Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 60 od 60

Tema: Kućna biblioteka i prašina

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ne zanima me prašina na ekranu staklu,nego na podnožju na kojem stoji

  2. #52
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    meni isto dom nije dom bez biblioteke, a biblioteka nije biblioteka bez malo prašine i paučine, imam jednog pauka iznad police baš za tu svrhu, zove se Bepo
    nitko nije alergičar pa nam može bit
    Slažem se.
    Ali malo prašine.
    Kod mene je već ima puno. Jako puno.

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zanima me prašina na ekranu staklu,nego na podnožju na kojem stoji
    Ista stvar. Nema spasa.

    Nisam obrisala prašinu oko televizora doslovce godinama. To je posao mojih sinova. Budući da ni jedan baš ne uživa u prašini, služe se ovakvim rukavicama da ju obrišu, a da im ne dospije u nos: http://m.hr.junyi-gift.com/uploads/2...1544742219.jpg

  4. #54
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    meni isto dom nije dom bez biblioteke, a biblioteka nije biblioteka bez malo prašine i paučine, imam jednog pauka iznad police baš za tu svrhu, zove se Bepo
    nitko nije alergičar pa nam može bit
    Ja sam isto jednog pauka proglasila ljubimcem i bio mi je nekako iznad sudopera. Al mi je zbilja previše toga "pokakao" s crnim točkicama koje sam jedva uspijevala oprati. Poslala sam ga u vrt na kraju.

    Ja imam u uredu preko 1000 knjiga, novih i starih. Bio mi je simpatičan miris ispočetka, ali mi više nije simpatičan. Tu i tamo se prašina malo smanji. Bude neka inventura ili nešto.

    Ja nisam rođena da živim u gnijezdu. Da mogu, selila bih se svakih par godina u drugu državu (ne bilokoju). Volim upaliti novo računalo i krenuti ispočetka. Bolje se osjećam kad barem prividno mogu spakirati stvari i dignut sidro. Zato ne volim ni dva šampona na zalihi imati, iako kupim kad bude neka akcija. Kad smo kupili stan, manje me prao strah od vraćanja kredita, od straha - ajme je l sad moram tu ostati. Iako nam je lijep stan.

  5. #55
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A propos prašine - kirurška maska na nos, jednokratne lateks rukavice, event. Tafen nasal u nos... osjećam se kao dr. House, ono, idem se pripremat za neku elaborate operaciju, već zamišljam idem kroz ER i pejdžaju me jer je nešto komplicirano, a samo ja imam specifična znanja . Zapravo, ne talasam previše (ne brišem prečesto). Ne smeta mi toliko ako stoji... ta prašina iza staklenih vrata. Ovo kod TV-a se mora obrisati tako... na dalekom štapu.

  6. #56
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A propos prašine - kirurška maska na nos, jednokratne lateks rukavice, event. Tafen nasal u nos... osjećam se kao dr. House, ono, idem se pripremat za neku elaborate operaciju, već zamišljam idem kroz ER i pejdžaju me jer je nešto komplicirano, a samo ja imam specifična znanja . Zapravo, ne talasam previše (ne brišem prečesto). Ne smeta mi toliko ako stoji... ta prašina iza staklenih vrata. Ovo kod TV-a se mora obrisati tako... na dalekom štapu.
    Isto kod nas doma - samo ja mogu bez maske, ali moji muški ih trebaju. Nema šanse da radimo generalku bez toga, a da ne bude neugodnih posljedica.

    Već sam napisala čime moji sinovi brišu prašinu s ekrana, aliii ne otresaju te rukavice, nego ostave meni, a ja ih otresem i operem u mašini. Imamo više komada. Isto, imam i perušku s navlakom od mikrofibre s prstićima (Hrelić, 20 kn) i trebala bih nabaviti još jednu iz istog razloga. I pod čistim istim takvim krpama.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.01.2019. at 08:51

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ovako nešto imam za prašinu, ali na teleskopskom štapu: https://cdn2.jysk.com/getimage/wd2.large/55928

    Imam i ovo, ali nije sretno rješenje: https://www.bauhaus.hr/media/catalog...9/39080393.jpg

    Što god koristila, moram redovito prati. Nema spasa.

  8. #58
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Zaboravila sam napomenit da stavim i naočale za vid kao da malo oči zaštitim (il kapnem Opatanol). Nemam kirurške cvike, jednom sam na netu nabavila neke za sjeckanje luka al ne dihtaju dobro pa u tu svrhu maska za ronjenje il cvike za ronjenje . Nemam niti puno tepiha, ali imam jedan, zavsjese imam, nije baš da nemam ništa što skuplja prašinu..

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    A zakaj ne baviš tepih,ja nisam dala tepihe.imaju spužve na podu za igranje koje se mogu otresti oprati pa očisti pod,mada jučer kreatorica pitala a zakaj ne može bit mali tepih kod njih u sobi kakav ima frendica

  10. #60
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravila sam napomenit da stavim i naočale za vid kao da malo oči zaštitim (il kapnem Opatanol). Nemam kirurške cvike, jednom sam na netu nabavila neke za sjeckanje luka al ne dihtaju dobro pa u tu svrhu maska za ronjenje il cvike za ronjenje . Nemam niti puno tepiha, ali imam jedan, zavsjese imam, nije baš da nemam ništa što skuplja prašinu..
    I mi imamo samo male tepihe, osim u boravku gdje je jedan srednje veličine. Najmanje1x godišnje nosimo ih na pranje (šampon i miniwash, sušenje vani), po potrebi i češće. Ali knjige ne možeš otprašiti na takav način

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •