Pridružujemo vam se, moja N. i ja
Kako smo u drugoj državi, naš se školski program razlikuje od vašega, ali nam je zajedničko što su prvasici i naše brige za njih.
Kod nas je priredba održana krajem prethodne školske godine, u šestom mjesecu, i tada smo upoznali učiteljicu i drugare iz razreda. S N. ide njih 8 iz iste vrtićke grupe, što joj za početak odgovara. Škola nam je počela prošle sedmice, tako da mi već završavamo 10 radnih dana. Raspored smo dobili treći radni dan, prvi je bio čista forma, drugi su valjda nešto i radili, trećeg su dobili knjige i raspored.
Naši kreću sa 6 godina u devetogodišnju osnovnu školu. Ne znam da li su premali ili šta, ali nekako imam osjećaj da nisu spremni. Moja već par puta nije čula učiteljicu, ne pamti zadaće. Ja lagano ludim, njoj je super. Juče smo imali roditeljski, koliko sam skontala svi su takvi. Učiteljica kaže da su samostalni i brzo usvajaju novine, vidi da su mali. Bit cijelog dana u školi im je hrana, samo čekaju odmore da jedu, dijele hranu.
Zasad su na bojanju, iz matematike mi se čini da nešto smisleno rade.
Od N. čekam da školu počne ozbiljnije shvaćati, njoj je to još izgleda vrtić.

Mamice, žao mi je što vam je incident obilježio početak školovanja, vjerujem da će nastavak biti mnogo ljepši.