Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 67

Tema: Djetetov prvi rođendan i (ne)zvanje ljudi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno Djetetov prvi rođendan i (ne)zvanje ljudi

    Za dva dana će dijete napuniti prvu godinu svojeg života. Svi koji su pratili moju prethodnu temu znaju da imam teške odnose s obitelji, otkad se dijete rodilo. Znači, nikad se nismo slagali i moji roditelji su me prije djeteta zvali jednom godišnje, a uglavnom sam ja njih zvala.
    Nakon što se dijete rodilo su tu jedno vrijeme dolazili svaki dan, ali smo se i jako svađali, ali sam ih zvala jer je dijete bilo premalo da bi se isključivo ja o njoj brinula bez ičije pomoći. U zadnje vrijeme sam prorijedila naše susrete na oko 1,2 puta tjedno, ali i dalje se lako posvađamo.
    Najnovija svađa je izbila zbog mojeg brata kojem se dijete rodilo prije mjesec i pol i koji mi ne da da mu dođem u stan vidjeti dijete. Zašto? Zato jer me mrzi zbog toga što se ne slažem s mojim roditeljima i vječno me napada.
    On ima ženu s kojom se super slaže i koja ga sve sluša, a kako se ja razvodim od svojeg muža koji je prema meni grozan, u jednom trenutku su mi njegovi napadi prisjeli pa sam se posvađala i s njim.
    I iako sam se pokušala pomiriti, on više neće. Ali uvijek je bio takav, da jednostavno ako mu se veli nešto ružno smrtno bi ti to zamjerio ine bi oprostio.
    S druge strane mojim roditeljima je sasvim u redu da ja ne vidim svojeg nećaka "jer ima puno braće i sestara koji se ne slažu". Ja sam nećaku poslala dar od 800 kuna i predivno emotivno pismo, ali moj brat ništa na to i rekao mi je da nikad neću vidjeti njegovo dijete.
    živimo zgrada pored zggrade i apsolutno mi nikad ništa ne pomaže oko djeteta, mada zna da sam samohrana majka..
    ja sam se pokušala pomiriti prije djetetovog prvog rođendana, pa da kao koliko toliko normalna obitelj proslavimo prvi rođendan mojeg djeteta, ali očito nikome nije stalo do toga.
    S druge strane, moj brat je naslijedio obiteljsku malu firmicu, mada sam ja završila tu obrtničku školu, a on je završio gimnaziju.. Za vjenčanje je dobio tisuću eura od mojih, a ja ništa za svoje i tak.. Vozi Mercedesa, a ja krpam kraj s krajem itd.. A on i žena kad me sretnu me mrze zato jer mi moji roditelji još novčano pomažu dok sam na porodiljnom, pošto nemam muža koji radi i koji bi pomogao.

    Eto, to je situacija što se tiče moje obitelji. Normalno, pa mi brat neće biti na djetetovom rođendanu, ali su mi i moji jako digli tlak pošto mu u svemu daju potporu, brane ga, štite i njemu neće reći nikad ništa, a mene krive i napadaju svaki dan za sve i to strašno. Da li da njih zovem?

    Taman sam se maknula prije par dana od njih da im pokažem da me ne mogu stalno vrijeđatti i napadati..

  2. #2
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Ja bih samo napomenula da je djetetov rođendan razlog za slavlje i veselje te da su dobrodošli ako mi ne misle soliti pamet i dizati tenzije. Teško je koračati kroz život ako nemaš nikoga uz sebe, ali ako će i dalje biti nerazumni onda je možda i bolje da se malo odmakneš jer ćeš samo biti frustrirana i nesretna. Ne treba ti to u životu.

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Za što ti oni trebaju u životu uopće?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Znači, mislite da ih ne trebam pozvati? Ali onda nema tko doći! A što mislite o ovoj mojoj priči s mojim bratom?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Velim da sam se maknula od njih i susrete sam prorijedila zato jer vidim da se nikad neće promijeniti i da ću samo patiti stalno s njima. Da napadaju kad god mogu i oko čega god mogu i da imaju užasno mišljenje o meni i ne vole me, tako da s takvim ljudima nikad neće biti bolji odnos.
    Što se tiče rođendana, to ću još vidjeti sutra. Nisu zaslužili ničim da ih pozovem, ali mi je isto malo bezveze da dijete i ja slavimo same..

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Gle stanujete 100 metara jedni od drugog,malo čudno da nikad nisi vidla šogoricu dok još nije rodila,sad kad krene lijepo vrijeme kad ideš u šetnju nema šanse da je ne vidiš kak šeće svojeg klinca,pa malo porazgovarati
    A zakaj ih ipak ne bi pozvala na ročkas,ne mora to biti žurka,nek popodnevni kolači i čaj i to je dovoljno,tak malo dijete se neće toga sjetiti,tek će vidjeti možda na slici kak je to bilo. Naravno pritom ne treba očekivati ko zna kakve poklone,možda eventualno ako su voljni dat nešto dogovoriti neki zajednički poklon,guralicu ili slično.
    Tebi kao samcu ponekad bi došla dobro pomoć šogoricu koja je na porodiljnom,a i ti bi koju minutu mogla potrošiti na njeno dijete ako joj ustreba.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, mislite da ih ne trebam pozvati? Ali onda nema tko doći! A što mislite o ovoj mojoj priči s mojim bratom?
    Na dječji rođendan se bliske rođake ne zove. Očekuje se da oni sami znaju da je djetetu rođendan i pitaju "kad možemo doći"? Poziv može biti organizacijska stvar, ali nikako prisila. Ako žele i misle da trebaju - nek dođu. Ako ne - nema veze. Ne trebaju.

    Što se tiče odnosa s bratom - nema tu crno/bijelo. Rodbinu ne biraš, a biraš partnere i prijatelje. Ako ih želiš u svom životu, održavaj kontakt. Ako ne - nemoj. Ono što ja nikako ne bih radila - ne bih očekivala pomoć (financijsku i bilo kakvu) od bliskih rođaka, nego bih se oslonila na vlastite snage. To bi meni dalo osjećaj vrijednosti i ne bi me stavilo u poziciju da sam ikome išta dužna. Ako žele pomoći od svoje volje - super, ako ne - ne trebaju.

    Isto, ne bih voljela da me bliski članovi obitelji stavljaju u poziciju da moram pomoći. To je loše. Ja sam uvijek, cijeli život, bila snalažljivija i spretnija od svog brata, pa mu često pomažem na razne načine (štajaznam, on nije vješt u tome kako se organiziraju majstori za preuređenje stana, ja jesam). Zašto ne bih? Možda će biti trenutaka kad će on moći pomoći meni ili mojoj djeci (samac je, ima samo nećake tj. moje sinove). Ako se ti odnosima dodaje element prisile, to redovito završi loše.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.01.2019. at 08:41

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Niko nije Reko da ne znaju kad je djetetu rođendan,ali da ona bude u prednosti i može si organizirati kako pase onda pozove u određeni dan i vrijeme,ne nužni na rođendan,mi u bio flavimo nerodendane.
    Naravno ako ljudima ne paše a želim određeni broj na okupu onda povučen zajednički nazivnik,ili zovem kako pase i toga ima kod nas rodendan na rate.
    Moj savjet je pozoveš šogoticu,buraza,klinca i dvije starce jedan dan,popodne na sat dva tri,a bivšeg i njegove neki drugi dan isto tak slicno,
    Svakako imaju nešto što klinka može rastrsnčirati bio to Marin ili kolač od žgance tvoja stvar,njena je dužnost samo da puše i pol toga nsmrlja po licu a ostatak nadrobi po podu
    Sretan ročkas

  9. #9
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa priličan je izazov oslonit se financijski na svoje snage kada si samohrana majka jednogodišnjeg djeteta

    ja bih, bobice, pozvala roditelje i brata (ako ne možeš direktno s njim stupit u kontakt onda preko šogorice ili roditelja), nekom porukom tipa "kao što znate, u četvrtak je našoj dragoj XY prvi rođendan, i mislim da je to prigoda da mi odrasli zaboravimo na kratko na sve svoje probleme i proslavimo zajedno s njom", organizirala bih proslavu koja ne traje dugo da se poveća šansa da će se svi moći kontrolirati (sat vremena je ustvari skroz dovoljno, nikako više od dva), znači kolači puhanje torte slika pusa, trudila se iz petnih žila ne otvarat nijednu odraslu temu, ako krene u tom smjeru skretat pažnju na dijete kako je slatko, kako je veliko, na vrijeme, politiku, kardashianse bilo šta. pozvala bih i neke bliske prijatelje ako je to mogućnost, da budu buffer zona i da svi više paze na sebe
    ako bi oni to odbili, ja bih znala da sam svoje napravila i da mi se neće danas-sutra izvuć da ih nisam pozvala
    i mirne duše bismo proslavile same


    inače prvi put čujem za pravilo da se blisku rodbinu ne poziva na dječji rođendan, kod mene sva bliža obitelj očekuje da ću ih pozvat ako želim da dođu

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pa priličan je izazov oslonit se financijski na svoje snage kada si samohrana majka jednogodišnjeg djeteta

    ja bih, bobice, pozvala roditelje i brata (ako ne možeš direktno s njim stupit u kontakt onda preko šogorice ili roditelja), nekom porukom tipa "kao što znate, u četvrtak je našoj dragoj XY prvi rođendan, i mislim da je to prigoda da mi odrasli zaboravimo na kratko na sve svoje probleme i proslavimo zajedno s njom", organizirala bih proslavu koja ne traje dugo da se poveća šansa da će se svi moći kontrolirati (sat vremena je ustvari skroz dovoljno, nikako više od dva), znači kolači puhanje torte slika pusa, trudila se iz petnih žila ne otvarat nijednu odraslu temu, ako krene u tom smjeru skretat pažnju na dijete kako je slatko, kako je veliko, na vrijeme, politiku, kardashianse bilo šta. pozvala bih i neke bliske prijatelje ako je to mogućnost, da budu buffer zona i da svi više paze na sebe
    ako bi oni to odbili, ja bih znala da sam svoje napravila i da mi se neće danas-sutra izvuć da ih nisam pozvala
    i mirne duše bismo proslavile same


    inače prvi put čujem za pravilo da se blisku rodbinu ne poziva na dječji rođendan, kod mene sva bliža obitelj očekuje da ću ih pozvat ako želim da dođu
    Eh, bobicablue je još lani napisala da ima dvije diplome (ovaj topic, post br. 27: http://forum.roda.hr/threads/91940-T...BEa?highlight=) pa mi se nekako čini da ima osnove da upiše dijete u jaslice i nađe posao. Na to sam mislila.

    Što se tiče rođendana - nek organiizira kako god misli, ali pod oslanjanjem na svoje snage ja sam mislila nerasipanje tuđih para. Kraj priče.

  11. #11
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, mislite da ih ne trebam pozvati? Ali onda nema tko doći! A što mislite o ovoj mojoj priči s mojim bratom?
    Ne shvaćam te. Imaš opciju da A) provedeš rođendan s djetetom sama, i B) da ti dođe obitelj s kojom ćeš provesti vrijeme u svađi? Kako je cjelodnevna svađa s ljudima koji te je*u u mozak bolje od biti sama s malom?

  12. #12
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Pa nije bas da ima opcije 1,2,3, a bome ni A, B, C.
    nezaposlena majka, koja se razvodi i koja financijski ovisi o svojim roditeljima moze raditi sto god zeli ako ima financijsku samostalnost i tad prekine veze.
    ovako oni smatraju ako joj daju novce (btw. 800 kn za necaka za rodjendan, a nezaposlena sam mi je malo van mog mentalnog sklopa, a i zaposlenoj isto tako) imaju pravo uplitati se u sve sfere.
    tako da njeno razmisljanje da li ih pozvati ili ne, zapravo i nije neko pitanje, jer nije bas u poziciji da ih otkanta.

    to moze naraviti ako i samo ako je neovisna od bilo koga na svijetu. tad moze birati hoce ovo ili ono. na zalost to su zivotne cinjenice.

    najjednostavnije je ti je pozvati kako ti je predlozeno na sat dva ljude koje su ti obitelj, pa ako ne zele doci (jer oni za razliku od tebe imaju taj luksuz) ne moraju, a ako dodju kako su ti vec rekli mala je centar svijeta. nek se sve vrti oko nje. nakon toga i par slika, fala lijepa dovidjenja.

    ja i dalje stojim da ti treba pomoc, koji si ti odlucila naci tu na forumu.
    lijepo upisi dijete u vrtic, i odi na posao. i moze se. bez obzira sto si sama. mi smo sami MM i ja imali klince s malom razlikom. i pri tome upoznali u vrticu druge rodiltelje, pa i one jednoobiteljske, koji su sami sve hendlali. tesko je ali moze se. za to treba stitnuti zube i gurati naprijed. plakanje ja sam sama, ona je mala bla bla bla. istina je ali zivot nikog ne mazi na svim frontovima. pa ni tebe.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 16.01.2019. at 10:54

  13. #13
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    U svom stanu i sa naknadom od HZZO-a može biti neovisna.

  14. #14
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    pa ako mala sad uskoro slavi prvi rodjendan, tesko da ce naknadu dobivati nakon toga, a i potrebe ljudi su razlicite. ne znaju se svi pokriti s dekom koliko je dugacka.

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Da, to si u pravu. Sada istječe. Mogla je do sada biti distancirana od njih i tako sačuvati svoj mir.
    Nekad se odnosi s ljudima poprave kada ne postoji taj financijski element i ovisnost.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to si u pravu. Sada istječe. Mogla je do sada biti distancirana od njih i tako sačuvati svoj mir.
    Nekad se odnosi s ljudima poprave kada ne postoji taj financijski element i ovisnost.
    Vrlo često je upravo tako.

  17. #17
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Slazem se zuta da se odnosi poprave, ovako svaka strana nesto zahtjeva i zeli jer misli da na to ima pravo.

  18. #18
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja se slažem s tangerininim prijedlogom, i to zato jer mislim da mala treba dobiti šansu da ima noniće, bratiće itd., možda ona za razliku od tebe bude imala dobar odnos s njima.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Evo mee! Na žalost, niste me dobro skužili. Što se tiče brata, ne pada mi na pamet ga više zvat. Zvala sam ga jedno 5 puta do sada, da vidim njegovo dijete, svađali smo se užasno na telefon, posvađala sam se i sa svojima zato jer mi ne da vidjeti svoje dijete i ne znam što nisam sve radila da vidim njegovo dijete i da se pomirimo. Svaki put kad me sretne je agresivan i dovodi me u jako ponižavajuće situacije i uloge, a misli da to može zato jer je firma njegova, a mama me pomaže s novcima iz te firme.
    Znači, ponaša se grozno. Nije on tip osobe, da može odglumiti dva sata neko uljudno ponašanje kad se sretnemo. On ne može glumiti ni pet minuta. Zadnji puta kad smo se sreli je bio toliko bezobrazan, da sam poslije plakala ne znam koliko doma.
    Znači, da ga pozovem i da actually dođe, može mi samo zasr.. proslavicu. Odustala sam od njega. Ne moram vidjeti nećaka i bok. Ako oni smatraju da sam tak grozna da ga ne mogu vidjeti, onda znate da se ne ponašaju lijepo prema meni nikad kad me vide.
    A grozna sam im zato jer zbog mene ne žive u luksuzu kak žele, pa mi to spočitavaju jer su to krajnji materijalisti. Zato smo se i posvađali, a on je toliko prepotentan da kad se s nekim posvađa onda ga do kraja otpiše. Ne ovisi o meni , pa očiito misli da može raditi šta hoće.

    To bi moji mogli riješiti, ali oni ne žele, pa sam zato i s njima u svađi. Ali se premišljam oko rođendana, da li da ih pozovem, jer me samo znaju i oni rasplakati kad ih vidim.. jednostavno ne razumijem takvo monstruozno ponašanje od sttrane obitelji i da se prema meni ponašaju bezdušno a dijete mi kao vole jelte..

  20. #20
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Onda ne zovi brata nego samo noniće. Koji ti ipak daju pare i žele viđat malu, jelte.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    pozovi onda šogoricu s detetom, mada bude vjerovatno rekla da dete u to doba spava, što je večinom i istina

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se slažem s tangerininim prijedlogom, i to zato jer mislim da mala treba dobiti šansu da ima noniće, bratiće itd., možda ona za razliku od tebe bude imala dobar odnos s njima.
    Možda će imati dobar odnos nekad u budućnosti, za 9 godina kad će se djeca družiti kod zgrade ( ako ću tu živjeti i dalje, a nisam baš sigurna u to), ali dok su djeca ovak mala mogu imati dobar odnos i igranje s nekim, jedino ako to i roditelji žele i ako se posjećuju, viđaju i slično što je očiito da moj brat i njegova žena to ne žele..
    Ja sam njima sve najgore i ne žele imati kontakt sa mnom. To nisu ljudi empatični da razmišljaju - pa ono, jadna je sama ostala s djetetovih par mjeseci nije joj lako trebamo joj pomoći. Ne, već mu žena potječe iz obitelji koja je nekad isto imala para, a sad imaju manje para i ona misli da se udala u bogatu obitelj, a kad ono sam ja tamo koja također živim momentalno od te firme. Zaboli nju briga što sam na porodiljnom i što nisam mogla raditi. Još od djetetovih 5,6 mjeseci kad me sretne mi njegova žena sere da šta se ne zaposlim u konzumu ili pekari, da sam u životu jako malo radila ( za razliku od nje, to mi je pisala u sms porukama). Kad sam ju srela i to htjela riješiti sa njom, brat me skoro prebio šta nešto rješavam s njegovom ženom, a trudna je. Nije to bio nikakav agresivan razgovor, već sam samo rekla da mi baš nije u redu da mi u smsovima šalje da kad ću raditi i da to nije njezin problem.
    Ali moj brat ne dopušta da se itko prema njegovoj ženi odnosi na imalo zločest način, a dotle dok je mene moj muž mlatio itd to mu je uvijek bilo ok i nikad nije rekao ni a. Brat mi je mlađi i uvijek sam ga kao klinca pazila i čuvala i to mi je zahvala danas.
    On je mene zamrzio zato jer je osoba jako površna, a vidio je da me neki drugi ljudi ne vole, pa se i on priklonio i već me ne voli kojih 25 godina.. Mislila sam da će ta njegova žena utjecati na njega da postanemo bolji, ali ona se isto postavila dosta neprijateljski prema meni u svemu tome, tako da sad imamo još i gore odnose. Tako da mislim da mi je najpametnije zaboraviti i njih i nećaka, jer on kad me sretne samo nastoji napraviti da se osjećam što gore. Kao da mi nije dovoljno teško u mojoj situaciji.

    S druge strane, moji roditelji ih podupiru u svemu i smatraju ih za golden couple, a ja sam "netko tko ih sramoti" kad god velim istinu, da smo mi obitelj takva nenormalna.
    Razmišljala sam ja o svemu i da im samo pozvonim na vrata i dođem vidjeti nećaka, ali to nema smisla zato jer bi me ovaj izbbacio i ne trepnuvši. Jednom me tako izbacio s djetetom iz svojeg stana i od tad nisam više dobrodošla u njegov stan. Znači, što god ja učinila to ne mijenja ništa, a da mu danas sutra sretnem ženu i velim da to nije u redu, ovaj se ne bi libio dotrčati i prebiti me, a njegova žena bi valjda još i navijala uz to..

    Tako da ako vi imate neke ideje, kako s njima, ali ja više NEMAM. Pokušala sam sve i ne pali!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pozovi onda šogoricu s detetom, mada bude vjerovatno rekla da dete u to doba spava, što je večinom i istina
    tko su nonići? Glede šogorice s djetetom, pliz pročitaj post iza..

  24. #24
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    nonići = djed i baka

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Mislim da sam pokušala sve što se njih tiče i da mi je najbolje zaboraviti ih.
    Jer velim da mi je brat jako agresivan, dosta više od bivšeg muža.
    Brat mi postane agresivan, treba mu par minuta za to.. Vjerojatno sam radi poremećene obitelji i izabrala dalje poremećenog dečka i muža.. Jedino ttako si mogu objasniti radi čega sam od svih normalnih tipova izabrala baš svog muža, mada to be honest nisam upoznala puno "dobrih dečki". Danas je manje više većina tipova sebična i gleda da li ih nosiš kao malo vode na dlanu i ako ih nosiš, onda su dobri. Rijetko koji je dobar sam od sebe..
    A ja sa ovako konfliktnom obitelji nosim stalno u sebi tu neku dozu agresije, koja i ne privlači i onu šačicu dobrih dečki koja još neggdje postoji. Uglavnom sam upoznala mali broj muškaraca i većinom su bili užasno neugledni, neprivlačnog izgleda i nesposobni za neku normalnu vezu. Nikad nisam upoznala u životu nekog koliko toliko normalnog tipa s kojim mogu ostvariti normalnu vezu. Da jesam, se ne bi držala ovog sve te godine!

    Znači, svi tipovi koje sam upoznavala su bili neki koje je bilo ili jako lagano isprovocirati , ako nešto ne bi htjela ili krajnje nesposobni za normalnu vezu..

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Znam da vjerojatno većina žena ovdje koje su uparene nemaju ta iskustva, ali ja imam. Može biti da je doprinijelo malo i ta moja umišljenost i jednostavno život u nekim iluzijama i snovima, pošto sam užasno veliki romantik, umjetnica. Danas čini mi se jedino realne i prizemljene žene dobiju neke normalne tipove, a mi koje smo umjetnički, stidljivi, romantični tipovi dobijemo frišku figu.

    Ako hoćeš normalnog, moraš ga znati osvojiti, a ja to ne znam.. Za mene su se samo neki luđaci hvatali, a ostale nisam znala osvojiti i voila. Ali nema veze, odustala sam od muškaraca jer jedino tako ću normalno živjeti bez previše patnje..
    Ako ikad nekog tipa upoznam, to će vjerojatno biti u nekoj drugoj zemlji. U Hrvatskoj mi nikad nitko normalan nije prišao, a zadnjjih godina mi hvala Bogu ne prilaze više ni luđaci. U drugim zemljama su mi znali prilaziti, pa kad dijete postane malo veće i kad ćemo negdje putovati, a ja se sredim i unormalim, vjerujem da ću nekog upoznati. I invalidi upoznaju nekoga, a ja sam momentalno malo invalidna u glavi, zbog te moje okoline ali što ću dalje biti od njih, to ću imati veće samopouzdanje pa vjerujem da ću jednom upoznati nekog tko nije

    a) odurnog i nenormalnog izgleda
    b)nenormalnog psihopatskog ponašanja


    Mora biti na svijetu jedan normalan za mene negdje!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Mislim da ćemo ipak poslušati žutu minutu i da neću nikoga zvati. Jer je očito da oni meni uništavaju raspoloženje i da su zli prema meni i da se po cijele dane pitam gdje sam pogriješila i zašto jedna od rijetkih koje znam imam valjda najnenormalniju obitelj. Ne da mi se pitati više o tome.. Rođendan nije bitan, ako su odnosi bolesni.. druge godine ćemo valjda naći neke poznanice i neku dječicu za ročkas, a ove na žalost ništa.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Zvala sigurno ne bum nikoga. jer kad ih zoveš pomisle da su face koje mogu opet zaj.. Ako slučajno netko pozvoni, ok, ne bum nikoga tjerala van. znaju kad je rođendan i ak ne znaju sami nešto smisliti već ih se takve grozne mora animirati i pozivati,baš me briga. Nisam nikad bila od običaja, pa neću ni sad. bitnije mi je da im pokažem da me više ne mogu zaj... nego proslava rođendana s ljudima koje ne podnosim.

    jer momentalno imam takve osjećaje prema njima, da to i nije baš za proslavu.
    Posljednje uređivanje od bobicablue : 16.01.2019. at 14:34

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Zvala sigurno ne bum nikoga. jer kad ih zoveš pomisle da su face koje mogu opet zaj.. Ako slučajno netko pozvoni, ok, ne bum nikoga tjerala van. znaju kad je rođendan i ak ne znaju sami nešto smisliti već ih se takve grozne mora animirati i pozivati,baš me briga. Nisam nikad bila od običaja, pa neću ni sad. bitnije mi je da im pokažem da me više ne mogu zaj... nego proslava rođendana s ljudima koje ne podnosim.

    jer momentalno imam takve osjećaje prema njima, da to i nije baš za proslavu.
    Ovo boldano ti je dobro.

    Ovo drugo ti je bzvz, jer čim razmišljaš o tome da te netko želi zeznuti - upadaš u kolo krivnje i optuživanja i time postaješ ista kao i oni koje trenutno ne podnosiš.... Jednostavno PUSTI i nemoj sebe s tim opterećivati. Imaš u kući kutiju keksa i kavu/sok, ako slučajno netko pozvoni. Ako ne - isto nemoj o tome razmišljati. Posveti se djetetu i sebi.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo boldano ti je dobro.

    Ovo drugo ti je bzvz, jer čim razmišljaš o tome da te netko želi zeznuti - upadaš u kolo krivnje i optuživanja i time postaješ ista kao i oni koje trenutno ne podnosiš.... Jednostavno PUSTI i nemoj sebe s tim opterećivati. Imaš u kući kutiju keksa i kavu/sok, ako slučajno netko pozvoni. Ako ne - isto nemoj o tome razmišljati. Posveti se djetetu i sebi.
    dobra ideja! sve ležerno i nonšalantno. ne trebaju spektakli ni ništa! bitnije da normalno živimo i imamo sve, nego da zamišljamo čuda, a dobijemo - govno. još ja trebam izgraditi samopoštovanje i neki stav u životu i onda mislim da će mi krenuti sve na bolje, a neću živjeti u paklu uvijek.
    Posljednje uređivanje od bobicablue : 16.01.2019. at 15:07

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    ...
    Posljednje uređivanje od bobicablue : 16.01.2019. at 15:11 Razlog: ...

  32. #32
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    jos jednom molim da se drzite rodjendana ovdje, a muskaraca na drugoj temi.
    ako nastavite
    ili cemo otvoriti temu bobicablue i njeni problemi i spojiti ove dvije.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Iskreno, i ja bih bila ljuta da moram uzdržavati sestru od 40 godina i njezino dijete zato jer se njoj eto ne da raditi, uvijek ima izliku da se ne pokrene, sestru koja smatra da su joj svi dužni pomagati itd.
    Bez obzira što ti je dijete malo, nađi posao i skini im se s grbače.
    Nemaju oni tebe šta financirati.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, i ja bih bila ljuta da moram uzdržavati sestru od 40 godina i njezino dijete zato jer se njoj eto ne da raditi, uvijek ima izliku da se ne pokrene, sestru koja smatra da su joj svi dužni pomagati itd.
    Bez obzira što ti je dijete malo, nađi posao i skini im se s grbače.
    Nemaju oni tebe šta financirati.
    Hvala na komplimentu! Očito ti je promaklo to da je firma obiteljska i da ja imam završenu školu za tu struku, a on ne. A škola i nije bila baš lagana ak to misliš. S druge strane si ne može priuštiti svatko privatni vrtić, ako nije upao ove godine u državni. I sta bi ja sad trebala otići s porodiljnog ili hzz naknade da od svoje plaće kad platim vrtić budem na istom? A da mi jednogodišnje dijete koje je na cici čuva teta koja čuva još 15,20 klinaca? Nisu to izlike, već zdrav razum.. Moje dijete neće jesti baš puno i da nema cicu se bojim sta bi bilo. Zato se nadam da će se to za par mjeseci promijeniti, a tad će i sezona gripe prestat. Nitko ne veli da ja doživotno neću raditi već dok se ne sredim. A mogu se kladiti da ti imaš mužića koji ti sto posto pomaže, pa ne znam sta si se ti našla mudrovati mi? A sto se tiče poklona djetetu? Pa ako mi ta strana obitelji slabo ičim pomaže, a normalno da većini žena muž pomaže, onda sam se barem nadala da za malenin rođendan neće opet biti ekstremno škrti, ali normalno da je bilo uzalud mi trud svirači i da su iznasli način kako da joj ne kupe sta sam rekla da bi bilo lijepo. Zabava je ipak uspjela jer mi se nije dalo svađati sa skrcima...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Zabava je uspjela i došlo je dosta ljudi sami od sebe, ali je sramotno to što su bivši muž i njegovi roditelji kupili za djetetov rođendan. A ta ekstremna škrtost je samo odraz njihovog ponašanja i inače. Nije da imam muža koji mi pomaže, pa da ne trebam nikad od nikoga ništa! Da imam muža koji daje i minimalac, ne bi riječ rekla! Jedino sto se nastojim više ne živcirati tolko oko toga jer je to nepromjenjivo
    Posljednje uređivanje od bobicablue : 18.01.2019. at 05:22 Razlog: ttt

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Da mi itko pomaže normalno da se ne bi hvatala tu za neke poklone. A i koliko su inače ekstremno bezobrazni i misle da imaju tisuću prava, trebali bi doći s nekim nevjerojatnim poklonom a ne da kad im velim da kupe malenoj poklon za 400 kn da se ne javljaju na mob i zvone samo na vrata da ne bi morali kupit. A na zabavi sam ih zezala da imaju još vremena otići kupiti pa su se prestrašno uzbunili pa sam odustala i ostatak zabave bila super volje zbog malene jer sam vidjela da će inače svi poludit i da će biti scene i drame. Bilo je sve u svemu super ali me grebe dosta njihovo bijedno ponašanje. Gade mi se i oni i njihov sin. Ali barem se učim odglumiti super raspoloženje i dok je neko fuj bljak ponašanja. Nagovorila ih ne bi na poklon a bila bi frka...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    A i sad kad me opet stanu zaj..za tri dana kad će vidjeti malu i zašto im ne dam vidjeti ju, ću ih ja pitati kad ću vidjeti dogovoreni poklon. Tak se mi navlacimo a da to ne radim ne bi niti kunu vidjela od svog bivšeg. Znam da su to njegovi roditelji samo ali oni su imali puno udjela u odurnom njegovom ponašanju i svakakva mi sr..radili ali zbog malene to trpim. Inače bi ih nogom na mjesec. Vidim da ju na svoj škrt način vole..

  38. #38
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ponasas se ko balavica.
    Daj se skockaj i pocni komunicirati ko odrasla osoba.
    Boli tvoje jednogodisnje dijete briga da li poklon košta 4 kune ili 400 kn, ali ti bi kao majka tebala poduzeti mjere da njezine potrebe budu zbrinute. Ne na nacin da se prepucavas i ucjenjujes djetetom ko nedorasla djevojcica u pubertetu nego da trazis zakonsko pravo alimentCije , nades sebi posao , a na kraju kontakt djeteta sa ocem i ostatkom obitelji je posebna vazna stavka u djetetovom zivotu. Svakako ne bi trebao ovisiti o tvojoj dobroj volji jer joj to dugorocno nece koristiti nista u zivotu. Osim ako zelis da dijete ispadne nesigurno u kao i ti?

  39. #39
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    bobica, zašto misliš da ikome možeš odrediti vrijednost poklona koji će donijeti?
    Moje je iskustvo da toga nema u RL.

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Vrijednost ne može ,ali možda može reći što treba
    Mene neki ljudi uvijek pitaju kaj da donesu,drugi donesu po svojoj želji

  41. #41
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ako tako nastaviš, na sljedeći rođendan bi joj mogao doći - nitko.

  42. #42
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    poklon od 400 kn za rodjendan kod mene je jako skup poklon i kao takav mi je neugodno primiti. cak i od ljudi koji su dobrostojeci i jos k tome su mi obitelj.

    a tvoje objasnjenje zasto ne radis i zasto si ovo ili ono su na razini uvrjednjene gospodje ministarke ili pak teenagera. iako kazes da imas 40 godina cini mi se da zivis pod gleslom "jer ja to zasluzujem".
    Posljednje uređivanje od spajalica : 18.01.2019. at 08:42

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Zabava je uspjela i došlo je dosta ljudi sami od sebe, ali je sramotno to što su bivši muž i njegovi roditelji kupili za djetetov rođendan. A ta ekstremna škrtost je samo odraz njihovog ponašanja i inače. Nije da imam muža koji mi pomaže, pa da ne trebam nikad od nikoga ništa! Da imam muža koji daje i minimalac, ne bi riječ rekla! Jedino sto se nastojim više ne živcirati tolko oko toga jer je to nepromjenjivo
    Odrasti draga, imaš dijete i drugačije odgovornosti nego zbrajati kune koliko je čiji poklon koštao. Djetetu su puno važniji ljudi nego pokloni. I tebi bi trebali biti.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kolko vidim ona je htjela zajednički poklon,a ne od svakog u toj vrijednosti
    U biti poantu si napravila htjela si feštu i dobila si ju

  45. #45
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Bobice, jesi li ti ikada radila? Kažeš da imaš 2 fakulteta i skoro 40 g., kažeš da imate obiteljsku firmu, možeš li se u njoj zaposliti? Zdravo je otići na posao jer onda imaš manje vremena za određivanje cijene poklona i slične gluposti.

  46. #46
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Bobica, zašto misliš da ti oni moraju donijeti bilo što?

  47. #47
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Što to za tebe znači “obiteljska firma”?

    Velika većina žena ode raditi kad dijete navrši godinu dana - i mnoge istovremeno plaćaju privatni vrtić ili tetu čuvalicu tako da im se financijski ne isplati raditi, ali si na taj način čuvaju radno mjesto.
    Jasno mi je da to tvoje radno mjesto nije bilo vrijedno čuvanja, ali to svakako ne obavezuje tvoje roditelje da ispumpavaju pare iz “obiteljske firme”, ako ti u njoj nit radiš nit si ikad radila...

  48. #48
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Joj što bih ja ovdje sve napisala, nisam već dugo zaradila opomenu
    Bobica je il vrhunski trol ili je najantipatičnije stvorenje koje sam na forumu (a i u RL) susrela.
    A na forumu je stvarno bilo svakakvih pacijenata.

  49. #49
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    i ja pomilsim da je trol. nekako bi mi bilo lakse. i svaki put razmisaljm da bi mogla obrisati svoj post. al nek se nadje.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 18.01.2019. at 10:20

  50. #50
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na komplimentu! Očito ti je promaklo to da je firma obiteljska i da ja imam završenu školu za tu struku, a on ne. A škola i nije bila baš lagana ak to misliš. S druge strane si ne može priuštiti svatko privatni vrtić, ako nije upao ove godine u državni. I sta bi ja sad trebala otići s porodiljnog ili hzz naknade da od svoje plaće kad platim vrtić budem na istom? A da mi jednogodišnje dijete koje je na cici čuva teta koja čuva još 15,20 klinaca? Nisu to izlike, već zdrav razum.. Moje dijete neće jesti baš puno i da nema cicu se bojim sta bi bilo. Zato se nadam da će se to za par mjeseci promijeniti, a tad će i sezona gripe prestat. Nitko ne veli da ja doživotno neću raditi već dok se ne sredim. A mogu se kladiti da ti imaš mužića koji ti sto posto pomaže, pa ne znam sta si se ti našla mudrovati mi? A sto se tiče poklona djetetu? Pa ako mi ta strana obitelji slabo ičim pomaže, a normalno da većini žena muž pomaže, onda sam se barem nadala da za malenin rođendan neće opet biti ekstremno škrti, ali normalno da je bilo uzalud mi trud svirači i da su iznasli način kako da joj ne kupe sta sam rekla da bi bilo lijepo. Zabava je ipak uspjela jer mi se nije dalo svađati sa skrcima...
    što znači obiteljska firma? ti si suvlasnik, ili?
    ako nisi, nitko nema obvezu zaposliti te, to je samo dobra volja.

    želje su jedno, a mogućnosti drugo, na ovom forumu je na stotine žena,
    koje su nakon porodiljnog djecu vodile u vrtić i išle na posao,
    bez obzira što su djeca visila na sisi i nisu ništa jela.
    ti s jedne strane očekuješ da ti se da, a s druge strane brojiš i jamraš.
    ako očekuješ, onda moraš biti zahvala i zadovoljna bilo čime,
    jer nitko od njih nema obvezu davati ti.

    što se tiče bivšeg, valjda ste riješili alimentaciju?!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •