Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Preporuke za kafe aparat

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno Preporuke za kafe aparat

    Nisam ga nikad imala,sada bi htjela a ne znam koji..
    Volim espresso ali i nes..
    Preporucate li mi aparat sa kavom u zrnu ili onaj tipa nespresso ili dolce gusto sa kapsulama?
    Koji vi koristite?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi kuhamo kavu u onom talijanskom kuhalu, sta se na sparet pristavi. Ja bih radije kupila espreso nego te kapsule, previse je to smeca za mene.

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ja sam sada uzela Dolce gusto. Za sada sam zadovoljna. Volim više cappuccino i macchiato, tako da mi nesspreso nije dolazio u obzir.
    Ima po dućanima povremeno opcija da kupiš kapsule a aparat dobiješ gratis. Ja sam tako uzela.
    Ovako: https://www.konzum.hr/klik/#!/produc...-aparat-gratis

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Oo takva akcija mi se svida..
    Pratit cu..
    Sada ne nalazim nikakvu takvu slicnu akciju

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    A sta nespresso i dolce gusto nisu na slicnu foru? Oba aparata imaju kapsule..

  6. #6
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Oo takva akcija mi se svida..
    Pratit cu..
    Sada ne nalazim nikakvu takvu slicnu akciju
    Bilo je u Intersparu do nove godine isto. Možda je u nekom ostalo.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ma naravno da će dat aparat besplatno, oni zarađuju na kapsulama. Koje su skupe, ako puno pijete kavu. Znam da za Nespresso kilogram kave ispadne oko 70-80 eur.
    Usto, jako je to puno smeća i iako Nespresso kaže da dio mogu reciklirati (ako im se donesu kapsule), ja im nekako ne vjerujem.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 08.01.2019. at 11:25

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Moji frendovi koji su to kupili ili dobili, odustali su nakon nekog vremena.

  9. #9
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma naravno da će dat aparat besplatno, oni zarađuju na kapsulama. Koje su skupe, ako puno pijete kavu. Znam da za Nespresso kilogram kave ispadne oko 70-80 eur.
    Usto, jako je to puno smeća i iako Nespresso kaže da dio mogu reciklirati (ako im se donesu kapsule), ja im nekako ne vjerujem.
    slažem se, te kapsule mi se čine dosta skupe u usporedbi s običnom espresso kavom
    da kupujem espresso aparat, uzela bih onaj koji nije na kapsule

    ja kao marta, imam kafetijeru već godinama, pače imam ih nekoliko, jednu kod mojih, jednu kod muževih, par kod nas doma (manje, veće)
    ako idemo negdje gdje nemamo kafetijeru, nosimo ju sa sobom

  10. #10
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mi smo imali ovaj Rowentin espresso aparat i kupovali smo kavu u zrnu za to. Tu je jedan problem što većinom ne možeš kupiti nego cijeli kg kave u zrnu. Kupovali smo lavazzinu gran aroma, ta nam je bila najfinija, bila je među skupljim kavama. Ja sam išla mjeriti i računati pošto je taj espresso. Ispadne oko 1 kn šalica. Čisto da znaš za kalkulaciju kad budeš odlučivala. S jeftinijom kavom je naravno manje.

    Nedostaci:
    Zg voda je pretvrda, puno se kamenca radi. Aparat je sam imao neke sisteme za čišćenje, ali meni se to čini idealnim za bakterije i plijesnji. Temperatura koja se postiže tu nije sigurno 100 °C. Opcija zagrijavanja mlijeka, odnosno pjenu, se vrlo rano pokvarila, tj. nije više bila uspješna, usprkos mom trudu da ispravno održavam. Nikad taj espresso nije bio ni blizu kremastom talijanskom espressu. Čula sam da ne smije curak ići drito u šalicu, nego se mora slijevati niz stijenku pa sam i to probala, ali nije uspjelo. Aparat se relativno brzo pokvario. Nemamo stalno goste, pili smo 2 ili 4 šalice dnevno, prilično smo pažljivi korisnici. Ne bih ponovo kupila taj aparat.

    Prednosti:
    Stisneš ujutro gumb i dobiješ solidnu kavu

  11. #11
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se, te kapsule mi se čine dosta skupe u usporedbi s običnom espresso kavom
    da kupujem espresso aparat, uzela bih onaj koji nije na kapsule

    ja kao marta, imam kafetijeru već godinama, pače imam ih nekoliko, jednu kod mojih, jednu kod muževih, par kod nas doma (manje, veće)
    ako idemo negdje gdje nemamo kafetijeru, nosimo ju sa sobom
    Frendica je sada pljunula oko 3000 kuna za Krupsov aparat za espresso. Kila kave je oko 180-200 kuna.
    Meni je to malo preskup vic.
    Kutija sa 16 kapsula je na akciji oko 36 kuna. Znači ja za cijenu tog aparata kupim 83 kutije kapsula. To je 1300 kava.

  12. #12
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Frendica je sada pljunula oko 3000 kuna za Krupsov aparat za espresso. Kila kave je oko 180-200 kuna.
    Meni je to malo preskup vic.
    Kutija sa 16 kapsula je na akciji oko 36 kuna. Znači ja za cijenu tog aparata kupim 83 kutije kapsula. To je 1300 kava.
    ako uspoređujemo cijenu kapsula i cijenu aparat, onda jedna stvarno fensi šmensi kafetijera košta oko 150 kn, traje stoljećima, i u nju ide espresso kava, koja je jeftinija od one u kapsulama

    ne znam, ali kad se neki kućanski aparat dijeli besplatno uz nešto što košta 36 kuna, malo sam skeptična

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ako uspoređujemo cijenu kapsula i cijenu aparat, onda jedna stvarno fensi šmensi kafetijera košta oko 150 kn, traje stoljećima, i u nju ide espresso kava, koja je jeftinija od one u kapsulama

    ne znam, ali kad se neki kućanski aparat dijeli besplatno uz nešto što košta 36 kuna, malo sam skeptična
    Svakom njegovo. Meni se ne kuha kava.
    Ne pijem u kafićima, više ni ne znam koja je cijena, tako sam davno bila. Ovo mi je jednostavno. A inače taj aparat u trgovini košta između 700-1200 kuna.

  14. #14
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Imamo ovaj https://www.seattlecoffeegear.com/de...presso-machine već dvije godine i zadovoljni smo. Dva-tri puta godišnje propustim kiselinu baš za čišćenje espresso aparata (DM) i sve ok. Gaggia su isto dobri aparati, ali ne znam ima li ih trenutno kod nas.

    Inače, kvaliteta espressa ovisi jako i o kvaliteti kave. S obzirom da pijem jednu kavu dnevno, priuštim si kavu iz zagrebačkih pržionica (Ellis i Cogito) koje su mi fantastične.
    S kafetijerom se nikako nisam mogla sprijateljiti, stalno mi je kava bila kisela. Koja je tajna?

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Isto kava. Mora biti bas za kafetjeru.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Mi imamo gaggiu 12 godina. Povremeno odnesemo na čišćenje. Unutra stavljamo vodu iz brite.

  17. #17

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Ova cijena je ok ak kazete da je taj dobar aparat..
    Inace ujutro pijem tursku kavu pa mi je mozda bolja opcija ovaj aparat neg dolce gusto

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mi imamo aparat za illy kapsule i fantastican nam je.
    Imali smo gaggia prije, odustali brzo jer se skupljao kamenac, a lijeni smo bilo cistiti.
    Tj imamo ga jos uvijek, stoji spremljen i ceka servis mozda da ga tebi prodam?
    Kuhali smo prije ovog illy na kafetijeru i profinjena smo dupenca koja su isto kavu kupovala u ellisu, ali illy nas je odusevio.
    Dodjes, stisnes, gurnes kapsulu, stisnes drugi gumb i eto kave. Vec i moj jednogodisnjak zna koji se gumb stisce, a starija sve odradi solo.

  20. #20
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    https://edigital.hr/elektricni-apara...iAAEgLVK_D_BwE

    ovakav je moj, za te novce ne odličan nego savršen
    kava je fenomenalna i bolja od svih koje sam pila po kafićima
    nema kapsule,za espresso je
    kamenac čistim jednom u 2 mjeseca

  21. #21
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...F-X7.1-BIJELI/
    Mi imamo ovaj ali ga jako rijetko koristimo. Em su kapsule prilično skupe em je to meni malo kave. Ona je ukusna, kremasta, gusta, mrak... ali mi je malo.
    Uglavnom pijemu tursku u šalici za mlijeko. Ovu iz aparata jednom u dva tjedna.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •