Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Uklanjanje mirisa cigareta

  1. #1
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno Uklanjanje mirisa cigareta

    Pozdrav svima!

    Evo sam naslov kaže o čemu se radi, a pitanje je kako ukloniti miris cigareta iz namještaja?
    U biti mi za sve funkcioniraju savjeti koji se mogu pronaći po internetu, osim za drvo.

    Nekidan sjedim na podu i skužim da se drveni stolić baaaš osjeti
    Našla sam da može sa octom ali nije uspjelo, samo je ostao cijeli dan taj miris i onda se vratilo na staro. Jel to sad situacija u kojoj mogu samo kupiti novi i to je to?

    Ako je netko našao neki način, bila bih beskrajno zahvalna

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Kažu da soda bikarbona upija smradove.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    jedini način ne pušenje doma

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kažu da soda bikarbona upija smradove.
    Tako je.

    A za stolić - brzinsko rješenje je očistiti ga sprejem za staklo. To uklanja kojekakve smradove. Treba probati. Ali ako koristiš sodu, napravi gustu pastu (vodenu otopinu) i namaži, pa ostavi neko vrijeme i nakon toga očisti.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Da se uključim u temu... svi smo doma zakleti nepušači, ali u zadnjih par mjeseci čini se da je netko od susjeda počeo pušiti, ili su se promijenili susjedi, jer nam kroz otvor za napu u kuhinji periodički smrdi cigaretni dim
    Postoji li neko rješenje? Smrad nije konstantan, ali kad se pojavi, vrlo je neugodan, i zasad nemam načina kako ga se riješiti jer je kuhinja bez prozora, s otvorom na dnevni boravak, pa je ne mogu proluftati.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Da se uključim u temu... svi smo doma zakleti nepušači, ali u zadnjih par mjeseci čini se da je netko od susjeda počeo pušiti, ili su se promijenili susjedi, jer nam kroz otvor za napu u kuhinji periodički smrdi cigaretni dim
    Postoji li neko rješenje? Smrad nije konstantan, ali kad se pojavi, vrlo je neugodan, i zasad nemam načina kako ga se riješiti jer je kuhinja bez prozora, s otvorom na dnevni boravak, pa je ne mogu proluftati.
    Imamo sličan problem... dolazi nam smrad cigareta, hrane i još koječega kroz ventilaciju u špajzi - od susjeda koji su svoju špajzu preuredili u kuhinju. Imam mirisnu svijeću koja djelomično pomaže, povremeno stavim zdjelicu sa sodom bikarbonom, ali nije neko sretno rješenje. Da je u pitanju kuhinja, ja bih uključila svoju napu i ona bi smrad vratila natrag odakle je došao, ali kod nas je rešetka za ventilaciju u špajzi. Baš razmišljam da stavim neki karton ili nešto što bolje zatvara rupu, jer kroz taj otvor su nam već došli i tuđi moljci i još kojekakve šestoronožne životinje tako da

    Eto, nisam puno pomogla... ali suosjećam. Svaka čast blagodatima stambene zgrade, ali povremeno se stvarno poželim preseliti u kuću.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moja prijateljica kaže da je za apsorpciju smrada najbolja mješavina 1:1 pijesak za mačke i soda bikarbona. To nisam probala jer nemam mačku, ali eto-možda kome pomogne.

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Iali kod nas je rešetka za ventilaciju u špajzi.
    kod nas je bila u WC. psotavili smo ventilator koji bi ukljucili kad bi mirisi svih susjeda krenuli u nas stan. Vi ste tehnicke struke doma. MM je to sam napravio.

  9. #9
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja sam ventilacijski otvor zatvorila alu folijom.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas je bila u WC. psotavili smo ventilator koji bi ukljucili kad bi mirisi svih susjeda krenuli u nas stan. Vi ste tehnicke struke doma. MM je to sam napravio.
    Da, već smo to kanili napraviti, ali dvije su rupe - jedna pri stropu, a druga blizu poda. Na ljeto ćemo krečiti - donju rupu zatvoriti, a na gornju ventilator.

  11. #11
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Nama dim zna doci po vertikali radijatora u sobi. Nevjerojatno. Rijetko, al dogodi se. Kad imaju susjedi goste.

    Mi smo u spajzi zatvorili otvor s tapetom samoljepljivom. A u kupaoni i u wcu imamo sto mislim da ne bismo smjeli, ventilatore sa zaklopkom. Kad stoji onda je zatvoreno. Mislim da ne smijemo imat ventilator. Al bio je neki jeftini kad smo kupili stan. Mi smo samo zamijenili u lijepe i funkcionalne. Nama nije bio smrad problem, nego su nam kroz ventilaciju kad je bio niski tlak i vjetar upadale sive cestice. Vesmasina tocno ispod je bila siva od toga. To mi je bas fuj bilo. Nije pomagao obicni ventilator, a ovaj je super.

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Tanja_b, mislim da imaš 2 opcije:

    1) nositi se sa smradom cigareta od susjeda
    2) nositi se sa smradom vašeg kuhanja

    Tj. vidjeti koji ti je od 2 smrada gori i češći. Jer mislim da je jedina opcija maknut napu, tj. zatvorit priključak na cijev, ako želiš biti 100% smoke-free. Pa imat onu napu per la figura, s ugljenim filtrom.

    Nama isto dolazi smrad cigarete kroz ventilaciju u kupaoni, ali samo kad nije sezona grijanja. Mislim da se ne smije lijepiti ništa po kupaonskim vratima jer je u kupaoni plinski bojler. Sva sreća da je ipak kupaona i, u sezoni negrijanja, kad se može otvoriti prozor u sobi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.01.2019. at 16:16

  13. #13
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    tanja_b mi smo u starom stanu imali slican problem
    kad bi krenuo smrditi susjedov dim ili luk, mi smo upalili svoju napu, tj. ventilator u wc-u (tu je obicno dolazio smrad cigareta)
    i onda nije smrdilo

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Jedno vrijeme je kod nas smrdrlo na cigarete jer je birtija tri kata niže,morali su mijenjati neke filtere u birtiji i onda je prestalo,e da to je išlo iz ventilatora u kupaoni
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.01.2019. at 18:10

  15. #15
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Probat ću sutra sa sodu i sprej za staklo pa ćemo vidjeti, nadam se da će uspjeti.

    Što se tiče ovako brzog uklanjanja smrada cigareta koji vam dolazi u stanove, probajte pomiješati malo aktivnog ugljena u prahu sa octom. Mi to stalno držimo na polici gore, ne vidi se, ne smeta, a upija. Nama stvarno djeluje, a puno pušimo, tako da bi ove kratkotrajne smradove od susjeda trebalo riješiti jako brzo. A ako palite mirisne svijeće, palite neke sa citrusnim mirisima, najbolje djeluju.

  16. #16
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, nisam puno pomogla... ali suosjećam. Svaka čast blagodatima stambene zgrade, ali povremeno se stvarno poželim preseliti u kuću.
    Smrde tudje (susjedove) cigarete i u kuci. Pusili su i s jedne i s druge strane.

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Nama stvarno djeluje, a puno pušimo, tako da bi ove kratkotrajne smradove od susjeda trebalo riješiti jako brzo.
    With all due respect, ali mislim da nema šanse da vi to, kao "pušači koji puno pušite", skužite koliko se to nosu koji nije pušački osjeti. Mislim... ono, ja osjetim kad kolege s puš pauze dolaze nazad u ured, zapahne me iz robe. Ja sam nekako uvjerena da pušač stvarno kuži koliko se ostatak okoline davi i koliko to smrdi, ne bi nitko poveo dijete u pušački kafić. Ja brijem da ljudi koji puše imaju 50% manje osjećaja koliko to smeta. Ono... neke stanice mirisne (privremeno?) odu valjda - ne znam.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.01.2019. at 16:44

  18. #18
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    With all due respect, ali mislim da nema šanse da vi to, kao "pušači koji puno pušite", skužite koliko se to nosu koji nije pušački osjeti. Mislim... ono, ja osjetim kad kolege s puš pauze dolaze nazad u ured, zapahne me iz robe. Ja sam nekako uvjerena da pušač stvarno kuži koliko se ostatak okoline davi i koliko to smrdi, ne bi nitko poveo dijete u pušački kafić. Ja brijem da ljudi koji puše imaju 50% manje osjećaja koliko to smeta. Ono... neke stanice mirisne (privremeno?) odu valjda - ne znam.
    Moguće da imamo manje osjećaja stvarno, ja sam mislila uvijek da ja to jako dobro osjetim ali ne znam, vjerojatno si u pravu. U biti osjetim ovako kad nam je stan zadimljen, normalno da osjetim ali to (barem po mom mišljenju i osjetu) uspijemo efikasno riješiti sa ovim što sam gore spominjala i naravno sa zračenjem. Tako da mi to nije problem, problem mi je eto konkretno taj stolić. Ali evo soda je na njemu trenutno, vidjet ćemo kako će biti.

    A što se tiče naše okoline, živimo sami i nemamo djece još pa nikoga ne davimo osim sebe. Kad situacija bude drugačija i mi ćemo biti drugačiji.

  19. #19
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Cure uspjelo to meni, hvala na savjetima!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •