cimeri, kao brat i sestra doslovce.

    Sada sam ja pokrenula temu budućnosti i ostanka u takvoj zajednici i spomenula sam razvod kao opciju.

    On to ne želi i kaže da pokušamo ponovo, da se sve to može vratit.

    Bilo mi ga je žao, vidim da bi uistinu patio da do razvoda dođe.

    A ja ne mogu ,nemam više niti jedan osjećaj prema njemu u tom nekom ljubavničkom smislu, ne mogu zamisliti da spavamo skupa, ni da se ljubimo ,ma ništa...

    Volim ga i poštujem kao brata, ne znam da li se uopće mogu izrazit...

    Grozno mi je, htjela bi van, a žao mi je njega užasno... Nesretna sam, nezadovoljna i frustrirana ovom situacijom a nemam hrabrosti za neki radikalan potez pa što bude...Ima li ovdje pomoći?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Zasto nemas hrabrosti za radikalni potez?
    Sto kaze zasto ne zeli seks?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Seks je nestajao postepeno. Na početku sam se trudila na sve načine da se održi, on se opravdavao stresom na poslu, umorom... Nikada se nije dogodilo ako bi on želi seks da bi ja odbila, ali stvarno nikada..možda zvuči čudno, ali toliko je bilo rijetko da mi nije padalo na pamet odbijati.

    Onda je on prestao tražit, ni ne približava mi se...s vremenom sam se i ja povukla i sad više ne mogu ni zamisliti da bi se seksali. Nemam potrebu za izvlačenjem od seksa, jer i on spava kraj mene svaku noć, ljeti ako smo sami i bez odjeće, i ništa. Bude da svom mobitelu, poželi laku noć i okrene se na drugu stranu.I to već dugo tako.

    Vratila sam kilažu nakon poroda, normalno izgledam, mislim da nije to problem. I isto tako, sigurna sam da nema ljubavnicu, naravno nikad ne mogu bit 100 % sigurna ali po svim nekim pokazateljima nema.

    Već dugo razmišljam o razvodu ,ali sad sam prvi put ga suočila s tim.

    Najprije sam imala strahove da li ću moći financijski, bilo mi je muka radi djeteta s obzirom da je jako vezan za oca...I sve sam to nekako posložila i odlučila da mogu.

    I sad kad sam načela s njim temu, i vidila njegovu reakciju, i baš tugu u očima i strah, sad više nemam snage...A opet ovako provesti ostatak života isto ne mogu...užasan osjećaj.

  4. #4
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Neki ljudi jednostavno imaju vrlo nizak libido. Jel takav bio oduvijek ili se nešto promijenilo u braku?

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    popričaj još jednom i dav puta ako treba, nađite neke kompromise

  6. #6
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Seks je samo jedan dio intimnosti i bliskosti, nije nevažan ali mislim da je manje važan.
    Dodir, zagrljaj, blizina, poljubac, osjećaj pripadanja i sigurnosti kad se stisneš uz nekog, staviš mu glavu na rame... ako svega toga nema i nemate potrebu za tim onda to više nije brak nego zaista cimerski odnos.
    Ako je primarno problem u nedostatku libida dok želja za intimnošću još uvijek postoji onda je problem medicinske prirode.
    Ja sam stekla dojam iz tvog posta da među vama uopće nema osjećaja više.

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Koliko godina imate?

  8. #8
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ally, ja bih na vašem mjestu krenula prvo sa jednim dobrim terapeutom za parove

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Ja 37, on 36.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ally, ja bih na vašem mjestu krenula prvo sa jednim dobrim terapeutom za parove
    Ovo je dobar prijedlog.

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ally23, kakav je bio seks u godinama kad ga je bilo sve manje? Da li je bilo kakvih tehnickih problema kod muza?
    Pitam da nije neko organsko stanje u pitanju npr. dijabetes.
    Isto tako trebao bi provjeriti zdravlje jer muskarac u tim godinama sa tako niskim libidom , mogao bi imati neki zdravstveni problem.
    Jer meni je sve to prilicno cudno.
    Ili on nije iskren prema tebi.
    Ili prema sebi. Ili ima zdravstveni problem.
    Ne vidim cetvrtu opciju kao mogucu.
    Terapeut za parove je uvijek dobra ideja .

  12. #12
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ally23, kakav je bio seks u godinama kad ga je bilo sve manje? Da li je bilo kakvih tehnickih problema kod muza?
    Pitam da nije neko organsko stanje u pitanju npr. dijabetes.
    Isto tako trebao bi provjeriti zdravlje jer muskarac u tim godinama sa tako niskim libidom , mogao bi imati neki zdravstveni problem.
    Jer meni je sve to prilicno cudno.
    Ili on nije iskren prema tebi.
    Ili prema sebi. Ili ima zdravstveni problem.
    Ne vidim cetvrtu opciju kao mogucu.
    Terapeut za parove je uvijek dobra ideja .
    veliki potpis na gore napisano.

  13. #13
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    http://ordinacija.vecernji.hr/budi-s.../aseksualnost/ dosta piše o tome:


    Prijateljica mi je psihoterapautica, bavi se problemima vezanim za seksualnost. Znala je spominjati svog kolegu, autora ovog teksta kao jako dobrog terapeuta.


    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  14. #14
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kakav je prije bio po tom pitanju, dok ste bili momak i cura? Jel i onda bio manje zainteresiran nego što bi trebao biti?

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Neki ljudi jesu manje zainteresirani za sex. Mene bi brinuo manjak intimnosti, zagrljaji,poljupci I to.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •