Stranica 1 od 34 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1659

Tema: Strajk nastavnika

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno Strajk nastavnika

    Znate li nesto o najavljivanom strajku nastavnika. Hoce li biti? Pitala sam Larinu uciteljicu u petak u jutro pa mi je rekla da jos nista ne zna. Nemam nista protiv strajka, ali voljela bih znati na cemu sam,da se znamo organizirati za cuvanje djece. Da zovem baku da dodje iz Zadra il sta da radim? Imate li neke informacije?

  2. #2
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Sve ovisi o školi. U mojoj školi nećemo štrajkati.
    Saznat ćete sutra najkasnije.

    Pojedine škole će raditi, a pojedine neće.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Sve ovisi o školi.
    Ne ovisi o školi nego o djelatnicima koji u njoj rade. Svatko ima pravo raditi ali i biti u štrajku. I samostalno donijeti odluku o tome.
    S obzirom da se Vlada i Sindikati sutra ponovo sastaju točna će informacija biti poznata vjerojatno tek sutra navečer. Iz iskustva vjerujem da će štrajka biti - jer nikada ništa mirnim putem dogovoreno nije.

  4. #4
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    cvrsto vjerujem da ce strajka biti. u nasoj je skoli nacelno dogovoreno da se djecu koja su u boravku uzima. ali ce to visi biti cuvanje djece. znaci, nece se sa njima nista gradiva obradjivati.

    treba, naravno, uzeti u obzir da mozda neke kolege nece strajkati. njima svakako treba ostaviti mogucnost da rade po svojoj savjesti. a mi ostali cemo po svojoj.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    hvala na informacijama .
    zelim vam da strajk uspije! sreno!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    sreno = sretno

  7. #7
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Nešto se šuška da bi mogli ranije završiti školsku godinu. Znate li nešto o tome?

  8. #8
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ranije? ja cula da bi zbog strajka mogli produzitinastavu da se nadoknadi izgubljeno.

    Ja podrzavam strajk, zao mi je sto sindikat drzavnih sluzbenika uvijek potpise sve bespogovorno, dok se javni uvijek bore i izbore!
    No, sto bi se desilo, ukoliko bi se nastava produzila, ja svoje dijete ne bi tih dana poslala u skolu? Izmedju kraja skolske godine i F pocetka prilagodbe na jaslice imam tjedan dana za odlazak na more i stvarno to ne mislim propustiti, nikako

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Čula sam jučer od jednog nastavnika da je postojao i prijedlog da se umjesto štrajka prekine sva komunikacija sa poslodavcem. Meni se čini da bi u ovom specifičnom trenutku u vremena a to je 20tak dana prije kraja školske godine bilo zaista poželjno naći bilo kakav drugi oblik prosvjeda osim štrajka.
    Potpuno su mi jasni i legitimni razlozi za prosvjed, i vrlo rado bi ga podržala. Ajmo svi zatrpati Primorca sa pismima, sjediti pred ministarstvom roditelji i nastavnici, marširati po gradu, pokrenuti peticiju....

    Vjerojatno cure iz RODAe imaju sto ideja, jer budimo realni sve što se napravilo moralo se raditi kroz bilo koji oblik protestiranja koji nije štrajk, štrajkati u roditeljskoj roli nije baš moguće U svakom slučaju ja se ipak nadam da neće doći do štrajka u samoj nastavi i da će djeca uspijeti privesti godinu kraju.

    PS Promtrajući stanje naše države nisam optimist ali zaista se nadam da će plaće nastavnika čim prije doći na minimalni primjereni nivo jer to sada zaista nisu.

  10. #10
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    U petak sam baš pitala Tarinu učiteljicu koja je s njima popodne, pa mi je rekla da će učiteljica ujutro biti s njima, neće raditi nikakvo gradivo nego će se igrati, gledati televiziju, crtati i slično. A onda popodne, obzirom da je Tara u cjelodnevnom boravku, ta popodnevna učiteljica bi s njima kao malo radila valjda gradivo, pa mi sada ništa nije jasno. :/

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj nana prvotno napisa
    U petak sam baš pitala Tarinu učiteljicu koja je s njima popodne, pa mi je rekla da će učiteljica ujutro biti s njima, neće raditi nikakvo gradivo nego će se igrati, gledati televiziju, crtati i slično. A onda popodne, obzirom da je Tara u cjelodnevnom boravku, ta popodnevna učiteljica bi s njima kao malo radila valjda gradivo, pa mi sada ništa nije jasno. :/
    Mhm, vaši barem mogu u školu... Nama su rekli da od srijede na dalje DO DALJNJEGA nema ni nastave, ni boravka ni kuhinje... nula bodova.

    S jedne strane mi je jasno da svi imaju pravo na rad, a i pravo na štrajk, ali mnogi roditelji prvašića i drugašića ne mogu tako na brzinu organizirati smještaj za djecu. Nije to jednostavno...

    Termin štrajka je odabran pred sam kraj školske godine, možda baš zato da se poveća pritisak. Klinci se upisuju u srednju školu, trebaju završiti godinu... ma ima svega.

    S druge strane - razumijem javne službe, da sam dio njih vjerojatno bih i podržala štrajk, ali kad se čovjek odmakne i pogleda širu priču, stvari izgledaju loše i za sve ostale (NE kanim o svjetskoj krizi, to je mnogima samo dobrodošao izgovor; uzroci naše krize su tu, doma - krive ili nikakve odluke unatrag deset i više godina. Ne pamtim kad se zadnji put pred izbore otvorila neka tvornica, samo trgovački centri i ceste za koje svi mi otkidamo od usta svojoj djeci, a ne pita nas se... nemamo ni za cestarinu.)

    I tako dalje.... Kako da se za svoja prava izbore oni koji su dobili otkaze ili se ne mogu zaposliti? Što oni mogu učiniti da se zaštite??? Nemam pojma. Ima među njima i dosta zanimanja koja pripadaju u javne službe.

    Djeca me pitaju zašto učitelji štrajkaju - rekoh da imaju male plaće. A što da im kažem???

    Danas bi trebala biti nova runda pregovora, ako se ne varam. Vidjet ćemo na vijestima kako će se stvar raspetljati.

  12. #12
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    ne znam jeste li primjetili da je početak štrajka odgođen s utorka na srijedu..
    - štrajkamo zbog smanjenja plaća.. a plaću još nismo dobili... ak je ne bude do daljnjeg baš me zanima kad će početi štrajk tj. završiti..

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Odgađanje štrajka nema veze sa isplatom plaća. Ne mora se isplata ni čekati - napravljene su platne liste.

    Osim toga ne štrajka se zbog smanjenja plaća.

    http://www.vecernji.hr/newsroom/news...90222/index.do

  14. #14
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    I tako dalje.... Kako da se za svoja prava izbore oni koji su dobili otkaze ili se ne mogu zaposliti? Što oni mogu učiniti da se zaštite???
    MM je u privatnoj firmi, u petak je pola firme dobilo otkaz
    Hvala Bogu, on nije.
    Ja sam sam sretna što sam u javom sektoru i imam samo par-sto kuna manju plaću.
    Znam da ima i drugih problema u javnim službama, al kad preživite susret face-to-face sa otkazom, sve se čini beznačajno.

  15. #15
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    A ja svom klincu nisam vjerovala kad mi je spominjao da u srijedu imaju štrajk! Još nije potvrđeno kao sigurno, pa tik-tik-tak.......čekamo.....

  16. #16
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Sve ovisi o školi.
    Ne ovisi o školi nego o djelatnicima koji u njoj rade. Svatko ima pravo raditi ali i biti u štrajku. I samostalno donijeti odluku o tome.
    S obzirom da se Vlada i Sindikati sutra ponovo sastaju točna će informacija biti poznata vjerojatno tek sutra navečer. Iz iskustva vjerujem da će štrajka biti - jer nikada ništa mirnim putem dogovoreno nije.
    Pa naravno da sam mislila na djelatnike, ne na zgradu

    Svaka osoba koja želi može štrajkati prema svojoj savjesti.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Budući da se kod nas opredijelilo pola-pola, najvjerojatnije će kod nas nastave biti.
    Kako će točno biti organizirano - ne znam.


    Osobno ne štrajkam i kad pogledam malo bolje oko sebe - sram me štrajkati radi parstokuna manje plaće.
    Pa nek me razapne tko hoće, ali doista ne mogu. :/

  18. #18
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Budući da se kod nas opredijelilo pola-pola, najvjerojatnije će kod nas nastave biti.
    Kako će točno biti organizirano - ne znam.


    Osobno ne štrajkam i kad pogledam malo bolje oko sebe - sram me štrajkati radi parstokuna manje plaće.
    Pa nek me razapne tko hoće, ali doista ne mogu. :/
    Isto. Razumijem one koji štrajkaju, ali ja ne mogu.

  19. #19
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Budući da se kod nas opredijelilo pola-pola, najvjerojatnije će kod nas nastave biti.
    Kako će točno biti organizirano - ne znam.


    Osobno ne štrajkam i kad pogledam malo bolje oko sebe - sram me štrajkati radi parstokuna manje plaće.
    Pa nek me razapne tko hoće, ali doista ne mogu. :/
    Isto. Razumijem one koji štrajkaju, ali ja ne mogu.

    Potpis.

    Iako ne radim u prosvjeti, u istoj sam poziciji jer moj poslodavac spada pod javne službe, plaća mi isto ide šet posto dolje, a MM-u kao dužnosniku deset posto.
    Nismo time oduševljeni, ali se nemamo obraza buniti.

  20. #20
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    I kod nas (jedan odjel) su dobili manju plaću, pa jesu nezadovoljni, ali rade kad im nema druge :/ . Treba obitelj prehraniti, kredite plaćati...srećom da kune sjedaju na vrijeme, pa je to kriterij za kojeg se mogu uloviti pri planiranju (ako već nije iznos). Ak ova situacija potraje, sve nas čeka isto, ali radimo i dalje, iz istih razloga kao i ovi gore (čak i više nego prije...), pa ja samo želim da se što prije dogovore i da klinci završe na vrijeme gradivo, jer, nažalost, oni najgore prolaze u ovoj situaciji. I da, potvrđeno je za srijedu.

  21. #21
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Pripadamo istom sindikatu s tim da meni plaća ne ide 6% dole, jer nije ni otišla 6% gore kad je svima drugima išla. Naš poslodavac zamrzuno je nama plaću već od 01. siječnja, ali nama je i štrajkanje zabranjeno.
    Ma i da nije, potpisujem cure iznad.

  22. #22
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Slažem se da bi trebalo štrajkati, ali pošto se u mojoj školi neće štrajkati, pridružujem se volji većine.

    Imam kolegice kojima su djeca maturanti i u potpunosti ih razumijem.

    Ali isto tako razumijem i one kolege kojima je "skinuto" s plaće po 600kn, a primjerice bračni par, oboje rade u školi.
    To je 1200kn iz jednog kućnog budžeta. To su režije za cijeli mjesec.

    voljela bih vidjeti da netko Jadranki Kosor iz novčanika izvuče 1200kn, pa jel ona ne bi štrajkala.

    Lako njima iz ove pozicije. Tamo se troše milijoni na skupe blindirane automobile, na promidžbene kampanje, a vamo se uzima ljudima kojima je to egzistencija i koji svoj posao za razliku od njih pošteno odrade.

    Nadam se da će birači pokazati taj svoj revolt i na izborima.

  23. #23
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ali ne štrajka se zato što je plaća išla 6% dolje, nego zato što vlast nije htjela potpisati da se po izlasku iz krize vraćamo na staro.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa

    voljela bih vidjeti da netko Jadranki Kosor iz novčanika izvuče 1200kn, pa jel ona ne bi štrajkala.

    Lako njima iz ove pozicije. Tamo se troše milijoni na skupe blindirane automobile, na promidžbene kampanje, a vamo se uzima ljudima kojima je to egzistencija i koji svoj posao za razliku od njih pošteno odrade.

    To je prava riječ na pravom mjestu! Meni bude zlo kad vidim što se gradi (Arene i slično) i podupire (oprašta pdv sportskim klubovima :shock: ) a s druge strane nema za javne službe koje svima trebaju... Ne samo za plaće, nego ni za nove škole, održavanje starih škola itd itd itd... Jedno je statistika, a drugo život.

    A novac u proračunsku vreću dolazi samo iz mjesta gdje se stvara nova vrijednost (poljoprivreda, industrija, da ne velim primarne i sekundarne djelatnosti) kojih je sve manje. Robovlasništvo nije iskorijenjeno, samo je promijenilo oblik. :/

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Rene, znam da nisi mislila na zgradu. Mislila sam na to da se ne može donijeti odluka na nivou škole.

    Ja ne znam nikoga tko štrajka radi smanjenja od 6% - ni ja osobno ne štrajkam zbog toga. I nitko ne traži veću plaću dok traje recesija.
    Nije ni meni do štrajka ali bez štrajka nikada ništa dobili nismo - sjećate se samo koliko nam nisu isplaćivali smjenski rad koji nam stoji u kolektivnog ugovoru?
    Pa i uz to - ukoliko većina javnih djelatnika ne bude u štrajku neću ni ja. Ne zato što mislim da nije opravdan nego jer mi se ne da više podmetati leđa i za druge kolege. Pa kad ne možemo biti složni neka nam bude tako kako i je.

    Što se mog rada tiče, tu mi je savjest 100% čista i bez ikakve grižnje krećem u štrajk.

  26. #26
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Jannocka, imaš svu moju podršku, i ti, i kolege ti u štrajku.
    Sretno!

  27. #27
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    MIslim da kad bi svi sindikati bili kao "JEDAN" da bi štraj uspio..

    ipak nas je oko 180 000 ... a to je velika brojka..

    ovako razjedinjeni osuđeni smo na propast i prije početka štrajka..


    I moj muž je dobio otkaz prije 10 dana..(radio je u privatnoj firmi )

  28. #28
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Što se mog rada tiče, tu mi je savjest 100% čista i bez ikakve grižnje krećem u štrajk.
    I ja. A čini mi se da će ovaj put po prvi put svi nastavnici u mojoj školi štrajkati.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Meni je žao djece i sve to stoji, ali podržavam štrajk. Rekla mi je poznanica koja radi u prosvjeti da su prije nekoliko godina štrajkali i tada su potisali da će čekati povećanje plaća koje se trebalo početi ostvarivati sada. I sada kada su to trebali dočekati, ništa. Po meni naše društvo se samo hvali djecom, ulaganjem u djecu i sve to, a onda na kraju ispada da se uvijek prosvjeta zakida i ljudi koji djecu odgajaju, uče i brinu se za njih.
    Slažem se sa Alamamom da oni od nas koji žele podrže prosvjetare pa da pišemo mailove Ministarstvu i eventualno organiziramo nešto kako bi ukazali na loš odnos prema odgoju i obrazovanju kod nas.

  30. #30
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Ma i ja podržavam štrajk i sve vrste borbe za svoja (a i tuđa) prava, za dizanje glasa protiv nepravde i tlačenja svake vrste. Ali na svojoj lokalnoj razini ne mogu djelovati globalno, ne iz kukavičluka, nego iz praktičnih razloga. Tu mi ideologija ne pomaže :/ . Pa moram djelovati na diplomatskiji način..
    Podržavam sve nastavnike koji odluče ići u štrajk, bez obzira na najavljenu radnu obvezu kojom žele smutiti neodlučne.
    I evo jedna prigodna za podršku!

    http://www.youtube.com/watch?v=q7iXcKKpdx0

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    ja ne podržavam štrajk nastavnika, ali podržavam onaj studentski...

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj bilbo7 prvotno napisa
    Ma i ja podržavam štrajk i sve vrste borbe za svoja (a i tuđa) prava, za dizanje glasa protiv nepravde i tlačenja svake vrste. Ali na svojoj lokalnoj razini ne mogu djelovati globalno, ne iz kukavičluka, nego iz praktičnih razloga. Tu mi ideologija ne pomaže :/ . Pa moram djelovati na diplomatskiji način..
    Podržavam sve nastavnike koji odluče ići u štrajk, bez obzira na najavljenu radnu obvezu kojom žele smutiti neodlučne.
    I evo jedna prigodna za podršku!

    http://www.youtube.com/watch?v=q7iXcKKpdx0
    Ako se ja dobro sjećam, radna obveza kojom zastrašuju može se uvesti jedino ako je izvanredno stanje... Potres i poplava nije, daklem, što bi to bilo? Ratno stanje??? Mislim da to baš ne bi išlo samo tak...

    Ono što ja mislim (i već sam negdje napisala) je da je nažalost kriza dublja i šira od problematike javnih službi. Ovo je vrh sante leda... :/

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    201

    Početno

    Ja sutra štrajkam.

    Ne zbog 300 kuna manje plaće ovaj mjesec (naučila sam živjeti skromno), već zato da svojem djetetu jednoga dana mogu reći kako se mama nekada borila za ono u što vjeruje.

    Mene je sram NE štrajkati radi par sto kuna dnevnica, koja nam vjerojatno neće biti isplaćena (a to znam da je razlog ne štrajkanja velike većine)!
    Moje dostojanstvo vrijedi puuuuno više!

  34. #34
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    strajkam. ponosno. za svoje dostojanstvo. ne jer su mi skinuli 6%, vec jer ne zele reci kada ce nam je i koliko vratiti.

    kao suska se da ce se nam je vratiti na staro kad se izadje iz krize. iz krize drzava izadje ako je u dva uzastopna tromjesjecja imala pozitivan gospodarski rast. znaci ove godine nikako. debelo sumnjam i za iducu godinu. + obecali su da ove godine vise nece spustati place. a za iducu godinu? nju nisu spominjali. znaci li to da ce nam i iduce godine spustiti place? ako nista drugo, ovime sto su napravili su ostavili mogucnost za to.

    svim svojim ucenicima kojima sam razrednik sam danas napomenuo da sutra moraju doci u skolu, a onda ce dobiti informacije za dalje. postoje kolege koje nece strajkati i koji ce normalno drzati nastavu.

    veli sanader da je on i sebi skinuo placu za CAK 3000 kuna.

    odlicno, gospodine premijeru, ali vi i dalje imate placu od 20000 kuna, ne placate racune za mobitel, ne placate benzinu, hranite se i zivite na plecima ove drzave i ovih radnika kojima skidate placu. dajte meni 25% vase place! ja presretan, a vama opet ostane dovoljno!

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ne provociram, samo me zanima. Kolika je prosječna plaća profesora u srednjoj školi koji ima staž cca. 5-10 godina?

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Može i na pp.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    cca 5000kn

    Yoseph pa zna se kada se trebaju vratiti plaće. 2013.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Osnovica za izračun plaće je do 31. 12. 2008. bila 5.108,84 kune, a nakon povišice od 6% iznosila je 5.415,37 kn. Sada je opet vraćena na staro. Profesor sa 5-10 godina staža trenutno ima plaću manju od 5500 kn.

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Hvala.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj Lovorka prvotno napisa
    Osnovica za izračun plaće je do 31. 12. 2008. bila 5.108,84 kune, a nakon povišice od 6% iznosila je 5.415,37 kn. Sada je opet vraćena na staro. Profesor sa 5-10 godina staža trenutno ima plaću manju od 5500 kn.
    pa to mu je čist dovoljno... uz fušeraj može navuć i do 10000kn...

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ne treba fuš, dovoljno je uhvatiti mjesto sindikalnog povjerenika... ONI imaju i više ! A oni s kojima pregovaraju, da i ne spominjem... A sve se to financira odakle???

    Pa ti sad znaj tko su MI, a tko ONI??? Stvari nikad nisu crno-bijele.

  42. #42
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Ja sam samo svratila podržati drage forumaše prosvjetare.
    Ako imamo novaca za mostove i ceste onda moramo imati i za plaće ljudima koji odgajaju našu djecu.

  43. #43
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Pa može navući i 15000, što da ne?
    Ne mora uopće imati ni obiteljski ni društveni život, ima pravo na posao i fuš dok se uvečer ne onesvijesti u krevet.
    5 tis. kn je sramotna plaća za to radno mjesto.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Ja sam samo svratila podržati drage forumaše prosvjetare.
    Ako imamo novaca za mostove i ceste onda moramo imati i za plaće ljudima koji odgajaju našu djecu.
    nemoj bit naivna... pričamo o stanju u Hrvatskoj bananadržavi...
    Od ljudi koji odgajaju našu djecu nemoš ulovit postotak i spremit ga u svoj džep... a od izgradnje mosta.... auf...

  45. #45
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj YosephK prvotno napisa
    veli sanader da je on i sebi skinuo placu za CAK 3000 kuna.

    odlicno, gospodine premijeru, ali vi i dalje imate placu od 20000 kuna, ne placate racune za mobitel, ne placate benzinu, hranite se i zivite na plecima ove drzave i ovih radnika kojima skidate placu. dajte meni 25% vase place! ja presretan, a vama opet ostane dovoljno!
    Tako je!
    Njegovih 3000 je za njega sitniš.

    Trenutno ne radim, mirujem, ali ću sutra štrajkati, s kolegama u mislima.

  46. #46
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Ja sam samo svratila podržati drage forumaše prosvjetare.
    Ako imamo novaca za mostove i ceste onda moramo imati i za plaće ljudima koji odgajaju našu djecu.
    nemoj bit naivna... pričamo o stanju u Hrvatskoj bananadržavi...
    Od ljudi koji odgajaju našu djecu nemoš ulovit postotak i spremit ga u svoj džep... a od izgradnje mosta.... auf...
    Zašto naivna? Rekla sam to ironično. Jasno mi je da od izgradnje mosta netko ima profit A činjenica je da kao država više nemamo novaca ni za što.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Zašto naivna? Rekla sam to ironično.
    Oprosti. Nisi stavila smajlić pa sam mislio da stvarno vjeruješ u to što pišeš...

  48. #48
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Zašto naivna? Rekla sam to ironično.
    Oprosti. Nisi stavila smajlić pa sam mislio da stvarno vjeruješ u to što pišeš...

    Yeah, right

  49. #49
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Budući da se kod nas opredijelilo pola-pola, najvjerojatnije će kod nas nastave biti.
    Kako će točno biti organizirano - ne znam.


    Osobno ne štrajkam i kad pogledam malo bolje oko sebe - sram me štrajkati radi parstokuna manje plaće.
    Pa nek me razapne tko hoće, ali doista ne mogu. :/
    Isto. Razumijem one koji štrajkaju, ali ja ne mogu.
    Lijepo je to rečeno i zamišljeno. Ali kaj ako štrajk urodi plodom? Tražit ćete da se vama plaće ne povećavaju? Ili prihvatiti to što mi štrajkači eventualno izborimo za sve nas? :?

  50. #50
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Pa tako bi se onda moglo reći i za one koji nisu u sindikatu.

    I na njih se odnosi sve što je po kolektivnom ugovoru, a nikada ne osjete ni kune po svom džepu ni za šta.

    Pa čak ni za sućut/čestitarenje u određenim prigodama.

Stranica 1 od 34 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •