Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 323

Tema: "Odreci se djeteta"

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Tanči, baš mi je žao. Tebi svaka čast što si se uspjela odmaknut od tog odnosa. Za to treba puno snage
    Mene zanima, jel i u djetinjstvu pravila razliku između tebe i brata dok ste bili djeca?

  2. #52
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    nisam Tanči, ali vjerujem da se to vuče još od djetinjstva.

  3. #53
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči jako mi je žao, ali ti si iznašla najbolji mogući način za izaći iz te priče.

    A tvoja majka sorry na direktnosti al to nije majka, ona je samo žena koja te rodila.
    Ne, nije majka.
    I ja isto kažem- osoba koja me rodila.

  4. #54
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči, baš mi je žao. Tebi svaka čast što si se uspjela odmaknut od tog odnosa. Za to treba puno snage
    Mene zanima, jel i u djetinjstvu pravila razliku između tebe i brata dok ste bili djeca?
    Je, ali je i tata bio živ pa je nekako to uvijek izbalansirao.
    Ali da se kužilo, je.
    Meni je uvijek sve zamjerala i nikad, ništa nije valjalo što bih napravila.
    U isto vrijeme je za sina uvijek imala opravdanja: te on je mali pa pusti ga on je muško pa on je O...ić (kao da ja nisam) itd.
    Meni je znala reći, kao u šali, da ja nisam njena, da su me u rodilištu sigurno zamijenili.
    Ok, šala i to gruba šala, ali kad se puno puta ponovi, zapitaš se.
    I još nešto:
    moj otac je umro prije 12 godina, četiri mjeseca nakon njegove smrti je uselila novog frajera u kuću.
    Taj lik ju je čak tužio za priznavanje izvanbračne zajednice, ali nije ništa postigao jer je umro prije nje.
    I razbolio se od karcinoma.
    I mater njega bedina, miksa mu hranu i hrani ga ko bebu, a meni ne može doći u bolnicu jer sam joj daleko.
    NIKAD SE NE ODRIČITE NASLJEDSTVA U KORIST PREOSTALOG RODITELJA!!!!
    NIKAD!!!!
    (isprike na capsu)
    Neću prežaliti dok sam živa što sam odustala od kuće na Braču.
    U toj kući se moj otac rodio.
    I na ostavinskoj je pripala materi.
    A ona je četiri mjeseca kasnije uselila frajera bez kućeta i mačeta i još ga njegovala do same smrti.
    I ona lijepo godinama iznajmljuje apartmane, zgrće lovu koju troši na brata i "njegove anđele" (tako naziva njegovu djecu od kojih se za jedno niti ne zna pouzdano je li njegovo)
    I to sve na mojoj očevini i djedovini.
    Svoj dio koji joj je ostao nakon smrti oca je odmah prodala i novce potrošila na sina (još jedan novi auto)
    Moju očevinu eksploatira, a na kraju će i prodati ili će joj kamatari, banke...oduzeti.
    Pitam se samo; tko će joj onu zadnju čašu vode pružiti kad onemoća? Jer ja neću.
    Eto, to je ukratko to.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Uh Tanči, teško je to čitati a kamoli doživjeti. Kažem, ja se divim ljudima koji mogu zatvorit stranicu i ne zderat se oko toga.... ja sam slabić u tom pogledu

  6. #56
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Je, ali je i tata bio živ pa je nekako to uvijek izbalansirao.
    Ali da se kužilo, je.
    Meni je uvijek sve zamjerala i nikad, ništa nije valjalo što bih napravila.
    U isto vrijeme je za sina uvijek imala opravdanja: te on je mali pa pusti ga on je muško pa on je O...ić (kao da ja nisam) itd.
    Meni je znala reći, kao u šali, da ja nisam njena, da su me u rodilištu sigurno zamijenili.
    Ok, šala i to gruba šala, ali kad se puno puta ponovi, zapitaš se.
    I još nešto:
    moj otac je umro prije 12 godina, četiri mjeseca nakon njegove smrti je uselila novog frajera u kuću.
    Taj lik ju je čak tužio za priznavanje izvanbračne zajednice, ali nije ništa postigao jer je umro prije nje.
    I razbolio se od karcinoma.
    I mater njega bedina, miksa mu hranu i hrani ga ko bebu, a meni ne može doći u bolnicu jer sam joj daleko.
    NIKAD SE NE ODRIČITE NASLJEDSTVA U KORIST PREOSTALOG RODITELJA!!!!
    NIKAD!!!!
    (isprike na capsu)
    Neću prežaliti dok sam živa što sam odustala od kuće na Braču.
    U toj kući se moj otac rodio.
    I na ostavinskoj je pripala materi.
    A ona je četiri mjeseca kasnije uselila frajera bez kućeta i mačeta i još ga njegovala do same smrti.
    I ona lijepo godinama iznajmljuje apartmane, zgrće lovu koju troši na brata i "njegove anđele" (tako naziva njegovu djecu od kojih se za jedno niti ne zna pouzdano je li njegovo)
    I to sve na mojoj očevini i djedovini.
    Svoj dio koji joj je ostao nakon smrti oca je odmah prodala i novce potrošila na sina (još jedan novi auto)
    Moju očevinu eksploatira, a na kraju će i prodati ili će joj kamatari, banke...oduzeti.
    Pitam se samo; tko će joj onu zadnju čašu vode pružiti kad onemoća? Jer ja neću.
    Eto, to je ukratko to.

    baš dok čitam ovo, stislo me u srcu.
    Svaka čast Tanči, drago mi je da si napokon našla mir u srcu.

    neću sada pisati o tome, kako netko može raditi tako razliku jer moje srce to ne može shvatiti.

  7. #57
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Uh Tanči, teško je to čitati a kamoli doživjeti. Kažem, ja se divim ljudima koji mogu zatvorit stranicu i ne zderat se oko toga.... ja sam slabić u tom pogledu
    Smuči se čovjeku s godinama.
    I ja sam bila slabić.
    Malo se durim pa popustim.
    Znaš one spike; pa ipak mi je to mama i sl.
    Ali sad je dosta.
    Ne treba mi mama, pogotovo ne takva.

  8. #58
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Može itekako, a što je roditelj stariji, ta neravnoteža više dolazi do izražaja. O dalmoškom kultu sina da se i ne govori.

  9. #59
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Može itekako, a što je roditelj stariji, ta neravnoteža više dolazi do izražaja. O dalmoškom kultu sina da se i ne govori.
    Potpis. Da nisi napisala odakle si (ne da to mamu opravdava), pitala bih jel' Dalmacija u igri. To je grozno i u brojnim slučajevima se podrazumijevalo da žene ništa ne nasljeđuju jer kao one će se udat pa nek se muž brine za njih, a samo se na sinove računa. U harmoničnoj bliskoj obitelji koju poznajem, nisu se braća sjetila dat sestri nešto od djedovine (ono... nikome, a možda ni njoj nije palo napamet, to su sad starci), nego njena nećakinja koja je došla u dodir s drugim mentalnim sklopom (Amerika) - dakle, kćer jednog od braće je smatrala da je to nepravedno i potegla to pitanje! Patrijarhat je još alive and kicking, i to vrlo.

    Tanči, nemoj se ni ono zadnje pitat... I potpisujem ti i Caps Lock izjavu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.01.2019. at 14:39

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ko kaže da je to mentalni sklop Dalmatinaca i po Zagorju ista priča,moja teta je rano umrla a za života je imala pravo uživanja jednog komada zemlje,kad je deda umro teta je još bila živa,i napismeno je dobila dio koji može uživati,dok je jedan tj.prvi sin dobio dosta veliki dio,a druga dva mlada jednaki dio,jedan dio je prepisana na baku,kad je baka umrla njen dio se ravnopravno podijelio na tri sina,a u zapisniku piše da djeca tete nisu ništa dobili je se tetak tak izjasnio u njihovo ime,par njih je bilo već tad i punoljetno
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.01.2019. at 14:48

  11. #61
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mi Dalmatinke se to nadamo da je drugdje bolje, a znamo da je to cijela naša HR, možda s iznimkom gradova i Kvarnera (to mi je zadnje uporište nade da je tamo makar 1 generaciju avanciralo ta spika sa svetim sinom vs. kćer za koju je normalno da je "supersveta", jer šta bi njoj bilo bolje itd. - trpi, šuti, ženo, i ja sam. Taj stav je doveo do "prekinimo šutnju" itd. Dijeli ga puno žena i majki naše starije generacije.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.01.2019. at 16:22

  12. #62
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Može itekako, a što je roditelj stariji, ta neravnoteža više dolazi do izražaja. O dalmoškom kultu sina da se i ne govori.
    Mislim da nisam spomenula da je pater familias iz - Dubrovnika.

  13. #63
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Tanči

    Ja sam više vezana na maminu familiju i tu se stvarno ne radi nikakva razlika po spolu (središnja HR), premda se radi nepoštena razlika između djece, od toga nije cijepljena obitelj.

    Moje i baka i prabaka su jako preferirale mene i sestru pred bratićima, a djedu je moja sestra bila A1, pa onda duuugo nitko, i onda ja .

  14. #64
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja mati je Zagorka, a otac je bio Dalmatinac.

  15. #65
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Čudno mi je čitati ove komentare, jer i moja je mama našla drugog čovjeka brzo nakon tatine smrti i "bedinala" ga je do njegove smrti. U svom stanu.
    I meni je to sasvim, sasvim normalno. Svaka udovica, udovac i rastavljena žena, muškarac imaju po zakonu pravo na novu ljubav. I mi, kao njihova djeca nemamo nikakva prava miješati se u njihov izbor.
    I ja sam se odrekla sve imovine u maminu korist nakon tatine smrti, jer to nije moje, to je njeno! Oni su sve to što imaju sami stvorili, nisam im ja davala novce za to. Od kuda meni pravo da računam na maminu imovinu za vrijeme njena života?!
    Ne shvaćam i ne shvaćam. Kako netko, itko može vlastitom roditelju zamjerati to što je našao novu ljubav?
    Da očevina, glupi naziv. Kakva očevina, to je muževina.

  16. #66
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ok. I ja sam se odrekla svega u maminu korist nakon tatine smrti. Ona je udovica već skoro 20 godina i ostala je sama.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Nije njezino beti, njezina je jedna polovica. Druga polovica je očeva i valjda bi on to radije ostavio svojoj djeci. Ja želim da moja polovica ostane mojoj djeci, jer ko zna šta se mome muzu može pomotati u glavi hehe.
    Nemam ništa protiv novog partnera/muza.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #68
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Pa ok je odreći se u roditeljevo ime, ok je i ako si taj netko nađe nekoga, ali opet postoje granice.
    Ovo što Tanči piše je mimo svake granice "normalnog"ponašanja većini ljudi. Ok Beti, tebi nije, dobro za tebe.
    Ja za takvo ponašanje ne bi imala želudac.

  19. #69
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije njezino beti, njezina je jedna polovica. Druga polovica je očeva i valjda bi on to radije ostavio svojoj djeci. Ja želim da moja polovica ostane mojoj djeci, jer ko zna šta se mome muzu može pomotati u glavi hehe.
    Nemam ništa protiv novog partnera/muza.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Znači, kada ti ili tvoj muž ostanete sami, djeca će uzeti pola imovine koje si ti čitav život sticala. Znam da je tako po zakonu, ali to je jako nepravedno. I što, naći se na cesti u poznim godinama, jer moraš djeci dati pola stana, a ne možeš ako ne prodaš taj stan u kojem si čitav život živjela.
    Uf, kad samo pomislim! I još da mi djeca rade cirkus i ne gledaju me, ako smatram da je to iza njihovog oca (i obratno, naravno) moje, a ne njihovo.
    Nepravedno.
    No, znam da često tako jest.
    Ja to nisam napravila. Ni moj muž nije to napravio svojoj mami.
    Tko zna što li će moja djeca? Jao, nisam smjela ni čitati ovu temu.
    Ne smijem više razmišljati o ovoj temi. Ili i dalje ostati na svom ružičastom oblaku u kojem djeca ne traže i ne uzimaju roditeljsku imovinu, ako im ju ovi ne daju dobrovoljno.

  20. #70
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Hm...da je takav patrijarhat po Dalmaciji dan danas, valjde ne bi bilo toliko nekretnina s osamdesetijednim vlasnikom u kojima si vlasnik, recimo, dvije tritisucesestopedestdrugine...

  21. #71

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ne beti, ne moram im dati pola stana, ali su upisani na pola stana i čekaju da i ja otplovim jelte. A ne ovisi njihovo naslijedstvo od očevog dijela o mojoj dobroj volji. Jer valjda nisam stekla sve nego pola. Da se idem razvoditi, valjda bi dobila pola a ne sve?!
    Nije mi jasno kako se od istog djeteta očekuje da se odrekne u korist živog roditelja, a ako se ne odrekne da Te tako zahebe i izbaci van za života. To je isto tvoje dijete koje si odgojila kako si odgojila. Ako je toliko razumno da se odrekne nasljedstva valjda je toliko razumno/normalno/dobro da te ne bi tjerao da prodaš da bi on uzeo svoj dio odmah.
    A ne bi bas ni mogao, ako ćemo pravo.
    Meni je to zaštita od buduće “eventualne ludosti” preživjelog roditelja.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #72
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    bas teska tema
    Tanci i mamasch jako mi je zao sto ste to dozivjele
    grozno

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ok. I ja sam se odrekla svega u maminu korist nakon tatine smrti. Ona je udovica već skoro 20 godina i ostala je sama.
    Moj otac je postao udovac,i odrekao se svog dijela u korist nas klinaca,mada je samo jedan dio bio prethodno na njegovo ime zajedničke stečevine ali pod uvjetom da se ravnopravno dijeli na nas sve,ali smo mu mi pripisali doživotno uživanje maminog dijela,veći dio imovine je bio tak i tak od mojih bake i djeda
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.01.2019. at 21:53

  24. #74
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, kada ti ili tvoj muž ostanete sami, djeca će uzeti pola imovine koje si ti čitav život sticala. Znam da je tako po zakonu, ali to je jako nepravedno. I što, naći se na cesti u poznim godinama, jer moraš djeci dati pola stana, a ne možeš ako ne prodaš taj stan u kojem si čitav život živjela.
    Uf, kad samo pomislim! I još da mi djeca rade cirkus i ne gledaju me, ako smatram da je to iza njihovog oca (i obratno, naravno) moje, a ne njihovo.
    Nepravedno.
    No, znam da često tako jest.
    Ja to nisam napravila. Ni moj muž nije to napravio svojoj mami.
    Tko zna što li će moja djeca? Jao, nisam smjela ni čitati ovu temu.
    Ne smijem više razmišljati o ovoj temi. Ili i dalje ostati na svom ružičastom oblaku u kojem djeca ne traže i ne uzimaju roditeljsku imovinu, ako im ju ovi ne daju dobrovoljno.
    E, vidiš. I ja sam bila na ružičastom oblaku kad sam se odrekla traženja zakonskog dijela koji mi je trebao pripasti jer sam htjela biti fer i smatrala sam da je to tako ispravno.
    Ali ni u ludilu nisam mislila da će se dogoditi ono što se je dogodilo.
    Mene ne smeta njen partner. Smeta me što je za njega imala i vremena i novca i volje i snage, a ja sam joj bila predaleko i to u trenutku kad se nije znalo koliko sam ozbiljno bolesna.
    Mene ne smeta što ona pomaže bratu, ali me smeta što moje dijete ignorira, a njegova djeca su anđeli. Smeta me što je moj brat dobio desetak auta u zadnjih 25 godina, a ja ni jedan. Smeta me što se njemu plaćaju režije, ovrhe, kazne, kockarski dugovi, dugovi svim ljudima od kojih je posudio novce, zataškavaju se razna sranja...kao da je klinac pa ajde da mu pomognemo.
    Smeta me što mu je plaćena preskupa svadba, darovan stan, dvaput kompletni namještaj.
    Smeta me što mu je stara dala punomoći na sve i račune i nekretnine pa on može raspolagati s tim kako hoće.
    Smeta me što su se dizali krediti za njega.
    Mene nitko ništa nikada ne pita. Sve sam saznala poslije i slučajno, kad bi se njih dvoje posvadili pa bi mi stara u navali bijesa i ogorčenosti ispričala.
    S druge strane je moja stara prihvatila sve što je naslijedila iza smrti svojeg oca i brata koji nije imao obitelji pa su ga naslijedile sestre, sve odmah prodala i novce opet potrošila na sina.
    Možda svi vi koji plovite na ružičastim oblacima imate normalnije majke od moje, ali nažalost moja ne spada u skupinu normalnih.

  25. #75
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja govorim o neodricanju od dijela koji po zakonu pripada djeci nakon smrti jednog od roditelja. I nema to veze s pravom na novu ljubav nego s tipa scenarijima Alzheimera itd. Dobro, ja imam posebnu obiteljsku anamnezu pa mi je skretanje u glavi sasvim zamisliv scenarij. Al sto se dulje zivi vidis zapravo da je rijetko tko stalno na ruzicastom oblaku, da se ljudima svasta dogadja bez obzira ako su i djetinjstvo i zivot imali u nekom ruzicastom oblaku. Zivotno iskustvo oblikuje svakog od nas. Opet bih, s obz da ne mogu iz svijih cipela, ljudima sugerirala da makar probaju zamislit pad s oblaka kod takvih nekih stvari tipa imovinskopravni odnosi jer su i to zamislivi scenariji koji se ne dogadjaju nekom drugom.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.01.2019. at 00:32

  26. #76
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ako se dobro sjecam s ostavinske rasprave, djeci po zakonu nesto pripada. Znaci, njihovo je. Ne bi bilo logicno da zakon previdja da se odrices neceg sto nije tvoje tako da ne kuzim beti. Mislim da su supruznik i djeca nasljednici istog reda.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.01.2019. at 00:36

  27. #77
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Nužni dio ali ne moraš to uzeti

  28. #78
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se dobro sjecam s ostavinske rasprave, djeci po zakonu nesto pripada. Znaci, njihovo je. Ne bi bilo logicno da zakon previdja da se odrices neceg sto nije tvoje tako da ne kuzim beti. Mislim da su supruznik i djeca nasljednici istog reda.
    Samo ako je nešto stečeno u braku,a ne da je jedna osoba dobila nešto u nasljedstvo
    Tada ima pravo na nužni dio koji iznosi cetvrtinu nasljednog dijela,kojeg može ali i ne mora uzeti
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.01.2019. at 01:06

  29. #79

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Nije četvrtina neg polovica.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Polovina je ako je zajedničko stečeno u braku,četvrtina ako je onaj drugi to dobio u nasljedstvo,a opet svatko se može odreći svog dijela u korist koga hoce
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.01.2019. at 07:39

  31. #81

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moja je baka imala Alzheimer, mama mi ima shizofreniju i meni je potpuno neprihvatljiv nacin na koji neki ovdje pisu o roditeljima i braci. Ne vidim da su u ljubavi od strane roditelja u djetinjstvu bili toliko zakinuti da bih mogla opravdati takav stav prema roditelju. Ja, osobno, uz sve nedace ne mogu zamisliti sto bi mi roditelji koji su mi darovali zivot morali napraviti da prekinem kontakt. A da na brata gledam kao na neprijatelja, onog koji je sve izmuzao od roditelja, jos i manje. Pa valjda je tako jer brat je slabije dijete...

  32. #82
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Stečevina u braku se dijeli na pola, pa ta polovica jednako nasljednicima.
    A odricanja. Ja sam ljetos stavila oca napokon na mjesto kojemu pripada. Godinama sam svašta nešto praštala, gutala jer ipak, otac mi je. Ljetos je pretjerao, izvrijeđao mm-a i to je bila kap koja je prelila čašu.
    Ja sam se u ovih 6 mjeseci preporodila. Možda to sada nekome djeluje grozno, no vjerujte mi, ljudi koji su uz mene cijeli život su rekli napokon.

  33. #83
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Je, ali je i tata bio živ pa je nekako to uvijek izbalansirao.
    Ali da se kužilo, je.
    Meni je uvijek sve zamjerala i nikad, ništa nije valjalo što bih napravila.
    U isto vrijeme je za sina uvijek imala opravdanja: te on je mali pa pusti ga on je muško pa on je O...ić (kao da ja nisam) itd.
    Meni je znala reći, kao u šali, da ja nisam njena, da su me u rodilištu sigurno zamijenili.
    Ok, šala i to gruba šala, ali kad se puno puta ponovi, zapitaš se.
    I još nešto:
    moj otac je umro prije 12 godina, četiri mjeseca nakon njegove smrti je uselila novog frajera u kuću.
    Taj lik ju je čak tužio za priznavanje izvanbračne zajednice, ali nije ništa postigao jer je umro prije nje.
    I razbolio se od karcinoma.
    I mater njega bedina, miksa mu hranu i hrani ga ko bebu, a meni ne može doći u bolnicu jer sam joj daleko.
    NIKAD SE NE ODRIČITE NASLJEDSTVA U KORIST PREOSTALOG RODITELJA!!!!
    NIKAD!!!!
    (isprike na capsu)
    Neću prežaliti dok sam živa što sam odustala od kuće na Braču.
    U toj kući se moj otac rodio.
    I na ostavinskoj je pripala materi.
    A ona je četiri mjeseca kasnije uselila frajera bez kućeta i mačeta i još ga njegovala do same smrti.
    I ona lijepo godinama iznajmljuje apartmane, zgrće lovu koju troši na brata i "njegove anđele" (tako naziva njegovu djecu od kojih se za jedno niti ne zna pouzdano je li njegovo)
    I to sve na mojoj očevini i djedovini.
    Svoj dio koji joj je ostao nakon smrti oca je odmah prodala i novce potrošila na sina (još jedan novi auto)
    Moju očevinu eksploatira, a na kraju će i prodati ili će joj kamatari, banke...oduzeti.
    Pitam se samo; tko će joj onu zadnju čašu vode pružiti kad onemoća? Jer ja neću.
    Eto, to je ukratko to.
    Kod mene nesto slicno, samo sto moji ne zgrcu lovu na nasljedstvima vec su i mater i otac razhebali sve kuce i zemljista, ja sam u podstanarstvu, sestra zbrisala u inozemstvo.
    Ma ne treba mi nista, samo neka me ne uznemiravaju.
    Al samo ponekad se pitam cime sam to zasluzila.

  34. #84
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene nesto slicno, samo sto moji ne zgrcu lovu na nasljedstvima vec su i mater i otac razhebali sve kuce i zemljista, ja sam u podstanarstvu, sestra zbrisala u inozemstvo.
    Ma ne treba mi nista, samo neka me ne uznemiravaju.
    Al samo ponekad se pitam cime sam to zasluzila.
    Ničim nisi zaslužila.
    Ti si super osoba i nemoj se zamarati s onima koji te nisu vrijedni.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  35. #85
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Stečevina u braku se dijeli na pola, pa ta polovica jednako nasljednicima.
    A odricanja. Ja sam ljetos stavila oca napokon na mjesto kojemu pripada. Godinama sam svašta nešto praštala, gutala jer ipak, otac mi je. Ljetos je pretjerao, izvrijeđao mm-a i to je bila kap koja je prelila čašu.
    Ja sam se u ovih 6 mjeseci preporodila. Možda to sada nekome djeluje grozno, no vjerujte mi, ljudi koji su uz mene cijeli život su rekli napokon.
    Bravo.
    Moja stara je polupijana ( da, ona i cuga i to rakiju drito iz flaše) nasrnula na mojeg muža prije 15 godina i onda je to pokušala prikazati kao da je on na nju i od onda on nikad više nije otišao na Brač, niti razgovarao s njom.
    Ja sam odlazila s malom do 2013. i tada mi je puko film kad su stara, šogorica i brat odigrali jednu groznu igru i prijevaru.
    To što me netko rodio ne daje mu pravo na ništa, niti mene obavezuje na ništa.
    Isto vrijedi za brata koji mi je i ovrhu priskrbio jer nije plaćao kredit u kojem sam mu ja bila sudužnik i otplatila sam 10000€ umjesto njega.
    A prvo su me ovršili iz njegove banke pa sam dobila 500 kn plaće ( muž tada nije radio)
    Mjesec prije toga je zadnji tren spriječio ovrhu na način da je u računovodstvo moje firme donio krivotvorenu uplatnicu kao dokaz da je platio... ma, bolje dase ne prisjećam što mi je sve napravio iz čiste ljubavi.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  36. #86
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja ne mogu razmisljat u terminima 'poklanjanja zivota' pa neke automatske zahvalnosti za to. To mi je slicno kao da bi senod posvojene djece automatski zahtjevala zahvalnost. Moji mama i tata su zeljeli djecu. Ljudi koji posvajaju zele djecu. Ne zelim da je moje dijete meni zahvalno sto sam je rodila itd. Zelim da joj djetinjstvo bude ok i sretno. Rodjenje je pocetak, odnos je sve.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.01.2019. at 22:50

  37. #87
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Tako je Ina.
    Dapace prije bi rekla da su roditelji odlucili imati djecu, te su duzni brinuti se za njih, biti im podraka itd...

  38. #88
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne mogu ni ja razmisljati u tom smjeru. U krajnjem slucaju, nisam podnijela zahtjev za radjanjem pa su me onda oni odabrali i napravili i ja im sad tu nesto trebam biti zahvalna. Nemam neku idealnu obitelj pa se zapravo vodim onim da eto, prijatelje biram, a s ovim ostalima mi je tako pao grah. Neki clanovi obitelji su prekrasne osobe, neki nisu.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A ja ne mogu razmisljat na nacin da najblizima treba pomoc, a da ja prekidam kontakt kako bi sebe zastitila. Potpuno mi je strano prekinut kontakt s roditeljem jer je roditelj u problemu. I da, ovo vase o odnosu mi je zapravo smijesno, moja mama ima shizofreniju pa zar onda ne bih trebala osjecat ljubav jer odnos imam samo s njezinom bolescu... I neka sam staromodna ja ju uistinu postujem i volim i zahvalna sam joj na zivotu. Ne mogu joj biti zahvalna na toplim rijecima, ručcima ili podrsci.

  40. #90
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    casa, velika je razlika izmedju bolesne osobe koja ne moze kontrolirati svoje postupke i ponasanje i zdrave osobe koja to moze.
    Nitko ne moze na silu voljeti, ocito ni neki roditelji, ali barem onda mogu birati biti pravedni i postupati u skladu s roditeljskim duznostima.

  41. #91
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    A ja ne mogu razmisljat na nacin da najblizima treba pomoc, a da ja prekidam kontakt kako bi sebe zastitila. Potpuno mi je strano prekinut kontakt s roditeljem jer je roditelj u problemu. I da, ovo vase o odnosu mi je zapravo smijesno, moja mama ima shizofreniju pa zar onda ne bih trebala osjecat ljubav jer odnos imam samo s njezinom bolescu... I neka sam staromodna ja ju uistinu postujem i volim i zahvalna sam joj na zivotu. Ne mogu joj biti zahvalna na toplim rijecima, ručcima ili podrsci.
    Uopće ne kužiš razliku.
    I to nema veze sa staromodnosti.
    Trpaš ljudsku zloću i bolest u isti koš.
    Tvoja mama je bolesna, moja nije.
    Moja je zločesta.
    Na bolest ne možeš utjecati, na zloću možeš.
    Tvoja mati nije birala i izabrala, moja je.
    Potpuno svjesno i odgovorno je izabrala kako će se ponašati.
    I ovo sada su posljedice njene odluke.
    S tim da ja mislim da njoj ni najmanje nije žao i ne kuži da je pogriješila.
    Isto kao što ni ti ne kužiš.
    I to je sve ok.
    Samo što dalje od mene.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #92
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Roditelj nije u problemu, roditelj je jedna užasna osoba, koje djeluje destruktivno na dijete. (Bolest je jedna potpuno druga priča i nema veze sa ovim sto pišu tanči druge cure)
    stravim se roditelja koji djecu ucjenjuju onim “podarila život”.
    djecu sigurno nisu pitali da li se ona žele roditi.

  43. #93
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Poštovanje i ljubav se prvenstveno treba zaslužiti - nema tu nikakvih carte blanche - ja sam ti roditelj, ja sam ti dijete, sestra, brat....

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ali, alkoholizam je bolest. I to je bio moj point.
    A brat koji nema za vracat kredit, iako ga je mozda uzeo nepromisljeno i nepotrebno, je u financijskoj nevolji.
    A da i nije bolest vec da i je zloca, opet mi je neprihvatljivo prekinut kontakt. Meni i skroz naskroz mi je strano mislit o roditeljima i braci na takav nacin kao o zlocestim pijavicama. U mojoj glavi je odgovornost koju imam za svoju djecu vrlo slicna idgovornosti koju imam za roditelje. Vrlo, vrlo slicno.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I ovo da se ljubav treba zasluzit ne razumijem. Moraju li moja djeca zasluzit ljubav? Meni je poanta obitelj bas ta da ljubav jest bezuvjetna, nezasluzena. ..

  46. #96
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Gle, nitko takvu odluku nije donio preko noći. Nit je s ostatkom obitelji idealno, nije ali funkcioniramao, prihvaćamo se.
    Kad imaš za oca čovjeka koji je cijeli svoj život stavljao sebe prvog, on i njegov hedonizam. Primjerice, on je redovito išao na skijanja i more sa ekipom, a mi smo do osamnaeste bile dva puta na moru. Redovito se hranio po restoranima, izlazio sa ekipom, a nama su baka i djed znali kupit svinju, napunit frižider, kupovali cipele, torbe itd.
    S15 godina sam se vani dovela u neku glupu situaciju, posvađala s likom i on mi zvekne šamar. Ja sam to ishendalala sama. No kad sam nakon par godina upoznam čovjeka koji mi kaže joj ja nisam imaopojma da si ti kćer od XY, joj pa ja se sjećam mi u disku i naki mali curi opali šamar, ja ga ići nalupat, a ovaj kaže de ostavi. Rođeni otac, taj koji mi je život dao.
    Neko vrijeme sam to i prihvaćala, ali otkako sam roditelj malo su mi se kriteriji promijenili, shvatila sam da roditelj mora i treba drugačije reagirati, nagonski.
    Tu je još hrpa takvih čudnih priča. I onda za kraj, ja ostanem trudna, rodim to prvo unuče, malo kao i mijenja priču, prema mami je bolji, da bi se otkrilo da je mjesec dana nakon mog poroda napravio dijete drugoj.
    I dobro, odradimo razvod, iselimo mamu, balansiramo, slušamo njegove gluposti kako on je divan i požrtvovan. Trinaest godina balansiraš, guraš knedle. Tu se i ta bolest dogodila, uz njega si maksimalno. Gutaš, jer otac ti je.
    Međutim, ja više ne mogu.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Prvo, zao mi je. I meni nije bas lako s mojim ocem i opet ne mogu zamisliti da prekinem kontakt. Mozda cu do toga tek doci. Iz sadasnje pozicije to ne mogu zamisliti. Jednako kao sto da jedan od mojih sinova postane silovatelj ne mogu zamisliti da bih prekinula kontakt. Naravno, dopustam da me mozda zivot promijeni.

  48. #98
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Pa kažem to se ne događa preko noći i nije tako nakon prve situaciji, nakon prvog kredita. Ali kad godinama netko samo uzima i uzima, ne trudi se popraviti, ne trudi se ispričati, shvatiti da je u krivu. Onda nakon nekog vremena, stvarno je bolje, maknuti se.
    Ja nisam prekinula odnose, ja se nisam posvađala, ja se jednostavno ne javljam. Da ne bude zabune, nije da on mene zove pa da se ja ne javljam, ja sam ta koja nije nazvala i pitala kako si, on ne zove, nikada, osim ako nešto treba. I sad, blagdani. Nije ni poruku poslao, jeb.. naljepnicu viberom.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Nisam ja ni shvatila da netko nakon prvog dogadaja prekida odnos. Niti bih se javljala na temu da imam krasne brizne roditelje koji me zovu cestitat blagdane a ne kad nesto trebaju...

  50. #100
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Svima zagrljaji, i prekidacima, i nastavljacima. Mozda su to tako temeljne stvari koje nas duboko razlikuju (stav prema sto dalje). Vjerujem da svatko napravi onako kako osjeca da mora da bi bio u skladu sa sobom i prezivio. A mozda je do vremenske perspektive.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 13.01.2019. at 11:53

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •