Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Novorodjence i muke po dojenju

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    7

    Početno Novorodjence i muke po dojenju

    Bok svima, nadam se da ce mi netko moci pomoci s donjim pitanjima jer vec lagano ludim.
    Dobivam kontradiktorne instrukcije o tome kada i kako dojiti. Svo medicinsko osoblje (bolnica u kojoj sam rodila, patronazna) mi govori da trebam dojiti na 2-3 sata i to maksimalno 20-30 minuta. Zvuci super idealno no moja beba krene dojiti pa doji max 10 min pa zaspi na dojci (pokusala sam doista sve sto sam uspjela naci o budjenju uspavane bebe na dojci i nista ne pali) odspava malo ili joj promijenim pelenu (obicno obavi kakanje minimalno jednom po podoju) pa se malo razbudi i pojede jos (isto 10ak min ili manje, nekad joj dam istu dojku nekad drugu) i onda zaspi i spava 1-2h. Osim nocu. Nocu imam osjecaj kao da sam rodila Damiena jer vristi, izvija se (uz prduckanje ili kakanje i kruljenje zeluca) i nit ona nit ja spavamo kako spada. Nocu je dojenje neverending a uz to i evo nocas je nesto smrkava (nije zasad izlazio nikakav sekret iz nosa pa pretpostavljam da nije prehlada u pitanju) i mlijeko joj je u jednom trenutku izlazilo kroz nos. Sto je razlog tome? Nije mi prvo dijete ali imam osjecaj kao da je.
    Nije mi jasno kako isto mlijeko preko dana ne izaziva probavne smetnje a preko noci da?
    Beba je stara 7 dana i rodjena mala (2670, izasli sa 2500) i jos nije vagana (bit ce vagana tek sljedeci tjedan) pa sam u panici je li joj moje mlijeko dovoljno ili place i ima to kruljenje u zelucu nocu jer nije. Dodatno kad se nocu tako iznervira zbog probavnih smetnji onda vristi na dojci jer je posisala sve sto je bilo unutra i nema vise sto posisati.
    Ocajna sam i otvorenih ruku primam svaku sugestiju.

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Najbrže ćeš dobiti pomoć ako nazoveš rodin telefon za dojenje http://www.roda.hr/udruga/programi/d...a-dojenje.html
    Beba je presitna i moraš znati da li je sve ok sa dojenjem.

    Bebu stavljaj na dojku kad god traži, ne gledaj na sat. No neka jede bar 10- 12 puta u 24 sata. Bit će spavanja kad poraste, sad doji kad god hoće, ali ne smije nikad oroći više od 3 sata između obroka.
    Moja je imala 2800 g i budila sam ju noću i danju, dojila stalno prvih 15 dana dok nije ušla u sigurne grame iznad 3200.
    091 22 77 220 i 01 61 77 520 sos telefon
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 29.12.2018. at 09:06

  3. #3
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Postoji i na FB sos

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Ne znam koja je to bolnica, ali daju ti krive savjete. Dijete dojiš na zahtjev, na svaki kme, posebno jer je mala, posebno jer je prehlađena. Ne znam kako da se izboriš s okolinom. To zna biti teško. Ja sam u takvim situacijama direktna i svadljiva. Ima Rodin SOS telefon, ima Rodina SOS Fb grupa, i ovdje si dobrodošla.

    Pišem iz mog iskustva, prduckanja, nezasitnost, curenje mlijeka kroz nos je savršeno normalno, a ja sam dojila troje i svi su bili velike bebe.

    Drži se.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    7

    Početno

    Hvala svima na odgovorima. Vagali smo se i ocito sam se brinula bezveze jer je vec iznad svoje porodjajne tezine. Nisam uvazila ovo dojenje na svaka 2-3h jer kod nas to jednostavno ne funkcionira ili bar ne jos. Ocito je dojenje na svaki kme kod nas idealno

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Kod svih je.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kod svih je.
    X

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •