Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Trudnice sa otoka

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    2

    Početno Trudnice sa otoka

    Hej cure. Mene zanima, sve ki zivite na otocima, kad ste dosle u Split ili Dubrovnik cekat na porod? Mi cemo iznajmit stan da budemo sami, pa sad ne znam. Ne da mi se do zadnjega čekat, muka mi je od trajekta više. Rekla mi je ginekologinja najmanje 14 dana prije, ako bude velika beba onda mjesec dana ranije. Sto vi mislite o tome, kakva su vasa iskustva?

    Hvala i pozz

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Ja ne zivim na otoku ali zive moji i velika vecina mojih rodica i prijateljica koje su radjale u Splitu. S time da sam i ja sa srednjom curom bila na otoku do dva tjedna prije termina jer sam bila kod svojih tijekom ljetnih mjeseci.

    Ovisi naravno na kojem si otoku, odnosno kakve su mogucnosti da stignes do rodilista ukoliko krenu trudovi i postoji li ginekolog na samom otoku. Sa Braca se stigne relativno brzo gliserom, sa Hvara i daljih otoka trudnice vode helihopterom.

    Ja sam presla na kopno dva tjedna prije poroda jer sam morala u ZG ali da sam isla radjati u Split, vjerojatno bi odlazila na one redovne kontrole prije poroda i onda bi me u neko doba ostavili tamo (otprilike tjedan prije).
    Tako je barem slucaj kod 99% mojih otocanki. Dakle, doktori na onim zadnjim pregledima pred porod procijene da li treba ostati.

    Vecina njih ostane u Splitu kod nekog ili iznajme stan tih zadnjih desetak dana ali dosta njih i putuje do samog kraja. Opet, s druge strane, imam slucajeve prijateljica i rodice koje nisu stigle (nemoj misliti da te plasim) jer je porod krenuo ranije (u pravilu je to bilo vec drugo ili trece dijete) i rodile su na otoku ili gliseru . Srecom, u Supetru ima ginekolog koji u tom slucaju vodi porod u DZ. I da, sve te price koje znam iz trajekta, glisera, helikoptera su sretne price, iako djeluju filmski i zastrasujuce.

    Sve je ovo prica o Bracu, ne znam kako je na drugim, udaljenijim otocima, pretpostavljam da sa Visa ili Lastova sigurno ranije dodju u Split.

  3. #3
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj TJAKRU35838 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej cure. Mene zanima, sve ki zivite na otocima, kad ste dosle u Split ili Dubrovnik cekat na porod? Mi cemo iznajmit stan da budemo sami, pa sad ne znam. Ne da mi se do zadnjega čekat, muka mi je od trajekta više. Rekla mi je ginekologinja najmanje 14 dana prije, ako bude velika beba onda mjesec dana ranije. Sto vi mislite o tome, kakva su vasa iskustva?

    Hvala i pozz
    To je ok ako se tako osjecas sigurnije. Ja nisam otisla ni u 1., a evo sad ni u 2.trudnoci, ali meni je grad blizu, imamo najvise trajektnih linija od svih sd otoka, a gliser i vojni helihopter me odvedu kroz pola sata da bas zatreba. Hocu reci - osjecam se sigurno, ali da nije tako ne bih se mnogo mislila vec bi otisla prije.

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Marla s o pa pretpostavljam o koja dva otoka se radi, spojeni su jel ?
    Tamo se linije fakat redovite.

  5. #5
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Brac
    Imamo stvarno dobru povezanost, zadnji trajekt mi preko zime za Split ide u 22.45, prvi u 6.30...ma da, stvarno je ok sto se toga tice

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Lili je mislila na svoj spojeni otok

    sretno marla

  7. #7
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Da al mi je upalo u oči da im treba pola sata do kopna,kod nas je bliže kopno.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Pola sata helikopterom

  9. #9
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Da al mi je upalo u oči da im treba pola sata do kopna,kod nas je bliže kopno.
    Da, gliseru od hitne ili helihopteru dok ga podignu iz Divulja do Braca
    Trajekt nam je 50 minuta

  10. #10
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Hvala jelena [emoji173]

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Marla s skužila sam sve to, poznam jako dobro Brač.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Jaz sam sa Lastova, tako da kod nas je trajekt jedan put dnevno i to 5 sati. Nema ginekologa. Zato pitam...
    Hvala svima

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tjakru,
    Idi ti ća u St, predaleko si.

  14. #14
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja bih s pozitivnim plusom bila na kopnu

    Sretno

  15. #15
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Koliko se sjecam Bebeto je letjela s Lastova helikopterom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •