Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Prosvjed u Španskom, 22.01.2019.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno Prosvjed u Španskom, 22.01.2019.

    Stanovnici zapadnog dijela grada, dođite i pridružite se!


    https://www.vecernji.hr/zagreb/stano...-traze-1295323

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Vidim da se spominje susjedna škola a ne i naša škola koja je isto trosmjenska praktički cijelo vrijeme od druge godine postojanja znači 11 godina

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kako se zove ta druga škola?

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jelena o milsi na.Špansko Oranice al koliko ja znam nemamo 3.smjenu, možda ima jedan razred ili tako nešto al ja ne bih rekla da je to klasična 3smjenska škola. Nikako.

    Dozvoljama da možda nemam.sve info.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ma nemoj lili a kaj je treća smjena nek nastava u 12.20 u razred kad jutarnja smjena otiđe

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Išla sam gledati imaju tri razreda u toj medusmjeni,nije to isto kak je bilo kad sam ja išla u školu pa smo cijele generacije nižih razreda po dve godine bili u medusmjeni,a zapravo smo imali nastavu gdje je trenutno bilo mjesta,ok nisam išla u tu školu,ali moja bivša skoka je imala tri smjene do pred četri pet godine po cijele generacije.
    Daleko smo od idealnog jednosmjenskog učenja ne decenija ma nek stoljećima

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Zanimljivo je da je škola već druge godine postojanja bila premala i tada se uvela već ta treća smjena od dva rqzreda,,ko i vrtić pa decu moramo voditi u Špansko umjesto da su nam tu na dohvat ruke
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.01.2019. at 18:05

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    O. š. Ante Kovačića, piše u članku.

    Nekad je ta škola bila na rubu grada, pa je bila dovoljna.

    Sad grad 'raste' prema zapadu, nove zgrade samo niču (samo zgrade), pa je postala pretijesna.

    Uvode pomalo, tj. već su uveli i treću (među)smjenu...

    Škola ima polovicu dotrajale dvorane. U planu je već godinama nadogradnja dvorane i još učionica, ali se ništa ne događa...

    'Nema kapaciteta' za topli obrok za svu djecu, samo do 2. razreda (boravak). Ostali imaju pravo samo na užinu...

    Grad se širi, nove zgrade niču, ali ne prate sa školama i vrtićima.

    O kulturnim / zabavnim / sportskim sadržajima (osim šoping centara ) da ne govorimo...

    I tak...

    Naplata parkiranja na samom robu grada a da je pritom 'preskočeno' pola grada ...

    Ostao je nemali broj neprodanih garaža u novim zgradama, pa se grad dosjetio kako natjerati ljude da kupe parkirna mjesta u garaži tako što im je uveo naplatu parkiranja na cesti...

    Ali bez obzira na sve, mislim da nam je svima zajedničko da udišemo prljav zagađeni zrak kojeg emitira CIOS, pa ako ništa drugo mislim da bi se trebali ujediniti da ga izmjeste negdje izvan naseljene zone, jer mu se naseljena zona opasno približava...

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Cios je problem ,napose zadnjih par godina još više kad svako malo gori.
    Koliko znam u onoj rupi nasuprot Kauflanda se planira i vrtić i osnovna i srednja škola,ok ti planovi su već godinama,ko i bazen u našoj rupi koji je planiran da se radi dve tri pet godina prije nek smo mi došli tu,a tu smo dvanaest godina.
    Ajde da se vratimo lola na vas,od kad vi imate treću smjenu,da ne tražim sad pod arhivom sve kovačić je jedno vrijeme bio dobro podijeljen s titušom,napose što je Malešnica praktički jednosmjenska,osim trecasa koji su medusmjena,a i titus je godinama bio jednosmjenski jer se predgrađivao pred dvanaest godina dvanaest godina.
    I svakom slučaju treba inzistirati da se sredi ono što vam je važno dvorana prostor,klopa,ali znamo da to kod nas traje skoro stoljećima.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.01.2019. at 18:43

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ja uz najbolju volju ne mogu služiti o kojem ćošku se to radi šoljanova ide on mog naselja do Kauflanda,ali hrvatskih branitelja ne idu do šoljanove,mislila sam da je to radi o ćošku u čijem produžetku je ljekarna,tj. U produžetku ulice Marije Radić,koja izlazi na šoljsnovu,osim ako je to priča o ćošku kod doma zdravlja ali tam je park branitelja.
    I da sjetila sam se par prosvjeda koje smo mi roditelji radili par godina za redom,da naprave preorganizaciju vrtića a ne da mi moramo djecu voditi u Špansko ,a u isto vrijeme Španci voze djecu kod nas ili preko našeg potoka u svoj područni vrtić u kvartu preko potoka.na jednom tom prosijedu je jedan tata Reko nadam se da će se to srediti fok njegovo iduće dijete stasa u dob 3+ godine kad se naši sele,ali još uvijek se sele

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Sad sam skužila gdje je to onaj okrajak prema ccwestu,ali to službeno nije još imenovana ulica,a ulica hrvatskih branitelja zapravo ide prema malom raju,nadam se da će ipak taj okrajak imenovati malko drugačije,a ne ko u stilu Spandkog raditi zmijaste ulice kojima ne vidiš ni početak ni kraj,dobro su počeli kad su imenovali ulicu Marije Radić,samo nek nastave i tak dalje

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Je, Jelena, dobro si skužila.

    To je zadnje raskrižje prije Kauflanda, prema CC1.

    Više detalja se može vidjeti tu:

    https://www.facebook.com/photo.php?f...&theater&ifg=1

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ok Ali ta ulica ili okrajak nema imena,a ulica s imenom koji se spominje stvarno ne izlazi na šoljanovu,osim ako u budućoj budućnosti to nekaj povežu

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ok Ali ta ulica ili okrajak nema imena,a ulica s imenom koji se spominje stvarno ne izlazi na šoljanovu,osim ako u budućoj budućnosti to nekaj povežu
    Istina, Jelena, to kaj veliš...

    Ne znam zakaj su baš tamo izabrali kao mjesto okupljanja, možda zato kaj je tam naplata parkiranja...

    Treba ići Šoljanovom prema zapadu, pa di se naleti na prosvjednike ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •