Stranica 34 od 74 PrviPrvi ... 24323334353644 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,651 do 1,700 od 3687

Tema: Vjezbanje, trckaranje i trcanje u 2019.

  1. #1651
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Sad su me ulovili sinusi pa dišem na škrge....
    cini mi li se ili te to vec drzalo nedavno? bas mi je zao. nadam se da ipak nije onaj kronicni sinuitis ili kako li se to vec zove. to opako boli.

    kli_kli meni od tvoje kilometraze se zavrti, a od ostatka obaveza sto svojevoljnih sto zbog drugih faktora padam
    s dedama ce biti mozda malo u pocetku napeto, al i oni ce ti brzo uci u rutinu. bitno je da se njih dvojica slazu.

    meni je ovaj tjedan, tjedan laksih treninga, pa mi je to super. ali opet srijeda ko srijeda. intervali kratki, al da ne bude bas da je skroz lagano opet uzbrdo

  2. #1652
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    cini mi li se ili te to vec drzalo nedavno? bas mi je zao. nadam se da ipak nije onaj kronicni sinuitis ili kako li se to vec zove. to opako boli.
    Dobro pamtiš, jedino nije bilo tako nedavno. Prije 1.5 godinu me gadno ulovilo, jedva sam se riješila nakon 2 mjeseca i par doza antibiotika. Sad odmah kod prvih simptoma reagiram, ispirem rinohornom, špricam pa ih nekako održavam.

    Odradit ćeš ti te intervale, ko od šale.

  3. #1653
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nadala sam se da će se rasprava o ozljedama nastaviti, ali izgleda da je trkačke ozljede je vrlo lako na topicu o trčanju i vježbanju pogurati pod tepih. Međutim učestalost trkačkih ozljeda je ogromna i ne bi se trebalo praviti da ne postoje.

    Zaključak ovog (https://bjsm.bmj.com/content/bjsports/41/8/469.full.pdf) istraživanja kaže:

    The reported incidence of running injuries to the lowerextremities in long distance runners varied from 19.4% to92.4%. The most common site of lower extremity runninginjuries was the knee. There is strong evidence that a greatertraining distance per week in male runners and a history ofprevious injuries are risk factors for lower extremity runninginjuries. We recommend further well designed studies on riskfactors for running injuries for male and female runners.
    Recimo da je postotak negdje na pol puta, opet se godišnje ozlijedi 50% trkača.
    A povezanost između tjelesnih ozljeda i faktora kao što su vježbe zagrijavanja i istezanja, tjelesna visina, mišićna neravnoteža, ograničeni raspon pokreta, učestalost trčanja, "kvaliteta" trčanja, trčanje uvijek na jednoj strani ceste (ako se pitate šta ovo uopće znači, riječ je o onom minimalnom nagibu koji postoji), vrsta obuće ili uložaka; je nejasna, ili su rezultati istraživanja kontradiktorni ili ih nema dovoljno. Ono što definitivno nema previše utjecaja na ozljeđivanje su dob, spol, indeks tjelesne mase, trčanje po brdima, bavljenje drugim sportovima, dob godine ili dana. Zapravo, na ultramaratonima često pobjeđuju stariji trkači, u knjizi Born to run naveden je izvor te statistike, al nemam knjigu u ruci pa ne mogu citirati. I veća dob je nekako povezana s manjom šansom za ozljedu. Ali ne zna se kako.

    U istoj knjizi postoji tvrdnja da se broj trkačkih ozljeda naglo povećao kad je Nike izbacio tenisice za trčanje (Forrest Gump!) i da se otad uglavnom ne smanjuje, ali kao što rekoh, nemam knjigu kod sebe.

    Tvrditi da se trčeći na ovaj ili onaj način, ili pripremajući se na ovaj ili onaj način, sigurno nećemo ozlijediti je zapravo neutemeljeno. Ne postoji pouzdana shema. Pouzdano je to da tko se jednom ozlijedio, ima veću šansu da mu se ozljeda ponovi. Ostalo su uglavnom naklapanja.
    Posljednje uređivanje od marta : 15.05.2019. at 10:41

  4. #1654
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    marta ozljeda ima u trcanju i to veliki broj. s tim se slazem.

    o ozljedama nisam previse citala, ali vecina ljudi koji hodaju po utrkama se s vremenom i ozlijedi. na neki nacin. boli ih nesto (koljeno, ahil, neki granulomi........)
    meni je vrlo probelmaticno sto dosta njih tu bol i ignorira. "malo" ih zateze i sl.
    cula sam nedavno nevjerojatnu stvar, bar meni, da je jednoj osobi napukla ili pukla zdjelica od trcanja. to si ne mogu ni zamisliti.
    i opet ista osoba je nedavno trcala utrku, jer je kratka.

    ja stvarno trckaram. jucer sam stavila slusalice u usi i otrcala 5 km. bez gledanja na sat, onako muzika i ja. i nije mi to trebalo. ne boli me nista, nije to tako jako brzo kako mozda zvuci, ali nisam ni umrla ni nista. ali ovaj tjedan je tjedan uspori, eto ja prva nisam poslusala. nije mi bilo grupe da me neko zakoci.
    na pocetku trckaranja znalo me koljeno boliti. sad vec dugo nemam nikakv probelm.

    o noktima na nogama, koji otpadaju trkacima kao kosa, nebih. kad mi se to prvi put dogodilo bila sam jako iznenadjena kako je to svima normalno . za sad imam jedan otpali nokat u par godina.

    i jasno mi je da nisi na nokte mislila, ali ja sam bila iznendajena kako je to ljudima normalno.

    o tenisicama postoji cijela filozofija. vake nakve...... ne znam o tome previse, ali da mis e svidja sto su mekane svidja mi se. kao i njihova lakoca.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 15.05.2019. at 11:51

  5. #1655
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    o noktima na nogama, koji otpadaju trkacima kao kosa, nebih. kad mi se to prvi put dogodilo bila sam jako iznenadjena kako je to svima normalno . za sad imam jedan otpali nokat u par godina.

    i jasno mi je da nisi na nokte mislila, ali ja sam bila iznendajena kako je to ljudima normalno.
    Spajka, ja imam taj problem s noktima. Svaki put kod 20+km uništim minimalno jedan nokat, a najčešće 2-3 stradaju istovremeno. Isprobala sam sve, mjenjala tenisice, nosila i dva broja veće, nema pomoći. Jednostavno su takvi, tanki i osjetljivi na najmanju traumu. Što da ja sad radim, osim da to prihvatim kao normalno.
    Sva sreća pa ne trčim često takve duljine. Ali opet dok nokat isadne pa novi izraste, to trajeeee, stalno mi je bar jedan u fazi izmjene.

  6. #1656
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Uopće nisam mislila na nokte. Nokti su mi neka druga kategorija. Isto sam bila iznenađena kad su mi trkačice iznenađeno komentirale kako nemam nijedan crni nokat. Možda je fora u tome što nosim broj i pol veće tenisice. Nemam pojma, možda je do noktiju.
    Meni mali prst na desnoj nozi tako stoji da mi nokat žulja onaj domali prst, pa to riješim tako da ih zalijepim jedan za drugi onom bijelom celuloznom trakom. Al to su sve neke metode koje meni osobno funkcioniraju. Mojoj frendici ne šljaka broj dva veća obuća. Nakon svakog hodanja/planinarenja ima po jedan crni nokat.

    Ovo me je sad podsjetilo na dokumentarac o Berkley marathons, nakon 3 uzastopna kruga, svaki između 20 i 25 milja, trkač koji nije odustao iznenađeno pita ostale koji su odustali šta da radi sa žuljem na peti. Jer on nikad nije imao žulj.

  7. #1657
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    jasno mi je da nisi mislila na nokat.
    nadovezala sam nokte jer to se "svima" dogadja a niko ne prica, tako i za druge ozljede.

    ja kad vidim trkaca sa slinim plavim/crvenim trakama uvijek se nadam da nije do ozljede, cesto je, samo su se zakrpali. u tom trenu nije akutno stanje.
    jos mogu shvatiti profesionalce koji od toga zive al amatere, zasto pobogu?
    Posljednje uređivanje od spajalica : 15.05.2019. at 12:21

  8. #1658
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zato. Adrenalin i endorfin.
    Moj sin se isto zakrpa kinezio trakom ako osjeti da ga nešto iti malo zateže...
    Ja sam s tendinozom Ahilove tetive odradila planinarsku školu...
    To je u glavi, nije u nogama.

  9. #1659
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Zato. Adrenalin i endorfin.
    jel i to emocionalno pumpanje?

  10. #1660
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Naravno

  11. #1661
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    dosla sam samo kli kli reci da je zmaj!
    bravo i za sve ostale!
    ja ne hiberniram, ja sam u banani (nakupilo se stosta u kratkom roku), al za koji dan ce biti bolje...
    svima

  12. #1662
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ola zene

    evo me nakon male pauze od piskaranja, bravo za sve postignuto u medjuvremenu, svaka vam cast
    kjb, spajka

    dakle, bile na natjecanju
    bile trece od tri formacije - razocarane, jer nam je koreografija bila tehnicki najzahtjevnija, bar smo druge trebale biti
    no dobro, trenerica je zadovoljna, a to nam je najvaznije, ona je bas strogih kriterija

    nastavila veselim tempom, tri puta tjedno jazz balet, dva puta latin mix, subotom salsa/bachata plesnjak - stvarno plesem li ga, plesem
    kupila sam si i one fine plesne stikle - ide mi super, osim sta se svako toliko pogodim stiklom pri krizanju nogu u drugu nogu pa prebrojim sve zvijezde, a ima i malo krvi
    mozda me to kvalificira za pricu o ovim sportskim ozljedama

    neka dosadna prehlada mi se lagano vuce tjednima, ne ide na gore, ali ni ne prolazi
    malo sam smrsavila, nadam se da cu nastaviti dalje
    na latin plesu spremamo koreografiju za produkciju za kraj lipnja, i to ce biti zanimljivo, kostimi i sve skupa

    od ostalog posao divlji i dalje, tjedan sa djecom, tjedan bez, citam knjige, gledam serije, vise idem na stand up, druzim se s prijateljicama, pati kucanstvo
    opet malo poludila sa shoppingom, moram stati jer mi je novi stan pred zavrsetkom i trebat ce ga full opremiti
    ceka me uzbudljivo proljece/ljeto
    Posljednje uređivanje od summer : 15.05.2019. at 13:18

  13. #1663
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,468

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Tvrditi da se trčeći na ovaj ili onaj način, ili pripremajući se na ovaj ili onaj način, sigurno nećemo ozlijediti je zapravo neutemeljeno. Ne postoji pouzdana shema. Pouzdano je to da tko se jednom ozlijedio, ima veću šansu da mu se ozljeda ponovi. Ostalo su uglavnom naklapanja.
    pa tko kaže da nema ozljeda u trčanju?! ima ih kao i u svakom drugom sportu.

    Sigurno je da su šanse za ozljedom manje ukoliko se rade vježbe snage i ukoliko se čovjek ne forsira stalno na utrkama i treninzima. Po uzorku iz našeg kluba govorim.

    Recimo jedan moj frend trkač iz moje grupe ima povremeno svoje boljke koje tako ignorira i glupira se. Ja mu kažem čovječe odmori se i zaliječi do kraja, al ne on neće. I ja sad već točno unaprijed znam nakon treninga jer zajedno trčimo kad on pretjera pa ide brže od zadanog, rasturi se i evo ti ga sutradan opet ga boli kuk, koljeno, nastavi niz. Isto tako nakon brda, nakon kratkih brzih utrka.

    A vidiš godinama se govorilo da deblji ljudi ne smiju trčati, a sad kažu da to nema utjecaja kako si navela.

    Ne znam što zaključiti osim da to ovisi i o "pametnom" treniranju pod vodstvom.

    Nokti mi nisu nikad otpali, pa nemam to iskustvo, kao ni iskustvo ozljeda koljena, kukovi, peta, tetive i ino.
    A trčat s boli mi je totalna ludost, nezamislivo to radit svom tijelu i samo produžavanje oporavka.

    Summer odlično, bravoooo Čestitam ¨!!!!!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.05.2019. at 13:28

  14. #1664
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    lili nisi spomenula ozlijede tenisica

  15. #1665
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Posljednje uređivanje od spajalica : 15.05.2019. at 14:02

  16. #1666
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Rupe na tenkama, baš specifično kod lili

  17. #1667

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    dakle, bile na natjecanju
    bile trece od tri formacije - razocarane, jer nam je koreografija bila tehnicki najzahtjevnija, bar smo druge trebale biti
    no dobro, trenerica je zadovoljna, a to nam je najvaznije, ona je bas strogih kriterija

    nastavila veselim tempom, tri puta tjedno jazz balet, dva puta latin mix, subotom salsa/bachata plesnjak - stvarno plesem li ga, plesem
    kupila sam si i one fine plesne stikle - ide mi super, osim sta se svako toliko pogodim stiklom pri krizanju nogu u drugu nogu pa prebrojim sve zvijezde, a ima i malo krvi
    mozda me to kvalificira za pricu o ovim sportskim ozljedama

    neka dosadna prehlada mi se lagano vuce tjednima, ne ide na gore, ali ni ne prolazi
    malo sam smrsavila, nadam se da cu nastaviti dalje
    na latin plesu spremamo koreografiju za produkciju za kraj lipnja, i to ce biti zanimljivo, kostimi i sve skupa

    od ostalog posao divlji i dalje, tjedan sa djecom, tjedan bez, citam knjige, gledam serije, vise idem na stand up, druzim se s prijateljicama, pati kucanstvo
    opet malo poludila sa shoppingom, moram stati jer mi je novi stan pred zavrsetkom i trebat ce ga full opremiti
    ceka me uzbudljivo proljece/ljeto
    summer, gdje to plešeš u kojem klubu. Ja tražim neki jazz dance za odrasle. Dugo godina sam plesala pa bi se vratila plesu...

  18. #1668
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Rupe na tenkama, baš specifično kod lili
    To nije uopce specificno za nju. Dosta trkaca ima ventilacijsku rupu na palcu.

  19. #1669
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    pa tko kaže da nema ozljeda u trčanju?! ima ih kao i u svakom drugom sportu.
    Pa ne baš, rekla bih da je to još jedan od mitova o trčanju, zato i pišem. Unatoč svim dokazanim benefitima trčanja pojavnost ozljeda je povelika.

    Ima studija koje pokazuju da je pojavnost ozljeda rekreativaca najveća kod trčanja. Npr. studija o raspodjeli ozljeda prema sportovima u Danskoj, kaže da je broj ozljeda trkača debelo iznad broja ozlijeđenih igrača nogometa, kojih ima malo više od onih iz teretane. Ovu studija mi je bila zanimljiva jer se Danci masovno bave sportovima, pogotovo nogometom i rukometom.

    I nije jedina.

    Trkači imaju veću šansu za ozljedu od većine ostalih sportaša koji se bave individualnim sportovima, ono otprilike, veća je šansa da se skršiš trčeći nego na skijanju.

    Ovo je zanimljiv članak, proveli su studiju što trkači rekreativci misle što je faktor rizika kod trčanja, uvjerenja nemaju puno veze s istraživanjima, kojih, opet s druge strane nema dovoljno.

  20. #1670
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nemam ništa protiv trčanja, dapače, nego mi se čini da tu ima hrpa nekih faktora koje nitko ne proučava i hrpa uvjerenja koja se ne temelje na dokazima, samo su toliko puta ponovljena kroz desetljaća da smo ih zamijenili s istinom.

  21. #1671
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Samo da prijavim 15 minuta yoge za danas, nakon tih 15 sam se onesvijestila. Koja kondicija, a?

  22. #1672
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Marta do prije godinu dana bi i ja s nevjericom slusala to sto ti pises, al onda kroz skolu u kojoj sam bila i neprilagodjene treninge u istoj gledas kako skolarci padaju kao pokoseni od ozljeda.

  23. #1673
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pretpostavljam da si bila u nekoj sluzenoj skoli trcanja s trenerima i programom?

  24. #1674

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja sam recimo jedna od tih koja je zaradila ozljedu u početnoj školi trčanja

  25. #1675
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    I ja bih rekla da je statisticki stvarno dosta ozljeda.
    Mogu statistiku gledati samo na uzorku proslogodisnje ekipe iz skolice. Iako ne bih rekla da su to samo trkacke ozljede, rekla bih da je barem 50% ozljedenih imalo neke probleme prije koji su samo isplivali na povrsinu kad je napor postao veci.

  26. #1676
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne znam nista (osobito) o trcanju iz prve ruke jer ne volim, a i prosli put kad sam kao pokusavala, ozlijedila sam kvadriceps. I sad bih opet probala, ali provjereno nemam nikakve klubove i trenere, vec se mogu osloniti samo na C25K i nadu da necu (opet) nesto rasturiti.

    Tu gotovo svi ozbiljniji rekreativni trkaci koje znam imaju neke probeme, uglavnom s nogama i koljenima, a najcesce ih rjesavaju raznoraznim operacijama. Mozda je to upravo zbog ovog sto pise lili (i spajka) jer su svi redom samouki i cesto samo trce.

    Pojma nemam, zapravo, ali zanimljivo mi je citati sve redom, tim vise sto mi se svako toliko raspada neki novi dio tijela.


    (Samo da dodam, ne znam neki statisticko-bitan broj trkaca i znam neke koji nemaju nikakvih problema!)
    Posljednje uređivanje od Kaae : 15.05.2019. at 21:04

  27. #1677
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sto se vjezbe tice, nemam nista uzbudljivo za prijaviti. Uplatila sam novih 20 treninga (i dobila jedan besplatan, lol) od pola sata i sad mi je cilj, nadam se u ovom zivotu, probati ubaciti treci u tjedni raspored. Danas smo bili na spravama pa ocekujem da cu opet pronaci misice za koje nisam bila sigurna da postoje. A mozda i necu; ne boli me vise cijelo tijelo nakon vjezbe, usprkos dodavanju elemenata i tezine.

    Gud njus: prolazi mi ono na peti. Amazonov jednodnevni s(kršitelj koda)ing mi je poslao neke bodljikave lopte za $6 i maltretiram se s tim redovito -- boli kad pronadjem hot spot, ali poslije se osjecam kao nova. Nisam uzimala ibuprofen. U principu me sad jos boli samo malo ujutro dok ne zagrijem stopalo hodanjem.

  28. #1678
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kaae nemoj ici trcati dok god mozes placati trenericu, pogotovo ako ti nije napeto. Nabavi si orbitrek, kod njega je sansa za ozljede minimalna, svi su pokreti kruzni, nema udaranja stopala od podlogu.

  29. #1679
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Kao sto znate ja u svojoj kratkoj vjezbacko trkackoj karijeri nisam imala nikakvu ozljedu.
    Ali ja sam krenula trcati nakon pola godine ozbiljnih individualnih treniga koji su u tih 6 mjeseci najvise bili koncentrirani na trup i snagu. Isto tako obzirom na probleme sa kraljeznicom i viskom tezine nikad nisam imala brzinu koja bi ocito bila previse za mene. Sto se duzina tice nisam bila luda da trcim vise od programa tako da niti tu nije bilo opasnosti.

  30. #1680
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam krenula trcati s 10ak kila viska 3 meseca posle 4. poroda. Samouka sam, ali sam si zadala da se necu povrediti. Trcala sam lagano, nosila zero drop patike s tankim djonom. Proslo je 3 godine i 2 meseca, jos uvek sam (kuc-kuc) bez povrede. Pretrcim nedeljno 40-50km, a najveca duzina koju sam trcala je 25km. Ne idem na trke

  31. #1681
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae nemoj ici trcati dok god mozes placati trenericu, pogotovo ako ti nije napeto. Nabavi si orbitrek, kod njega je sansa za ozljede minimalna, svi su pokreti kruzni, nema udaranja stopala od podlogu.
    Volim orbitrek, taj prijatelj je pojeo brdo i brdo kila (dok sam bila mlad(j)a i nadobudna. Ali tisucu puta su me vec popljuvali tu na topicu da to nije ni za sto i da ne kupujem. A kupila bih, zapravo, ako uspijem ugurati u budzet (jeftini su uglavnom jad i bijeda), s obzirom da je to onda u kuci, sto povecava sansu za koristenjem barem za 90%.

  32. #1682
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Moram dodati da nisam bila van kondicije kad sam pocela trcati, aktivna sam ceo zivot i vezbala sam i trenirala sve i svasta.
    Kaae, orbitrek je ok, ali ima svoje mane. Mlatis rukama sto povecava heartrate bez da stvarno potrosis te kalorije (slaba aktivacija misica) i ljude cesto dovede do iluzuje da vezbaju nesto puno previse kad je impact u stvari puno manji. Pokret je isto diskutabilan, ali mislim da te to ne treba zabrinjavati. Nije za fitness entuzijaste.

  33. #1683
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni je zapravo najdrazi onaj gdje ne mlatis rukama, samo sto takvi najcesce zive u teretanama i nemam para za njih (ruke se ukljucuju samo ako dodatno zelis). Ja stvarno nisam entuzijast, pogotovo ne sad. Ovo sad je u fazi prezivljavanja.

  34. #1684
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ovaj mi je najnajdrazi, s odvojenim nagibom i resistance: https://images-na.ssl-images-amazon....uL._SY450_.jpg

    Ali ta prasica zauzima uzasno puno mjesta i kosta vise nego mi stane u budzet. :/

  35. #1685
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Orbitrek je odlicna stvar za pokucni trening. Rukama ne moras mlatarati ako ne zelis.
    Meni je poanta orbitreka upravo u tome da su male sanse za ozljede.

  36. #1686
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kli, ja mislim da se ti u tom svom rezimu niti neces povrijediti, jer si prilagodena sebi, svjesno to odmjeravas.

  37. #1687
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,468

    Početno

    Ja 4 god neprekidnog trčanja bez ozljede sa svim noktima.
    Došla sam već u kondiciji.
    Parallelno radila snagu,vozila bajk i sl.Iako nisam baš ni spora i znam imat turbo treninge, kuc kuc nikad ozljede.

    Oduvijek slušala trenera i upute,posebno u počecima,isključivo sam.se oslanjala na njegov input.

    Sad s iskustvom znam nekad i poslušat sebe a ne samo njega pa neki trening odradit brže ili sporije ovisno kakav mi je bio taj dan i kako se osjećam.

    Nakon toliko godina treniranja pod vodstvom već sam i sama puno naučila, al uvijek ću preferirat treniranje pod paskom kineziologa i iskusnog trkača (štrepsa),a i zbog društva mi je milo

    Planiram sigurno još bar 20god trkat akoBog da i duže
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.05.2019. at 23:06

  38. #1688
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,468

    Početno

    Pobježe mi zadnja rečenica dio:
    Pa ću u tim godinama uvijek bit na postolju za kategoriju

    Haha šalim se voljela bi ostat u kondiciji i u poznijim godinama.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.05.2019. at 23:10

  39. #1689

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja se sigurno ne bi ozljedila da sam trčala sama. Ozlijedu sam zaradila u školi trčanja pod vodstvom trenera.

  40. #1690
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,468

    Početno

    Istina i to je moguće, ako su veće grupe, manje je individualnog pristupa, pomoćni treneri obično nisu dobri kao glavni trener - voditelj kluba :/ a moguće ovisi i o nekim drugim faktorima: starim ozljedama, stanju organizma, kondiciji,...i dr.

  41. #1691
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne da je moguce, nego je prema statistickim podacima to redovna pojava. Dakle cijela ideja skole trcanja je na neki nacin falicna, tj. nedovoljno kvalitetna.

  42. #1692
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Zato ja ne idem u školicu, niti ću. Ne sviđa mi se ideja praćenja nečijeg tempa.

  43. #1693
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    slazem se marta.
    ja imam iskustvo s dvije organizacije jedne skole.
    prva je bila, cak i za mene s nekim iskustvom, ubitacna. ova sad trenutna je bas uzitak.
    u prvoj je bilo bas nabrijavanje koje, nama vecinom majkama i zaposlenim zenama, bas i nije odgovaralo. a ozljede su se samo slagale. nije bilo ja ne mogu, vec moras. ako zaostajes dobijes lekciju poslije.
    dragi su meni i tadasnji treneri bili. ali nismo mi bile osobe s zeljom za vrhunskim sportskim rezultatima. mi smo kako sam vec napisala, najcesce roditelji, koji su trazili rekreaciju.

    trenutni pristup mi vise pase. u prethodnoj skoli sam nazadovala. ima tu i moje krivnje, ali mislim da su neke stvari i treneri mogli vidjeti.
    sad sam nakon pola godine tu gdje sam bila prije cca dvije godine. treneri vise obracaju paznju na nas, kao osobe.

    poplava skola trcanja oko nas je velika. ne odgovara svima biti trener, pogotovo rekreativcima. treba znati obuzdati ljude, koji imaju potencijal i talent. a ne dozvoliti im da dviljaju.
    i ovo sto sirius i LIli kazu da su stigle u skolu s vec nekim tjelesnim perfoprmansama.
    dosta njih dolazi jer bi smrsavili sad i odmah.
    i onda krece rolokoster.

    i larmama tocno mogu zamisliti kako si dosla do ozljede s trenerom. neki treneri su mladi do 30 god. i iskreno nemaju pojma koliko moze i kako neko stariji od njih. ne omalovazavam godine kod ljudi i fizicku aktivnost, ali kako ja nisam imala poooooooojma o cemu pricaju puno starije kolegice na poslu, tako ni oni samo misle da si mogu nekek stvari predociti. ne mogu.

    edit: Cubana ni meni se nije islo. al sam odlucila se upoznati s ljudima konacno na selu. pa mi je to bio korak koji mi se cinio najjednostavnijim. I bez obzira na prethodne trenere, ipak sad mi je super. ja sam svoj cilj ostvarila. a ekipa je super.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 16.05.2019. at 08:55

  44. #1694
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,634

    Početno

    bravo cure, sve ste vrijedne
    malo sam u guzvi, krizma nam je u nedilju pa imam milijun obaveza

    neko se ozlijedio pa pisete o tome ili? promaklo mi je...
    sva sreca, nisam jos imala ni jednu ozljedu ali ja ne trcim puno ni redovito pa se ne mogu usporedjivat...

    u pon i uto sam bila na fitnessu, jucer bio rest, danas opet fitness

  45. #1695
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja sam zaboravila napisati da sam sinoc trckarala iti trening kao i prije mjesec dana 5*100m uz brijeg i 10*100m na ravnom. jucer mi se cini da sam bila pinku bolja.

    mb nije se niko ozlijedio, vec pricamo o ozljedama i trcanju.

    e da i dosta ljudi je kod nas imao pad zeljeza u krvi.

  46. #1696
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    Hej spajka, bravo za pinku brže dionice. I ja sam zadovoljna sa jutrošnjim dionicama (nisam išla jučer, još je padala kiša), 8x2 minute na 4:50. Jutro je definitivno moje doba dana.
    Mb, sretno s milijun obaveza.
    Budući da je u Zg prohladno, i Jarun je leden, preskačem prvo kolo triatlon lige koja je u subotu. baš me zanima da li će se netko pojaviti i kakvi su to nadljudi tamo

  47. #1697

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne da je moguce, nego je prema statistickim podacima to redovna pojava. Dakle cijela ideja skole trcanja je na neki nacin falicna, tj. nedovoljno kvalitetna.
    da, to je i moj zaključak nakon mjesec dana škole. Na papiru sve izgleda sjajno , no u praksi nije tako. Okrenuta je zapravo brzim trkačima.

    S time da ja nisam izgubila vjeru u sve škole i sigurna sam da bi se negdje našlo mjesta i za mene. No kako to znati. Osim da se priključim Spajki
    Posljednje uređivanje od larmama : 16.05.2019. at 11:18

  48. #1698
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj kjb prvotno napisa Vidi poruku
    Budući da je u Zg prohladno, i Jarun je leden, preskačem prvo kolo triatlon lige koja je u subotu. baš me zanima da li će se netko pojaviti i kakvi su to nadljudi tamo
    pa u neoprenu plivaju

  49. #1699
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    kod ovih nesrazmjera u godinama i ocekivanjima...

    jucer nam je trening na jazz baletu drzala kcer od trenerice, ima 20 godina i plese
    trening je bio ubitacan
    zagrijavanje petnaestak min, a onda glavni dio
    tri postaje snage (wall sit, plank, ledjnjaci) pa po trideset sekundi svaka postaja, i tako tri puta krug
    pa sesnaest puta sprint duzinom dvorane, bez pauze, trebas taknut pod i zid na krajevima
    pa tako jos tri puta (tri puta po tri postaje snage, trbusnjaci, izdrzaji, vjezbe za dupe, ...) i trcanja, samo je smanjivala duzinu (deset duzina, pa sest, pa tri)
    sve to bez sekunde pauze
    i onda na baletni stap/sipku koji je killer sam po sebi (bacanja noge, izdrzaji, istezanje)
    uglavnom, ubila nas je
    trening je bio super, ali ipak prejak tempo za nas seniorke
    sigurno tako ne bih mogla tri puta tjedno
    zaplesale nismo

    nevena, ovo je u splitu (ne znam tvoju lokaciju), dancebox se zove klub, jazz balet

    veceras salsa/bachata
    Posljednje uređivanje od summer : 16.05.2019. at 11:45

  50. #1700
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    je plivaju u neoprenu, ali i u njemu je hladno tj. ne dovoljno toplo

    bila je kolegina žena prošli vikend na halfu i smrzla se

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •