Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 153

Tema: Zgroženost muškarcima "na tržištu"

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno Zgroženost muškarcima "na tržištu"

    Ok, znam da će me mnoge žene tu popljuvati jer i inače sam primjetila da u Hrvatskoj žene dosta brane muškarce kad napišeš nešto protiv njih ( barem moja iskustva s raznoraznih foruma) i da su sklone onda secirati moje mane i na kraju mi reći "da sam to zaslužila", ali opet ovo je xti pokušaj da objasnim nešto što me začudilo užasno.

    Evo, jedna sam od onih koja se razvodi. U mojem slučaju je jedino različito što imam jako malo dijete, a muž je bio agresivac otkad se dijete rodilo. Netko će me pitati, a radi čega sam s takvim imala dijete? Zato što i prije njega sam imala jednostavno nikakva iskustva s muškarcima i nije mi išlo ( ima nas i takvih, nismo sve zavodnice par excellence i da uspijemo si naći nekog kvalitetnog). Uglavnom, htjela sam jako dijete i dobila ju, hvala Bogu i nebesima na tome. Ali s mužem naravno nije išlo i sad se razvodim od njega, a to će potrajati.

    Kako je već prošlo jako dugo otkad sam imala neku osobu na koju se mogu barem malo osloniti i popričati sa njom, prijavila sam se na facebooku u razne grupe gdje tražim prijatelja ili prijateljicu za neki razgovor i druženje, te na neke druge spajalice.
    I Bože mi prosti, ali to je prestrašno! Javljaju mi se tipovi, da ne bi na njih bicikl prislonila kak se veli, po izgledu. Zapušteni sa slikama nekih poludovršenih kuća, koje valjda ni okrečene nisu. Ok, ali to sve ne bi bilo bitno da znaju barem o nečemu pričati, ali neeee. Jave se s tri riječi, a kad počneš s njima pričati, kao da imaju ogroman propuh u glavi i ne znaju o ničemu razgovarati.
    Npr. javio mi se deset godina mlađi i vodili smo prekrasan razgovor o putovanjima, romantici, gdje bi išli i slično i voila, nakon prvog razgovora ni a ni b od njega. Valjda je zaključio da sam prestara za njega. A dotle se užasno žali kako ne može nikoga naći i jako je debeo i ne izgleda nikako, ali ima simpatičnu facu pa sam već pomislila - evo napokon jednog dobrog dečka s kojim bi napokon mogla imati normalnu neagresivnu vezu, ali se naravno prestao javljati odmah.
    Onda se javi neki, koji me odmah počeo obasipati s puno poruka, a ja uz malo dijete mu nisam mogla odgovoriti i nakon toga - droljo, opajdaro, ovo, ono.

    Pa neki nezaposleni koji me cimao da mu nađem posao i hostel.

    Pa neki koji se nakon tri razgovora već naručivao u moj stan i davio me s pričama kad ćemo se naći. Tri dana nakon što smo počeli razgovarati.. I kad sam rekla da pričeka je rekao - da nema vremena.

    Pa neki lik koji je rekao da mi je dijete teret, a muž križ koji moram nositi!

    Pa neki lik koji me na katoličkoj spajalici ispljuvao, što se razvodim.

    Pa razni koji se ni ne jave, ako si razvedena i imaš dijete, što mi je jako licemjerno i zaboli me dupe, jer nije da su prije bili dobri prema meni, kad sam bila i solo pa da bih rekla da sam imala neke bolje prilike prije..

    itd, itd..

    Uglavnom, zaključak je da ću vrlo vjerojatno zauvijek u Hrvatskoj ostati sama, jer ovdje ne znaš da li su ružniji ili gluplji ili više bez kinte ovo što je ostalo! ja tražim nekoga samo za malo priče, da se opustim nekad uz bebu i nešto easygoing, neko druženje ali to je čiini mi se nemoguće naći. Nije da tražim imućnog muža koji će mi pomoći u životu! Znači, čim ja tražim jedno oni obrnuto i nisu sretni, dok ne popustim i ne razbiju moj ponos, pa da onda mogu imati još jedan pehar na zidu i nahraniti vlastiti ego.

    Da li se igdje mogu naći neki ljudi za druženje? Uopće ne moraju biti muškog spola!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Znači, stvarno nisam jedna od onih koja glumata - Joj predivna sam djeva i svi se trgaju za mene i ima muškaraca prekrasnih koliko hoćeš.. Nisam to, jer te prekrasne muškarce nigdje ne vidim??!! Vidim samo neke koji su zadovoljni, jer su u kvalitetnoj vezi i lijepo zrače zato. A ovi koji su solo, zrače takvom mržnjom prema nekoj ženi da je to užas. Prvo me to čudilo i znalo povrijediti a sad se nosim s tim tako da i tipa ispljujem na mrtvo ime, koji mi veli nešto ružno. Možda nije katolički, ali me stvarno nije briga! Nekima koji me vrijeđaju grozno i ružno ne mislim okretati drugi obraz.
    Uglavnom, da li druge žene imaju slična iskustva ili sam ja jedina?
    U kojoj se zemlji mogu naći neki kvalitetniji tipovi, koji imaju barem nešto mozga? Ak nemaju para da pomognu meni i djetetu, ni izgled, a ono da barem možemo pričati o nečemu.

    Jel ne znam kakvi su ovo kriplovi u nas, koji ne nude apsolutno ništa ( čak ni lajkove na FEjsu jbt). Samo oduzimaju šta god da stignu. ( kao moj bivši muž). Ili sam jednostavno rođena pod nesretnom zvijezdom da privlačim takve? Znam vrlo dobro, da smršavim 15 kila dobivenih u trudnoći i da se krećem po fancy mjestima, gdje dolaze barem zaposleni tipovi da bi možda imala malo više sreće. Kao jedna poznanica, koja radi u banci, a čisti je prosjek žena ali je na nekom banketu našla tipa, koji je također zaposlen i ima neke kvalitete. A valjda po fejsu i tim spajalicama se skuplja zadnji ološ? Ali kad ja ne radim u banci..

  3. #3
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ok.
    Ispuhala si se i kaj ćemo sad?
    Ja ću ti samo reći:
    Ljepota je u oku promatrača, a pravog muškarca možeš upoznati na tramvajskoj stanici.
    Ja jesam i najbolji je i najljepši [emoji3590]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno


  5. #5
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sumnjam da se na tim dejting stranicama moze naci "normalan" muskarac.
    Zasto uopce i trazis vec? Skaces iz lose veze odmah u novu.

    Posveti se sebi i djetetu, za pocetak

  6. #6
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    ja mislim da su ti veće šanse da si nađeš nekog u real lifu nego preko tih fejs grupa, nisam ja to dugo probala ali znam jednu koja je...uglavnom nije se usrećila sve neki mutni tipovi koji uopće nisu za neku vezu nego samo za sex. I s druge strane znam rastavljene koje su pronašle nekog iz okoline a znaju te osobe od ranije. Možda da se sad posvetiš malo sebi i zanemariš tu potragu na neko vrijeme, neke stvari ne možeš isforsirati nego dođu same, samo treba biti otvoren npr. ja bih se upisala u teretanu ili krenula na neke vježbe možda i tu upoznaš nekog...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Istraživanje tržišta!

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ove moderedne samopomoc teorije kazu da privlacis onim sto zracis.
    Pa onda mozda da krenes od toga.
    I pocnes se baviti sobom, svojim interesima , upoznavati nove ljude bez ocekivanja i predrasuda , pa se mozda iznenadis.
    Posljednje uređivanje od sirius : 07.01.2019. at 09:57

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Istraživanje tržišta!
    Dok god to smatras trzistem u gadnoj si zabludi.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Teško je biti samohrana majka. Jako puno stresa. Ja bih bila sretna da nađem i neku grupu potpore za samohrane roditelje, ali mislim da toga nema? Da li znate koju, gdje se mogu upoznati samohrani roditelji i međusobno potpomagati?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ove moderedne samopomoc teorije kazu da privlacis onim sto zracis.
    Pa onda mozda da krenes od toga.
    I pocnes se baviti sobom, svojim interesima , upoznavati nove ljude bez ocekivanja i predrasuda , pa se mozda iznenadis.
    Istina da privlačiš kako zračiš, ali samohranoj majci koja je izašla iz agresivne veze je dosta tšeko zračiti ne znam čim, da privuče ne znam kakve.. Zračim kako zračim. Nisam ni zla, ni samodopadna već skromna osoba.. I tražim isto tako skromnog i dobrog dečka, ali ne mogu to naći. Vidi se da nemam visoke kriterije!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Osim toga sam imala faze u životu kad sam super izgledala i super se dotjerivala i bila sam zračila samopouzdanjem ali bi dobila samo pogled od nekog tipa i to je bilo to. Nikad mi nijedan nije prišao! Tako da ja mogu zračiti enormnim samopouzdanjem, ali što mi to znači kad je taj jedan možda koji bi mi prišao udaljen 1000 kilometara? Jednostavno ne vidim hrabre, simpatične, solo tipove, koji nemaju predrasuda u okolini! A to nisam vidjela ni prije deset godina.

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Istina da privlačiš kako zračiš, ali samohranoj majci koja je izašla iz agresivne veze je dosta tšeko zračiti ne znam čim, da privuče ne znam kakve.. Zračim kako zračim. Nisam ni zla, ni samodopadna već skromna osoba.. I tražim isto tako skromnog i dobrog dečka, ali ne mogu to naći. Vidi se da nemam visoke kriterije!
    Zanimljivo je da ti sebe tako vidis. Jer ja teko vato virtualno dozivljavam drugacije.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Teško je biti samohrana majka. Jako puno stresa. Ja bih bila sretna da nađem i neku grupu potpore za samohrane roditelje, ali mislim da toga nema? Da li znate koju, gdje se mogu upoznati samohrani roditelji i međusobno potpomagati?
    Znamo. Evo jedne udruge: http://www.udruga-let.hr/samohrani-roditelji/

    Ont. Potpisujem sirius - dok god svijet oko sebe smatraš "tržištem", nema šanse da "kupiš" odgovarajuću osobu ondje.

    Savjet? Ne čini mi se da si tip koji bi poslušao bilo kakav savjet, a savjetovati se može samo ljude koji su otvoreni da prihvate tuđa mišljenja.

    Na tvom mjestu ja bih se posvetila djetetu i sebi, vodila računa da nam naša mala jednoroditeljska obitelj bude sretna, a ako u međuvremenu ušeta kakav muškarac - tim bolje. Takvi se obično nađu taman onda kad prestaneš tražiti i o tome razmišljati i prebaciš fokus na pametnije stvari.

  15. #15
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne znam koliko imaš godina, ali koliko god da ih imaš - nauči prvo dobro živjeti SAMA s djetetom, da se dobro osjećaš u svojoj koži. Očajnicima piše na čelu da su očajni, nema to nikakve veze s izgledom ili lovom.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Kako ti to mene doživljavaš? kao zlu i samodopadnu i visokih kriterija? zato sam se povlačila s tipom koji nije radio i koji je bio agresivan? hvala lepa!

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ti to mene doživljavaš? kao zlu i samodopadnu i visokih kriterija? zato sam se povlačila s tipom koji nije radio i koji je bio agresivan? hvala lepa!
    Sve to. I jos -ocajnu i ljutu.
    To naravno ne mora biti istina, ali to je moj virtualni dojam.

  18. #18
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    ja imam osjećaj da tebi bobicablue samo treba društvo, ne nužno muškarac. probaj s ovom udrugom.
    ja te ne doživljavam zlom. Očajnom da.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.01.2019. at 10:19

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ma da, zlo bih i ja izbacila.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam osjećaj da tebi bobicablue samo treba društvo, ne nužno muškarac. probaj s ovom udrugom.
    ja te ne doživljavam zlom. Očajnom da.
    U pravu si! I meni se čini da je posrijedi očaj. Treba mi samo društvo, bilo muško ili žensko. Svejedno mi je. Netko da se malo nekad opustim. kao samohrana majka nikad se ne opustim ništa, pa me taj stres već pojeo i sad tražim pod svaku cijenu nekog tipa da bi se opustila , a od toga ništa.

  21. #21
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Pokušaj sabrati odgovore koje si dobile u konačnici smo ti svi savjetovali vrlo slično...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam koliko imaš godina, ali koliko god da ih imaš - nauči prvo dobro živjeti SAMA s djetetom, da se dobro osjećaš u svojoj koži. Očajnicima piše na čelu da su očajni, nema to nikakve veze s izgledom ili lovom.
    dobar savjet. vjerojatno je u pitanju očaj da. izgriza me očaj. predivno mi je djetetom, ali nekad bi malo mozak na pašu i otišla uživat samo.. mada mi je predivno s njom naravno

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Možda je mix očaja i umora. Prije djeteta sam bila samo očajna, jer sam vidjela da mi godine idu a da ne mogu naći nimalo normalnu osobu. Pa sam visila na forumima i bila užasno očajna i tražila na svim živim spajalicama nekoga. Čak sam oglasila bila da tražim tipa samo da mi napravi dijete i svako na svoju stranu. S druge strane sam u realnosti većinom primala pohvale na račun izgleda, ali nikad nijedan normalan nije htio ništa sa mnom. Vjerojatno zato jer nisam imala neko veliko samopouzdanje i bila sam dosta povučena i iskompleksirana i needy, a takvi traže malo "bolje ženske".
    Imam feeling da je kvalitetnih tipova jako malo u Hrvatskoj, pa normalno da mogu birati neke čvrste, samopouzdane žene, a ne nas koje imamo neki feler. Ja nisam tak loša, ali mi je samopouzdanje u banani, povučena sam, slaba, needy i tak.. Tak da me bolji zaobilaze u širokom luku..

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Tvoj feler je to sto mislis da imas feler jer nemas muskarca.
    Bolje poradi na tome da budes zadovoljna sama sobom, sa muskarcom ili bez njega.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Možda čak ni nisam slaba, jer se sama brinem za dijete i to dobro. Ali ulovi me tu i tam slabost - "Što bi trebalo, zašto to ja nemam, a druge imaju, zašto sam tak jadna, zašto uza sve komplimente nisam mogla naći niti debelog čistača koji bi bio ok prema meni i tretirao me na nježan način, zašto ovo, zašto ono". Tisuću zašto, tisuću zato. Tisuće pitanja se roji u mojoj glavi i ubijaju me. A da sam i našla tog debelog čistača, opet bi vjerojatno nakon nekog vremena bila nezaodovljna i njime, pa bi se pitala radi čega ja s dva fakulteta i ok izgleda moram biti s debelim čistačem, pa da sam našla nekog tko radi u uredu, pitala bi se radi čega sam s nekim običnim tipom a ne nekim umjetnikom koji doprinosi svijetu, pa da sam s umjetnikom radi čega nisam s nekim tko zna zaraditi lovu, pa da sam s nekim zgodnim tko ima love - e tu bi stala i bila zadovoljna. Ali od takvih naravno ništa, jer nisam tip ženske koja može uloviti nekog takvog, ni blizu. Nisam bila ni s 18, dok su ludi za mladim ženskama, a kamoli u mojim godinama! Ali to me kopa stalno, zašto, zašto, zašto. Možda imam i previše vremena za razmišljanje, a premalo se družim. Da sam član neke zajednice i da se okupljamo i viđamo, sigurno bi znala svoje mjesto i ne bi toliko sanjala kao sad. A snovi su k...e

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Moj feler je što cijeli život želim ono što nemam! još od malena su me uvijek užasno privlačile cure koje neće sa mnom se družiti, a poslije dečki koji ne žele sa mnom u vezu. I uvijek sam patila za tima koji ne žele sa mnom i upadala u neke krize teške poradi takvih. Ok, nije da su drugi trčali baš za mnom, ali bilo je nekih koji su htjeli sa mnom, pa sam bila sa takvima ali sam bila nezadovoljna. a očito da me to opet lovi, to nezadovoljstvo, ne znam zašto.. Možda faza neka opet

  27. #27
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Taj feler se zove - nezrelost.
    Jer da si " imala" te cure i decke koji te " nisu zeljeli" pitanje je da li bi ti bili zanimljivi nakon sto bi ih dobila.
    Posljednje uređivanje od sirius : 07.01.2019. at 11:46

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    NE ZNAM što je to.. Gle, to ja tak tvrdim ali možda bi stvarno bila zadovoljna onim romantičnim debeljkom. Možda je stvar u iznenađivanju, pa da imam nekog romantičara koji me iznenađuje bi uvijek bila zadovoljna. Ali jbg kad me tip odj.. Mislim da je to bio okidač opet ovog negativnog razmišljanja jer sam se ponadala da napokon neki dobar tip. Pričali smo par sati o svemu i izgledalo je kao da se idealno slažemo.. Pa sam i progutala njegov bezvezan izgled, jer sam vidjela ispod naslaga tolikog sala, simpatično lice. Ali to je to. Spustiš kriterije, a onda te on otkanta..

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Sad mi je napokon jasno radi čega se tak loše osjećam. Zato jer sam se zagrijala za tipa i pomislila, napokon neki normalan, mirni, obiteljski, romantični čovjek zainteresiran za mene. Ne znam koji mi se cookie javljao uopće? Zezali smo se tih par sati i bilo je baš dobro! Pričali o putovanjima i svemu. Valjda mu je opet neko rekao da šta će sa takvom starom babetinom, pa me otkantao. Ni prvi, ni posljednji, već tisućiti. Zato i izbjegavam tipove, jer samo i isključivo razočaranja sa njima! Nikad u životu nijedan dobar nimalo!

  30. #30
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Slažem se s manje-više svim gore napisanim, mada mi je kristalno jasno da je lako reći "posveti se sebi, ne traži sreću kroz drugog nego u sebi" itd., a u praksi si ne možeš narediti da se tome prestaneš nadati.

    Sad si pretpostavljam na porodiljnom, ako ti ima tko pričuvati dijete, nađi si neki hobi; odi u teretanu - ako tamo ne upoznaš nikog bar ćeš skinut tih 15 kila; upiši tečaj nečeg što te zanima - ako tamo ne upoznaš nikog bar ćeš naučiti nešto novo što će ti možda u budućnosti koristiti, možda kod pronalaska novog posla (sjećam se da si se i na posao žalila) i, najvažnije, maknuti fokus s te silne instrospekcije.

    Sad nije neko vrijeme, ali kad malo zagrije kreni po parkićima s djetetom, i tamo možeš upoznati ljude - tu ciljam prvenstveno na samohrane mame s kojima ćeš imati puno zajedničkih tema i prilika za druženje.

    Eto, ja sam sve od navedenog radila kad sam se rastala s malim djetetom. Nije recept kako naći normalnog tipa (jer ja sam od onih koje su "pronašle" nekog kog su znale od prije), ali svakako sam se puno bolje osjećala u međuvremenu...

  31. #31
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    zeljela si dijete. nije ti bio bitan otac istog u zelji.
    sad kad imas dijete sad zelis jos nekog.
    noramlno je da zelis imati nekog kraj sebe. mi smo drustvena bica.
    okreni se djetetu i fokusiraj se na njega. ako neko treba doci jos u tvoj zivt ce doci, ali ne silom.

    i vidis sebe kao obrazovanu pacenicu, a svi drugi s kojima si u kontaktu su ispod tvog nivoa. a ti ces se spustiti kao na njihov i jos njima uciniti uslugu. dok tako gledas ljudi te bas i nece tako lako prihvatiti.

  32. #32
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Sad mi je napokon jasno radi čega se tak loše osjećam. Zato jer sam se zagrijala za tipa i pomislila, napokon neki normalan, mirni, obiteljski, romantični čovjek zainteresiran za mene. Ne znam koji mi se cookie javljao uopće? Zezali smo se tih par sati i bilo je baš dobro! Pričali o putovanjima i svemu. Valjda mu je opet neko rekao da šta će sa takvom starom babetinom, pa me otkantao. Ni prvi, ni posljednji, već tisućiti. Zato i izbjegavam tipove, jer samo i isključivo razočaranja sa njima! Nikad u životu nijedan dobar nimalo!
    Od kud ti znas da je on uopce romantican, zgodan , obiteljski tip?
    To je lik sa kojim si jednom razgovarala virtualno.
    Moze biti debeljuskasti cistac, iskompleksirani lik sa dva fakulteta , ovisnik o kocki ili ubojica.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Bome da. Wake up call! Orijentirati se na druge stvari, a ne na lov na muškarce, jer to izgleda očajnički. A na takve se ženske nitko normalan ne hvata. Oni se hvataju na neke prijateljice i kaj ti ja znam, a ja nikoga ne poznam pa je to tak kak je. A ne bum lovila po konzumu tipove, jer bi pomislili da sam poludila i strpali me u ludaru. Neke ženske imaju taj x faktor i dovoljno su snažne izvući kapitalca, a ja to nisam. Ja se samo obrukam kad god pokušam! valjda nije my thing.

  34. #34
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne znam sto cete novo savjetovati, sto niste na prosloj bobicinoj temi...
    Nije se nista ulovilo... nece ni sada.

  35. #35
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Oprosti, ali ja imam osjećaj kao da čitam rubriku 'Zašto meni?' u nekom teen časopisu.
    Ne znam koliko godina imaš ali ako imaš više od 30, ja bih dobronamjerno preporučila psihoterapiju, jer onda imaš mnogo neriješenih pitanja ili jedan dobar razgovor sama sa sobom o tome tko si i što želiš od života. Ne postoji osoba ni muškarac na svijetu koji će tebe učiniti sretnom i zadovoljnom ako ti sama nisi sa sobom zadovoljna.

    Pričaš o tome da nisi neka zavodnica, o tome da ako smršaviš možda se nekome svidiš..ovako sam ja razmišljala sa 16. Koje veze to ima s pravim osjećajima dvije zrele i stabilne osobe.
    Što se tiče virtualnog upoznavanja. Imam dosta prijateljica 35+ koje su same i pokušavaju na taj način pronaći partnere i nažalost ili na nečiju sreću to su ljudi koji uglavnom traže seks i ako vide da to neće dobiti nakon nekoliko poruka nestaju.

    Budi prvo dobra sama sa sobom, sredi svoje misli i želje, uživaj s djetetom, a onda polako.

  36. #36
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Neke ženske imaju taj x faktor i dovoljno su snažne izvući kapitalca, a ja to nisam. Ja se samo obrukam kad god pokušam! valjda nije my thing.
    Koji x faktor, kakvi kapitalci. Koje to veze ima sa stvarnim životom. Niti imam x faktor, niti sam uhvatila kapitalca. Ljudi smo s vrlinama i manama i stvarnim životom. Nekad nam je super a nekad se održavamo iznad površine, ako očekuješ filmsku priču, toga nema.

  37. #37
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam sto cete novo savjetovati, sto niste na prosloj bobicinoj temi...
    Nije se nista ulovilo... nece ni sada.
    Ah, pa sve mislim zašto mi je poznato...jel to ono kad kapitalac mora biti dr.sci. s 2 faksa i 3 hobija?

  38. #38
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ako se zadovoljstvo sobom i pozitiva zovu x-faktor, neka tako bude.
    Sto se tice definicije kapitalca iskreno ne znam sto podrazumjeva to u ovim ( 40+) godinama. Pretpostavljam da si ti mlada tako da ne mogu reci niti sto to podrazumjeva niti sa 30+.
    Ali ono sto ti mogu reci da je moj partner (20+godina) bio u dvadesetim godinama daleko od kapitalca kakvog ga ti opisujes. Blize je bio definiciji debeljuskastog cistaca na kojeg prilicno oholo gledas. Ok, nije bio debeljuskast tada, nego premrsav.
    Posljednje uređivanje od sirius : 07.01.2019. at 13:13

  39. #39
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ah, pa sve mislim zašto mi je poznato...jel to ono kad kapitalac mora biti dr.sci. s 2 faksa i 3 hobija?
    Tako nekako

  40. #40
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Sirius,i moj je bio zgoljavi geek/nerd kad sam ga upoznala

    Mene ljuti to povlacenje fizickog izgleda za privlacenje muskaraca. Kao,moras izgledati xy i biti wow, tek onda ide veza. To mi je djetinjasto.

  41. #41
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja ne mislim da bi se trebala zadovoljiti s nečim što je debelo ispod njenih kriterija jer je na takve kompromise već pristajala i onda se osjećala još gore kad bi je i takav jado odbacio. Pa će opet završit s bilo kakvim siledžijom jer, eto, ne može naći ništa bolje.
    Što se njenog izgleda tiče, pa 15 kila viška nije presudno, ali sigurno si ne smanjuješ šanse da te netko zamijeti ako dobro izgledaš, dobro se središ i dobro si raspoložen...

    A vjerojatno ima iskrivljenu viziju o tome kako su svi u vezama sretni i bez problema, to je rekla bih pa uobičajena vizija ljudi koji su dugo single ne svojom voljom. Pa možemo reći da većina nas nemamo x-factor ni kapitalca, ali isto većina nas nema doma "debeljuškastog čistača". Tako da ne mislim da je bobicablue posebno ohola ako je i dala šansu takvome, kontam da je samo politički nekorektno to reći.

    Sad nije bitno da li je riječ o bobiciblue ili nekoj drugoj ženi koja ovo čita i ima sličan problem.

  42. #42
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Uopce ne mislim da bi ona trebala smanjiti kriterije.
    Mislim da bi ih trebala povecati.
    I kod sebe i kod potencijalnog kandidata.
    Samo prave kriterije treba povecati.

  43. #43
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Meni je traženje partnera na mrežama potpuno nezamislivo. Iako znam da nekima uspije.

    I slažem se s većinom napisanog - prvo sama sa sobom riješiti, jer i dr.sc. s 3 hobija ima hrpu mana. Isto mislim da treba izaći iz kuće, maknut se od računala.

  44. #44
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Uopce ne mislim da bi ona trebala smanjiti kriterije.
    Mislim da bi ih trebala povecati.
    I kod sebe i kod potencijalnog kandidata.
    Samo prave kriterije treba povecati.
    x

  45. #45
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Što se njenog izgleda tiče, pa 15 kila viška nije presudno, ali sigurno si ne smanjuješ šanse da te netko zamijeti ako dobro izgledaš, dobro se središ i dobro si raspoložen...

    Ja da nisam imala nekoliko kila viška mene moj vjerojatno ne bi ni zamjetio...on je od onih bolje da ljulja nego da žulja. Kad me odveo doma u selo predstaviti rekli su mi točno smo znali da ćeš takva biti

  46. #46
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Htjedoh reći još ovo. Upoznala sam MM-a jedno ljeto na jednom našem otoku, iz vrlo skromne obitelji, obrazovanje srednje strukovne škole, koji se u tom trenutku bavio stočarstvom.
    Nikada prije a ni kasnije me nitko nije tako osvojio intelektom, moralom, dobrotom, vrijednošću i ostalim ( to da bih ga nekad a i on mene utopio u žlici vode je druga priča ). Često onaj netko s kim možemo graditi život bude na najneočekivanijim mjestima i kad ga najmanje očekujemo.

  47. #47
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Htjedoh reći još ovo. Upoznala sam MM-a jedno ljeto na jednom našem otoku, iz vrlo skromne obitelji, obrazovanje srednje strukovne škole, koji se u tom trenutku bavio stočarstvom.
    Nikada prije a ni kasnije me nitko nije tako osvojio intelektom, moralom, dobrotom, vrijednošću i ostalim ( to da bih ga nekad a i on mene utopio u žlici vode je druga priča ). Često onaj netko s kim možemo graditi život bude na najneočekivanijim mjestima i kad ga najmanje očekujemo.
    Da, ali kljuc uspjeha je u tome da si otvorenog srca i uma za prave vrijednosti. I da vidis pravi potencijal.
    Nisam sigurna da se to moze ako ti nemas te vrijednosti takav sustav vrednovanja ljudi.

  48. #48
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali kljuc uspjeha je u tome da si otvorenog srca i uma za prave vrijednosti. I da vidis pravi potencijal.
    Nisam sigurna da se to moze ako ti nemas te vrijednosti takav sustav vrednovanja ljudi.
    Lijepo!

  49. #49
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Bobice, nije ti ovaj forum baš idealno mjesto za naći savjet nekog tko je u istim cipelama kao i ti - ovo je roditeljski forum i većina roditelja ovjde je u braku. Ja sam jedna od rijetkih koja se našla na tvom mjestu u tvojim godinama i situaciji, no čak je i meni lako palamuditi o okretanju sebi, djetetu i hobijima i kako izgled nije presudan i kako ništa ne ide na silu itd. jer sam se brzo snašla, ali realnost je ta da se nije ugodno obreti na tržištu s 4 banke i sićušnim djetetom.

    Ali sjećam se iz davnih dana kakav je jadan feeling si single, a ne želiš biti (i nasuprot tome, kako je super feeling kad si single svojom voljom, ali to sad nije tema), i kad si uvjerena da nikad nikog normalnog nećeš nać jer tebe žele samo svežderi i očajnici, istovremeno svjesna da si i ti sama očajnica pa je to zatvoreni krug...da li se još netko od vas toga sjeća?

    Ja zaista nisam duhovni tip ali tu moram 100% potvrditi onu "kako zračiš tako i privlačiš" jer svaki put kad bih nakon nekog ljubavnom brodoloma izronila iz očaja i počela uživati u single statusu, brzo bi mi se netko nakačio...i onda Jovo nanovo

    Što konstruktivno poručiti, pa još jednom, zatrpaj se pozitivnim obavezama, valjda imaš neki interes; ako nemaš, probaj sport, muziku, planinarenje, ples, jezik, grnčariju, slikanje, pisanje, već ćeš naći nešto što će ti se svidjeti. A kad je dan ispunjen dan, u njemu nema toliko mjesta za očaj, i tako prođe dan po dan, očaj izblijedi i ustupi mjesto novim iskustvima i ljudima...

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Bog vas blagoslovio, dragi ljudi! Moram reći, da mi je od prije par sati nestao taj osjećaj. Ne znam jeste li mi vi pomogli ili se netko pomolio za mene, ali se osjećam daleko bolje. Zbilja vam iz dubine srca zahvaljujem! Dok sam šetala s bebom sam vrtila neke od vaših savjeta i stala se osjećati sve bolje i bolje! Prije sam se šetala kao da nisam u svojem tijelu, nego bi stalno se okretala oko sebe da vidim da li me neki tip gleda i mogu li s njim uspostaviti neki kontakt, ali mislim da sam ovo prvi puta otkad se dijete rodilo se šetala opušteno, mirno, u svom tijelu i kao da sam to ja, a ne kao da sam ja u nečijem pogledu ako mi uputi ili ne znam čemu. Ne znam šta je utjecalo, ali nešto mi je definitivno pomoglo!
    Mislim da mi je pomoglo i ono što su mi neki rekli da mislim da sam bolja od nekih drugih. To je rezultiralo non stop nekom napetošću u meni i kao da se moram ponašati ne znam kak s ljudima ( neopušteno i u grču), a opet ne bi ništa dobila, pa bi samo energiju tratila uzalud cijelo vrijeme. Kad bi se mogla tak opustiti uvijek i živjeti tako, stvarno bi mi život bio bolji.

    Možda mi je pomogla i neka pozitiva ili shvaćanje od nekih od vas ovdje. Ugl. sam se napokon osjećala kao individua vrijedna na svoj način i da imam pravo imati neki ponos, a ne stalno hodati okolo kao hrpa jada jer - nemam muškarca jbt. Kao da su alfa i omega svijeta.

    Hvalaaaaaaa

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •