Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 223

Tema: dr. Vlatković - Zadar

  1. #151

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    71

    Početno

    zna li netko kako se zove ona mlada sestra, lipa, duge crne kose... žena od nekog doktora? Meni je bila ona i još jedna starija babica, tamne kose, do uha... Stvarno im svaka čast...

  2. #152

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    41

    Početno

    Da se i ja pridruzim..... S obzirom na prenesenu trudnoću od 12 duuuugih dana mogu reci da sam se sa puno doktora ''susrela'' a imala sam sreću (hm) da su mi na porodu bili skoro svi naveden: Dr Dukić, Dr.Kulišić a i Marić, i svi su mi bili super.... Posebno prva dva navedena...iako sam nakon tih 12 dana i 24 sata u predrađaoni i rađaoni završila u sali na carskom rezu zahvalna sam im na tome.. a posebno Dr.Dukiću..

    Nažalost rodilište mi nije ostalo u tako lijepom sjećanju... jedina sestra koja mi je bila ok je s. Ljuba i još jedna mlađa kojoj ne znam ime... ostale da ih vidim Pitala sam se 7 dana što krivo pitam.... ili radim....grozno iskustvo...

  3. #153

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    41

    Početno

    :?

  4. #154
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Eh, da se i ja pridružim ovoj temi. Dr. Kulišića sam imala prilike doživjeti na tečaju. Dakle, sve što ste navele stoji - zgodan, mlad i još ono najvažnije pobornik prirodnog poroda. Molim Boga da mi bude na porodu (ali imam male šanse jer je sada vrijeme godišnjih odmora, no, nikad se ne zna).

    Inače moju trudnoću vodi dr. Lozo - privatno i moram reći da je za moj pojam preparanoičan. MM je zadovoljan jer smatra da je bolje tako nego da je površan, ali ... svaki put iz ordinacije izlazimo s novim problemom. Sreća pa ja sve ne uzimam srcu nego se povodim za instikntom, ali ne mogu reći da mi neke njegove paranoje ne ruju po glavi.

    BTW nadam se da će dr. Kulišić do moje slijedeće trudnoće otvoriti svoju ordinaciju, ali naravno i ostati u bolnici jer opet šta nam znači da ima ordinaciju ako bi otiša iz rodilišta gdje nam je zapravo najpotrebniji.

  5. #155
    Gatalinka

    Početno

    Vidim niko ne spominje dr Jurasa, on mi je bio na drugom porodu i sve obavio stručno i profesionalno. Prvi put me porodio dr. Kulišić i mislim da ga ne trebam još i ja nahvaliti pokraj svih vaših pohvala.
    Obje trudnoće mi je vodio Lozo i ja sam prezadovoljna njegovim tretmanom, a posebno su mi drage sestre Žana i Paula.
    Pokraj iskustava iz drugih bolnica ispada da je Zadarsko rodilište jedno od boljih u lijepoj našoj (sestra je imala dva poroda u ozloglašenoj sisačkoj bolnici).
    Od sestara na odjelu rodilja izdvojila bih sestru Lidiju kao vrlo dragu i pristupačnu osobu.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    150

    Početno

    Gatalinka jeli dr.Juras malo niži i ima naočale???

  7. #157

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Lea79 prvotno napisa
    zna li netko kako se zove ona mlada sestra, lipa, duge crne kose... žena od nekog doktora? Meni je bila ona i još jedna starija babica, tamne kose, do uha... Stvarno im svaka čast...
    Mislim da je to Ivana Matas,zena dr.Matasa..

  8. #158
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Gatalinka prvotno napisa
    Pokraj iskustava iz drugih bolnica ispada da je Zadarsko rodilište jedno od boljih u lijepoj našoj (sestra je imala dva poroda u ozloglašenoj sisačkoj bolnici).
    Od sestara na odjelu rodilja izdvojila bih sestru Lidiju kao vrlo dragu i pristupačnu osobu.
    Potpisujem. Ja sam prvi put rodila u Zg, drugi put u Zd i neusporedivo sam zadovoljnija. Još da nisu bili godišnji ne znam što bih mogla zamjeriti (ovako je bilo nekoliko stvari s kojima sam razočarana, ali koje su prvenstveno bile rezultat manjka osoblja usred sedmog mjeseca)

  9. #159
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Cure, ako nije problem napisite koje su vam zamjerke , a koje pohvale spram zadarskog rodilista. Ja vidim promjene i to na bolje , nadam se da nisam jedina.

  10. #160
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj bebelina prvotno napisa
    Cure, ako nije problem napisite koje su vam zamjerke , a koje pohvale spram zadarskog rodilista. Ja vidim promjene i to na bolje , nadam se da nisam jedina.
    Ovo je samo iz osobnog iskustva, pa uzmite sa zadrškom:

    ZAMJERKE:

    1) Zadržana sklonost interveniranju u niskorizične porode. Meni su prokidali vodenjak i skakali po trbuhu samo zato što im se žurilo.

    2) Zastarjela rađaonica -- ima samo jedna prostorija, odvojena zidovima u par bokseva, bez zastora, bez pomagala za rodilje, s prastarim stolovima koji se ne mogu ni prilagoditi.

    3) Vječno svjetlo na odjelu babinjača. Morala sam se svađati da bih po noći imala mrak u sobi. Suludo.

    4) Manjak osoblja ljeti. Znam da se statistički rađa manje djece, ali bar bi mogli nekoga pozvati, ako skuže da je frka. Na nas 4-5 bio je jedan doktor i dvije primalje, zbog čega su mi odbili stolac i ubrzavali porode.

    5) Predugo zadržavanje zdravih mama i beba (bila 4 dana, bez ikakvog razloga)

    POHVALE:

    1) Definitivni pobjednik je novouređeni odjel babinjača s omogućenim 24h rooming-inom. Bebe se u sobama imaju gdje presvući, okupati, važu se, pregledavaju i cijepe pred mamama. Pustili su nam i dijeljenje kreveta s bebom. Sobe su 2- i 3-krevetne, većinom s vlastitim tuševima. Ma, super

    2) Susretljivost osoblja, spremnost da pomognu pri dojenju. Meni su dvaput dolazili pokazati kako podojiti bebu sa još skroz uvučenim bradavicama. U Zg su me odmah otpisali, morala sam se sama snalaziti.

    3) Nova sobica za porod na stolcu, s loptom, krevetom, CD-om. Tako bi trebala izgledati rađaonica!

    4) Mogućnost kulturnog dogovora u vezi procedura. Kad sam tražila bez epi, jedna me je sestra masirala da me ne moraju rezati.

    5) Boravak uz bebu odah po porodu -- prvi podoj u prvih pola sata. Vrlo kratak period razdvojenosti dok se ide u sobu, a beba na promatranje.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    8

    Početno

    Rodila sam prije 3 tjedna u Zadru pa još imam friške impresije.
    Iako mi je Šibenik bliži odlučila sam se za Zadar jer imaju stolčić a željela sam da i MM bude sa mnom na porodu.
    Ali tu subotu kad je moj malac odlučio doći na svijet bio je pravi babyboom jer je rodilište bilo krcato. Na svu sreću dio trudova sam doma prodisala tako da kad smo tamo došli bila sam već 8 cm otvorena. MM me još doma obrijao a klistir isto nisam dobila jer sam se sama prirodno očistila. U predrađaoni su bile još 3 žene a u rađaoni je sve bilo puno. Čim se oslobodio jedan boks tamo su me poslali. Naravno, tražila sam stolčić ali, budući da je bio vikend, radila su samo 2 doktora i 2 sestre i zaista su se potrudili mi objasniti kako uz najbolju volju oni to fizički ne mogu stići. Duboko sam udahnula, nisam se htjela uzrujavati, samo sam što prije htjela vidjeti svoje dijete.
    Htjela sam prirodan porod i to su uvažavali ali moj mali nakon 5 sati da sam bila skroz otvorena nikako nije htio van. Dobila sam tada drip ali uz prethodno dopuštenje ali uz njega sam dobila i cijeli paket - nalijeganje na trbuh i epiziotomiju.
    Najveća zamjerka je ležanje pri porodu i nemogućnost da se proba neki drugi položaj, barem da se leđa podignu. Uvjerena sam da sam rađala na stolčiću da nijedna od ovih intervencija ne bi bila potrebna.
    Unatoč tome, za osoblje pri porodu mogu reći pohvalu jer su bili ljubazni i pažljivi ( za epi sam posebno dobila anesteziju, a već sam drugi dan sjedila ), dr. R se još kasnije ispričavao MM-u što nismo mogli dobiti stolčić, ali smo i sami vidjeli kako je zaista taj dan bila ludnica.
    Dakle to su zamjerke. Dobra strana Zd rodilišta su sestre koje su zaista sve odreda bila jako ljubazne i susretljive, a to nisam samo ja primjetila već i moje cimerice koje su već prije tamo rađale i rekle su mi kako se atmosfera jako promijenila na bolje.
    Ako već nisam imala porod kakav sam željela ostatak provedenog vremena je zaista bio ok, svi su se jako trudili oko dojenja, mogle smo i same prematati bebe, a prvu noć nakon poroda zaista su nam pomagale oko šetnje do toaleta i higijene općenito.
    Kad se sve zbroji i oduzme mislim da je rodilište u plusu ali još ima puuuuuuno mjesta za napredak. E sad oni kažu kako im fali osoblja ali to je već neka druga tema...

  12. #162
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Dakle, sve je isto od prije godinu dana.
    Možda bi bilo bolje ovu raspravu nastaviti na topicu o zadarskom rodilištu, a ne od dr V.?

  13. #163
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Da, jer je ovdje mnogi ne vide. A baš mi je zanimljivo ovo čitati.
    Još im nije obnovljena titula Rodilište prijatelj djece, pa se očito treba još dosta toga promijeniti. Ali svaki njihov korak naprijed jako me veseli (makar tamo više ne namjeravam, ali tko zna )

  14. #164

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    140

    Početno

    Meni trudnoću vodi Krpina i s njim sam zadovoljna,ali ima neki socijalni ultrazvuk i ma koliko se čovjek trudi,meni je sve tamo mutno.
    S obzirom da živimo u moderno vrijeme,a čula sam da Vlatković ima najbilji ultrazvuk u gradu.Htjela bi ako može snimitina Cd, sliku u boji itd.
    Jel je netko bio od vas,koliko bi me to došlokuna.?

  15. #165
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    200 kn je pregled ultrazvukom a uključuje i snimku na cd, kojeg moraš donijeti sama (mora biti dvd + rw, jer mu uređaj "prži" na samo takav format, teško ih je nać pop gradu, ima ih u kompjuter shopu kod katastra-ulaz u portun s kalelarge, kod wit boya).

  16. #166

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    140

    Početno

    Super,hvala..Tinki Winki
    A kako gleda na to ako muž ide sa mnom.Sad sam 20 tj trudna.i vanjski je ultrazvuk.?

  17. #167
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Dapače, i potiče muža da dođe, dr. Vlatković ti je super što se toga tiče, slobodno ga povedi. Ja sam išla sa suprugom i na unutarnji uzv, uživajte skupa gledajući bebu

  18. #168

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    140

    Početno

    o.K. a kako mu je radno vrijeme,tj.koji dan je popodne,jer ja još uvijek radim i odgovara mi samo popodne.

  19. #169
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    popodne radi svaki dan od 17-20. nazovi ga na 250 167 za termin

  20. #170

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    66

    Početno

    Samo da dodam da popodne radi svaki dan osim petkom, tada radi samo ujutro. Meni vodi trudnoću od starta,evo me u 39.tj., imam samo riječi pohvale za njega, a mm obavezno ide sa mnom na uzv kad god može.

  21. #171
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Curke, samo da vas obavijestim da u Izvoru počinjemo s novim ciklusom radionica pripreme za porod:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...807&highlight=

    Tu je raspored

  22. #172

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Nekidan mi je poštom stiglo da dr. Anđelić od travnja više nema ugovor s HZZO. Pa tek šalju sad !
    Od svih ponuđenih , najbolje bi mi odgovarala dr. P. kod hitne , ali
    tamo mi je mama i na pregled se čeka i po 2 mjeseca , a to mi nikako ne
    ogovara.
    Na kraju mi se čini da ću se upisti kod Žuvele u Benkovac

    on mi je odličan , samo je malo daleko......
    Imat koga za preporučiti da nije prebukiran ?

  23. #173

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Nekidan mi je poštom stiglo da dr. Anđelić od travnja više nema ugovor s HZZO. Pa tek šalju sad !
    Od svih ponuđenih , najbolje bi mi odgovarala dr. P. kod hitne , ali
    tamo mi je mama i na pregled se čeka i po 2 mjeseca , a to mi nikako ne
    ogovara.
    Na kraju mi se čini da ću se upisti kod Žuvele u Benkovac

    on mi je odličan , samo je malo daleko......
    Imat koga za preporučiti da nije prebukiran ?

  24. #174

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    66

    Početno

    Jesi pitala kod dr. Beram u hitnoj? Kolegici vodila trudnoću, bila je prezadovoljna njome. Ja sam upisana kod dr. Krpine ali vodim trudnoću privatno. Dosad sam, doduše, s dr. Krpinom imala jako pozitivno iskustvo, ali sam odlučila voditi trudnoću kod privatnika isključivo zbog tehnički bolje opremljenosti, a i da sad pred kraj moram svaki put u bolnicu na ctg krepala bih.............
    btw, ovo s dr. Anđelićem me razljutilo jer sam i ja bila upisana kod njega i igrom slučaja saznam proljetos da se šuška da prelazi u isključive privatnike pa sam se na vrijeme makla-a bilo bi mi veselo da nisam, sad bih 3 dana do termina još morala i munjesati po ordinacijama tko će me primiti i dati mi uputnicu za rodilište

  25. #175
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Ja sam kao i sunnyday upisana kod dr. Krpine i zaista je dr pozitivan i ok ali sam isto trudnoću vodila kod privatnika iz istih razloga kao i ona.
    Ne znam tko ono sve radi u prostorijama do Hitne, dr. Beram, čula sam da je ok, dr Perinčić je super ali zaista prepretrpana, dr. Medić kažu isto ok, tamo je sad i dr. Lozo. Dr Čubelić je kod kolodvora i to je to.
    Dobro kažeš za dr. Žuvelu, on je super ali daleko.

  26. #176
    _Candy Candy_ avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    di se nađem
    Postovi
    277

    Početno

    Kakav je dr. Čubelić?

  27. #177

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj _Candy Candy_ prvotno napisa
    Kakav je dr. Čubelić?
    Meni je vodio trudnoću i bio je ok. Jedino mi se malo činilo da nema baš neku volju... ostario čovjek.
    Ne znam što bi rekla u stvari, čini mi se da trudnoću mogu i ja voditi kad je sve u redu... :?

  28. #178
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Citiraj Zaratina prvotno napisa
    Citiraj _Candy Candy_ prvotno napisa
    Kakav je dr. Čubelić?
    Jedino mi se malo činilo da nema baš neku volju... ostario čovjek.
    Ovo potpisujem. Kao da se jako zastio, i to dosta njih kaže za njega. Ja sam kod njega bila prije pa sam se prebacila

  29. #179
    _Candy Candy_ avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    di se nađem
    Postovi
    277

    Početno

    Ja sam isto bila kod Anđelića i sad se trebam prebaciti. U konkurenciji su ostali dr. Krpina i dr. Medić.

  30. #180

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    66

    Početno

    _Candy Candy_ definitivno glasam za dr. Krpinu. Ne kažem da je dr. Medić loš al ostalo mi je u pamćenju još dok sam bila mlađa da je pregled kod njega bio poprilično neugodan, hmmmm....a ima čovjek malo deblje prste nije kriv

  31. #181
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ja sam kod Krpine, ali samo na papiru... idem privatno. Ali je bio jako ugodan kad sam se upisivala.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    2

    Početno

    drage zadranke, evo i ja napokon trudna. Upisana sam kod dr. Krpine koji je zaista krasan čovjek.. ali me muči taj uzv sto on ima/nema..
    na prvom pregledu u 5 tjednu isla sam kod Vlatkovića i on me oduševio.
    brine me malo cijena, koliko košta voditi trudnoću kod njega? koliko je najskuplji pregled?
    hvala Vam na informacijama.

  33. #183
    Gioia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    189

    Početno

    Mene je začudilo što Vlatković mojoj frendici, koja je prvi put ostala trudna u 42. godini, nije prepisao niti folnu kiselinu, niti Prenatal. Na njena pitanja treba li piti ikakve dodatke, rekao je da NE :? . A poznato je da se preporučuje folna, pa i prije začeća, i da više-manje sve trudnice tijekom trudnoće piju Prenatal ili nešto slično.
    Srećom s bebisom je sve OK :D .

    Ja sam kod Loze, kako je netko rekao paranoičan, ali ajde da se potrpiti, samo treba vjerovati sebi. Isplati se bit kod njega ako ni zbog čega, onda zbog sestara (Žana i Paula rulaju ). On je mene slao na sve žive pretrage u trudnoći, CITO i TOXO i ne sjećam se više što sve ne, a što rijetko koji ginekolog šalje.

  34. #184

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj Gioia prvotno napisa
    Mene je začudilo što Vlatković mojoj frendici, koja je prvi put ostala trudna u 42. godini, nije prepisao niti folnu kiselinu, niti Prenatal. Na njena pitanja treba li piti ikakve dodatke, rekao je da NE :? . A poznato je da se preporučuje folna, pa i prije začeća, i da više-manje sve trudnice tijekom trudnoće piju Prenatal ili nešto slično.
    Srećom s bebisom je sve OK :D .

    Ja sam kod Loze, kako je netko rekao paranoičan, ali ajde da se potrpiti, samo treba vjerovati sebi. Isplati se bit kod njega ako ni zbog čega, onda zbog sestara (Žana i Paula rulaju ). On je mene slao na sve žive pretrage u trudnoći, CITO i TOXO i ne sjećam se više što sve ne, a što rijetko koji ginekolog šalje.

    potpisujem...meni je to drago..mirnija sam puno

  35. #185
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Pitanje: Zasto su vam sve te pretrage potrebne ako je trudnoca uredna? Zasto mislite da trebata uzimati ikakave dodatke pod obavezno , ako je sve ok? Zasto ne slusate svoje tijelo i dijete u njemu , oni su najbolji pokazatelji , zar ne?
    Trudnoca je zdravlje , razvijanje novog zivota , a ne nesto misticno sto je otkrila medicina! Pa , kako su se radale vase bake, djedovi i ostali pretci kad nije bilo tih pustih, navodno neophodnih pretraga i dodataka?

  36. #186
    Gioia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    189

    Početno

    Kažeš ti Bebelina, bolje je živit u neznanju, a ako se nedaj Bože desi nešto loše, posli ćeš tužiti ginekologa. Pa da, i to je način razmišljanja

  37. #187

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ja sam iz ši-knin županije, mojih par frendica je išlo kod Vlatkovića iz razloga što kod nas nitko nema takav uzv i sve su bile oduševljene pristupom, strpljivošću i njegovom dostupnošću ( možeš ga stalno dobiti na telefon i konzultirati se ); ja sam sad isto T i mislim da će mi on biti 2. izbor (nakon moje dr iz Ši ); svima nam je isto-moramo plaćati privatno ako želimo imalo bolji tretman i ev. prisutnost na porodu, cca 250-300 kn pregled i uzv, a i ovi dr što su na odjelu, a imaju neku "pomoćnu" ambulantu u kojoj plaćaš pregled , naplaćuju 250 kn, tako da ti dođe na isto ( a opet te bolje pogledaju ako ideš privatno); kod Vlatkovića ću ići zbog godina (37), nuhalnog i svih ostalih čuda koji će me sada pripasti, čula sam da posebnu pažnju obraća na to; ima li netko s takvim iskustvima, kakve cijene ima ?

  38. #188
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Citiraj Gioia prvotno napisa
    Kažeš ti Bebelina, bolje je živit u neznanju, a ako se nedaj Bože desi nešto loše, posli ćeš tužiti ginekologa. Pa da, i to je način razmišljanja
    Uh , kako krivo!!! Ali ajde , da ti pojasnim.
    Vlatkovic nikad nije bio moj izbor sto zbog rodbinskih (daljnjih) , sto zbog prijateljskih veza s muzevljevom familijom. Svi ginekolozi imaju svoje pluseve i minuse , neki se kod njega osjacaju ko na tekucoj traci , a s druge strane bespotrebni pregledi , trosenje novca i kupovanje raznoraznih preparata u svrhu bolje trudnoce su suludi , ako je sve ok.
    Drugu trudnocu vodila sam kod Crvelina. Izuzetno strpljiv covjek ( prvi razgovor i pregled trajali su 1h i 20 min), voljan svaku sitnicu provjeriti (ako je potrebno), s njim se da otvoreno razgovarati , ne potice paniku, a i uputi te sto napraviti tako da ne platis sve pretrage. Ta zadnja trudnoca je zbog moje bolesti bila rizicna , do te mjere da sam bila primorana svaki pregled raditi opsezan ultrazvuk ( da vide razvija li se beba i kako), krv sam vadila svakih 7-10 dana , svaki put s tim nalazima isla u bolnicu na kontrole, trebala lezati na patologiji u tri navrata (ali nisam imala di sa starijim sinom)...
    Uglavnom , cijela trudnoca prosla mi je u pretragama, ludovanju po bolnici i lezanju kod kuce ( kad god sam mogla).
    ALI samo zato jer je trudnoca bila RIZICNA, pa se pitam sto vas , zdrave trudnice s urednom trudnocom tjera na razne pretrage i gucanje raznih dodataka ?
    Uostalom , zar vam nije lakse zdravo se hraniti , nego gucati tablete i to kod nas gdje u svako godisnje doba ima svjezeg voca i povrca?

  39. #189

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    74

    Početno

    moram reći da meni od dr.loze nisu prepisane nikakve tablete osim prenatala(vitamini) i flounatrila..
    a sta se tiće pretraga mislim da nisu ništa pretjerane nego kod drugih,meni je drago sta sam i prošla te kontrole jer sam jedva trudna ostala i nakon toga sam puno mirnija kad znam da je sve u redu s mojom bebicom..

  40. #190
    Gioia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    189

    Početno

    Citiraj bebelina prvotno napisa
    ...a s druge strane bespotrebni pregledi , trosenje novca i kupovanje raznoraznih preparata u svrhu bolje trudnoce su suludi , ako je sve ok...
    ...svaki pregled raditi opsezan ultrazvuk ( da vide razvija li se beba i kako) ... trebala lezati na patologiji u tri navrata (ali nisam imala di sa starijim sinom)...
    Uglavnom , cijela trudnoca prosla mi je u pretragama, ludovanju po bolnici i lezanju kod kuce ( kad god sam mogla).
    ALI samo zato jer je trudnoca bila RIZICNA, pa se pitam sto vas , zdrave trudnice s urednom trudnocom tjera na razne pretrage i gucanje raznih dodataka ?
    Uostalom , zar vam nije lakse zdravo se hraniti , nego gucati tablete i to kod nas gdje u svako godisnje doba ima svjezeg voca i povrca?
    Daklem ako imaš mačku ili si ikad bila u dodiru s mačkama, cito i toxo su vrlo dobrodošli pregledi. Slao me kardiologu da bi vidio EEG za slučaj carskog reza (što sam na kraju i radila, spinalno :D ). Slao me okulistu zbog velike dioptrije da vidimo očni tlak i mrežnicu, i preporučio carski zbog tog nalaza. Koji ti je od tih pregleda bespotreban? "Raznorazni preparati" - pila sam Folacin od 3 mj. prije začeća, pila sam Prenatal i Fluonatril - reci kojeg bi ti izbacila?
    I ja sam radila UZV često, svaka 3 tj. jer sam imala manjak plodne vode. Ležala sam zbog toga zadnja 2 mjeseca na Merkuru i u ZD bolnici. Dakle bilo je problemčića, ali svejedno, i da je bila najodličnija trudnoća, pila bih te 3 tablete i išla na te pretrage.
    Unosimo li svojom svakodnevnom prehranom npr. dovoljno cinka, selena, bakra, željeza...? Pod onim mučninama i žgaravicama kad jedva pojedemo dvopek a kamoli dovoljno voća i povrća? Nemam pojma Bebelina, nekad mi se čini da smo s različitih planeta, ti uporno u kope a ja ću i dalje u špade

  41. #191
    Gioia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    189

    Početno

    Citiraj nadia7 prvotno napisa
    moram reći da meni od dr.loze nisu prepisane nikakve tablete osim prenatala(vitamini) i flounatrila..
    a sta se tiće pretraga mislim da nisu ništa pretjerane nego kod drugih,meni je drago sta sam i prošla te kontrole jer sam jedva trudna ostala i nakon toga sam puno mirnija kad znam da je sve u redu s mojom bebicom..
    Tako i ja, kad sam mu došla i rekla da želimo bebu, dao mi je Folacin i tako sam ga počela piti, a kasnije je još dodao Prenatal i Fluonatril kojeg i danas mala i ja ćućamo.

  42. #192
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Jadne macke! Koliko je meni poznato toxo se moze dobiti ne samo diranjem macjeg izmeta , vec moze biti i u nedovoljno termicki obradenom mesu , povrcu...neda mi se traziti link.
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2ID=&Show=2120
    Ovo mi se vise svida od bilo koje tablete.
    Za osobe s velikom dioptrijom i ptice na grani znaju da moze biti opasan prirodan porod zbog naprezanja , zato i salju zene na carski. Sto tu treba provjeravat?
    Bebelina, nekad mi se čini da smo s različitih planeta, ti uporno u kope a ja ću i dalje u špade
    Da, vjerojatno. Pogledaj svoje prste na ruci , ni jedan nije isti , moja djeca iako od istih roditelja nisu ista , zar bi onda trebala vjerovati da od nekih pretpostavljam 70.000 zena u Hr koje zele ili su vec trudne trebaju iste dodatke prehrani. Ili da je moje i tvoje dijete isto , isti ucinak na njih ce imati odredeno cijepivo ili neki virus?
    Oprosti sto vjerujem da smo svi razliciti i da imamo razlicite potrebe!

  43. #193

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    2

    Početno

    cure molim vas, ako je koja vodila trudnoću kod vlatkovića, kad se rade npr brisevi ili neke druge pretrage koje trebaju, da li se to njemu plaća ili on preko nekog soc gin trazi uputnicu?

  44. #194
    Gioia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    189

    Početno

    Bebelina, vidim da govorimo različitim jezikom pa ću ja začepit, nešto se gubi u prijevodu.

    Sorry Gianna, volila bih da ti znam odgovorit ali netko će se sigurno javit. A da nazoveš Vlatkovića i pitaš, odnosno njegovu med.sestru? Pretpostavljam da privatnik naplaćuje sve, kako ultrazvuk tako i briseve.

  45. #195
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj gianna1234 prvotno napisa
    cure molim vas, ako je koja vodila trudnoću kod vlatkovića, kad se rade npr brisevi ili neke druge pretrage koje trebaju, da li se to njemu plaća ili on preko nekog soc gin trazi uputnicu?
    preko nekog soc gin trazis uputnicu. on obicno preporuca krpinu, ako nemas soc ginica.

  46. #196
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    Cure di dr.Vlatković prima pacijentice?
    Unaprid se ispričavam ako ste već pisale o tome
    Nisan iz Zadra pa ako bi mi mogle otprilike objasnit bila bi zahvalna

  47. #197
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Ordinacija: Zadar, obala kralja Petra Krešimira IV 9/1 , bijela kamena kuca na samoj zadarskoj rivi , odmah pored Morskih orgulja , ispod samostana Sv. Frane.
    Tel: 023 25 01 67
    E-mail: ivlatkovic@zd.htnet.hr

  48. #198
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    bebelina hvala ti

  49. #199

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    71

    Početno

    ja također prvih 3 mjeseca trudnoće nisam nikakve dodatne vitamine uzimala. željezo i folnu sam uzimala nekoliko mjeseci prije.
    napominjem da sam ja bila zdrava trudnnica, u odličnoj formi, trudnoća uredna.

    i meni je Vlatković rekao da se što zdravije i redovitije hranim, uzimam puno voća, povrća, žitarica, meda i da s Prenatalom počnem u 2. tromjesečju.

    pročitajte si ovaj link:

    http://www.poliklinika-harni.hr/teme...suplementi.asp

    posebno dio o vitaminu A i D.

    naravno, svatko treba sam prosuditi što i kako učiniti.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    Citiraj Gioia prvotno napisa
    Mene je začudilo što Vlatković mojoj frendici, koja je prvi put ostala trudna u 42. godini, nije prepisao niti folnu kiselinu, niti Prenatal. Na njena pitanja treba li piti ikakve dodatke, rekao je da NE :? . A poznato je da se preporučuje folna, pa i prije začeća, i da više-manje sve trudnice tijekom trudnoće piju Prenatal ili nešto slično.
    Srećom s bebisom je sve OK :D .

    Ja sam kod Loze, kako je netko rekao paranoičan, ali ajde da se potrpiti, samo treba vjerovati sebi. Isplati se bit kod njega ako ni zbog čega, onda zbog sestara (Žana i Paula rulaju ). On je mene slao na sve žive pretrage u trudnoći, CITO i TOXO i ne sjećam se više što sve ne, a što rijetko koji ginekolog šalje.

    Nismo u zemljama trećeg svijeta pa da imamo manjak vitamini i ne znam čega ne još. Nije ni meni ništa prepisao,niti me slao na neke pretrage,samo krv i to je to. Nije trudnoća bolest,nego drugo stanje i čemu da neko prčka po vama,ako ste zdrave :?

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •