Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 154

Tema: Sakupi ih sve!!! Djeca i marketing

  1. #51
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    I dalje ne kužim što je to.
    No nema veze.
    Saznati ću uđe li mi u kuću. Ili pokuša ući.
    To ti je virtualna odjeća i oprema za ljude u igrici.
    Recimo jedan ekskluzivni skin si mogao dobiti samo ako si kupio Galaxy Note 9 ili Tab S4. Znaći potrošio oko 8000-9000kn.

  2. #52
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    oni skupi paketi - mism 40 tak kuna. Plastična čaša s igračkom iz filma i kokice

    Ovo
    https://www.google.hr/search?q=promo...w=1920&bih=919
    Pojma nisam m+imala da to postoji.

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Pojma nisam m+imala da to postoji.
    Tim bolje...

    Iz iskustva - nisu sva djeca podložna tome. Moj E. je bio, ali L. se nikad nije zanimao ni za skupljanje sličica, gormita, cirkusa vrsta raznih... Taj od svoje devete ili desete godine čita i skuplja časopis Bug, ali i to povremeno frkne jer zastarijeva. Eto, svatko ima svoje veselje....

  4. #54
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Pojma nisam m+imala da to postoji.
    I
    bolje. Skupi su ti paketi

  5. #55
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    ljudi moji šta vi sve skupljate i čuvate pa gdje sve to držite?! ovdje hrčaka koliko hoćeš
    figurice iz kinder jaja frkam iz kuće u roku 24h, nema šanse da mi se toga nakupi, jadna moja djeca

    A sad ozbiljno, ja sam skužila da se zapravo puno bolje igraju i kreativniji su u prostoru koji nije natrpan svim i svačim.
    Tako da sam nakon 5-te godine mlađeg djeteta, sobu raščistila od svega i svačega, odnijela silne kutiej igračaka, robe i nema više.
    Jedino što im dozvoljavam da pune jer su kreativni kutiju za kreativu.

    Za rođendane uredno kažem onim roditeljima koji me pitaju da im radije kupe neki komad robe koji im treba, bake i djedovi kupuju obično kao zajednički poklon role i sl. i smanjilo se nekako a i djeca rastu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.01.2019. at 12:59

  6. #56
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Tu su LOL $9.89 u onim kuglama. Da saljem?

    e.
    Tu je negdje cijena i kod nas. Sad je 95 kuna, a ored Božić su bile 20%jeftinije.
    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Koja su to unutarnja previranja, Beti. Mrziš otpad, a naručiš ih s neta.
    Ne pitaj. Balansiranje.
    Aliii, tako su slatke, pa mijenjaju boju u toploj ili hladnoj vodi. Konzumeristica, što ću.
    A tek moje skupljanje biljaka! Skupi ih sve, skupi ih sve. Pun vrt magnolija. I zimzelena i žuta i bijela i Genie i zvjezdasta i, i, i... I još stotine biljaka.
    O količini knjiga neću ovoga puta. Ali imam nekoliko autora kod kojih je "skupi ih sve". Mali je problem kad izdaju svoju 101.knjigu

  7. #57
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ljudi moji šta vi sve skupljate i čuvate pa gdje sve to držite?! ovdje hrčaka koliko hoćeš
    figurice iz kinder jaja frkam iz kuće u roku 24h, nema šanse da mi se toga nakupi, jadna moja djeca
    e i sad zamisli mene
    ne želim bit hrčak, a grize me savjest kad frkćem te plastične p****ice u smeće, a mala u jednom momentu se totalno navukla na kinder jaja i mm koji je potpuno na to nasjeo u smislu da joj je kupovao svaki dan
    srećom je ta faza prošla, uz malo moje intervencije

  8. #58
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Moja ne konta foru "skupi ih sve", ona samo želi imati. Nije bitno kakva je igračka, samo da se kupi. Izložena je marketingu, i onda joj je svaka druga rečenica "aaa jaaaaa ovooo zeeeeliimm". Na tu njenu rečenicu mi imamo isti tekst koji ponavljamo "ne možeš dobiti sve što vidiš", i nema puno rasprave. Ona pokuša, mi ne popustamo i to je to.
    Meni su besmisleni Shopkins, time je opsjednuta. Žica nas paketić svako malo. A igračka totalna glupost.

  9. #59
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    To ti je virtualna odjeća i oprema za ljude u igrici.
    Recimo jedan ekskluzivni skin si mogao dobiti samo ako si kupio Galaxy Note 9 ili Tab S4. Znaći potrošio oko 8000-9000kn.
    Omg.
    Užas.

    Moram hitno ne tečaj iz sadašnjosti.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Kad vas čitam, vidim da smo imali sreće - iako se moj palio na te trendi igračke, nikad nije inzistirao da ih "skupi sve". One Gormite, njih je imao malo i kratko su mu bili interesantni. Jedino što je skupljao bili su oni bedasti Gogosi, ali to što ih ima gomilu možemo zahvaliti baki koja mu je to kupovala u pretjeranim količinama. Kad je krenuo u školu, par godina je pasionirano skupljao sličice nogometaša, pa ga je i to prošlo.
    Fortnite na sreću ne igra probao je, pa je zaključio da ga ne privlači. A druge igrice koje igra ne traže nikakva dodatna davanja.
    Rekla bih da je taj hrčkovsko-sakupljački mentalni sklop isto nešto urođeno, ili ćeš podleći reklami ili nećeš. Ne mislim da to u ranoj dobi ima veze s roditeljskom edukacijom o marketingu i sl.

  11. #61
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla bih da je taj hrčkovsko-sakupljački mentalni sklop isto nešto urođeno, ili ćeš podleći reklami ili nećeš. Ne mislim da to u ranoj dobi ima veze s roditeljskom edukacijom o marketingu i sl.
    Slažem se. Imamo doma jednog ne-hrčka i jednog hrčka, a bili su izloženi višemanje istom roditeljskom pristupu zbog male dobne razlike.

  12. #62
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Omg.
    Užas.

    Moram hitno ne tečaj iz sadašnjosti.
    idemo zajedno Mojca

  13. #63
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    ...skupljanje biljaka! ...O količini knjiga ...
    To su hvale vrijedna skupljanja.

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    To su hvale vrijedna skupljanja.
    Eh, a zašto onda ne skupljamo obiteljsko srebro ili još bolje zlato???

  15. #65
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se. Imamo doma jednog ne-hrčka i jednog hrčka, a bili su izloženi višemanje istom roditeljskom pristupu zbog male dobne razlike.
    isto i kod mene, već sam napisala

  16. #66
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Omg.
    Užas.

    Moram hitno ne tečaj iz sadašnjosti.

    tako sam se ja istovremeno zgražala i kidala od smijeha kad je jedan prijatelj sinu kupio pušku u igrici za 130 kuna, a sad je sve izvjesnije da ću za par godina i ja financirati virtualno naoružanje

  17. #67
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja sam se pred 14 godina zgražala kad je moja prijateljica svakodnevno visila na Rodinom forumu i putovala pol dana da bi se podružila se s tim curama.


    Beat that!

  18. #68
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ja još imam kontrolu, al sve čekam da krene. Crtiće gledamo samo ciljano - pitam koji hoće i "premotam" mu na početak, tako nema reklama. A tip crtića proširujem sa sebi i njemu prihvatljivim. Jedan dan je došao doma i rekao da je u vrtiću u dvorištu radio s prijateljem čoko-loko. Pitam ga što je to, a on veli da je to kad se ismiješa zemlja i voda. Ostavila sam ga u zabludi

    Ima apsolutno previše igračaka. Zato što je izvan odgovarajuće generacije pa je bez konkurencije u mojoj strani obitelji i stalno dobiva nešto.

    Al da, ja sam voljela skupljati sličice i poštanske marke i salvete i... Razumijem, al mislim da nije loše i da neke stvari ostani na razini želje.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 29.01.2019. at 15:33

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ali nije lose ni da se neke zelje ostvare. Ako dijete silno zeli te lol lutke ili slicice uefa ili skinove, a roditelji imaju financijskih mogucnosti, pa valjda nije lose ponekad udovoljit zeljama djeca i kad su lol precijenjene, slicica puno previse, a skinovi virtualan porez na djecu. Ja sam stvarno sparna, i kad gledam unazad vise zalim za onim nekupljenim nego za kupljenim. I nemam iluzija da sam van marketinga i konzumerizma. Pripadam ovom drustvu i ako ne biram iz zarinih kolekcija, nego iz skolske knjige, opet sam konzumerist. Ono, prije trideset godina nitko nije kupovao jansona za po doma, a ove sam ga godine ja dobila pod borom. Nije mi potreban profesionalno, ma nikako. I procitala ga odavno, i u knjiznici je uvijek slobodan, pa sam ga opet strasno zeljela. I skup je, i dobila sam ga jer aam ga htjela i jer su me uvjerili da se takvo snizenje ne propusta. I ne bih voljela da je drugacije.
    Kultura trosenja je dio obitelji i drustva. Vjerovat da ne kupujuci lol lutke poducavamo djecu kako biti van marketinga, mi se cini naivno. Ne mislim da sve treba pokupovat sto dijete pozeli, ali ne vidim ni kao najvece zlo marketing sakupi ih sve.

  20. #70
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ali nije lose ni da se neke zelje ostvare. Ako dijete silno zeli te lol lutke ili slicice uefa ili skinove, a roditelji imaju financijskih mogucnosti, pa valjda nije lose ponekad udovoljit zeljama djeca i kad su lol precijenjene, slicica puno previse, a skinovi virtualan porez na djecu. Ja sam stvarno sparna, i kad gledam unazad vise zalim za onim nekupljenim nego za kupljenim. I nemam iluzija da sam van marketinga i konzumerizma. Pripadam ovom drustvu i ako ne biram iz zarinih kolekcija, nego iz skolske knjige, opet sam konzumerist. Ono, prije trideset godina nitko nije kupovao jansona za po doma, a ove sam ga godine ja dobila pod borom. Nije mi potreban profesionalno, ma nikako. I procitala ga odavno, i u knjiznici je uvijek slobodan, pa sam ga opet strasno zeljela. I skup je, i dobila sam ga jer aam ga htjela i jer su me uvjerili da se takvo snizenje ne propusta. I ne bih voljela da je drugacije.
    Kultura trosenja je dio obitelji i drustva. Vjerovat da ne kupujuci lol lutke poducavamo djecu kako biti van marketinga, mi se cini naivno. Ne mislim da sve treba pokupovat sto dijete pozeli, ali ne vidim ni kao najvece zlo marketing sakupi ih sve.

    Bome je...
    Ja sam ga pred točno 30 godina jedna ulovila u antikvarijatu... uvijek je bio tražen.

  21. #71
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ali nije lose ni da se neke zelje ostvare. Ako dijete silno zeli te lol lutke ili slicice uefa ili skinove, a roditelji imaju financijskih mogucnosti, pa valjda nije lose ponekad udovoljit zeljama djeca i kad su lol precijenjene, slicica puno previse, a skinovi virtualan porez na djecu. Ja sam stvarno sparna, i kad gledam unazad vise zalim za onim nekupljenim nego za kupljenim. I nemam iluzija da sam van marketinga i konzumerizma. Pripadam ovom drustvu i ako ne biram iz zarinih kolekcija, nego iz skolske knjige, opet sam konzumerist. Ono, prije trideset godina nitko nije kupovao jansona za po doma, a ove sam ga godine ja dobila pod borom. Nije mi potreban profesionalno, ma nikako. I procitala ga odavno, i u knjiznici je uvijek slobodan, pa sam ga opet strasno zeljela. I skup je, i dobila sam ga jer aam ga htjela i jer su me uvjerili da se takvo snizenje ne propusta. I ne bih voljela da je drugacije.
    Kultura trosenja je dio obitelji i drustva. Vjerovat da ne kupujuci lol lutke poducavamo djecu kako biti van marketinga, mi se cini naivno. Ne mislim da sve treba pokupovat sto dijete pozeli, ali ne vidim ni kao najvece zlo marketing sakupi ih sve.
    Ma ne, meni su super sličice. Mislila sam doslovno što sam napisala da je OK da se baš sve ne ispuni. Pišem iz pozicije roditelja djeteta kojem se želje ispunjavaju prije nego ih se sam sjeti. Samu sebe podsjećam.

    A moj je još mali pa nemam tih problema još.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 29.01.2019. at 17:02

  22. #72
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, a zašto onda ne skupljamo obiteljsko srebro ili još bolje zlato???
    Tko voli neka skuplja.

  23. #73
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Tu su LOL $9.89 u onim kuglama. Da saljem?

    I meni se cini da nisu ti skupi ih sve neke nove fore. Sjecam se, uz slicice, figurica Strumpfova, mislim da je i njih proizvodio Schleich. I brda drugih stvari koje smo imali (ili nismo) u djetinjstvu. I autici za $1, Hot Wheels, funkcioniraju slicno ili isto. Vidis koji kupujes, ali nikako da ih kupis sve.
    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Koja su to unutarnja previranja, Beti. Mrziš otpad, a naručiš ih s neta.
    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    To su hvale vrijedna skupljanja.
    Znam da jesu, ali isto skupljaju prašinu
    No, uveseljavaju me neopisivo. Zato skupljam. Mislim da i djecu tako vesele njihove stvari koje skupljaju, pa neka im, u nekim razumnim granicama.

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, a zašto onda ne skupljamo obiteljsko srebro ili još bolje zlato???
    Nije ni to loša ideja, ali nekako se ne vidim u brojanju zlatnih pločica. Možda, s godinama, taj vid skupljanja postane IN. Naravno, ako bude s čim.

  24. #74
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Meni obiteljsko zlato/ srebro znači nakit. To bih voljela skupljati. Nikakve pločice

  25. #75
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Meni obiteljsko zlato/ srebro znači nakit. To bih voljela skupljati. Nikakve pločice
    Meni pak kičasti beštek koji mi nikad ne bude pasao u ostatak interijera!

  26. #76
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Kakve čaše iz kina?

    smijem reć da ih imam desetine, možda i sto

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    prvo lutkice, a onda skinovi na fortnajtu
    ja sam zla mater koja ne da novac za takve stvari. a on smije potrosit 2x godisnje limitiran iznos iz svog dzeparca
    Dala sam mu 2 puta po 38 kn za fortnite. Maloj kupila jednu LOL. I dosta.

    Alergicna sam na "skupi ih sve", samo mi smece dovlace. Kod Fortnite-a je barem sve vitualno i ne skuplja prasinu

  28. #78
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Meni obiteljsko zlato/ srebro znači nakit. To bih voljela skupljati. Nikakve pločice
    Da, da.... Nakit

  29. #79
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se pred 14 godina zgražala kad je moja prijateljica svakodnevno visila na Rodinom forumu i putovala pol dana da bi se podružila se s tim curama.


    Beat that!

  30. #80
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ljudi moji šta vi sve skupljate i čuvate pa gdje sve to držite?! ovdje hrčaka koliko hoćeš
    figurice iz kinder jaja frkam iz kuće u roku 24h, nema šanse da mi se toga nakupi, jadna moja djeca

    A sad ozbiljno, ja sam skužila da se zapravo puno bolje igraju i kreativniji su u prostoru koji nije natrpan svim i svačim.
    Tako da sam nakon 5-te godine mlađeg djeteta, sobu raščistila od svega i svačega, odnijela silne kutiej igračaka, robe i nema više.
    Jedino što im dozvoljavam da pune jer su kreativni kutiju za kreativu.

    Za rođendane uredno kažem onim roditeljima koji me pitaju da im radije kupe neki komad robe koji im treba, bake i djedovi kupuju obično kao zajednički poklon role i sl. i smanjilo se nekako a i djeca rastu.
    Lili, draga...skupljanje opreme za trcanje, tenisica, startnina i osobnih rekorda pretpostavljam NE spadaju u kategoriju -skupi ih sve? :samopitam:

  31. #81
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Tko voli neka skuplja.
    Ja ne nosim zlato, ali skupljam. Donacije se primaju.

    Srebro nosim i donacije se također primaju :-
    Ont. Kad skupiš nekoliko komada obiteljskog nakita znaš da više nisi u cvijetu mladosti

  32. #82
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, draga...skupljanje opreme za trcanje, tenisica, startnina i osobnih rekorda pretpostavljam NE spadaju u kategoriju -skupi ih sve? :samopitam:
    dasta da je :skupiihsve: kategorija
    svatko svoju patologiju ima

  33. #83
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Sad ću se i ja outati, kao Alex, evo priznajem da sam bila (i ostala) gorljivija sakupljačica od moje kćeri , imamo sve one mace iz džepića, kako li su se zvale, pa peseke iz džepića, pa the dogove, pa kinder jaje igračkice, pa ne znam što sve još ne, pa onda sličice svake fele, išla sam čak i na kolektivne razmjene , bolje da ne pričam...

  34. #84
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, draga...skupljanje opreme za trcanje, tenisica, startnina i osobnih rekorda pretpostavljam NE spadaju u kategoriju -skupi ih sve? :samopitam:

    Opremu imam jer moram zamijenit majice/tajice dok se jedne suše, druge nosim.

    Tenisice uvijek imam samo jedne za cestu (salomonke već dugo jedne te iste za brdo-i dalje imam svoje prve salomonke),Garmin isto jedan te isti od samih početaka već 3,5 god.

    Iznošene tenisice prosljeđujem obično bakama. Višak sport.robe sam razdijelila u klubu. Imam doma samo ono što baš nosim.

    Startnine i rekorde ne računam pod fizički opipiljivim

    Tako da draga čini mi se ima gorih od mene šta čuvaju i dalje stare tenisice, stalno mijenjaju satove, kupuju nove majice i sl. il se tješim

    Ajme Forka i alex ne vjerujem :mrgeeen:

  35. #85
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Moji ne skupljaju nikakve figurice, naljepnice, trendovske likove jer ja to ne želim financirati niti poticati konzumerizam i konformizam. I svejedno mi se čini da imaju previše drloga - ma koliko zaobilazila kategoriju "skupi ih sve", uvijek nekako dobiju, naslijede... Stvarno mi je teško i besmisleno trošiti na gluposti kad postoji toliko vrednijih, kvalitetnijih, humanijih, zanimljivijih mjesta, iskustava, projekata, koje vrijedi posjetiti, doživjeti, podržati.

    Neki dan na tv-u lamentacije kako je cijena ulaznica za Gradske zidine u Dubrovniku toliko skupa da si je većina hrvatskih obitelji ne može priuštiti.

    ?!?

    2 srednja skvišija za svako od troje djece = ulaznice na Zidine za dvoje odraslih i dvije školarke (za vrtićarca besplatno)
    2 fidget spinnera = obiteljska ulaznica u Arheološki ili Prirodoslovni muzej
    3 paketića sličica = mjesečna donacija humanitarnoj organizaciji
    Paketić Smooshy Mushy = ulaznica u katedralu s freskama iz 12. st. (nema ih u Jansonu ) za nas petero

    Kad se samo sjetim, prije dva mjeseca su se po grupama na Fb masovno prodavale (pravi virtualni stampedo) one knjižice s naljepnicama za Zdravoljupce po cijeni većoj nego što je ulaznica za neke nacionalne parkove (još jedna kategorija koju si prosječna obitelj "ne može priuštiti"). Što reći? Svatko ima svoje vrijednosti...

  36. #86
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Kupila sam ovih dana onu torbu remen s bidonom jer ga nemam, a dajem mu još jednu šansu za dužine, ako ne prođe test odmah prodajem.

    Salomonov ako kome zatreba, može mi se javit hrčci pogotovo

  37. #87
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Lili sta ti se ne cini sto se vise pravdas vise ispadas kriva

    Svi imamo neke felere. Neshvatljive drugima.
    Ja isto volim imati serije nekih knjiga. Cesto se pita cemu?

  38. #88
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Lili sta ti se ne cini sto se vise pravdas vise ispadas kriva
    tako nekako
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.01.2019. at 07:11

  39. #89
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Zadnje što sam fanatično skupljala su bili prženi cd-i i dvd-i, a prije toga kazete, glazbe i filmova, prije ere interneta bez granica. Ah, to su bila vremena, ...

    Još prije toga lakovi za nokte, a prije toga barbike. Ah ...

    Beti imaš pravo da treba prepoznati naše sitne radosti i uvažiti onda dječje. Za to treba doza poštovanja i razumijevanja prema djeci.
    Opet, ja jedva dočekam da oslobodim prostor plastičnog smeća. Srećom, još se nisu za ništa emotivno vezali.

    Pandora Aura Monroe, potpis ko kuća velik.

  40. #90
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja skupljam nutella čaše - imam ih toliko da ih više nemam gdje držati pa čak zadnjih par nisam ni kupila kad sam ih ugledala u nekom oglasniku.

    Najgore od svega, ta strast mi traje još iz mladosti, a nutellu uopće ne volim. Nema šanse da bih ju pojela . Jedino u Ferrero rocher - ko je nutella ono što mu je punjenje

  41. #91
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja skupljam nutella čaše - imam ih toliko da ih više nemam gdje držati pa čak zadnjih par nisam ni kupila kad sam ih ugledala u nekom oglasniku.

    Najgore od svega, ta strast mi traje još iz mladosti, a nutellu uopće ne volim. Nema šanse da bih ju pojela . Jedino u Ferrero rocher - ko je nutella ono što mu je punjenje
    I kod nas doma su ne baš nutella ali linolada čaše u svakodnevnoj upotrebi - a mi to ne jedeomo, moja djeca jaaaako rijetko, pa onda ugnjavim nekoga (kolegicu, brata...) da to potroše i vrate mi čašu. Ne pretjerujemo s količinama - treba biti 6 do 8 kom u ormaru, a ako se koja razbije, lako ju je nadomjestiti.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 30.01.2019. at 09:17

  42. #92
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Neki dan na tv-u lamentacije kako je cijena ulaznica za Gradske zidine u Dubrovniku toliko skupa da si je većina hrvatskih obitelji ne može priuštiti.

    ?!?

    2 srednja skvišija za svako od troje djece = ulaznice na Zidine za dvoje odraslih i dvije školarke (za vrtićarca besplatno)
    2 fidget spinnera = obiteljska ulaznica u Arheološki ili Prirodoslovni muzej
    3 paketića sličica = mjesečna donacija humanitarnoj organizaciji
    Paketić Smooshy Mushy = ulaznica u katedralu s freskama iz 12. st. (nema ih u Jansonu ) za nas petero

    Kad se samo sjetim, prije dva mjeseca su se po grupama na Fb masovno prodavale (pravi virtualni stampedo) one knjižice s naljepnicama za Zdravoljupce po cijeni većoj nego što je ulaznica za neke nacionalne parkove (još jedna kategorija koju si prosječna obitelj "ne može priuštiti"). Što reći? Svatko ima svoje vrijednosti...
    Good point!

  43. #93
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    ... nastavak na Pandorin post...
    Smjehuljici sam rekla da joj više neću poklanjati stvari, već iskustva, a peć za 8. rođendan dobiti ovo https://www.aerodium.si/

  44. #94
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kolko je to pametno kad je kasno jesensko dijete?

  45. #95
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    ... nastavak na Pandorin post...
    Smjehuljici sam rekla da joj više neću poklanjati stvari, već iskustva, a peć za 8. rođendan dobiti ovo https://www.aerodium.si/
    to je kod nas od pocetka skole poklon za uspjeh. ali i to je :skupiihsve: kategorija. obilazimo europske drzave

  46. #96
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kolko je to pametno kad je kasno jesensko dijete?
    what's the point?

  47. #97
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ponekad treba imati i sreće recimo s alergijama,pa gro stvari zapravo ni ne vidite jer ne smije to dijete

  48. #98
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    to je kod nas od pocetka skole poklon za uspjeh. ali i to je :skupiihsve: kategorija. obilazimo europske drzave
    Tak i mi. To mi izgovor za sve. Čak više ni magnete ne kupujemo

  49. #99
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ponekad treba imati i sreće recimo s alergijama,pa gro stvari zapravo ni ne vidite jer ne smije to dijete
    jelena.o ne mjeri sve po sebi. nisu svi (srecom) alergicari. a i kad jesu (kao moj i ja sama) postoje lijekovi i nekad za gust istrpis posljedice

  50. #100
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Tak i mi. To mi izgovor za sve. Čak više ni magnete ne kupujemo
    magnete mi nitko nece oduzeti ali samo iz novih mjesta

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •