Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 154

Tema: Sakupi ih sve!!! Djeca i marketing

  1. #101
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    jelena.o ne mjeri sve po sebi. nisu svi (srecom) alergicari. a i kad jesu (kao moj i ja sama) postoje lijekovi i nekad za gust istrpis posljedice
    Možda ti možeš imati takvi gušt ali ja i moji klinci nikako

  2. #102
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ovdje je point mojca i njeno dijete, ne ti i tvoja djeca
    sorry, ali ti nisi mjerna jedinica svuda i za sve

  3. #103
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    magnete mi nitko nece oduzeti ali samo iz novih mjesta
    hehehe, ma kupimo i mi jedan. A prije smo znali više. No dobro - dovoljno je da skupljamo "gradove" i "zemlje".

    Ne znam koliko su ti djeca stara, magriz, al mene stalno pitaju da kako to da još uvijek hoće s nama. I to je meni pokazatelj da smo dobro napravili

  4. #104
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Tak i mi. To mi izgovor za sve. Čak više ni magnete ne kupujemo
    ja magnete ne kupujem, vec za bor neki ukras. pa kad kistimo bor jednom godisnje sjetimo se putovanja.

    jelenaO da svoje ne spominjem, ali bila sam na putu s malom alergicarkom. ali opakom alergicarkom. konzervansi je ubijaju. i bilo nam je super bez obzira na prehrambene restrikcije.

    ljetos oko nas amrbozija na a malac koji se gusi tu ni smrc ni nista. minutu nakon sletanja suze, kihanje smrcanje. nekad se treba ohrabriti.

  5. #105
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    al mene stalno pitaju da kako to da još uvijek hoće s nama. I to je meni pokazatelj da smo dobro napravili
    [emoji173]

  6. #106
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Good point!
    a ne znam da je to point
    mislila sam da je tema kako se boriti protiv konzumerizma
    a ne koji je korisniji i pametniji način potrošnje novca

    nekom je, recimo, bolje od šetnje zidinama (pogledaš emisiju na tv o tome i sve vidiš) uplatiti novce za nezbrinute životinje

    mislim nije stvar kako potrošiti novce
    nego kao obraniti djecu (i sebe ) od makretinga

  7. #107
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    prvo sebe, a djecu onda lakse
    a kako, nemam savjet. ja osobno ne vidim smisao u sakupljanju. i skrta sam za to, pa je lakse
    Posljednje uređivanje od magriz : 30.01.2019. at 10:08

  8. #108
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kolko je to pametno kad je kasno jesensko dijete?
    Ne kužim....

  9. #109
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    to je kod nas od pocetka skole poklon za uspjeh. ali i to je :skupiihsve: kategorija. obilazimo europske drzave
    To smo već dogovorili.
    To će biti poklon i u vrijeme kad njeni vršnjaci budu imali prvu pričest i krizmu.

  10. #110
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    To smo već dogovorili.
    To će biti poklon i u vrijeme kad njeni vršnjaci budu imali prvu pričest i krizmu.
    E.. nema veze s temom.. ali mi se na ovo nismo odlucili.
    Vjera nema veze s nama, a ni mi s njom i ne moramo im "nadoknađivati" ono sto su "izgubili" jer se ne krizmaju.
    Jedino sto smo napomenuli kad bi krenula tema da su ocito i njihovi vrsnjaci i roditelji im zaboravili smisao pricesti i krizme.
    Jer mi i da smo vjernici ne bi nam djeca imala male svadbe i skupe poklone za sakramente.

  11. #111
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    E.. nema veze s temom.. ali mi se na ovo nismo odlucili.
    Vjera nema veze s nama, a ni mi s njom i ne moramo im "nadoknađivati" ono sto su "izgubili" jer se ne krizmaju.
    Jedino sto smo napomenuli kad bi krenula tema da su ocito i njihovi vrsnjaci i roditelji im zaboravili smisao pricesti i krizme.
    Jer mi i da smo vjernici ne bi nam djeca imala male svadbe i skupe poklone za sakramente.
    tako i mi
    nisam joj sad kupovala neke poklone jer su njeni dobili za krizmu
    jesmo nekako u to vrijeme otišle na put (ali slabi smo mi skupljači zemalja, nažalost, malo putujemo)
    ali nije to bila neka nadoknada za propušteno (materijalno) krizmom

  12. #112
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim....
    nemoj ni pokušavati kužiti

    moja manja bi skupljala sve živo, ali ne dam i gotovo, ima toliko sranja što kupljenog, što poklonjenog i odlučila sam da je sad toga dosta. starija je potpuno drugačija, nikad ništa ne traži, ni kad je bila manja, ni sad.

  13. #113
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Meni isto ne bi palo na pamet nadoknaditi izgubljene proslave i poklone za sakramente. Zapravo mi to nikad nije palo na pamet da bi trebala. Nije mi palo na pamet da se to uopce radi.

  14. #114
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    E.. nema veze s temom.. ali mi se na ovo nismo odlucili.
    Vjera nema veze s nama, a ni mi s njom i ne moramo im "nadoknađivati" ono sto su "izgubili" jer se ne krizmaju.
    Jedino sto smo napomenuli kad bi krenula tema da su ocito i njihovi vrsnjaci i roditelji im zaboravili smisao pricesti i krizme.
    Jer mi i da smo vjernici ne bi nam djeca imala male svadbe i skupe poklone za sakramente.
    X. Ali, Mojca, mislim da ćeš sama nadoći prirodno na to - ja sam (prije) mislila slično, da će je to nešto jako tangirati. Kako je u školi stasala, uz relativno dosta nepolaznika vjeronauka, to uopće nije bio neki issue - uspoređivanje u tom smislu. It's their thing pa se tada radi to i to. Zašto - beats me (fakat ne znam) - pa je moj odgovor uglavnom jer je takav običaj. Pa obradimo filzofski običaj as such - je li nužno dobar, je li nužno loš . Mi imamo druge stvari / vrijednosti. Ma, zapravo je sve to gušt - propitkivat, objašnjavat, odgajat .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 30.01.2019. at 11:01

  15. #115
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni isto ne bi palo na pamet nadoknaditi izgubljene proslave i poklone za sakramente. Zapravo mi to nikad nije palo na pamet da bi trebala. Nije mi palo na pamet da se to uopce radi.
    ni meni, prvi put čujem za to

  16. #116
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Meni je ok djetetu povremeno darovati nešto što želi kao nagradu za neki uspjeh.

    "Sakupi ih sve" psihologiju i njezin (be)smisao smo obradili još u vrtiću, repetitivno i moram priznati da su vrlo brzo shvatili i prihvatili. Što ne znači da nisu baš nikad više tražili i da nismo baš nikad više kupili neku figuricu na kiosku, ali nismo skupljali sve.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    E.. nema veze s temom.. ali mi se na ovo nismo odlucili.
    Vjera nema veze s nama, a ni mi s njom i ne moramo im "nadoknađivati" ono sto su "izgubili" jer se ne krizmaju.
    Jedino sto smo napomenuli kad bi krenula tema da su ocito i njihovi vrsnjaci i roditelji im zaboravili smisao pricesti i krizme.
    Jer mi i da smo vjernici ne bi nam djeca imala male svadbe i skupe poklone za sakramente.
    Baš sam pomislila slično.
    Ni meni nije padalo na pamet da mu moram nekako "nadoknaditi" to što drugi iz razreda dobivaju poklone tom prigodom, a moj ne. Nije on ni pitao. Zapravo, samo je jednom prilikom pitao zašto se uopće za pričest i krizmu dobivaju pokloni, da čime su oni zasluženi nismo dugo raspravljali, jer jednostavno nismo u tom filmu, generacijama nam je obitelj izvan toga i zaista nam to nije tema razgovora.

    A što se skupljanja tiče... evo, kad je krenulo šire nabrajanje, sjetila sam se da postoji nešto što i sin i ja zdušno skupljamo, a to su žigovi HPO hoćemo li ih skupiti sve, ovisi i o malo sreće, puno slobodnog vremena, dobre volje, povoljnih atmosferskih uvjeta i ostalim vanjskim faktorima. Zato to i nije nešto što se može skupiti na brzinu. Ali nam je veselje svaki žig i fotka s nekog novog vrha. Na žalost, slobodnog vremena je sve manje, a u zbirci nam fale uglavnom udaljeni i teže dostupni vrhovi, tako da sumnjam da ćemo ih ikad "skupiti sve". Kako god bilo, drago mi je sve dok 14-godišnjak i dalje želi planinariti s roditeljima, pa makar mu i žigovi bili motivacija.

  18. #118
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku

    mislim nije stvar kako potrošiti novce
    nego kao obraniti djecu (i sebe ) od makretinga
    Pa obraniš ih tako da im ne kupiš svaku sitnicu koja im se sprdne. To je prvi korak.
    Oni nemaju pojam novca kad su mali. Moja J. je znala prije reći pa to je samo 60 kuna, pa smo pomalo objašnjavali kako se zaradi tih 60kn, pa sad kad nešto hoće kaže mama ja bih to ali košta puno..60kn.
    J. obožava sitne figurice, kinder jaja, LOL lutkice i stvarno zna napraviti fantastičnu priču s njima. Obožava i knjige, pa ih imamo toliko da ne znamo više kud s njima. Naravno da je meni draže kad kupi knjigu ali zašto i ona ne bi imala nekada svoja zadovoljstva koliko god ona meni bila blesava.
    Meni je sve ok dok to ne pređe razumne granice, dok ne kupujemo igračke da bi kupili svoje slobodno vrijeme, da bi kupili dobre ocjene i sl.

  19. #119
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja mislim da taj marketing ima utjecaja samo na one bioloski uvjetovane hrcke
    Hocu reci, nisu svi podlozno tlo za skupljace, mislim da se vecim dijelom radjamo s predispozicijom za (ne)hrckarenje. I onda se postave mamci pa tko se upeca, upeca. Marketing samo postavi veci broj mamaca, ali ima njih i bez njega.
    E, sad, zeznuto je kad su i roditelji i djeca hrci, odose pare, treba imati dobru kontrolu. Ali ne vidim nista lose u tome, tko voli, nek izvoli. Ako novci nisu problem, a skupljanje donosi sitne radosti, sto da ne?!
    Super je bilo dok smo skupljali salvete, marke, znacke...pa je bilo "fino a jeftino", sad je problem financijske prirode, ali strasti su ostale iste

  20. #120
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A što se skupljanja tiče... evo, kad je krenulo šire nabrajanje, sjetila sam se da postoji nešto što i sin i ja zdušno skupljamo, a to su žigovi HPO
    E... sjetila sam se planinarenja na Tuhobiću. Milina, divno, sjeli mi na vrh, rasprostrli stvari, izvadili sendviče, stavili jakne da se suše. Nikoga, samo nas je mede bilo strah pa smo povremeno fićukali. Kad stiže četa planinara, sve u koloni, i počeše nas micat jer smo valjda zauzeli dio oko žiga. Otvore - nema žiga, di je žig, jesmo li mi vidili žig???? Koje razočarenje. Al smo se malo nasmijali poslije jer nismo u tom filmu od skupljanja žigova . Doduše, nismo većina nas, ima jedan što je nosi doma kamenje s planinarenja - pa se svađao samnom smije li se to u selidbi bacit.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 30.01.2019. at 11:31

  21. #121
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Meni su knjige bile posast kad je Vecernji, Jutarnji, koji li, krenuo s njima.
    Sad mi te knjige samo smetaju, vecinu nisam ni taknula, sto mi se cita, dignem u knjiznici.
    Volim kupiti knjige koje mi bas nesto znace, ostalo posudim i vratim. Ne skupljaju prasinu, a uvijek ih mogu opet posuditi ako mi bas ustrebaju.

  22. #122
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Neki dan sam naletjela na starog frenda i ztak krene priča o svemu i svačemu i veli on kak skuplja marke. Uglavnom, sad i ja skupljam marke za njega. I baš mi je gušt. I sve mi je žao kaj i ih ne skupljam za sebe

  23. #123
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    X. Ali, Mojca, mislim da ćeš sama nadoći prirodno na to - ja sam (prije) mislila slično, da će je to nešto jako tangirati. Kako je u školi stasala, uz relativno dosta nepolaznika vjeronauka, to uopće nije bio neki issue - uspoređivanje u tom smislu. It's their thing pa se tada radi to i to. Zašto - beats me (fakat ne znam) - pa je moj odgovor uglavnom jer je takav običaj. Pa obradimo filzofski običaj as such - je li nužno dobar, je li nužno loš . Mi imamo druge stvari / vrijednosti. Ma, zapravo je sve to gušt - propitkivat, objašnjavat, odgajat .

    Da, možda fakat sad previše brinem.

  24. #124
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Meni je prekrasno ovo kod Nano da djeca vole putovat s roditeljima, mi smo u istom điru i nastojat ćemo tu praksu njegovat.

  25. #125
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    X na Optimist.

    A s djecom ista situacija kao kod n.grace.

  26. #126
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    A da ne ispadne da sam bas hrcak samo kad je produhovljenost u pitanju, kozmetika mi je slaba strana, posebno sjenila. Ajme, koji gust. Pa sjenila za palete, kupujes po jedno i kombiniras...aaaa, divota.

    Ali kad ponestane novaca, obustava prvo ide na takve izdatke i to je to, nema apstinencijske krize.

    Svatko ima svoje guste, bila to putovanja, knjige, auti, parfemi, odjeca...meni je sve to super dok je osoba zadovoljna i kad toga nema, dok joj materijalno ne predstavlja jedini izvor zadovoljstva i dok ne postane mjerilo za sve ostalo.

  27. #127
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I, napomena, s godinama sam sve manje hrcak. Stvari su me pocele gusiti. Zudim za renoviranjem stana u minimalistickom stilu.
    Ali kad pogledam sve te ukrase koje sam godinama skupljala, stegne me oko srca Svaka stvarcica ima pricu i veze me za nesto.
    Ako se ikad odlucim na taj potez, Lili, zovem tebe da bez milosti to sve pobacas ili razdjelis

  28. #128

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    E... sjetila sam se planinarenja na Tuhobiću. Milina, divno, sjeli mi na vrh, rasprostrli stvari, izvadili sendviče, stavili jakne da se suše. Nikoga, samo nas je mede bilo strah pa smo povremeno fićukali. Kad stiže četa planinara, sve u koloni, i počeše nas micat jer smo valjda zauzeli dio oko žiga. Otvore - nema žiga, di je žig, jesmo li mi vidili žig???? Koje razočarenje. Al smo se malo nasmijali poslije jer nismo u tom filmu od skupljanja žigova . Doduše, nismo većina nas, ima jedan što je nosi doma kamenje s planinarenja - pa se svađao samnom smije li se to u selidbi bacit.
    Što, znači na Tuhobiću nema žiga a taj nam baš fali...









  29. #129
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    mi smo jedan štambilj iskoristili za 15% popusta kod kupnje foto aparata, slučajno ispalo da smo vikend prije bili na izletu, a u tjednu je bila akcija

  30. #130
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    I, napomena, s godinama sam sve manje hrcak. Stvari su me pocele gusiti. Zudim za renoviranjem stana u minimalistickom stilu.
    Ali kad pogledam sve te ukrase koje sam godinama skupljala, stegne me oko srca Svaka stvarcica ima pricu i veze me za nesto.
    Ako se ikad odlucim na taj potez, Lili, zovem tebe da bez milosti to sve pobacas ili razdjelis
    Optimist rado ću se odazvati

    Mene to raščišćavanje prostora baš mentalno “pročisti“, ko neko oslobođenje

  31. #131
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je prekrasno ovo kod Nano da djeca vole putovat s roditeljima, mi smo u istom điru i nastojat ćemo tu praksu njegovat.
    Da. A i bude mi as u rukavu kad žicaju nekaj nerazumno. Odmah ubacim foru da treba štediti za xy destinaciju i da tko zna čega tamo sve ima. I do tada zaborave. Al imaju pravo na neku uspomenu koja nije magnet, pa makar to bile tenisice

  32. #132
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    marie kondo kaže da nema nikakve koristi ako ti netko drugi pročisti prostor, jer ćeš ga opet natrpat, moraš to sam napravit

  33. #133
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Hahahaha, sad sam se sjetila onih DM-ovih markica
    S kojim gustom sam ja njih lijepila u one knjizice...pa jos samo jedna-dvije do 15% i 20 % popusta..
    Sva sam se bila rastuzila kad su presli na novi sistem, bilo je nesto bas u tom skupljanju i ljepljenju markica.

  34. #134
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    marie kondo kaže da nema nikakve koristi ako ti netko drugi pročisti prostor, jer ćeš ga opet natrpat, moraš to sam napravit
    Moram prouciti tu personu Vjerojatno ima pravo.
    Vec sam rascistila odjecu, pi*darije, dnevnike, pisma, visak posudja...ali u dnevnom boravku imamo preko cijelog zida od-do "biblioteku" s malo knjiga i puuuno ukrasa pa je to na "sve ili nista".
    Posljednje uređivanje od Optimist : 30.01.2019. at 12:25

  35. #135
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Što, znači na Tuhobiću nema žiga a taj nam baš fali...








    . To je bilo pred 3 god cca, sigurno se ta četa bunila pa je lokalno PD nadomjestilo žig . Nama je postalo glavna anegdota - hoćemo na izlet - šta ćemo uopće ić, nema žiga. Naime, ta predvodnica je svima onda vikala - nema žiga, uopće nema žiga .

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    već smo imali jednu temu od hrčcima sječam se, a vidim da se i ova pretvorila u to
    Moja starija je hrčak teški hrčak, a mladji nimalo nije. Njemu ništa ne treba i bez problema baci stvar ili nekome pokloni ako zaključi da mu ne treba...
    Ja bi se trebala ugledati na njega
    Ja teško bacam a kad bacim ili poklonim osjećam takvo oslobođenje i uvijek mislim sutra ću to ponoviti ali jok prodje me osjećaj

  37. #137

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    . To je bilo pred 3 god cca, sigurno se ta četa bunila pa je lokalno PD nadomjestilo žig . Nama je postalo glavna anegdota - hoćemo na izlet - šta ćemo uopće ić, nema žiga. Naime, ta predvodnica je svima onda vikala - nema žiga, uopće nema žiga .
    Dobro onda
    Ne razumije to nitko tko nije probao... kao ni tugu i potištenost kad je, tada 13-godišnjaku, dnevnik HPO potpuno pokisao na Dinari i sve su stranice bile mokre... i sreću kad smo uspjeli "spasiti" dnevnik sušeći stranicu po stranicu nad peći u domu
    To sakupljanje ne može se mjeriti s kupnjom figurica na kiosku ili dućanu. Ili na internetu.

  38. #138
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    .. a kad ih sve skupiš dobiješ (platiš) značku .. pa nema te figurice

  39. #139
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Vidim da se ovdje miješaju dvije sklonosti - sklonost kupovanju i sklonost čuvanju i gomilanju.
    Moji su bili izuzetno skloni ovoj prvoj, nakon što se nešto kupi i nije više toliko napeto, bitan je sam čin razmjene novca za stvar.
    U vrtićkoj dobi sam tu njihovu sklonost držala pod kontrolom tijekom godine, ali ljetni boravak kod bake i dide na moru bi razjario zmaja.
    Jedne godine su donijeli doma veliku plastičnu kutiju punu puncatu nekih žetona koji su se kupovali na kiosku ja misliim da je moj otac ostavio par stotina kuna na to.
    Legendarna izjava moje kćeri dostojna prave ovisnice o shoppingu bila je nakon žicanja dida kupi ovo, dida kupi ono i njegovog odbijanja Dida kupi bilo što!!!

  40. #140
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumije to nitko tko nije probao... kao ni tugu i potištenost kad je, tada 13-godišnjaku, dnevnik HPO potpuno pokisao na Dinari i sve su stranice bile mokre... i sreću kad smo uspjeli "spasiti" dnevnik sušeći stranicu po stranicu nad peći u domu
    i poluplaninarski . Ja bih sretna bila da moja hoće u planine, pa neka i žigove skuplja. Trenutno je jedino moguće ako stavi slušalice i sluša svoju playlistu. Ja sam zadnja za rugat se, ja skupljam... kupaće kostime . Svaki mi je žao bacit.... jer možda je to zadnji koji mi baš dobro stoji.

    Ali, marketinških obećanja - raznoraznih gluposti na koji će oni sve više i sve više, u eri Cambridge Analytice, spinova, Bučevićki itd. nailazit - je po meni važan. Sve smo više Kupci. Jednostavno, stalno radit odmak od prodaje raznoraznih gluposti - od demifistificiranja "Najdepresivnijeg dana u godini" (stvorenog za push prodaje putovanja) pa nadalje. U to spada bilo koji uskličnik. Puštat Dubiozu i "Kupi", TBF i "Šareni artikal" - ma, ima baš divne glazbene lektire i čak pogodne i za tu dob .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 30.01.2019. at 13:46

  41. #141
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    U vrtićkoj dobi sam tu njihovu sklonost držala pod kontrolom tijekom godine, ali ljetni boravak kod bake i dide na moru bi razjario zmaja.
    Ja sam i tome nasla lijeka. Jbt, ja sam totalni diktator
    Dakle, štandovi su bili dozvoljeni (i dogovoreni) samo petkom, kada su mogli dobiti neku sitnicu.
    Da toga nije bilo ne znam koliko bi moji starci love stukli i brijem da bi mi ih za tjedan dana poslali busom u zg. Moji su na moru bili bar mjesec i pol i bez tog dogovora tako nešto ne bi nikako funkcioniralo.

  42. #142
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Cubana, i ja sam pokušavala slične dogovore ali bezuspješno. Baka i dida su ih bili željni jer ih nisu viđali baš tokom godine (daleko smo a svi su tada radili) pa je baka kompenzirala nakuhavanjem po željama i pečenjem kolača a dida kupovanjem gluparija.
    Ja sam bila dislocirana pa me nisu šljivili.
    Ali evo, kažem, prošlo je to sve već odavno. Smijemo se kad se sjetimo.
    Ovo sa planinarskim žigovima mi je super. Nisam ni znala da to postoji.

  43. #143
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ima moj veliki set kamenja sve popisano i složeno, i mali je počeo

    uz to veliki ima brdo maketa, koje je moral skloniti u šupu i garažu

  44. #144

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sa planinarskim žigovima mi je super. Nisam ni znala da to postoji.
    Postoji već dugo, vidi: http://www.hps.hr/info/planinarske-obilaznice/
    Nekad sam skupljala i više tih obilaznica, ali malo-pomalo sam odustajala jer nikad nije bilo prilike za "skupi ih sve". Sad skupljamo samo HPO, sin i ja (MM ide na sve izlete, ali ne skuplja žigove jer ga to uopće ne zanima ). I drago mi je zbog toga jer u suprotnom, sigurno me ne bi uspio nagovoriti da odemo na neke udaljenije i organizacijski zahtjevnije planine (Biokovo, Dinara, otočke planine), a na kojima smo svi skupa na kraju uživali.
    Meni je to drag hobi već i zato jer iza svakog od tih žigova stoji neka priča.

  45. #145
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    MM i ja smo skupljali HPO i Hrvatske planinarske kuće .. ima i nekih fora malih obilaznica, na primjer Kameni svati u 4 godišnja doba.

  46. #146
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Volim kupiti knjige koje mi bas nesto znace, ostalo posudim i vratim. Ne skupljaju prasinu, a uvijek ih mogu opet posuditi ako mi bas ustrebaju.
    Ovog sam se sjetila nedavno, da mogu knjižnicu koristiti kao ormar, jer sam shvatila da mi se neke knjige nikako ne sviđaju i da ih ne želim doma, a ako slučajno zatrebaju tamo ih mogu posuditi. Još samo da ih pitam udomljavaju li knjiga.

  47. #147
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ovog sam se sjetila nedavno, da mogu knjižnicu koristiti kao ormar, jer sam shvatila da mi se neke knjige nikako ne sviđaju i da ih ne želim doma, a ako slučajno zatrebaju tamo ih mogu posuditi. Još samo da ih pitam udomljavaju li knjiga.
    Ovisi u koju knjižnicu uđeš - neke jednostavno nemaju mjesta. U našoj povremeno postave košaru "slobodno uzmite" i u nju se može istrpati višak knjiga, ali je količina ograničena. Nove i dobro očuvane knjige uzmu, a ostale idu u tu košaru. Svojevremeno je i u KC Peščenica bila jedna polica za razmjenu knjiga - pisalo je nešto slično: Slobodno uzmite i slobodno ostavite...

    Ja sam nedavno raščišćavala bratov stan, a unutra brdoooo SF literature (paperback) na engleskom jeziku. Sad je hrpa u mojoj garaži. Neke će se vratiti, neke ne. Kad napravim reda, ako mi se bude dalo oglasit ću ovdje da prodajem ili darujem. Čekam proljeće da razapnem šatorsko krilo i poredam ih gore, jer za sada su u Lidlovoj velikoj torbi.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Kako Optima kaze i mene guse materijalne stvare, stvaraju mi kak se kaze visual noise.
    Sto se tice malog tu se najvise nerviram jer njegovi frendovi u vrticu uvijek imaju najnovije setove igracaka i naravno u prici sa njima i on pozeli svasta. Pokusavamo mukotrpnim objasnjavanjem pojasniti da ce uvijek biti netko s vise igracaka, novijim autom i vecim stanom i da je to sve normalno no da zaista nema potrebe da gomilamo figurice s kojima se uostalom ne igra te da od stana radimo trgovinu igrackama. S obzirom da je za sada jedinac voli jako aktivnosti u kojima i mi sudjelujemo, drustvene igre, rolanje, voznju bajkom, tenis s tatom, planinarenje.
    No sve te nase price padnu u vodu kada se pojave djed i baka, uvijek mu nose nekakve glupave sitnice koje ga uvesele na pet minuta i onda padnu u zaborav. Uzas kak mu se dodvoravaju, za tih 30 kn koliko potrose radije bih da ga izvedu u muzej, setnju gradom, da odu u zoo...nego da ga vode u konzum i sl. trgovine. Nazalost ne daju da im se objasni, to je njihova shema i tako funkcioniraju. Nabavili su mu cijeli set zdravoljubaca s kojima ne znam sto cu, svaki put dobije paketic superzingsa kada se vide, kupuju mu gumene bombone koje on doma ne jede, pokusala sam ih odnjeti u vrtic no i oni ih odbijaju dati djeci. Znaci mogu ih samo baciti. Zali boze 10 kn, deset po deset i mogao je vec lijepo iznos na racunu skupiti.

  49. #149
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Je S Starcima zna biti teško ali ponekad se mogu izvesti na istu visinu duljinu kako bi želite.mrni je to i uspjelo ali kroz duže vrijeme i mukotrpni razgovor

  50. #150
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne uzimam u trgovinama naljepnice. Frendica mi kaže - ali to njih čini sretnima. Okej, i Coca Cola bi ih činila sretnima, pa ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •