Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 404

Tema: Prvašići 2019/2020

  1. #301
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Pridružujemo vam se, moja N. i ja
    Kako smo u drugoj državi, naš se školski program razlikuje od vašega, ali nam je zajedničko što su prvasici i naše brige za njih.
    Kod nas je priredba održana krajem prethodne školske godine, u šestom mjesecu, i tada smo upoznali učiteljicu i drugare iz razreda. S N. ide njih 8 iz iste vrtićke grupe, što joj za početak odgovara. Škola nam je počela prošle sedmice, tako da mi već završavamo 10 radnih dana. Raspored smo dobili treći radni dan, prvi je bio čista forma, drugi su valjda nešto i radili, trećeg su dobili knjige i raspored.
    Naši kreću sa 6 godina u devetogodišnju osnovnu školu. Ne znam da li su premali ili šta, ali nekako imam osjećaj da nisu spremni. Moja već par puta nije čula učiteljicu, ne pamti zadaće. Ja lagano ludim, njoj je super. Juče smo imali roditeljski, koliko sam skontala svi su takvi. Učiteljica kaže da su samostalni i brzo usvajaju novine, vidi da su mali. Bit cijelog dana u školi im je hrana, samo čekaju odmore da jedu, dijele hranu.
    Zasad su na bojanju, iz matematike mi se čini da nešto smisleno rade.
    Od N. čekam da školu počne ozbiljnije shvaćati, njoj je to još izgleda vrtić.

    Mamice, žao mi je što vam je incident obilježio početak školovanja, vjerujem da će nastavak biti mnogo ljepši.

  2. #302
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Naša je oduševljena, sve je lijepo posloženo i kako treba.

  3. #303
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Mi lagano krecemo prema osamostaljivanju.

    Dobio je tri zadatka od mene:

    1. Sam sebi mora citati. Odavno cekam da se oslobodi i pocne citati, vidim da to ima u sebi, ali kao da nema dovoljno samopouzdanja da se upusti u to. Dakle, prvo islovka, a onda procita rijec, nema veze. Bitno je da to samostalno odradjuje. Kada treba nesto napisati, po potrebi gleda u napisanu rijec i "kopira" je. Sve super, neka se snalazi, vjezbom do savrsenstva.

    2. Sam sebi priprema torbu za skolu. Ja mu samo procitam koje sate ima, a njegov je zadatak staviti knjige, biljeznice, pribor i uzinu. Naravno, povirujem okom da provjerim je li sve ok

    3. Sam odlazi u skolu i vraca se iz nje sa nekoliko prijatelja iz razreda. To smo prvi put danas isprobali. Mi roditelji smo se dogovorili, objasnili im pravila ponasanja, rutu kojom moraju proci i danas smo ih iz "zasjede" potajno pratili. Super su to odradili!

    Sve su ovo veliki koraci na koje sam ponosna sto su postignuti!

  4. #304
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Bravo

  5. #305
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ja sam na kraju tjedna pomalo i zatečena svojim sinom. On je onako zanimljiv, malo je drugačiji i u vrtiću je navikao biti vođa u skupini, uvijek dobro prihvaćen. Inače je otvoren, sada se drži na distanci. Upao je u nogometni razred, među ekipu iz nekog drugog vrtića, istog kluba. On i nogomet su dva suprotna pojma. Uglavnom, malo ide na svoju ruku u izvršavanju zadataka. Ako treba na desnu stranu nacrtati, on to odradi na lijevoj, ako treba nacrtati sebe, on nacrta učiteljicu i tako. Grafomotioričke vježbe zbrza i malo je reći da izgledaju užasno s obzirom da može biti iznimno uredan. Ima tu i njegovog perfekcionizma pa izlazi iz škole zabrinut i zadnja dva dana kaže nesretan. Uglavnom, beskrajno dug, oscilirajuć i neobičan tjedan. Ufam se u kvalitetu učiteljice i da će se sve posložiti, nadam se što prije.

  6. #306
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    mamica, super!

  7. #307
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Mamice super!
    Palcice ppznato mi je to kad dijete popularno u vrticu dodje u skolu u razred u kojem je ekipa koja se poznaje otprije bilo iz vrtica ili sa sporta.

    Tako.je moj sin.bio omiljen u vrticu, svi su se htjeli igrat s njim, borili se za njegovo drustvo.

    U razredu ga je zatekla.jedna.grupica djece koja se poznaje jos iz vrtica pa on vise nije bio no.1.

    Malo mu je trebalo da prihvati drugacije okolnosti, nogomet je of course bio.zajednicki interes tim deckima, a moj.sin uopce nije bio zaludjen nogometom.

    No uz njih I on je poceo trenirat nogomet nogomet bas zna bit "potreban" za socijalizaciju na samom pocetku.

    Moj sin sad krece u 2.razred I odlucio se za promjenu sporta. bit ce socijalizacija odradjena, samopouzdanje naraslo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.09.2019. at 23:24

  8. #308
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Palcice,

    Ja bih mu samo ukazala da se u skoli rade zadaci koje zada uciteljica, a ne po svome. Na tome bih inzistirala, prije nego krene dobivat ocjene u 2.polugodistu jer ocjene su vezane uz odredjene zadatke.
    A malo pomaknuta rjesenja I crteze moze uvijek servirat (to moj radi, kaze uciteljica odmah mozete vidjet na panou sto je F. uradak jer je poseban I odskace uvijek od vecine, ali postuje zadani okvir).

    Dakle NE:
    Ako treba na desnu stranu nacrtati, on to odradi na lijevoj, ako treba nacrtati sebe, on nacrta učiteljicu.

  9. #309
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Pozitivno je što je taman krenuo na neki sport u kojem se jako pronašao i gdje ga trener hvali pa će to barem malo podići cijelu situaciju, još je prerano za išta zaključiti. Više me je zatekao njegov pristup radu.

  10. #310
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Pa tek je krenuo, ovo su sami pocetci..pusti vremenu...

  11. #311
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Joj, tako je i moj sve radio po svome, a tete u vrticu se rastapale nad njim. Dok u zadnjoj godini nisam tome stala na kraj i zatrazila od njih da ga "upravče". Upravo iz bojazni da ce tu praksu nastaviti i u OŠ. Neka on bude kreativan u slobodno vrijeme, ali mora nauciti i slijediti pravila i zadatke.

    Takodjer je zatrazio da trenira nogomet kako bi se uklopio sa deckima u kvartu. U individualnim sportovima je odlican (plivanje, trcanje, biciklo), ali s loptom Boze sacuvaj. Treninzi mu se zasad svode na bjezanje od lopte kako "ne bi dobio potres mozga" (drama queen), ali neka, polako. Bitno je da je vani, na zraku, da se druzi i bori za svoje mjesto pod suncem.

  12. #312
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Mamice i palčice, baš su vam fora dječaci!

  13. #313
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa tek je krenuo, ovo su sami pocetci..pusti vremenu...
    Kaj bi on sad treniral?

  14. #314
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj bi on sad treniral?
    Sto bude htio

  15. #315
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Palcice,

    Ja bih mu samo ukazala da se u skoli rade zadaci koje zada uciteljica, a ne po svome. Na tome bih inzistirala, prije nego krene dobivat ocjene u 2.polugodistu jer ocjene su vezane uz odredjene zadatke.
    A malo pomaknuta rjesenja I crteze moze uvijek servirat (to moj radi, kaze uciteljica odmah mozete vidjet na panou sto je F. uradak jer je poseban I odskace uvijek od vecine, ali postuje zadani okvir).

    Dakle NE:
    Ako treba na desnu stranu nacrtati, on to odradi na lijevoj, ako treba nacrtati sebe, on nacrta učiteljicu.
    Slažem se. Kreativnost je dobrodošla u slobodno vrijeme ili kad se završi sve što je učiteljica za dala, a ne umjesto toga što je učiteljica zadala. Mi smo imali muku da mlađeg sina uvjerimo u to. Još kad se ustanovilo da ne može prepisati s ploče... Ufff... Ali dobro je na kraju ispalo iako je trebalo dosta roditeljskog nadzora. Nadam se da će vaša djeca biti dosadno tipični odlikaši

  16. #316
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Jurana, hvala, nadam se da ću i ja to opet misliti kad se oporavim od ovog tjedna.

    Peterlin, prepala sam se da sam krivo procijenila njegovu grafomotoriku, za vikend je dovršio sve i ispalo je da može super i precizno odraditi zadatke. Požurio je, bio odsutan, pričao, ne mogu jamčiti. Išao je u vrtić gdje su puno slikali, ali ne strereotipne crteže kuće, stabla i obitelji, slika s mojoj prijateljicom umjetnicom drugim tehnikama i uživa - ok, sad će crtati kako se od njega očekuje, čak je i vrlo detaljno i lijepo odradio zadaću. Kreće sljedeći tjedan i na umjetničke radionice, imat će vremena za vlastite kreacije i iskazivanje sebe.
    Dano mu je na znanje da mora izvršavati zadano.

  17. #317
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Palčice, tek je počelo, a bit će još svakakvih dana.... dijeete samo trebas shvatiti da škola nije vrtić i da je učiteljica osoba koju treba poslušati. Sve će biti u redu, ali period adaptacije traje. Nekako mi se čini da su se moji prilagodili do božićne priredbe. Nek e stvari su išle lakše, za druge je trebalo malo dulje. Uostalom, tako je i nama kad npr promijenimo radno mjesto. Treba vremena da otkrijemo dobre strane i naučimo izlaziti na kraj s onim drugima.

  18. #318

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Nama je drugi tjedan puno teži od prvog. Prvi je prošao super. Izlazio je iz škole u dobrom raspoloženju. Ide u boravak i sad su počeli ostajati 8 sati.

    Ovaj tjedan primjećujem da ima neku zadršku prema školi. Ujutro do škole bude dobrog raspoloženja ali kad dođe ispred nekako se povuče i stane sa strane.
    Nadam se da je to samo privremeno dok mu ne sjedne sve. Inače prošli tjedan se igrao s drugim dječacima ali sad se malo povukao. Ne zna nikog otprije. U vrtiću se slagao sa većinom, čak mogu reći da je bio popularan.

    Veći problem mi predstavlja što je jako izbirljiv oko hrane a meni mu ne ide u prilog. Mislim da će više bit gladan nego sit. U dilemi sam da li mu davati doručak prije škole bar da budem sigurna da je jedan obrok pojeo kako treba. Ili da ga pustim da ogladni i da mora nešto pojesti u školi.

  19. #319

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ja bih mu dala doručak. AKo ogladni, biti će umoran, dekoncetriran i teško će pratiti nastavu i izdržati 8 sati.
    Dala bi mu nešto zasitno da sam sigurna da je barem jedan obrok pojeo kako treba.

  20. #320
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj fritula prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je drugi tjedan puno teži od prvog. Prvi je prošao super. Izlazio je iz škole u dobrom raspoloženju. Ide u boravak i sad su počeli ostajati 8 sati.

    Ovaj tjedan primjećujem da ima neku zadršku prema školi. Ujutro do škole bude dobrog raspoloženja ali kad dođe ispred nekako se povuče i stane sa strane.
    Nadam se da je to samo privremeno dok mu ne sjedne sve. Inače prošli tjedan se igrao s drugim dječacima ali sad se malo povukao. Ne zna nikog otprije. U vrtiću se slagao sa većinom, čak mogu reći da je bio popularan.

    Veći problem mi predstavlja što je jako izbirljiv oko hrane a meni mu ne ide u prilog. Mislim da će više bit gladan nego sit. U dilemi sam da li mu davati doručak prije škole bar da budem sigurna da je jedan obrok pojeo kako treba. Ili da ga pustim da ogladni i da mora nešto pojesti u školi.
    Doručak obavezno daj kod kuće, a odaberi nešto što voli i što će sigurno pojesti. Doći će to sve na svoje mjesto, ali nemoj ga pustiti izaći iz kuće da ne pojede doručak. U školi može opet jesti. Ako je izbirljiv, glad mu neće biti motivator - prije će se onesvijstiti nego pojesti nešto što mu ne odgovara.

    Treba vremena da nađe prijatelje i istomišljenike. Napisala sam prije da je to isto kao nama kad promijenimo radno mjesto, čak i teže jer odrasla osoba ima više iskustva i može sama sebi objasniti što treba činiti, a dijete to iskustvo tek treba steći. Nek se fokusira na dobre strane. Bit će sve ok kad shvati da je i drugima teško. Prvi tjedan je bilo igranje i upoznavanje, a sad već polako kreću obveze jer škola nije vrtić i nema mogućnosti izbora, treba odraditi ono što učiteljica traži. Ali bit će tu i lijepih trenutaka i dobrih stvari, pa će se uskoro opet veseliti. Sretno!

  21. #321
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj fritula prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je drugi tjedan puno teži od prvog. Prvi je prošao super. Izlazio je iz škole u dobrom raspoloženju. Ide u boravak i sad su počeli ostajati 8 sati.

    Ovaj tjedan primjećujem da ima neku zadršku prema školi. Ujutro do škole bude dobrog raspoloženja ali kad dođe ispred nekako se povuče i stane sa strane.
    Nadam se da je to samo privremeno dok mu ne sjedne sve. Inače prošli tjedan se igrao s drugim dječacima ali sad se malo povukao. Ne zna nikog otprije. U vrtiću se slagao sa većinom, čak mogu reći da je bio popularan.

    Veći problem mi predstavlja što je jako izbirljiv oko hrane a meni mu ne ide u prilog. Mislim da će više bit gladan nego sit. U dilemi sam da li mu davati doručak prije škole bar da budem sigurna da je jedan obrok pojeo kako treba. Ili da ga pustim da ogladni i da mora nešto pojesti u školi.
    Jesi pokusala razgovarati s njim, pitati ga kako se osjeca, sto mu se svidja, a sto ne svidja u skoli? Mozes ga izvesti u setnju i na sladoled i pokusati izvuci informacije kroz neobavezni razgovor.

    Ja bih mu obavezno dala bogat i kvalitetan dorucak prije skole. Moj i sada na glad reagira kao beba od tri mjeseca, to mu je trigger za svakakva ponasanja. I moze doprinijeti ukupnom dojmu u skoli.

  22. #322
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ja bih isto dala dorucak.
    Kako kaze Peterlin, pravi izbirljivci radije padaju u nesvijest, nego da pojedu nesto sto ne vole.
    Mom sinu je isto prehrana bila jedan od razloga zašto je teze prihvatio školu. Nikakva glad njega nije slomila, jednostavno nije jeo tu hranu.
    Dorucak doma svaki dan + plus voće/jogurt/polpete ili pecivo u lunch bag


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #323
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi smo probali s doručkom prije škole u 1.r i nama je to bila baš katastrofa. Ona se inale jedva digne ujutro. Morala sam ju krenuti buditi prije 6 da bi ustala i da bi postala gladna i jela pa da u 7.30 izađe iz stana.

  24. #324

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Slažem se s napisanim da će prije umrijeti od gladi nego jesti nešto što ne voli. A takva sam i sama.
    Ali
    U vrtiću je na kraju dosta dobro jeo, puno raznolikije nego kući, i tvrdio je da je razlog što je vrtićika hrana puno ukusnija nego naša. Zbog toga imam nadu da će ipak nakon privikavanja početi jesti i u školi. Ovako ako bude znao da ima nešto u rezervi bojim se da neće ništa ni probati. Vidim scenarij pojest će kući doručak, za ručkom fetu kruha i onda na odmoru to što ima sastrane.

    Prvi tjedan je samo pio mlijeko/kakao prije škole. A jutros sam popustila i napravila mu griz na mlijeku s maslacem i čokoladom.

    Voće i jogurt imaju svaki dan za uzinu. Jedan dan sam mu stavila bananu u torbu i vratio se s crnom bananom u torbi i nektarinom u ruci.

    Zapravo vise ni ne nose torbe nego fascikle s ručkom pa hrana ide zajedno s parnicom i bilježnicama. Jučer i danas je dobio kekse, nisam imala bolje rješenje.
    Morat ću smisliti neku zdravu varijantu a da je praktična za ponijeti.

  25. #325
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo probali s doručkom prije škole u 1.r i nama je to bila baš katastrofa. Ona se inale jedva digne ujutro. Morala sam ju krenuti buditi prije 6 da bi ustala i da bi postala gladna i jela pa da u 7.30 izađe iz stana.
    Ovakav je moj mlađi - ako mu doma nije bilo našto baš jaaaako fino, nije jeo, ali bi s voljom popio frape ili tako nešto. Ja sam gledala da ponese bar nešto što jako voli (sendvič s pršutom je bio klasika, hehehe, sve me sram to ovdje napisati, ali tak je bilo neko vrijeme.....).

  26. #326
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    moj veliki si odnese kobase, znaju ponekad napraviti zajednički gablec pa njih više svatko nekaj donese u mjeri za više

  27. #327
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo probali s doručkom prije škole u 1.r i nama je to bila baš katastrofa. Ona se inale jedva digne ujutro. Morala sam ju krenuti buditi prije 6 da bi ustala i da bi postala gladna i jela pa da u 7.30 izađe iz stana.
    a kak sada?

  28. #328
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kak sada?
    Još i gore..morala bih ju u pola 6 krenuti buditi tako da sam odustala...nekad ponese nešto nekad ne...jede u školi

  29. #329

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moj veliki si odnese kobase, znaju ponekad napraviti zajednički gablec pa njih više svatko nekaj donese u mjeri za više
    kobase? zakon! lol

    Ja potajno priželjkujem da moj drugi bude pero-ždero (na tatu).

  30. #330

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Bilo je točno kako sam i očekivala.
    Danas je pojeo u školi: krisku kruha za doručak, krisku kruha za ručak i breskvu za užinu, plus kekse koje je ponio od kuće.
    Koma.

  31. #331
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj fritula prvotno napisa Vidi poruku
    kobase? zakon! lol

    Ja potajno priželjkujem da moj drugi bude pero-ždero (na tatu).
    Eh, da... Ali s tim su počeli tek u srednjoj školi...

  32. #332
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ok to sam preskocila jr u wrednjo
    U odnovnoj je bilo voce kolac palacinka....

  33. #333
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Kako su vasi prvašići? Mi smo super sve ok prihvatio uhvatili rutinu...zadace odradi u boravku ja prekontroliram. Ali malo me nesto brine...on je ranije rodjen i jasno mi je i rekli su mi doktori da bi mogao imati malo poteskoca... prvi su danu tek i to mi je jasno. Njegovo pisanje je neuredno, prelazi crte, jako puno brise i ispravlja. Nema reda uredno napisanog. Ne ocekujem da ce to biti super truper uredno i savrseno ali danas sam vidjela jednu bilježnicu deckica iz njegovog razreda ostala sam zatecena. Malo je i nestrpljiv, zuri, dajem mu upute da nema potrebe za zurbom i neka polako pise i crta ali jos ne vidim pomake. Ima vec na nekoliko str.komentar od uciteljice da je neuredno morao je i neke zadatke ispocetka prepisati. Osim vjezbanja i strpljenja puno treba uh...samo da se pojadam. Radio je on i sa logopedicom doma prije koja je rekla da pazimo i vjezbamo mislim si da cemo ju opet angazirati

  34. #334
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Kod nas je super, nemamo nesto puno zadace, ali bitno mi je da sve samostalno odradjuje - zadace, spremanje knjiga, itd. Na satu je i dalje nemiran, zavrsio je jednom i u magarecoj klupi, ali uciteljica je u kratkom razgovoru s tatom potvrdila da je dobar, da se po tome ne razlikuje od ostatka razreda i da polako, ali sigurno, usvajaju pravila ponasanja tijekom sata.

    Masnice, mislim da bi svakako bilo dobro da opet angazirate logopedicu, a i da napomenes uciteljici da ima takve poteskoce i da radite s logopedicom. Mozda mu i ona moze pomoci na satu i iskazati vise razumijevanja.

  35. #335
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Da se i ja javim. Ima zahtjevnu, ali toplu učiteljicu, koja traži puno i puno s njima radi. Od prvog dana nastave imaju zadaću, osim vikendom i iznimno jako puno za ovaj produženi, ali dobro. Zadaće je previše, piše je sat i pol do dva sata, mada je brz, uredan i učinkovit. Ne mogu ni pomišljati kako je nekoj djeci i roditeljima. Nakon prvog tjedna i mog vježbanja strogoće da pamti zadaću i drži se zadanog, on se pretvorio u vrijednog i odgovornog momčića. Tri puta je pred cijelim razredom pohvaljen i to mu je očita motivacija. Iznenadio me u predivnom crtanju. Nisam ni znala da ima tu sklonost. Koristi crteže da izrazi svoju osobnost, maštovitost i da barem samo malo izađe iz okvira. Učiteljici se to sviđa, dapače, pohvali ga. Jučer su u e-dnevniku osvanule i prve rečenice pohvale iz hrvatskog i matematike pa smo ih obiteljski čitali, gotovo uz fanfare. Već okuplja neke dječake oko sebe, drage i mirne. Očito je rođeni vođa. Ja bih da ima manje zadaće, ali mi se čini da njemu za sada paše ovako zahtjevan tempo. Ljubimo vikende i odmor, ali nakon početne zadrške sad je sve lijepo.

    Mašnice, svakako navijam za logopedicu i da ćete imati razumijevanja, podršku i pomoć učiteljice.

  36. #336
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    I da, jednom dječaku se očito ne sviđa pa ga udara krpom, na odmoru, dva puta ga je i šakom u rame, jednom ga je i pokušao udarati na moje oči. Dok sam ja razmišljala što i kako postupiti, on je samoinicijativno i nasamo popričao s učiteljicom i objasnio joj situaciju. Mogu se sada samo nadati da će na tome i ostati.

  37. #337
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Jeste krenuli s ispitima? Vilenjaku su dva sljedeći tjedan s tim da su pisali probni iz matematike kako bi naučili slušanje uputa. To mi je mali šok. Uglavnom, imam urednog štrebera.

  38. #338
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    M je pisao matematiku. Super je prošlo. Dan prije su vjezbali svi skupa da utvrde znanje. On kaze da je bilo lagano, pisali su geometrijska rijela i likove, a dodatno je bio jedan računski (jednostavan) zadatak koji je samo on točno riješio .

    U srijedu pišu prirodu, ali nije mi baš jasno sto jer nju najmanje rade od svega.

  39. #339

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Kod nas su isto odradeni ispiti iz matematike te iz prirode...

  40. #340

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Jako mi se svida sto zadacu imaju svaki dan iz svih predmeta, osim kad se pise ispit, ne puno, ali taman da razviju naviku pisanja svaki dan...

  41. #341
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    cappy, i meni. Mnoge roditelje učiteljica već živcira, a meni je drago da je na vrijeme postavila visoko ljestvicu kao i težnju da ih što prije osamostali. Osim petkom, imaju zadaću iz svih predmeta svakog dana. I po dvije zabilješke opisnih ocjena, čak i iz engleskog. Sada ima motivacije pa mu se škola i uspjeh sviđaju. Sljedeći tjedan pišu ta dva odgođena ispita, a u međuvremenu su pisali i dva probna. Krežu sada i sa dodatnom i izvannastavnim aktivnostima. Inzistira na svemu, od pamćenja i samostalnog bilježenja zadaće, urednosti pernica, urednog odijevanja, manira. Moja osoba.

  42. #342
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Mi nemamo ispite u prvom razredu, a bogme niti nekakve postene zadace. Dosadno mu je, melje na satu i svakom je loncu poklopac. Ja sam netom rodila i nemam kada dramiti oko toga, ali neka, samo dok mi se dojenje ustali, uh kad ga stisnem...

  43. #343
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Moj je u boravku, ne nosi torbu doma osim petkom. Jedino engleski i vjeronauk pišemo zadaću doma. Ali vikendom uvijek bude ponešto za završiti.

    Neki dan su iz engleskog imali za prepisati pjesmicu. Malo je to suludo , jer bi trebalo pretpostaviti da ne znaju svi pisati

  44. #344

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Jel tko od vas već bio na informacijama ? Ja si razmišljam da odem, a pitam se nije li prerano...

  45. #345
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Jel tko od vas već bio na informacijama ? Ja si razmišljam da odem, a pitam se nije li prerano...
    Ma nije... Lijepo se vidi pokazati interes. Na informacije u nižim razredima OŠ ideš jednom mjesečno do jednom u dva mjeseca. Po potrebi i češće. Sad je taman.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.11.2019. at 09:28

  46. #346
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije... Lijepo se vidi pokazati interes. Na informacije u nižim razredima OŠ ideš jednom mjesečno do jednom u dva mjeseca. Po potrebi i češće. Sad je taman.
    Ma ide s koliko ti kaže razrednica ako nema problema. Kod starije nisam bila više od 1x po polugodištu, osim kad je bio jedan incident (ona je bila "zrtva" ) a kod mlađeg idem 2x u polugodištu jer je učiteljica rekla da to očekuje kao minimum.

  47. #347
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ide s koliko ti kaže razrednica ako nema problema. Kod starije nisam bila više od 1x po polugodištu, osim kad je bio jedan incident (ona je bila "zrtva" ) a kod mlađeg idem 2x u polugodištu jer je učiteljica rekla da to očekuje kao minimum.
    Pa dođe ti na isto - dvaput u prvom polugodištu je 1x u 2 mjeseca. Ja sam išla i češće, jer je moj stariji imao IP od prvog razreda, a kod mlađega je bilo drugih problema. Ako je sve u redu, ideš kako učiteljica očekuje. To obično kažu na prvom roditeljskom, a ako nisu - reći će na drugom (kraj 11 ili početak 12. mjeseca). Ako nema nikakvih problema, dalje ideš po osjećaju ako misliš da treba ili prema Pravilniku (minimalno 1x u polugodištu, da te ne evidentiraju - nas su zapisivali, a tko nije dolazio, čak su nekima prijetili prijavom u czss, ali to su bili ekstremni slučajevi).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.11.2019. at 10:23

  48. #348
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Jel tko od vas već bio na informacijama ? Ja si razmišljam da odem, a pitam se nije li prerano...
    Mi smo bili vec dva puta zato sto znamo da ne moze mirovati na satu, pa cisto da popricamo sa uciteljicom, da i ona vidi da nam je stalo. Iskreno govoreci.. znam da zvucim kao jedan od "onih" roditelja, ali ne vidim da ce nesto dobro izaci iz toga. Ja sam bila ta koja je predlozila neke pedagoske mjere koje bi ga mogle zabaviti na satu. Pomalo nevezano za temu informacija, ali iskljucivo sam ja ta koja ulaze trud da objasni djetetu kako se odnositi prema djeci sa posebnim potrebama u razredu (i taj trud pada u vodu kada on vidi drukciji stav kod uciteljice). Koliko vidim, i dalje se jedino ocekuje od djece da sama od sebe sute i miruju 45 minuta po satu. Na odmoru u dvoristu da ne trce i ne igraju se medju stablima i grmljem (???). Ja takvo ponasanje ne ocekujem i ne podrzavam kod jednog zdravog, zivahnog, znatizeljnog sestogodisnjaka. Od njega ocekujem da konacno usvoji da se govori "vi" odraslim osobama, da ne komentira rad druge djece, da prijateljski postupa prema drugim ucenicima i da izvrsava skolske i domace zadace. Masta i razigranost nisu grijeh nego prednosti koje bi netko drugi, vjerujem, dobro iskoristio.

  49. #349
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Jel tko od vas već bio na informacijama ? Ja si razmišljam da odem, a pitam se nije li prerano...
    a sto želiš saznati na informacijama?


    ja sam išla na info u nižim razredima po službenoj dužnosti
    jer su rekli da treba jednom u polugodištu. ali čak i to uz ogradu ako dolazite redovito na roditeljske sastanke i sve je u redu u školi i s djetetom, onda ne trebate još i informacije pohoditi

    sve je bilo ok, i bilo mi je dovoljno što sam redovito dolazila na roditeljske
    AKO bi bilo nešto izvan redovnog da moram prodiskutirati, onda bih se najavila
    a toga je bilo za nabrojati na prste jedne ruke, za oboje djece u nižim razredima

  50. #350
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja idem otprilike jednom mjesecno pa me koji put zadrzi pet minuta, a koji put pola sata. Ne idem tako cesto zbog nekih posebnih razloga, jednostavno me zanima uciteljev dozivljaj njega. A ucitelj ponekad ponudi veoma zanimljivu i temeljitu analizu.

Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •