Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Udaja za stranca u HR, no dobivanje njegovog državljanstva

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    27

    Početno Udaja za stranca u HR, no dobivanje njegovog državljanstva

    imam pitanje koje jednim dijelom se odnosi na forum, drugim ne, no ne mogu ga rastaviti. ovdje sigurno ima cura koje su se našle u sličnoj situaciji.
    imam malo dijete koje još ne ide u školu. radim za mizeriju na određeno i sama sam samcata. nemamo nikakvu financijsku, moralnu i sličnu podršku dijete i ja.
    ovdje nema kruha.
    fajterica sam po prirodi i ne želim ovdje da mi strune dijete, kao ni ja, jer se smatram relativno mladom.
    odlučila sam otići van iz HR, trajno. sa muškim rodom nemam sreće, a čekati da se ukaže prihvatljiv muškarac - premala i prekonzervativna smo sredina.
    radim kao kobila 2 posla za ukupno cca 8000 kn i na kraju sam snaga. ipak, uštedjela sam novaca i odlučila na pothvat.
    trebam državljanstvo. našla sam mušku osobu koja za određenu sumu je spremna se oženiti sa mnom. poslovni odnos.
    riječ je o usa građaninu. obzirom na specifikum situacije, jasno je da savjet ne tražim u ambasadi ili kod odvjetnika.
    on bi došao ovdje sa papirima i to bi uradili ovdje, kod matičara. da li ja sa djetetom moram ići u usa to napraviti, ili je to dovoljno ovdje i ovjeriti u ambasadi? to bi napravili do ljeta, a ovog trenutka zbog nekih stvari ne mogu ići u usa.
    ima li neki "manual" za to? da li mi je vjenčani list dovoljan za dobivanje državljanstva? što sa djetetom? strah me da nisam time ovdje ništa napravila - da on ima mogućnost dobiti RH državljanstvo, no ne i ja/mi USA državljanstvo. a što ako se oženimo u sloveniji? ne znam kako to de. nakon potpisa je kiss goodbye do rastave. ne znam kada ćemo se rastati, jer nigdje info ne mogu naći.
    uštedjela sam dovoljno za cijelu stvar neko vrijeme.
    pomozi bože, ali i vi ako imate kakav savjet.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Cuj, tesko da ces na ovom forumu dobiti savjet kako prekrsiti zakon. Nekako se to nije u skladu sa pravilima foruma. Temu cu zakljucati i obrisati.

    ( budi pametna, taj koji ti obecava lak ulazak u drzavu prilicno te navlaci. Posebno ako je drzava koju spominjes u.pitanju. tamo su kontrole o mogucem braku iz interesa za drzavljanstvo toliko stroge da bi valjda prije u NASU na posao upala. Vrlo lako bi mogla ostati bez love ili nesto gore od toga. Ako ti se seli imas drzava unutar Evrope gdje se mozes seliti u potrazi za poslom bez fiktivnih brakova i jos imas puno bolju socijalnu politiku za useljenike sto nije zanemarivo.)
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.01.2019. at 16:00

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Jedino kaj znam u odgovoru na neko pitanje postavljeno tu,rastajem se u zemlji u kojoj si se oženila,druge odgovore ne znam,ali s Usa državljanstvom nije lako
    Ali ako imaš volje USA raspisuje svake godine lutriju na kojoj dijele green card,koji su uvjeti i slično naravno ne znam,ali slučajno znam jednu osobu koja je tako pred dvadeset godina otišla u usa

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    27

    Početno

    ne vidim što je ovdje ilegalno, osim što je siva zona... nije njegov prijedlog, nego moj.
    Posljednje uređivanje od silvah : 20.01.2019. at 17:41

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj silvah prvotno napisa Vidi poruku
    ne vidim što je ovdje ilegalno, osim što je siva zona... nije njegov prijedlog, nego moj.
    Pitaj u ambasadi da li je ilegalno.
    Vidim da si mlada , pa je to bilo prije tvog vremena , ali probaj pogledati fim " Zelena karta".
    Romanticna komedija, nista tesko, ali je o temi.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Čitajući sve tvoje dosadašnje postove, uvjerena sam da si troll, ali ipak ću ti pokušat odgovorit na pitanje: nemam osobno iskustvo, ali najbolja prijateljica mi je udata za amerikanca 22 godine (dakle oženili su se iz ljubavi, ne interesa). dobila je američko državljanstvo, ali tek nakon cca 5 godina, ne možeš aplicirati za to odmah nakon ženidbe.
    i bez obzira što su se ona udala iz ljubavi, nije joj bilo svejedno, jer provjere su rigorozne, ide se u najsitnije detalje.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I tam je morala živjeti s njim? Ko u filmu
    Znam jednu curu udala se za stranca,dok je imala zaručnicnicku vizu smjela je tam biti svega 6 mjeseci u komadu,tek poslije udaje je malko promijenila status,
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.01.2019. at 18:48

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I kod nas se udajom ne dobi automatsko državljanstvo,a usto treba i polagati testove za to,poznavanje jezika i slično,ali kad se dobi dobi se isto tek nakon pet godina,ali buduća djeca onda dobiju automatsko državljanstvo,dok prije rođena trebaju isto nešto ispunjavati neke uvjete

  9. #9
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    iz iskustva ljudi koji su se udali za amerikanca , ali iz ljubavi. jos su skupa. sjecam se da je za njih bilo pametnije da se ozene tamo i da se ona vrati tu i ceka odobrenje odlaska. ili ti ga green card (ili residence permit).
    ni malo laka stvar, pogotovo sad u trumpovoj administraciji.

    ako si vec voljna za borbu i sli. imas zemlje EU, u koje mozes legalno otici i tamo se boriti. s obzirom da imam jako puno bliskih ljudi u USA mogu ti reci da nije ni tamo sve sareno i lako.

  10. #10
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Moja prijateljica je već 10 godina u braku s Amerikancem. Iz ljubavi. Imaju dvoje zajedničke djece i još uvijek nema državljanstvo.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  11. #11
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Čitajući sve tvoje dosadašnje postove, uvjerena sam da si troll, ali ipak ću ti pokušat odgovorit na pitanje: nemam osobno iskustvo, ali najbolja prijateljica mi je udata za amerikanca 22 godine (dakle oženili su se iz ljubavi, ne interesa). dobila je američko državljanstvo, ali tek nakon cca 5 godina, ne možeš aplicirati za to odmah nakon ženidbe.
    i bez obzira što su se ona udala iz ljubavi, nije joj bilo svejedno, jer provjere su rigorozne, ide se u najsitnije detalje.
    Iz onog što znam, a znam od osobe koja je prošla dogovoreni brak radi vise, upravo je ovako kako je opisala Umiljata.
    Vizu je čekala 5 godina, a za to vrijeme su prošli grozne kontrole ( bankovne račune, poslove, osobe s kojima se provodi vrijeme, kretanje).

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Pogledaj radije uvjete za lutriju green card,bila je prošle godine u listopadu,radi dotle na jeziku i slicno

  13. #13
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A što je sa tatom djeteta, onom o kojem si pisala? Nije priznao dijete?
    Gdje si našla udati se u USA radi vize? Nije ti to ni malo sigurno. Cijela EU ti je na raspolaganju, legalno, daj se radije tome okreni. Ovo je samo dobronamjeran savjet.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 20.01.2019. at 21:04

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    A sto ce ti drzavljanstvo? Pa iz RH mozes otici i bez toga.

    I ni manje ni vise nego - americko?

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ne može biti u Americi duže od dva tri mjeseca ako nema državljanstvo
    U obitelji imam mušku osobu koja je oženjena za strankinju,više od deset godina,ali u toj zemlji koja nije USA ne može boraviti više nego mu dopusta turistička viza

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Taj koji je to prihvatio za lovu, sigurno zna da nije lako dobiti državljanstvo, ali ti si mu naivna meta i uzet će ti novac ...

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    slobodno pitaj u ambasadi koji su ti koraci, i što treba položiti,koliko dugo se čeka, koliko često smiješ biti tamo bez vize......... usput pitaj i za lutriju https://dvlottery.state.gov/ nemoj se zakopavati s neznancem

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •