Stranica 6 od 9 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 404

Tema: Prvašići 2019/2020

  1. #251
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pa informacija ni nema prvih par tjedana škole
    eventualno roditeljski, kod nas on bude u 1. ili 2. tjednu nastave
    ali ako dovodite odvodite djecu iz škole možda možete prozboririti koju
    Da, može ako učiteljica hoće - ali ako neće, nema šanse...

    Zato je roditeljski sastanak prilika. Obično to bude u prvih par dana nastave. Tada se obično daje podatak o terminima informacija (primanja roditelja).

  2. #252
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Mamice, grlim i nadam se da su to prvi dojmovi. Držim nam svima fige da lijepo uklizimo u školske klupe. Iako sam ja jedna od onih u zbornici, privatno ću uvijek reći, ako ne ide, prebacite dijete drugoj učiteljici, školu. Nama je vrtićka komunikacija bila isto tako siromašna, a dijete prezadovoljno i poslije jako hvaljeno. Svejedno sam se zbog toga loše osjećala pa razumijem, ali možda se učiteljica preventivno gradi jer, vjeruj mi, roditelji i u 23 sata znaju slati poruke. Dajte svemu malo vremena, naravno, nemojte trpiti ako ne bude kako si htjela.

    Mi ćemo isto biti čudaci s prehranom, ali imam sreće pa mog to ne dira i voli biti čudan. Danas smo u dm-u kupili preslatke svemirske kutijice i već planiramo prve zdrave obroke. Možeš mu dodati bombone za druge, neka ponudi. Ne znam kako se tvoj nosi s time. Kažem, imam sreću da je vilenjaku najvažnije zdravo jesti pa sam tu zaista bezbrižna.

    Javi nove dojmove, nadat ću se da će vam ipak biti sve dobro!

  3. #253
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    Mi smo onda sretnici ove godine, sastanak svih prvašića i roditelja smo imali u 6.mj. predstavili su se glavni djelatnici škole i učiteljice prvih razreda te se podjelili listići što sve kupiti za prve dane u školi. Pročitan nam je i popis u kojem budemo razredu.

    Juler su na stranici škole objavili i u koliko sati treba doći, sa roditeljlima i kada bus vozi djecu doma.

    Baš sam zadovoljna, knjige će nas čekati na stolu, dolazimo s praznim torbama. Kad je stariji išao u 1. razred prije 2 godine toga nije bilo, samo popis učenika na vratima škole dan prije početka i upoznavanje taj prvi dan.
    Posljednje uređivanje od mašnica : 06.09.2019. at 14:10

  4. #254
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Odgovorit cu svima u jednom postu i nadam se da cu obuhvatiti sve tocke dnevnog reda

    Da, kod nas je nastava pocela. Propust sigurnosne naravi je bio vrlo, vrlo ozbiljan i sretni su sto imaju posla s roditeljem koji je povukao rucnu, duboko uzdahnuo i odlucio im dati drugu sansu uz ozbiljan razgovor. Vjerujte mi da bi im vecina drugih roditelja navukla novinare na vrat. A ja sam sretna sto je se dijete snaslo i sacuvalo u svemu tome.

    Roditeljskog nije bilo niti ga ima na vidiku, a priliku za razgovor sam dobila iskljucivo radi gore spomenutog incidenta. Nase je da cekamo ispred vrata skole i ne prilazimo razredu i uciteljici. Jos niti raspored sati nije sastavljen, a radi se (uce se pjesmice, crta se, reze, lijepi, boja..) i koriste se knjige pa ja njemu sve lijepo natovarim u torbu i onda on jadan posrće pod njom. Tockici ne dolaze u obzir jer od stana do razreda ima brdo stepenica za prijeci, sto uzbrdo, sto nizbrdo. Ono malo sturih informacija sto smo dobili, potpuno je konfuzno i nedoreceno - npr., 90% prvog sata je posveceno tome sto trebamo donijeti od likovnog pribora, mapa, kosuljica, sve sa imenom.. sve sam ja to lijepo nakupovala, donijela, na sto je se ona totalno zbunila, "nisam mislila odmah". Onak.. wtf? Onda reci - kada dodje vrijeme za to, reci cu vam da donesete. (Donijeli su svi, ne samo ja).

    Prehrana - fasiranci i pohanci ne dolaze u obzir. On trenira dva sporta (svojom voljom.. ja ga molim da izabere jedno i rijesi nas sviju muke), izmedju jutarnjeg treninga i skole ima vremena taman da se okupa i ruca. Tako da netom prije skole pojede obilan, kvalitetan rucak. Po meni mu iduca dva sata nije bas nista potrebno, ali cips je nesto cemu on ne moze odoljeti. To mu je apsolutna hrana br.1 (zato i ima dopustenje povremeno ga kupiti i pocastiti se), sada kada je vidio da to svi nose, dobio je vjetar u ledja i nema sanse da ga posaljem sa jabukom u skolu. Bacit ce je u prvi kos za smece i uvaliti se nekome u vrecicu, a zaista ga ne zelim dovoditi u takvu situaciju. S picem nemam problema - vodu obozava, dosta pije, svaki dan u skolu nosi svoju bocu od 300ml i vrati je praznu. To je ok, sokovi su nepotrebni.

    Inace, vec danas je sate proveo miran, bez brbljanja i opomene - uspješno je zatučen , ali od uciteljice i dalje ocekujem napredak, i po pitanju komunikacije s roditeljima i po pitanju ostvarivanja njegovih potencijala.

  5. #255
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Slažem se. Inače se kod bilo kakvih incidenata napravi barem jedna radionica s djelatnicima stručne službe, a onda se i s roditeljima o istoj stvari razgovara uz stručnu službu na roditeljskom. Vjerovat ću da će to i učiniti. Bravo za današnji dan i samo hrabro!

  6. #256
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nama je prosli tjedan uciteljica poslala mejl s ponavljanjem sto sve treba
    Uz napomenu da ce raspored biti od danas do sutra dok se ne ustabili
    Tako je i kod vecih bilo

  7. #257

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Prijavljujem razocaravajuci pocetak skolske godine.

    Razred je super, decko je se odlicno snasao, ima puno prijatelja i poznatih u razredu, na satu sve odlicno obavlja, prenosi mi informacije, odradjuje zadace.

    ne vidim zašto je razočaravajući početak, sve su to normalne pojave u školi
    ja baš mislim prema ovoj prvoj rečenici da je početak bolji nego što je mogao biti i da roditelji šire negativne vibracije, tj. svaka nova generacija roditelja sve više "drami"

    glavno je da pozitivno prihvaća školu, zabavno mu je i prenosi informacije - budite sretni i veselite se s njim

    mislim da unatoč svim forumima, informacijama koje su danas vrlo dostupne, roditelji i dalje imaju nerealno viđenje i očekivanja
    došli ste u školu, niste više u vrtiću; u većini škola nema kuhinje i prehrane u prvim danima, informacije isto tako; ako je baš jako hitno odeš i zamoliš učiteljicu za minutu razgovora, ali prespavaj i sagledaj situaciju iz drugih kuteva; (mislim da su učitelji primorani izreći neke stvari koje vam se čine da odbija suradnju, ali danas si roditelji svašta dopuštaju i šalju poruke, zovu na privatne brojeve i sl. u svako doba dana i noći, ne poštuju učitelje, vrše pritisak, i okolo pričaju baš ovako kao i ti ... )


    ne vjerujem da ne paze na sigurnost djece - nezgode se mogu dogoditi roditelju pred očima, a kamoli ne u školi s toliko uzbuđenja u prvom tjednu
    prehrana - neće svaki dan cijelu školsku godinu nositi smokiće i čipseve - uživaju prve dane u školi, jer nisu gladni za bi jeli sendvič tijekom ta dva sata što su u školi i zato jer im je slađe pojesti nešto iz vrećice, a i to je jedan od načina na koji će djeca koja nemaju poznate iz vrtića privući pažnju druge djece i tako se upoznati




    Uživajte, opustite se, sve će biti u redu!
    I poslušajte novi #bullhit

  8. #258

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Inace, vec danas je sate proveo miran, bez brbljanja i opomene - uspješno je zatučen

    Dijete je došlo u školu, i u razredu sigurno nije sam.
    Nije zatučen - nego prihvaća školska pravila da ne ometa druge u radu i treba ga posebno pohvaliti zbog toga. Ima vremena pod odmorom, prije škole i poslije, i za brbljanje i za zabavu. A vjerujem da im su im sati na početku prvog razreda organizirani na način da ne moraju 45 min sjediti mirno nego da imaju priliku i za interakciju i za šetnju po učionici.

  9. #259
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Vrijeska, htjela bih ti odgovoriti, ali prije svega me cudi ocigledno povrsno citanje mojih postova. Iz njih je vidljivo da sam odlucila upravo to "prespavati", strpiti se i dati drugu sansu.

    Nezgoda o kojoj pisem nije "incident" nego ozbiljan propust uciteljice o kojem je jucer brujalo cijelo "nase malo misto" - ne zelim odavati o kome je rijec navodeci detalje. Dakle, incident je kada se dijete udari, padne, mozda i odluta u drugi razred. Ovo je bilo puno, puno gore.

    Ne dramim niti radi nedostatka kuhinje, a vec sam rekla da to pitanje necu potezati niti na roditeljskom niti privatni medju roditeljima, ali valjda se mogu pozaliti ovdje ljudima sa kojima sam po nekim (po meni osnovnim) odgojnim pitanjima na istoj valnoj duljini?

    Znam ja kakav je odnos roditelja danas prema uciteljima, razrednicima, uzasavam se viber komunikacije u svako doba dana i noci. Ne zanima me ispijanje kave s njom, viberisanje niti razgovor dugo u noc, u bijelu zimsku noc.

    Ali ocekujem osnovne informacije - raspored sati ili, ako nije jos sastavljen, pismenu obavijest o tome koje knjige i biljeznice da ponesu iduci dan i sto je za domacu zadacu. Ovako smo moje dijete i ja i jos par njih informatori za cijeli razred jer djeca ne prenose to kuci i roditelji nemaju pojma. I obavijest kada tocno donijeti pribore i, ako je potrebno, jedna - dvije recenice pri preuzimanju djeteta. Ako je problem mog djeteta brbljavost - dovoljno mi je cuti "gospodjo, skrenite mu paznju na tisinu tijekom sata".

    Mislis li da su to prevelika ocekivanja roditelja kojem prvo dijete po prvi put polazi u skolu?

    I za kraj - pored recenice "uspjesno je zatucen", stavila sam smajlic, sala je ocito neuspjela i neshvacena. Ali u internetskoj komunikaciji, to je jedini nacin na koji se moze pokusati izreci.
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 06.09.2019. at 16:38

  10. #260
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Eh, ja sam danas došla u napast da napišem odgovor kao Vrijeska, ali sam odustala iz više razloga.

    1. Mi NE ZNAMO kako je stvarno bilo (ne forumaši, nego ni roditelji prvašića) toj djeci u školi
    2. Da je meni netko tako rekao nakon prvog školskog dana mog sina, vjerojatno bih imala potpuno isti stav kao mamica
    3. Svi smo mi jako osjetljivi na svoju djecu, malu i veliku, kad se nađu u novoj situaciji

    mamice, iskreno se nadam da ćete prevladati sve početne poteškoće i da će školovanje krenuti glatko. Ja nikada nisam bila jako zadovoljna školom, ali moja djeca su bila dosta dobro prilagođena. Njima je škola bila ok, a ja sam im uvijek nalazila mane (s razlogom, bar ja mislim da je bilo razloga). Danas znam da sam ponekad pretjerala, ali isto ponekad nisam dovoljno zagovarala njihova prava. Ne možeš sve odraditi savršeno. U školi ima jako jako puno faktora na koje ne možemo utjecati. Možemo se boriti da našoj djeci bude tamo bolje, a možemo i trebamo raditi na jačanju njihovog samopouzdanja i zalaganja za sebe. Sve to na kraju često ispadne dobro, iako ne uvijek na najbolji i najlakši način.

  11. #261
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ja se opcenito govoreci o danasnjim roditeljima slazem s Vrijeskom.

    I meni dijete ide po 1.put u 5.razred, sto je potpuno drugacije od prva 4 razreda, nis ne znam, al strpljivo cekam roditeljski za tjedan ili dva kad cemo imat vise info. I bas sam uzbudjena.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.09.2019. at 17:30

  12. #262
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se opcenito govoreci o danasnjim roditeljima slazem s Vrijeskom.

    I meni dijete ide po 1.put u 5.razred, sto je potpuno drugacije od prva 4 razreda, nis ne znam, al strpljivo cekam roditeljski za tjedan ili dva kad cemo imat vise info. I bas sam uzbudjena.
    Hvala na pokusaju doprinosa temi.. biti ce mi korisno kada mi dijete krene u peti razred
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 07.09.2019. at 08:49

  13. #263
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Mamice, sa prvim djetetom sam se osjecala bas kao i ti sad. Proći će te, vjeruj mi. I nece biti strasno. On ce prezivjeti i prozivjeti skolu na potpuno drugaciji nacin od tebe i ako se ne pokazu neki ozbiljni problemi za TVOJE dijete, opusti se. Tvoj dojam , na kraju, ionako nije bitan jer ti ne ideš u školu. Njegov je, a ako je on zadovoljan i uspješan , to je jedino bitno.

    Ovaj tjedan smo imali roditeljski za prvasice. Ima ih 21 u razredu, miješani su boravak/neboravak. Uciteljica je trenutno zamjenska, mlada ko rosa, ali do beskraja simpaticna i nadobudna. Ičiteljica u boravku je divna, bila je divna i kad sam ja isla u tu oš prije 30 godina.

    Dobili smo upute za ponedjeljak, popis stvari, pogledali 54 slajda upitali sva bedasta pitanja i ona pametna...
    Razred je po sastavu ok, ima ih 10 iz vrtićke grupe, i najvaznije od svega, najbolji prijatelj je s njim u razredu.

  14. #264
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    I učiteljica mog mlađeg sina se slično postavila - ne da svoj broj mobitela ni mail. Ima službeni mail koji imaju svi u sustavu, ali ne vjerujem da ga čita.
    Inzistirala je da neće zapisivati djeci što je za zadaću niti izlaziti pred školu to govoriti roditeljima, već da djeca to mogu sama od prvog dana. I mogu reći da je funkcioniralo. Raspored su imali od prvog dana i držali su ga se.
    Ako roditelji imaju kakvu poruku za učiteljicu, mogu napisati u informativku ili zvati na školski telefon.
    Moja djeca su dosad prošla 6 godina razredne nastave i nisam imala još razlog zvati učiteljice.

  15. #265
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Osobno mi je drago sto nije dala svoj broj mobitela. Napisala sam to vise puta na forumu i napisat cu opet, grozim se takvog nacina komunikacije sa uciteljicom. Koliko vidim oko sebe, uciteljici se pise i zivka ju se u svaka doba i to mi je uzasno i nepostivajuce prema uciteljici. Po tom pitanju sam old school - postoji vrijeme informacija (za koje mi jos ne znamo kada je ), eventualno sluzbeni mail i moze se na licu mjesta, u primjereno vrijeme, provjeriti sve sto se zeli.

  16. #266
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Mamice i ja sam prosle god imala prvasica

    Oni na pocetku sk.godine nemaju ni ustaljeni raspored sati te sukladno tome informacije ce doci na red tek kad naatava krene ajmo rec "kako spada".
    Nakon prvih tjedana zasigurno cete dobit termin za prve informacije no ne vjerujem da ce bit prije mjesec dana nastave da uciteljica stigne malo bolje upozna djecu.

    Ne brini, sve ce bit ok najbitnije da je djetetu ok u skoli.

    Sretnooo!

    Kod kcerke nemamo ni mob ni mail od ucke samo.informacije i informativku. Sve ok.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.09.2019. at 11:14

  17. #267
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sve super funkcionira.

  18. #268

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Nije normalno nemati raspored kad nastava pocne i mamice ja te razumijem. Lili 5 razz je drugaciji to znamo al ipak je dijete u skoli vec 4 god i naviklo je. Mamicino dijete je sad prvi put u tako novoj situaciji i ako zena kaze da je bio ozbiljan propust ja vjerujem da je bio....a uciteljica nije ni najodgovornija kad se jos uvijek nezna ni kad je primanje a to se treba znat od prvog dana. Dok svi komentiraju da je to ok i normalno dotad ce takvih uciteljica i bit

  19. #269
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Informacija za roditelje nema u rujnu, prosincu, sijecnju i lipnju.

    Na početku polugodišta nema o čem informirati, a na kraju se bave djecom i ocjenama, ne roditeljima. To je ok. Znaci imaju vremena za sloziti informacije, sad još slazu rasporede.

    Raspored razredne nastave treba uklopiti s predmetnom zbog stranih jezika i vjeronauka, treba i to imati na umu.

  20. #270

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Kod nas je i za sina i za kcer bilo talo da je roditeljski prvi tj a na primanje smo mogli i u rujnu i svaki mj osim zadnja dva tj skole. Nikad nije bili da cjelog mj nema primanja

  21. #271
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Kod nas nema informacija ni u rujnu ni lipnju jer se prvo slazu rasporedi nastave, pa tek onda informacije. A tad se i upoznaju djeca i uciteljica.

    Hocu reci da to nije nista neobicno da mamici unaprijed olaksam ako ne bude znala termin informacija do kraja mjeseca da ne iscekuje iz tjedna u tjedan.

    Pa imala sam i ja prvasica prosle godine kao i prije 4 god po prvi put, nije da nisam bila u toj situaciji

    Samo polako i strpljivo, bit ce sve ok.

    I da apsolutno vjerujem mamici da se dogodio propust koji se nije smio dogoditi. Uopce ne sumnjam u to.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.09.2019. at 14:44

  22. #272
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    A kad bolje razmislim zapravo nema ni u prosincu ni u sijecnju kad tek pocinje polugodiste.

    Kod sina su posebno bile "distancirane" i stroge uciteljice u pogledu ulazaka u skolu, nosanja torbi umjesto djece, prenosenja informacija je bilo iskljucivo preko djece od samog pocetka. Htjele su poticat samostalnost. Bilo mi je isto jako cudno na pocetku, poslije smo se navikli.
    I nije uopce lose ispalo na kraju.

  23. #273

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Raspored razredne nastave treba uklopiti s predmetnom zbog stranih jezika i vjeronauka, treba i to imati na umu.

    Ali predmetna nastava svoj raspored pravi pre početka školske godine, bar kod nas.
    Ponekad se desi poneka zamena u rasporedu, ako se greškom časovi preklapaju ili slične situacije, ali raspored predmetne nastave se obično zna pre prvog radnog dana.
    Prvih par nedelja na snazi je svakako privremeni raspored, i u predmetnoj i kod učiteljica, a strani jezici, građansko/veronauka uskaču u taj privremeni raspored kako mogu, ako se već iz nekog razloga rasporedi nisu uklopili na vreme.
    Nije mi se nikad desilo da pošaljem decu u školu (osim prvog radnog dana) a da ne znaju koje će časove imati.
    Samo ja i ne bih nikad poslala decu u školu sa svim knjigama koje imaju, radije bi ih poslala prazne torbe, ako već učiteljica ne zna koje časove će imati, zašto bi deca bila obavezna da joj izlaze u susret tegleći sve svoje knjige?
    Ne znam, ja uopšte nemam saosećanja za taj tip "uhodavanja". Ako se očekuje od dece da budu spremna za početak nastave, onda se valjda očekuje bar isto to i od onih koji treba da su im primer narednih godina?

  24. #274
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Meni je bilo zbunjujuce sto je najveca vaznost na uvodnom satu pridodana priboru za likovno. I receno nam je da ce se prvih dana bojati i sarati dok ne dobiju raspored. I ja sam onda poslala dijete sa priborom i jednom biljeznicom. Medjutim, on se poceo vracati iz skole sa zadacima iz knjige (nesto za napraviti, pa pjesmica za nauciti), prvim odradjenim lekcijama, pa sam ja onda pocela stavljati i knjige u torbu. Ono sto mi je on prenosio, provjeravala sam kod drugih roditelja i djece (iako on jos iz vrtica ima naviku da mi prenosi sve informacije i poruke od teta i sasvim je pouzdan). Provjeravala sam jer me zbunjivalo da nemamo nikakvog pismenog niti usmenog naputka od nje (informativke? Mogu se samo nasmijati). Jucer je prvi put ostavila pisani trag sto da ponesu za ponedjeljak, na komadu nekakvog reklamnog letka.

    Na kraju, apsolutno je najvaznije da se on dobro snasao i da ima lijep razred pun dosadasnjih prijatelja i poznanika. Ali mi smo imali srece jer je prilicno zreo, samostalan, prenosi informacije i odradjuje zadatke. Sto je sa ostalim roditeljima? Ima ih nekoliko cija djeca jos uvijek placu kada ostaju u razredu, a da ne govorim o tome da ni riječi doma ne govore o zadaći.

    Meni je puno normalnija situacija kod, npr., Babyboys i Masnice nego ova kod nas. Ali, ponavljam se kao papagaj, tek je prvi tjedan iza nas, druga odjeljenja prvih razreda su vec odrzala roditeljski sastanak, pa se nadam da ce i kod nas biti u dogledno vrijeme. Cisto da znamo koje su obveze nas kao roditelja i kakav raspored nas ocekuje.

  25. #275
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Mamice,

    E kad ovo procitam, to mi mijenja sliku. To mi stvarno nije ok da vam nije rekla sto da djeca nose u skolu taj prvi tjedan bez obzira sto je taj tjedan vise igra i upoznavanje.

  26. #276
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nemamo ni mi od uciteljice broj telefona ali kad su klinci na izletu ili necem drugom onda uciteljica posalje par slika predstavnici razreda pa ona to spakira u wh grupu

  27. #277
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Evo i ja ću napisati još nešto na ovoj temi jer je prigodno, a moram se negdje pojadati: nemam tremu nego mi se povraća od prvog dana škole. A znam da ću i cmizdriti pa mi to dodatno ne doprinosi pozitivnoj slici mene kao majke prvašića i općenito (tješit ću se da ima još neka). A razloga nemam. U vrtiću je bio pozitivni vođa grupe, pametan je, svestran, ok, pomalo čudan i svoj, nebitno mu je s kim će biti u razredu, kaže nekog ću valjda upoznati. Neopterećen. A ja, koja sam obožavala sve razrede i dane ići u školu, a sada i na posao - eto, muka mi je danima, poprilično. Nisam uzbuđena, euforična i to. Lastane, koju terapiju piti?

  28. #278
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Palcice a sto te tocno brine? Jesi mozda osvijestila razlog/uzrok?

    Probaj da maleni ne osjeti ili bar se pretvaraj da je to uzbudjenje.

    Meni je bas super kad je netko svoj i neobican :cool:

    Kaze jedna obicna zenska

    Edit: za utjehu i ja sam cmizdrila, uvijek cmizdrim u takvim situacijama, suza suzu goni
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.09.2019. at 19:20

  29. #279
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i ja ću napisati još nešto na ovoj temi jer je prigodno, a moram se negdje pojadati: nemam tremu nego mi se povraća od prvog dana škole. A znam da ću i cmizdriti pa mi to dodatno ne doprinosi pozitivnoj slici mene kao majke prvašića i općenito (tješit ću se da ima još neka). A razloga nemam. U vrtiću je bio pozitivni vođa grupe, pametan je, svestran, ok, pomalo čudan i svoj, nebitno mu je s kim će biti u razredu, kaže nekog ću valjda upoznati. Neopterećen. A ja, koja sam obožavala sve razrede i dane ići u školu, a sada i na posao - eto, muka mi je danima, poprilično. Nisam uzbuđena, euforična i to. Lastane, koju terapiju piti?
    Prvo dijete, prvi put u skoli. Strah od nepoznatog - to je to. Grlim!

  30. #280
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Hvala mamice! I ja tebe!

    Lili, ne vidi on to, krijem, ali neću si lagati da sam ushićena. Sutra ćemo izaći i na ručak da proslavimo to važno nadolazeće razdoblje. On to vidi kao pozitivnu promjenu. Čudnost mu je do sada odlično prolazila, ali nema garancije. A to su sve nove situacije i sredina na koju ne mogu utjecati već se nadati samo dobrom. Kako je netko napisao, neka je njima dobro, mi uvijek možemo psihijatru za roditelje prvašića. Malo mi je i licemjerno jadati se, ali dajem si oduška bez obzira što ne znam zašto mi je muka.

  31. #281
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozda padam s Marsa (odnosno sigurno padam s drugog kontinenta), ali u cemu je problem sa sastavljanjem rasporeda prije prvog dana skole? Pa nije da moraju upoznati ucenike da bi smislili koji sat ce imati matematiku, a ni ucitelji se ne vracaju s godisnjeg prvi dan skole, zar ne?

    Mislim, nismo ni mi imali raspored, od osnovne do srednje skole na samom pocetku, a uskladiti ga nisu znali ni do zimskih praznika. Valjda se na tom planu nista nije promijenilo.

  32. #282
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Raspored satničar radi ljeti. Eventualno dolazi do malih preinaka ako je npr. prof. iz stranog jezika na dvije škole pa mu se preklapaju sati. Možda će u svojoj nastavi učiteljica donekle biti fleksibilna, ali djeca moraju znati koje će knjige nositi i to je veliki propust učiteljice.

  33. #283
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ponekad ima veze s nastavnicima koji predaju na vise skola, ali zapravo ne bi trebao biti nikakav problem sastaviti raspored.

  34. #284

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda padam s Marsa (odnosno sigurno padam s drugog kontinenta), ali u cemu je problem sa sastavljanjem rasporeda prije prvog dana skole? Pa nije da moraju upoznati ucenike da bi smislili koji sat ce imati matematiku, a ni ucitelji se ne vracaju s godisnjeg prvi dan skole, zar ne?

    Mislim, nismo ni mi imali raspored, od osnovne do srednje skole na samom pocetku, a uskladiti ga nisu znali ni do zimskih praznika. Valjda se na tom planu nista nije promijenilo.
    Problem je u nečem banalnijem - zbog fluktuacije nastavnika, školama je često do samog početka nastave nemoguće naći zamjene za neke predmete i nije rijetkost da u nekim školama počne nastava, a oni nemaju nastavnika iz npr. geografije ili glazbenog.
    To vjerojatno nije problem sa školama u centru grada (iako ni tamo nije bajno), ali škole na periferiji ili u seoskim sredinama imaju s time velikih problema.
    Još veći je problem sa zamjenama (bolovanja, porodiljni) ili nadopunom satnice (nepuno radno vrijeme).

    Naravno, ovo nema veze s razrednom nastavom, jer tu raspored predmeta slaže učiteljica sama. Jedino što treba znati je koje dane djeca imaju strani jezik ili vjeronauk, ali to se obično zna unaprijed.

  35. #285
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Istina je ovo što kaže tanja i toga ima sve više u školama, ali onda se sastavi raspored za postojeće stanje pa se, kad se stanje promijeni, sastavi novi.
    Satničaru se u normi 1 sat oslobađa za te poslove, što je često premalo za obim posla tijekom godine

  36. #286
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Veliki ove godine iz matke ima bas satnicara
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.09.2019. at 10:02

  37. #287

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ponekad ima veze s nastavnicima koji predaju na vise skola, ali zapravo ne bi trebao biti nikakav problem sastaviti raspored.
    X
    Nije problem uopšte ako su su, jel, svi razumni i spremni na saradnju, ima ljudi koji pokrivaju po 4-5 škola u raznim mestima, pa se opet složi raspored.
    Kod nas je poslednjih nekoliko godina organizovana jedinstvena državna "berza" za ljude kojima treba dopuna satnice ili zamena, tako da se sve raspodele i prebacivanja završe pre početka nastave.
    Što opet ne bi trebalo da ima puno veze sa planiranjem rasporeda u prvom osnovne, gde je najveća šteta od neuklopljenog rasporeda eventualno izgubljen čas-dva stranog jezika ili veronauke - za prvake stvarno nije neka tragedija...

    Naravno, slažem se da deci sve to smeta puno manje nego nama roditeljima, i da je život puno lakši kada maksimalno smanjimo očekivanja od škole.
    Recimo, moj je ovogodišnji kriterijum takav da očekujem da mi se deca vrate iz škole fizički neoštećena (modrice i poderotine na kolenima i dlanovima ne računam).
    Svako lepo iskustvo koje deca donesu iz škole, novu veštinu ili znanje, pozdravim kao dobrodošao bonus, ali ih niti očekujem niti podrazumevam. Osećam se puno bolje kada sebi stvari postavim tako, a bolja sam i deci takva, nego dok sam postavljala svoja očekivanja na nerealno.
    I da, forum je čitan u Srbiji, a obilato se i koristi, da ne kažem iskorišćava. Prošle godine je naša stručna služba sasvim sigurno bila inspirisana, recimo, materijalom koji je postavila Peterlin, ne sećam se tačno naziva, ali tema je bila uklapanje prvaka u školu, odnos škola/roditelji itd., bio je link na prošlogodišnjoj prvačkoj temi .

  38. #288
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Peterlin je regionalni autoritet!

  39. #289

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Kod nas se nikada raspored u višim razredima nije znao na vrijeme. Tek nakon neka dva tjedna se fiksirao. U srednjoj je druga priča. Dobiju ga prvi dan. No sad više meni nije bitno jer više ne mramo uglavljivatii muzičku i ostale vanškolske aktivnosti.

  40. #290
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    Sretno nam svima sutra i posebno našoj dječici neka im prvi školski dani budu sretni i bez puno treme i straha

  41. #291
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Sretno prvašićima od ! I mamama!

  42. #292
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Mi smo raspored sati za prvašiće dobili prošli tjedan na uvodnom roditeljskom sastanku. Iskreno, to je nadmašilo moja očekivanja, sa starijim nije bilo (niti još uvijek jeste) tako lijepo organizirano.
    Još mi je za boravkaše logično da ne bude odmah raspored, ali za one koji ne idu u boravak raspored sati je imperativ. Pa neće valjda svaki dan sve nositi.

    Moji su oboje bili preuzbuđeni sinoć, nisu mogli zaspati, bolili su trbusi itd. Prvašica tek popodne ima školsku priredbu.
    Sretno svima!

  43. #293
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Naši dojmovi su baš lijepi. Prvi put sam uspjela ne plakati. Dobili smo učiteljicu koju smo priželjkivali, ide u razred s prijateljem. I tek nas je na kraju dana oboje obuzeo adrenalin. Mi večeras nećemo moći spavati.

  44. #294
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Naši dojmovi su baš lijepi. Prvi put sam uspjela ne plakati. Dobili smo učiteljicu koju smo priželjkivali, ide u razred s prijateljem. I tek nas je na kraju dana oboje obuzeo adrenalin. Mi večeras nećemo moći spavati.
    Ovo se zove lijep početak školskih dana... Sretno i dalje!

  45. #295
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Moj je oduševljen. Najviše činjenicom da su danas pisali zadaću u skoli ( ne moze doć sebi da ne mora to doma). Učiteljica kaze je super. Tzk mu se jako svidja. I hrv.

    Vidjet cemo kako dalje

  46. #296
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    I moj je oba dana dobio zadaću. Prvi napisati svoje ime na kartončiću i tome se jako posvetio i dodatno ga je ukrasio u svom stilu, za danas je također zadaća ponovljena na roditeljskom jer dvije trećine razreda nije zapamtilo. Učiteljica je topla, stara škola, naglašava njihovo osamostaljivanje, zajedništvo, pristojnost i suradnju. Odmah je s njima definirala i pravila. Poslije smo je sreli pa je prešla cestu da se rukujemo i pozdravi ga - osvojila nas je definitivno. I još je oduševljen i prvim treningom.

  47. #297
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Naši još nisu dobili knjige,pa se ovih dana(ova 2 dana ) samo druže i upoznaju.Školska torba je samo modni detalj,jer ,Božemesačuvaj,kakav bi to đak išao u školu bez torbe.I tako su svi slatki,sa tim praznim torbama.Dobro,unutra imaju pernicu,svesku i šlapice.Juče je bio roditeljski,dobili smo raspored.E sad,kod starije se uvijek nakon 1-2 tjedna mjenjao,ne znam hoće li se i ovaj kod mlađe mjenjati.

  48. #298
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nismo ni mi, kao ni raspored, ali nosimo bilježnice i već rade.

  49. #299
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    Mi smo dobili dio knjiga prvi dan, dio knjiga jučer, još samo jedna radna nedostaje. Uzbuđenje je jako veliko, jedva se čeka polazak u školu samo se malo teže ustaje. Ali i to će s vremenom biti bolje.
    Jučer smo već imali roditeljski i za razr. nastavu i za boravak, učiteljica je malo starija i jako je simpatična, rekla je da voli red i rad i da ne brinemo, do 4.razreda oni svi budu super. Bila je oduševljena jer su na 1.satu tjelesnog svi stali u red kako im je rekla jednom, pa još jednom ponovila, rekla je da su kao veliki kako ju lijepo slušaju.

  50. #300
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Kako mi je drago zbog vas sviju! Pomalo i zavidim

Stranica 6 od 9 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •