Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Nosenje bebe od 10kg

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno Nosenje bebe od 10kg

    Mame nosilice, imam jedno pitanje za vas..
    Koliko dugo možete nositi bebe od 10+ kila?
    Ja sam si sad uzela prilično udobnu nosiljku toddler veličine, beba 1 god i sad ima 10kg ali s vremenom me jako počnu bolit ramena i onda se bol širi po rukama. Nakon sat vremena nošenja bas ne mogu vise. Nosim ga s prednje strane jer je zima, a nemam posebnu jaknu za nošenje na leđima.
    I sad ne znam jel problem u meni ili je normalno da se tako “teška” djeca ne mogu dugo nositi. Meni je to bas zao jer volim ići u duge šetnje. Samo da napomenem, pravilno ga stavim u nosiljku, pojasevi su svi kako trebaju biti.
    Kakva su vaša iskustva?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Naravno da se tak teška deca nemoguće dugo nositi,a kaj ti radiš da moraš je nositi sat vremena? zašto nije u kolicima dok ste u šetnji?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.01.2019. at 22:43

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Neće u kolica ni pod razno :/
    A i kad idemo u šetnje, ide i pas s nama pa najčešće idemo po šumama i neravnim terenima.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Onda je nosiš kolko možeš,problem je nositi deset kila ,a kamoli po šumi,ali tvoja je blizu godine dana? Za čas bu hodala,pa nek onda kad bi mogla hoda

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Mateaaa ja sam imala dijete koja je mrzila kolica. Nosena je do 3 godine, kad sam u dogovoru s njom poklonila isti jednoj mami kojoj je tad trebao vise nego nama.
    nosila sam je dugo. ali kako je rasla nosenje je bilo iskljucivo kad sam ja negdje trebala stici brzo i obaviti. kad je prohodala, oko prvog rodjendana, krug setnji se jako smanjio, jer je ona hodala. pomiris se s tim. valjda, nekako. mi smo se preselili na selo u kucu, jer su mi parkovi postali omrazeni.

    Ako te bole ramena, nosiljka ili nije dobra ili nije dobro namjestena. u nosiljci koja je po meni dobra nosis djecu na kukovima. ramena su tu samo da ih fiksiraju. ne znam koju nosiljku imas ali ovih imas jako puno na trzistu.

  6. #6
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam stariju dosta dugo nosila, negdje do 2,5g no do godine i pol sam je nosila u nosiljci a nakon toga je bio mix hodanje + nošenje na ramenima. Moguće da ti nosiljka ipak ne odgovara, ja sam s mladjim imala pognae (mislim da se tako pise) nosiljku i kod nje je dobar dio težine bio na kukovima a ne na ramenima, tako da me nikad nisu boljela ni ramena ni ledja makar satima bio u nosiljci.

    Sad vidim da i spajalica pride da tražiš nosiljku s težinom na kukovima
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.01.2019. at 09:39

  7. #7
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Imaš grupu na FB-u pa možda da tamo pitaš? A ako si u Zagrebu možeš doći pa ti pomognu sa namještanjem nosiljke. Imaju i posudionu.
    https://www.facebook.com/groups/babywearing.Zagreb/

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    meni je isto bilo lakše nositi dete na kuku ako se baš izmorilo od hodanja, moji su do 18 mjeseci bili u kolicima ili kolica/hodanje/nošenje .samo sam velikog imala u klokanici, klince nisam, nek na boku. bez ićega

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Izgleda da će takva priča biti i kod mene :D s tim da ja još nemam problema s parkićima, idemo i po njima ali moram s psom u šetnju, bar svaki drugi dan malo duže.
    Jelena, navršio je godinu dana i još ne hoda onako zapravo..napravi par koraka pa padne pa nastavi puzati. Morat ću još neko vrijeme pričekati ali plan je kad prohoda onda nek hoda. Izvadim ja njega vani iz nosiljke da malo hoda koliko može ali problem je sto je sad zima i uglavnom mokro. Kad opet zatopli prebacit ću ga na leđa i kombinirat to i da sam hoda.

    Spajalice, nosiljka je lenny up, udobna i mekana. Do sad sam nosila manducu i bas se vidi razlika. Ne znam ako ju krivo namjestim ali čini mi se u redu, sve je zategnuto, jedino možda onaj poprečni pojas mi nije bas na sredini leđa jer ga tako ne mogu sama zakopčati. Jedino to mi pada na pamet da ne valja.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    probaj bočno, na kukove, u marami

  11. #11
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Imam i ja jednog takvog, 14 mj/12 kg, hoda ali ne dovoljno tj. uvijek u krvom smjeru, u kolica neće.
    Sling i marama su odavno prekriženo, u mei-taiju sam ga mogla nositi do cca 10 kg; srećom imam ergo baby. I ja mislim da ti nešto nije OK s nosiljkom ili namještanjem ako te bole ramena - mene doduše počnu bolit križa, ali mogu izdržat 2 h.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ja svog od 12.5kg nosim u ruckeliju, ali isto riknem nakon sat vremena.

  13. #13
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    nosiljka mi se cini OK. tezina bi trebala biti nosena na kukovima. najvjerojatnije je ne slozis dobro

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Nisam u ZG-u..na boku nisam još probala s ovom nosiljkom. S manducom mi nije odgovaralo.
    Mane kriza i kukovi uopće ne bole s ovom nosiljkom jedino ramena. Morat ću se malo poigrat s naramenicama ali trenutno mi je sve zategnuto.

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    A da poslikaš i okačiš fotke?

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Možda postaviti neke jastučiće ispod naramenicama?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Da,mislim da bi jastučići pomogli. Probat ću!

  18. #18
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Moje devojice su obe bile ogromne bebe a nosila sam ih dugo. Najmladju jos uvek nosim povremeno, ima 18kg, a do pre pola godine nosila sam redovno. Od njenih 20 meseci imam TULA toddler nosiljku i s njom je stvarno moguce nositi tesku decu i napred i pozadi.

  19. #19
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Inace, kad kazem nosila, mislim na po sat i duze nosenja, znaci bas ono nosila

  20. #20
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Mateaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Mame nosilice, imam jedno pitanje za vas..
    Koliko dugo možete nositi bebe od 10+ kila?
    Ja sam si sad uzela prilično udobnu nosiljku toddler veličine, beba 1 god i sad ima 10kg ali s vremenom me jako počnu bolit ramena i onda se bol širi po rukama. Nakon sat vremena nošenja bas ne mogu vise. Nosim ga s prednje strane jer je zima, a nemam posebnu jaknu za nošenje na leđima.
    I sad ne znam jel problem u meni ili je normalno da se tako “teška” djeca ne mogu dugo nositi. Meni je to bas zao jer volim ići u duge šetnje. Samo da napomenem, pravilno ga stavim u nosiljku, pojasevi su svi kako trebaju biti.
    Kakva su vaša iskustva?
    Provjeri, s obzirom da beba ima samo godinu dana, da ti nije toddler nosiljka prevelika - obicno je okvirna mjera velicina robe (2T u Americi, znaci za dvije godine, ne za 24 mjeseca, ako postoji razlika). Stvar je u tome da, ako ne sjede u nosiljci kako treba jer su, recimo, preniski, vjerojatno nosiljka ni tebi ne stoji kako treba.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    E sad sto se veličine tiče, mislim da je ok. Ne znam doduše kako se slike stavljaju ali ovako to otprilike izgleda kod mene.

    https://www.google.ch/search?q=lenny...YA3UD7nSOqc2dM

    On je cijeli u nosiljci, panel mi dođe do ispod uha, koljena su mu do ruba i lijepo upadne unutra. On se ne žali.
    Panel je dosta širi i veći od manduce koja mi vise nikako nije odgovarala, a ovako da je cijeli stisnut uz mene mi odgovara.
    Ja sam jučer nasla neki filmic kako staviti nosiljku a da je poprečni pojas malo ispod lopatica i to mi je malo pomoglo, rasteretilo mi je ramena u smislu da nije bilo boli koja se širi po rukama. Ali mislim da će jastučići definitivno pomoći.

  22. #22
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Verujem da je velicina ok i za jednogodisnje veliko dete. Ja sam Theu mogla samo vrlo kratko vreme u normalnoj nosiljci da nosim (mei tai standardne velicine), a toddler velicinu mei taia smo uveli uveliko pre prvog rodjendana.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •