Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Blister i bolna dojka

  1. #1
    slavonika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    83

    Početno Blister i bolna dojka

    Lijepi pozdrav.
    Dojim uskoro 2 godine i unazad 3 tj sam na dojci imala 2x blister koje sam probušila sterilnom iglom. Od tada, na samoj bradavici, gdje je bio blister mi je kao ragada, užasno me boli kod mali sisa a i nakon. Pod tušem sam prepipala dojku i nemam nigdje kvržica niti me što boli osim tog puknuća na bradavici. Boli me do te mjere da ne želim dat malom tu dojku. Ona je ok, ne prepunjava se. Moram napisati da sam prije blistera imala soor, uspješno smo ga izlječili oboje. Od kuda sad ti blisteri nakon toliko staža, što da radim sa bradavicom, i grudnjak me vrijeđa, čak i voda prilikom tuširanja..
    Hvala unaprijed..

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Možeš li bez grudnjaka? Ono, ne nositi ga.

  3. #3
    slavonika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    83

    Početno

    Probala sam, grebe me potkošulja, majica..grudnjak ne toliko pa mislim da je bolje da ga ostavim

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako ragada/puknuce ne prolaze nekoliko tjedana, svakako se javi lijecniku da ti, vise nego vjerojatno, prepise neku antibiotsku kremu (isprat ces s bradavice prije podoja). U medjuvremenu i u vrijeme terapije, probaj drzati dojke na zraku sto je vise moguce.

    Podoj zapocni na drugoj strani pa kad dijete utazi prvu glad, prebaci na ovu bolnu. Probaj je i istrljati kockicom leda da malo ohladis tkivo.

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ako te odjeca zulja, probaj ubaciti cjedilo za caj u grudnjak tako da to odvoji bradavicu od tkanine. Glupa fora, al pomaze kad treba luftat.

  6. #6
    slavonika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    83

    Početno

    Hvala na savjetima.. Dojku luftam koliko mogu, mazem mlijekom i ponekad purelanom. Sinoć sam dala malom da sisa iz nje. Bolilo me malo na početku i više nije, čini mi se da ide na bolje ☺

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •