Stranica 5 od 9 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 404

Tema: Prvašići 2019/2020

  1. #201

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb, Šalata
    Postovi
    15

    Početno

    Matematičke su bile 1.39, ali su deblje. Uzela sam za sad po 2 komada od svake vrste, dalje ću nakon roditeljskog u školi.
    Posljednje uređivanje od dudecka : 09.08.2019. at 12:38

  2. #202
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Lipa Mill drži i ofertisima Al ne znam cijenu

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  3. #203
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Kako nabavljate omote?
    Ja sam prethodnih godina preko e kupi, a kako sam uzimala za jos par djece iz susjedstva, trebalo mi je vise od sat vremena da bez knjiga razvrstam koji su ciji...
    U lokalnoj knjižari...kažem za koji razred i koju školu (ima ih više u kvartu) i po popisu slažu omote...najpraktičnije

  4. #204

  5. #205
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Gledala sam u Offertissimi a4 lipa mill,to je bio papir 50gr. Nema šanse da kupim takvo nešto da se sve napisano vidi s druge strane lista.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.08.2019. at 20:40

  6. #206
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nama je od pribora navedeno sljedeće: olovke HB, mekša gumica, šiljilo, bojice, flomasteri, vodene, tempere, čašica, kistovi, uljne pastele, plastelin, škarice, ljepilo, kolaž, kutija za likovni, podloga, ravnalo na likove.
    Pisanke A za hrvatski, prirodu i strani jezik, matematička za matematiku, za one koji idu na vjeronauk A4.

  7. #207

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Vidim da na nekim temperama pise: akrilne. Jel to ok za prvasica ili bolje one druge uzeti...

  8. #208
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Akrilne boje im ne trebaju. obicne tempere. I trebaju i podlogu za zastitu radne povrsine, a u prvom razredu su nasi imali i one kecelje kao u vrticu za likovni

  9. #209

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Moj stariji je u nizim razredima nosio vrecu za smece pa su nju prostrli na stol kao zaštitu na likovnom, tako je uciteljica predložila...

  10. #210
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ni kod nas se nisu kupovale zaštite za stolove, obično bi se uzela neka velika vreća i razrezala, one deblje plastificirane.

  11. #211
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ili pol kvadrata stolnjaka

  12. #212
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Pa moji su nosili rasporenu vrecicu iz ducana veliku. Ne treba kupiti, treba imati podlogu, bilo kakvu.

  13. #213
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Mi smo svoju dobili, pregaču uz torbu isto, ali ima tih podloga, povoljno, u NN.

  14. #214

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Super da sam otkrila temu jer sam skroz izgubljena oko školskog pribora. Volim sve kupiti na vrijeme ali nemam pojma šta mi treba tako da ću ipak vecinu uzeti nakon roditeljskog.

    Za sada sam uzela likovnu kutiju što je netko napisao da je na akciji u tisak mediji (katalog i kupon imate tamo). I naljepnice za ime.
    Gledala sam i likovne mape ali u sparu je napisano koja je za koji razred i kreću tek od drugog razreda. Može li ta za drugi i za prvi razred?

    Što se tiče pernice jel predlažete prazne ili pune za prvasica? Vidim da pojedinačno kupujete pribor.

  15. #215
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Kutija uznes neku primjerenu od cipela i malo je uredis

  16. #216
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Kupila sam punu prnicu, ali smo stavili kvalitetnije olovke, šiljilo i gumicu. One na kat nisu idealne za torbu punu knjiga.

  17. #217
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Torbu ptobaj organizirati drugacije
    Recimo moj ima tri dzrpa u torbi u prvi bi trebala ici pernica.stanu velika i mala pored nje
    U drugi knjige i biljeznice u treci sitniz ali on uvijek to besveze slozi da ne stane nista

  18. #218
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ako nisu kvalitetne bojice i flomići onda bih radije kupila praznu pernicu, pa je nadopunila.

  19. #219

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    9

    Početno

    I ja više naginjem praznoj, imamo već bojice i flomice.
    Koje su vam se olovke pokazale dobre, da im ne puca vrh često?

  20. #220
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Faber Castell - olovke, šiljilo, bojice, gumica.

    Mi smo kupili uz torbu istog motiva pernicu, zamijenila sam olovke i bojice za kvalitetnije, ove druge će biti za kod kuće i dobro.

  21. #221

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Mojima su najdraze Faber Castel trokutaste olovke, a i jako su kvalitetne.

  22. #222

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb, Šalata
    Postovi
    15

    Početno

    za sad imamo herlitz pernicu iz Lidla sa priborom, target torbu i majice za tjelesni.
    Skupljam preporuke za ostali pribor.
    Stol sam našla u Ikei ( još nisam otišla po njega).

  23. #223

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Ježdovec
    Postovi
    53

    Početno

    Prijavljujem i ja svog posljednjeg prvašića
    Sve smo nabavili za školu, osim zbirke iz matematike, još ih nema u knjižarama.

    Po prvi put imam prvašića koji se nimalo ne veseli školi

  24. #224

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Onda cu kupiti Faber olovke kad odem u posljednju nabavu. Mislim da ću to ostaviti za tjedan prije škole kad sam na go a ostatak za prvi tjedan škole po uputama učitelja.

    Kako ste opremali stolove kod kuće? Ja svugdje tražim neki organizator za olovke i pribor sa više odjeljaka ali ga još nisam pronašla.

  25. #225
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Victoria, moj je toliko flegma i ravnodušan da ne mogu vjerovati. Naspram svega, opreme, radnog stola, svega vezanog za školu. Jedino si je izabrao kao malo ozbiljnije motive i boje odjeće.

  26. #226

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Jučer sam skužila kako je ova Faber olovka što sam spomenula baš osjetno laganija u odnosu na jednu drugog proizviđača, baš sam se iznenadila...
    Niti moj se prvašić baš ne raduje školi, ja se tješim da će baš zato sve ispasti bolje od očekivanog : )
    Posljednje uređivanje od cappy : 23.08.2019. at 14:00

  27. #227

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Molim vas info da li ste vi dobili informacije što sve trebate za školu od pribora i sl. s obzirom da su meni rekli dođite s praznom torbom prvi dan i to je to. Sad su objavili na stranici škole kada da se dođe u ponedjeljak 09.09. i ništa više.Logično mi je da djetetu treba pernica međutim valjda opet postoje nešto određeno i posebno što i kako treba. Također, da li im trebaju papuče? Jer to se nigdje ne navodi i čujem da neke škole imaju svoje i sad nisam pametna, a ne želim si strku radit prvi dan škole da moram sve živo kupovati i juriti okolo. Više paničarim nego moje dijete Hvala puno

  28. #228
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj fritula prvotno napisa Vidi poruku
    Onda cu kupiti Faber olovke kad odem u posljednju nabavu. Mislim da ću to ostaviti za tjedan prije škole kad sam na go a ostatak za prvi tjedan škole po uputama učitelja.

    Kako ste opremali stolove kod kuće? Ja svugdje tražim neki organizator za olovke i pribor sa više odjeljaka ali ga još nisam pronašla.
    Mi smo kupili u Ikei, metalni mrezasti u kojem je sve lijepo vidljivo, ima i odjeljak sa poklopcem kao kutijica.

  29. #229
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Ja ne mogu još uvijek vjerovati da imam još jednog đaka prvaka...nekako mi je to tako brzo došlo... malo me panika hvata...jako je živ, glasan, smiješan i vrckav...sipa šale kao iz rukava....valjda ne bude problema...mi ponekad ostanemo bez teksta na njegove komentare...a trenutno je totalno nezainteresiran za školu :/

  30. #230
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj MajaMajchi prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas info da li ste vi dobili informacije što sve trebate za školu od pribora i sl. s obzirom da su meni rekli dođite s praznom torbom prvi dan i to je to. Sad su objavili na stranici škole kada da se dođe u ponedjeljak 09.09. i ništa više.Logično mi je da djetetu treba pernica međutim valjda opet postoje nešto određeno i posebno što i kako treba. Također, da li im trebaju papuče? Jer to se nigdje ne navodi i čujem da neke škole imaju svoje i sad nisam pametna, a ne želim si strku radit prvi dan škole da moram sve živo kupovati i juriti okolo. Više paničarim nego moje dijete Hvala puno
    NE znam gdje ste, ali skolske udzbenike zasigurno dobivaju. Ovisno o mjestu u kojem zivite i zupaniji ovisi hocete li dobiti i radne biljeznice. ako ne onda ih trebate kupiti. Ta obavijest bi trebala biti negdje na stranicama skole.
    ovisno o kucnom redu trebaju vam ili ne papuce. isti se moze naci na stranicama skole. no puno je lakse pitati nekog iz vaseg susjedstva.
    OD ostalih stvari treba im:
    pernica
    bojice drvene
    obicne grafitne olovke
    flomasteri
    pisanke A
    Matematicka biljeznica mislim da ima oznaku 1
    pribor za likovni, koji ce vam reci uciteljica koji je. zato to ne preporucam kuptiti nikako prije, jer je poprilican izdatak.
    Olovke i bojice sam ja svojim kupovala trokutaste npr. ovkave
    Sretno i polako

  31. #231

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb, Šalata
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj MajaMajchi prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas info da li ste vi dobili informacije što sve trebate za školu od pribora i sl. s obzirom da su meni rekli dođite s praznom torbom prvi dan i to je to. Sad su objavili na stranici škole kada da se dođe u ponedjeljak 09.09. i ništa više.Logično mi je da djetetu treba pernica međutim valjda opet postoje nešto određeno i posebno što i kako treba. Također, da li im trebaju papuče? Jer to se nigdje ne navodi i čujem da neke škole imaju svoje i sad nisam pametna, a ne želim si strku radit prvi dan škole da moram sve živo kupovati i juriti okolo. Više paničarim nego moje dijete Hvala puno
    Mi imamo roditeljski za prvašiće 3.9. onda ćemo znati koja je učiteljica i što sve treba kupiti. Škola je u Zagrebu.
    Za sad ima torbu, pernicu, pisanke A, crtančicu i matematičku.

  32. #232
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne mogu još uvijek vjerovati da imam još jednog đaka prvaka...nekako mi je to tako brzo došlo... malo me panika hvata...jako je živ, glasan, smiješan i vrckav...sipa šale kao iz rukava....valjda ne bude problema...mi ponekad ostanemo bez teksta na njegove komentare...a trenutno je totalno nezainteresiran za školu :/
    Evo jos jednog takvog. Ja se ipak tjesim da se uciteljice susrecu sa svim tipovima djece i da znaju svoj posao, tj. znati ce kako uklopiti i takvu djecu i raditi s njima.

  33. #233
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    sa starijim djetetom je bio dogovor s uciteljicom da damo novce, pa je ona kupila sve potrebno za likovni da svi imaju isto. bili smo dali po 50 kn. neznam kako ce to funkcionirati sad sa mladjim i njegovom uciteljicom. zato za likovni ne preporucujem da se nista kupuje unaprijed.

  34. #234

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Mi smo u OŠ Brestje, Sesvete. Na stranicama škole piše 09.09. u 11:00 sati počinje kao nastava za prvašiće odnosno sat vremena priredba i ostalo ne znam kaj. Znači izgubljena sam. Na stranicama piše koji su udžbenici i radne bilježnice ali ne i hoćemo li dobiti radne bilježnice ili ih trebamo kupiti. Ne volim sve ostavljati za zadnji dan zato mi je ovo sve još veći pritisak kaj ništa ne znam.

  35. #235

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj dudecka prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo roditeljski za prvašiće 3.9. onda ćemo znati koja je učiteljica i što sve treba kupiti. Škola je u Zagrebu.
    Za sad ima torbu, pernicu, pisanke A, crtančicu i matematičku.
    I to je meni apsolutno normalno! A ne prvi dan škole kad je ionako svima stres da po prvi put vidiš razrednika i da saznaješ kaj djetetu treba.

  36. #236
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    MajaMajchi polako. Svima nam je pocetak skole stresan, ali kad se jos radi o polasku nasih malih u prvi razred onda smo svi s upitnicima i strahom.
    ako ste u sesvetama dobit cete udzbenike i radne biljeznice. ali s obzirom da ste prvi razred sad sam se ulovila da vas hvata skola za zivot. ako vas hvata e o tome niko nista ne zna. tako da tesko vam iko moze pomoci

    kupite pernicu, par crtancica, pisanki A i matematicku biljeznicu br 1,2

    e da gumice i olovke.
    to lagano birajte. moja preporuka, koju sam i ja procitala na ovom forumu je da kuptie olovke tvrdoce B jer klinci u pocetku pritiscu jako, pa da nemaju bar tvrdu olovku. trokutastu radi pravilnog drzanja.

  37. #237

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb, Šalata
    Postovi
    15

    Početno

    Sad sam nazvala proming - hch i dogovorila da mi spakiraju komplet omota za knjige i radne. Poslije posla odem pokupiti.
    Oni imaju popis škola pa se nazove prije.

  38. #238
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj MajaMajchi prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo u OŠ Brestje, Sesvete. Na stranicama škole piše 09.09. u 11:00 sati počinje kao nastava za prvašiće odnosno sat vremena priredba i ostalo ne znam kaj. Znači izgubljena sam. Na stranicama piše koji su udžbenici i radne bilježnice ali ne i hoćemo li dobiti radne bilježnice ili ih trebamo kupiti. Ne volim sve ostavljati za zadnji dan zato mi je ovo sve još veći pritisak kaj ništa ne znam.
    U prvih par dana organizirat će se roditeljski sastanci za prvašiće i tamo ćeš dobiti sve potrebne informacije. Nemoj paničariti ni raditi stres sebi, jer će se to jako loše odraziti i na dijete. Stvarno za to nema potrebe. Ako dijete dođe prvi dan s praznom torbom u kojoj je jedna crtančica i jedna olovka s gumicom na kraju - to je sasvim ok. Stvari nisu bitne. Puno je bitnije djetetu uliti samopouzdanje, tako da osjeti polazak u školu kao nešto važno i veselo, u čemu će uživati. Radije djetetu za taj prvi dan pripremi omiljenu hranu za ručak i slično, napravite od toga važan događaj u sretnom i ugodnom smislu, a ne stres i strku...

  39. #239
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Peterlin mudro zbori
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.08.2019. at 13:19

  40. #240
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Prvi dan nema nastave za prvašiće. Obično bude priredba, prozivka gdje je tko, tj. kod koje je dijete učiteljice i onda zajedno s učiteljicom i roditeljima djeca odu u učionicu na upoznavanje. Tada učiteljica i obavijesti roditelje o roditeljskom, da upute.
    Sve će biti dobro. Ja samo ne smijem plakati jer sam emotivka kad je vilenjak u pitanju (specijalnost su mi njegove priredbe) i mi ćemo od toga napraviti baš svečani dan. Poslije ćemo ići na ručak po njegovom guštu, no može se i kod kuće napraviti jedna mala obitelsjka svečanost.

  41. #241
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Prijavljujem razocaravajuci pocetak skolske godine.

    Razred je super, decko je se odlicno snasao, ima puno prijatelja i poznatih u razredu, na satu sve odlicno obavlja, prenosi mi informacije, odradjuje zadace.

    Sa razocaravajucim segmentom necu ici u detalje jer pretpostavljam da se forum cita i u zbornici i od strane novinara, samo cu reci da je izostao svaki oblik komunikacije sa uciteljicom. Postavila je se odbojno i prema roditeljima i prema djeci (dano nam je do znanja da joj ne dolazimo, ne zovemo je bez zaista velike potrebe, nista ne znamo o tome sto se dogadja u skoli osim onoga sto prenesu djeca jer nema nikakvih pisanih informacija, zbio se i incident koji je nedopustiv i direktno je ugrozio sigurnost moga djeteta...).

    On je jako jako zivahan i velika pricalica i vec vidim njezinu odbojnost prema tome. S druge strane dijete koje zaista ima ogromnog potencijala u svakom smislu. Treba mu cvrsta ruka koja ce ga usmjeriti i popuniti mu vrijeme na satu, dati mu izazove. Izrazito je suradljiv, drustven, veseo, zasto ne iskoristiti to umjesto zatuci ga u pocetku? Ali, znam da je ova tema naseg skolstva stara koliko i forum. Planiram ozbiljan razgovor s njom u kojem cu joj pokusati dati do znanja koliko nam je potrebna komunikacija i suradnja s njom u ovim prvim danima, da ne govorim o osnovnim sigurnosnim mjerama koje se moraju ispuniti kada su prvasici u pitanju.

    Druga bolna stavka - prehrana u skoli. Nemamo nikakve menze, nikakve zdravstvene prehrambene smjernice se ne provode u skoli. Mislila sam da mu je rucak doma prije skole dovoljan da izdrzi ta dva sata u skoli, ali ispalo je da bas svi nose slatkise - smokije, cipseve, kekse i on je prvih par dana moljakao druge da se posluzi dok me nije upozorio da mora nositi "uzinu". Predlozila sam mu da ponese neku vocku, bademe ili slicno - NE, nose se slatkisi "iz vrecice" (to su mi potvrdili i drugi roditelji, oni su to stavili djeci u torbu da nose). Snasla sam se jucer sa nekakvim keksima sto sam slucajno imala u kuci jer to ne drzimo doma (on si smije kupiti na tjednoj bazi neki junk da se pocasti na igralistu, nije to sada neki bauk) i saznala sam da se u skoli zamijenio za nekakve cipsogrickalice. Ok, dobit ce danas mali Kvik, ne pada mi na pamet izopcavati ga, ali zaista me uzasava pomisao da ce jesti ta sr.. svaki dan. Pa da je barem sendvic u pitanju, makar bih mu stavila sirni namaz, kvalitetnu sunku i crvenu papriku, a ovo... nema mi druge nego doma pojacati voce i povrce, pa neka place nad tanjurom svaki dan.

    Treca stavka - torba... kupili smo Herlitz, cetvrtastu, prvoskolsku, neku laksu varijantu, ali uzalud, jucer je pao na skolskim stepenicama od njezine tezine inace je jako mrsav, ali zilav. Bas mi ga je zao gledati kako je vuce..


    I evo, zagori mi moj kupus rucak dok se ovdje jadam..

  42. #242

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    *Mamice* nemam nikakav pametan savjet, osim da se i ja malo požalim, a kod nas škola još nije ni počela...Stranica škole do danas nije ni radila, danas radi, ali nikakvi podaci nisu ažurirani, apsolutno nikakve obavijesti nema o ničemu, sve isto kao u lipnju...Još ne znamo koja učiteljica će učiti prvašiće, među roditeljima kola nedoumica hoće li biti jedna koja bi se trebala vratili s porodiljnog ili zamjenska koja ima samo godinu dana staža...Roditelji također među sobom šapuću kako je odnekud krenula informacija da tako loš razred, okarakteriziran ponašanjem djece u maloj školi, nije viđen zadnjih 20 godina, tako da me sve to brine i kopka...Možda su dezinformacije, možda istina, jedva čekam da krene pa da vidim...Moj nije išao u malu školu tako da zna samo jednog dječaka, a ja tu jednu mamu...Trudim se ne pokazivati doma ikakve strahove i dileme, zato evo tu pišem da se ispucam...

  43. #243
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    a joj mamice, baš mi je žao da je tako
    nadam se da će razgovori s učiteljicom uroditi plodom
    je li učiteljica starija? a zar nema obvezu održavanja informacija, kao krajnja prilika za razgovor s učiteljicom?
    ovo s prehranom je strašno, pokušaj na idućem roditeljskom apelirati

    mi smo tek imali roditeljski sastanak i doznali učiteljicu i sastav razreda
    nitko iz njene vrtićke grupe nije s njom u razredu, a za boravak se pridružuju drugom odjeljenju gdje je jedna djevojčica koju poznaje
    ne brine me to previše, mislim da će uspjet sklopiti nova prijateljstva
    učiteljica mi se na prvu čini i više nego ok, ali sam još uvijek konzervativna u prosudbi, vrijeme će pokazati
    zapravo mi je žao starijeg jer njegova učiteljica nije baš nešto, a nije imao ni sreće s tetama u vrtiću, em ih se namijenjao, em su sve bile u najboljem slučaju korektne, dok je mlađoj upala sjekira u med s tetama (takvih se u državi na prste jedne ruke broji) a slično bi joj se moglo i s učiteljicom ponoviti
    tješi me jedino da ovaj stariji ni ne zna za bolje i radi upravo ono što bi svatko na njegovom mjestu napravio - prilagođava se

  44. #244
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Uciteljica je srednjih godina, u cetrdesetima, po mojoj procjeni. Cula sam od drugih roditelja da je ok, ali ovo dosada me zaista nije odusevilo, ali ne zelim je nikako odmah ocrniti. "Prava" nastava tek treba poceti, vidjet cemo kako ce se stvari odvijati.

    Problem prehrane u skoli su upravo roditelji, mijenjati mindset 30ak roditelja na roditeljskom je unaprijed bitka koju ne zelim biti. Bila bih sama protiv svih. Vjerujem da ih vecina niti AS ne koristi, a kamoli da bi razmisljali o smokiju dnevno.

    Suborke moje, suosjecam s vama..

  45. #245
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    mamica jel svaki dan mora nositi sve u iz škole?

  46. #246
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    kod nas je nešto bilo slično,

    ali učiteljica se počela buniti kak klinci svašta nanašaju u školu i nakon čitabe bila je dozvola da smiju nositi samo voćku

    moga to ne dira on tak i tak ne jede ništ ko drugi

  47. #247
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Prijavljujem razocaravajuci pocetak skolske godine.

    Razred je super, decko je se odlicno snasao, ima puno prijatelja i poznatih u razredu, na satu sve odlicno obavlja, prenosi mi informacije, odradjuje zadace.

    Sa razocaravajucim segmentom necu ici u detalje jer pretpostavljam da se forum cita i u zbornici i od strane novinara, samo cu reci da je izostao svaki oblik komunikacije sa uciteljicom. Postavila je se odbojno i prema roditeljima i prema djeci (dano nam je do znanja da joj ne dolazimo, ne zovemo je bez zaista velike potrebe, nista ne znamo o tome sto se dogadja u skoli osim onoga sto prenesu djeca jer nema nikakvih pisanih informacija, zbio se i incident koji je nedopustiv i direktno je ugrozio sigurnost moga djeteta...).

    On je jako jako zivahan i velika pricalica i vec vidim njezinu odbojnost prema tome. S druge strane dijete koje zaista ima ogromnog potencijala u svakom smislu. Treba mu cvrsta ruka koja ce ga usmjeriti i popuniti mu vrijeme na satu, dati mu izazove. Izrazito je suradljiv, drustven, veseo, zasto ne iskoristiti to umjesto zatuci ga u pocetku? Ali, znam da je ova tema naseg skolstva stara koliko i forum. Planiram ozbiljan razgovor s njom u kojem cu joj pokusati dati do znanja koliko nam je potrebna komunikacija i suradnja s njom u ovim prvim danima, da ne govorim o osnovnim sigurnosnim mjerama koje se moraju ispuniti kada su prvasici u pitanju.

    Druga bolna stavka - prehrana u skoli. Nemamo nikakve menze, nikakve zdravstvene prehrambene smjernice se ne provode u skoli. Mislila sam da mu je rucak doma prije skole dovoljan da izdrzi ta dva sata u skoli, ali ispalo je da bas svi nose slatkise - smokije, cipseve, kekse i on je prvih par dana moljakao druge da se posluzi dok me nije upozorio da mora nositi "uzinu". Predlozila sam mu da ponese neku vocku, bademe ili slicno - NE, nose se slatkisi "iz vrecice" (to su mi potvrdili i drugi roditelji, oni su to stavili djeci u torbu da nose). Snasla sam se jucer sa nekakvim keksima sto sam slucajno imala u kuci jer to ne drzimo doma (on si smije kupiti na tjednoj bazi neki junk da se pocasti na igralistu, nije to sada neki bauk) i saznala sam da se u skoli zamijenio za nekakve cipsogrickalice. Ok, dobit ce danas mali Kvik, ne pada mi na pamet izopcavati ga, ali zaista me uzasava pomisao da ce jesti ta sr.. svaki dan. Pa da je barem sendvic u pitanju, makar bih mu stavila sirni namaz, kvalitetnu sunku i crvenu papriku, a ovo... nema mi druge nego doma pojacati voce i povrce, pa neka place nad tanjurom svaki dan.

    Treca stavka - torba... kupili smo Herlitz, cetvrtastu, prvoskolsku, neku laksu varijantu, ali uzalud, jucer je pao na skolskim stepenicama od njezine tezine inace je jako mrsav, ali zilav. Bas mi ga je zao gledati kako je vuce..


    I evo, zagori mi moj kupus rucak dok se ovdje jadam..
    mamice, suosjećam...

    Nadam se samo da će se to sve s vremenom riješiti. U početku se koncentriraj na stvari koje su dobre i povoljne - dijete ima poznate u razredu, prenosi informacije i piše zadaće. To je veliki plus.

    Učiteljica možda "puše na hladno" u vezi komunikacije s roditeljima. Kod nas je ključna rečenica bila "škola nije vrtić" i to je stvarno istina. U vrtiću smo mogli predlagati i donekle utjecati na to što se s klincima radi, u školi se to ne može.

    Veliku pažnju treba posvetiti incidentima koji imaju veze sa sigurnošću djece. Nezgode se uvijek mogu dogoditi, aliiii učitelj i ostalo osoblje škole trebaju biti zaduženi da "ko kobac" paze na malu djecu koja su tek krenula u školu. Tu nema popuštanja. Ne znam jeste li već imali prvi roditeljski ili to tek predstoji, ali sigurnost djece je nešto gdje škola svakako treba odraditi svoj dio (jer roditelji nisu tamo). Brzo ćeš naći saveznike.

    Što se prehrane tiče, mhm - ne znam, ali možda bi bilo rješenje da djetetu daš nešto što voli (tj. što neće zamijeniti ni podijeliti s drugima) a da bude tebi prihvatljivo. Kod mog mlađeg to je bio faširanac ili pohanac , a od pića ledeni čaj. On ne osjeća žeđ, pa sam morala napraviti kompromis da bi uopće nešto pio. Ledenom čaju nije mogao odoljeti, pa je pio barem nešto, iako to nije oličenje zdravog pića. Razmisli što bi mu od hrane pasalo... Moj bi stariji pojeo sve što mu spakiram, ali mlađi bi u toj dobi pojeo npr. domaći hamburger ili kockice sira s crnim maslinama... Integralni keksi nisu jako loše rješenje, ali to nikako nije cjelovit obrok. To je također tema za roditeljski sastanak.

    Što se tiče torbe - nađi djetetu neku s kotačićima ili na kotačiće za torbu - bilo je na ovom ili drugom topicu.

    Dalje - dijete će se prilagođavati na školu barem do Božića, ali taj period prilagodbe djeteta uglavnom je kraći od perioda prilagodbe roditelja (Govorim iz iskustva... Evo, sad sam majka maturanta i JOŠ UVIJEK se nisam pomirila s nekim nedostacima školskog sustava.)

    Sretno i čuvaj živce za stvarno bitne stvari. Dijete ti je za sad zadovoljno, pa se podsjeti na to kad god ti knedla zapne u grlu...

  48. #248

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Mamice suosjećam s tobom, pogotovo sa prvim djelom posta gdje prepoznajem svoga koji je prošle godine krenuo. Baš kako si rekla, treba ga nažalost zatuci u početku, da zna gdje mu je mjesto, zastrasiti ga, da ne postavlja previše pitanja itd...
    Nešto malo smo postigli stalnim puhanjem za vrat i hodanjem na informacije (koje se moraju organizirati) ali nismo rješili ništa već kako se pojavi "problem" tako ga natojimo iskomunicirati...nekad s više uspjeha nekad s manje
    Nemam savjet, ali iz iskustva znam teško da će se išta promijeniti ako je tako na početku

  49. #249

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Prijavljujem razocaravajuci pocetak skolske godine.

    Razred je super, decko je se odlicno snasao, ima puno prijatelja i poznatih u razredu, na satu sve odlicno obavlja, prenosi mi informacije, odradjuje zadace.

    Sa razocaravajucim segmentom necu ici u detalje jer pretpostavljam da se forum cita i u zbornici i od strane novinara, samo cu reci da je izostao svaki oblik komunikacije sa uciteljicom. Postavila je se odbojno i prema roditeljima i prema djeci (dano nam je do znanja da joj ne dolazimo, ne zovemo je bez zaista velike potrebe, nista ne znamo o tome sto se dogadja u skoli osim onoga sto prenesu djeca jer nema nikakvih pisanih informacija, zbio se i incident koji je nedopustiv i direktno je ugrozio sigurnost moga djeteta...).

    On je jako jako zivahan i velika pricalica i vec vidim njezinu odbojnost prema tome. S druge strane dijete koje zaista ima ogromnog potencijala u svakom smislu. Treba mu cvrsta ruka koja ce ga usmjeriti i popuniti mu vrijeme na satu, dati mu izazove. Izrazito je suradljiv, drustven, veseo, zasto ne iskoristiti to umjesto zatuci ga u pocetku? Ali, znam da je ova tema naseg skolstva stara koliko i forum. Planiram ozbiljan razgovor s njom u kojem cu joj pokusati dati do znanja koliko nam je potrebna komunikacija i suradnja s njom u ovim prvim danima, da ne govorim o osnovnim sigurnosnim mjerama koje se moraju ispuniti kada su prvasici u pitanju.

    Druga bolna stavka - prehrana u skoli. Nemamo nikakve menze, nikakve zdravstvene prehrambene smjernice se ne provode u skoli. Mislila sam da mu je rucak doma prije skole dovoljan da izdrzi ta dva sata u skoli, ali ispalo je da bas svi nose slatkise - smokije, cipseve, kekse i on je prvih par dana moljakao druge da se posluzi dok me nije upozorio da mora nositi "uzinu". Predlozila sam mu da ponese neku vocku, bademe ili slicno - NE, nose se slatkisi "iz vrecice" (to su mi potvrdili i drugi roditelji, oni su to stavili djeci u torbu da nose). Snasla sam se jucer sa nekakvim keksima sto sam slucajno imala u kuci jer to ne drzimo doma (on si smije kupiti na tjednoj bazi neki junk da se pocasti na igralistu, nije to sada neki bauk) i saznala sam da se u skoli zamijenio za nekakve cipsogrickalice. Ok, dobit ce danas mali Kvik, ne pada mi na pamet izopcavati ga, ali zaista me uzasava pomisao da ce jesti ta sr.. svaki dan. Pa da je barem sendvic u pitanju, makar bih mu stavila sirni namaz, kvalitetnu sunku i crvenu papriku, a ovo... nema mi druge nego doma pojacati voce i povrce, pa neka place nad tanjurom svaki dan.

    Treca stavka - torba... kupili smo Herlitz, cetvrtastu, prvoskolsku, neku laksu varijantu, ali uzalud, jucer je pao na skolskim stepenicama od njezine tezine inace je jako mrsav, ali zilav. Bas mi ga je zao gledati kako je vuce..


    I evo, zagori mi moj kupus rucak dok se ovdje jadam..
    Nisam dobro shvatila, kod vas je već počela nastava?
    Inače, čitajući prvi dio tvog posta, pomislila sam da ti dijete ide u našu osnovnu kod iste učiteljice koju je i moj sin nekad imao gotovo identičan pristup je i njega dočekao u 1. razredu.
    (ali u našoj školi ipak je postojala prehrana, kakva god, ali kuhana hrana, tako da ipak nije riječ o istoj školi)

    Moj sin je progurao nekako prva četiri razreda uz takvu učiteljicu, nije ga nešto bitno oštetila za daljnje obrazovanje, ali nije bio ni naročito sretan s njom. U višim razredima se preporodio.
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 06.09.2019. at 14:00

  50. #250
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    pa informacija ni nema prvih par tjedana škole
    eventualno roditeljski, kod nas on bude u 1. ili 2. tjednu nastave
    ali ako dovodite odvodite djecu iz škole možda možete prozboririti koju

Stranica 5 od 9 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •