Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Nije mi jasno - zadak 5 do 12?

  1. #1
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno Nije mi jasno - zadak 5 do 12?

    37.tt.
    Do jucer - kroz gotovo cijeli 3.trimestar - beba je bila okrenuta glavicom prema dole.
    Jucerasnji uzv - zadak. Kako molim??? Sjedi ginekolog uz mene i ne vjeruje, kaze "dogadja se", a meni blinka 1001 upitnik nad glavom.
    Zbunjena sam otisla iz ordinacije i jos se nisam "odzbunila".
    Pa da - mislim se - iznenade bebe, pa se i u zadnji cas predomisle. Ali ipak ne nalazim nigdje da je gotovo do u sam kraj glavica bila ugnijezdena u zdjelici, a onda se pred kraj beba zarotirala. I sad glumi Budhu.

    S druge strane, dobro, eto hoce dijete doci naopako na ovaj svijet (ni prvo, ni zadnje), ali meni iz sata u sat iskacu razni strahovi, pa ne znam jesam li ja sto krivo napravila i doprinijela tome, pa jel uzrok tome nekakva patologija koju jos nisu otkrili, itd ?

    Ma jel itko od vas prolazio ili cuo za ista slicno da je do kraja vodeca cest glava, a onda u zadnji tren - hop! Zadak??

  2. #2
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Je. Moj brat se u zadnjih par tjedana okrenuo da svijetu prvo pokaže dupe. Eto, ima i takvih, na sreću rijetko, ali ima.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Postoje vježbe kojima se može probati potaknuti bebu da se okrene na glavicu. Mislim da je bilo nešto na portalu o tome, potražit ću...

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Evo ga: http://www.roda.hr/portal/trudnoca/t...-za-porod.html

    Nemam pojma da li je to djelotvorno, ali ne može škoditi. Sretno!

  5. #5
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Da, znam za vjezbe, tskodjer i za taj vanjski, mehanicki zahvat kojeg rade pod nadzorom uzv-a. I procitala sam ove tekstove vec...jos jucer sam procitala xy tih clanaka, no svejedno tnx na trudu za link

    Poslali su me danas u bolnici i vidjet cu sto kazu nakon pregleda.

    Ma cudnovato mi je da se tako u posljednji tren okrece na zadak, a cijelo vrijeme je bila glavicom dole.
    Znam da ima dovoljno plodne vode, ali ni ona vise nije tako mala - presla je 3g, 37+1 je danas.

    Iskreno, malo me strah. Jos od 23.tt trudnoce mirujem zbog zdjelice koja se vec raspada..

    Ma vidjet cu sto ce reci za sat vremena kad me pogledaju.

    Jos me i hormoni pucaju, evo me u autu u trajektu prema Splitu i place mi se...

    Znas cega me najvise strah. U Splitu imaju obicaj drzati do zadnje na stolu pod dripom i tek u zadnje sele na carski u salu. A ne zelim nikakve invazivne postupke kojima bi okretali bebu. Imam vec djeceka koji je neurorizican i sam bog zna sto smo sve prosli zbog njegovih dijagnoza - pucali su mi vodenjak, pozurivali izgon dripom..i sve je to bilo previse i za malenog i mene, a porod je dotad bio skolski, normalno otvaranje, polozaj, sve...

    Tako da, bojim se njihovih metoda kojima mogu utjecati na zdravlje bebe, a u konacnici i mene.
    Bas se osjecam sugavo i bespomocno... (

    Razmisljam da ako nesto ne bude danas kako treba s autom samo produzim za Zagreb.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Probaj zamoliti svog ginekologa kod kojeg kontroliraš trudnoću da unaprijed dogovori postupak (koji god bio, tj. koji je najbolji za tebe). Sretno!

  7. #7
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku

    Ma jel itko od vas prolazio ili cuo za ista slicno da je do kraja vodeca cest glava, a onda u zadnji tren - hop! Zadak??
    da, prvo dijete se u 36. TT okrenulo na zadak (cijelu trudnoću je bio glavom dolje) i tako ostao
    imala sam elektivni carski rez, bio je jako zapetljan u pupčanu, pa se vjerojatno jednim dijelom zbog toga, a drugim zbog veličine (malo više od 4kg), više nije mogao okrenuti na glavu

    navodno se može okrenuti do zadnjeg trena, ali to se meni nije dogodilo

  8. #8
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    U petak bila na kontroli sve ok, beba na zadak, u nedjelju krenuli trudovi, na uzv sve ok, beba spremna, okrenula se...tako da samo hrabro i bude sve ok!

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Prijateljici se beba okrenula na zadak nakon zadnjeg uzv-a u valjda 39 tj.
    Nije znala da je zadak dok nA izgonu nije prvo izasla - noga.
    Sve je proslo bez problema . Vrlo brzo i prilicno bezbolno.

  10. #10
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Hvala vam na ovim pozitivnim pricama [emoji173][emoji173][emoji173]
    Ostavilo me u bolnici, pise "hospitalizacija do poroda". Mozda i bolje da je tako...da mi krene na otoku ne bi mi bilo svejedno koliko god brzo mogla doci do Splita...

  11. #11
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja sam naopaka
    Izasla na zadak, 4800 i 56

    Moja necakinja se u zadnji tren okrenula kako treba.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Meni se isto Zmajica pred kraj trudnoće okrenula na zadak i onda ipak, u zadnji čas predomislila i vratila u "normalu." Negdje sam ovdje i pisala o tome, već sam sve teme o carskom bila proučila, velika je bila i malo plodne vode, nije bilo puno šanse da se uspije vratiti, ali je.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/69515-2...-beba-na-zadak

    evo stare teme, možda će ti pomoći.

  14. #14
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja mislim da osim na Svetom Duhu nigdje ni ne rade vanjski okret, toga se bojiš, jel’da?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Ja mislim da i Petrova radi okret!!!!

  16. #16
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Argente, cini mi se da vise nema toga cega se ne bojim

    Divne ste zene, hvala vam na svakoj rijeci [emoji173]

    Rijecanka, na toj temi sto si je linkala jedna je forumasica rekla nesto na sto sam tako zaplakala... Kaze:

    "Ne znam jeste li cule da beba, ukoliko je majka jako uznemirena (a moguce da je iva npr bila, jer je zbog komplikacija isla na dodatni uzv i pretp cekala ga par dana u nespokojstvu) se vrlo cesto okrece zadkom, kako bi joj/mu glavica bila sto blize maminom srcu, jer otkucaji umiruju."

    Navodno je iz knjige "Zensko tijelo-zenska mudrost" koju sam cak i citala pred pola godine, ali uopce to tada nisam memorirala.

    Receno ima smisla...i ja sam cijelu trudnocu u strahu, jer nakon spontanih koje sam prosla vise nemam vjere u svoje tijelo, te strepim nad svim.
    Potpuno suprotno sam bila u 1.trudnoci, a ne bi tako trebalo biti jer sam sad iskusnija, zrelija, upucenija...doduse, sad imam i vise oziljaka od svega sto mi se dogadjalo, pa je valjda zato strah toliko prevladavajuci i iznad svega.

    Umorna sam malo prevec i psihicki i fizicki, no trudit cu se ovo sve odraditi sa smjeskom. Iako nakon 3ipo mjeseca koliko mirujem zbog bolova, tesko mogu izvuci posten osmijeh.

  17. #17
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku

    Rijecanka, na toj temi sto si je linkala jedna je forumasica rekla nesto na sto sam tako zaplakala... Kaze:

    "Ne znam jeste li cule da beba, ukoliko je majka jako uznemirena (a moguce da je iva npr bila, jer je zbog komplikacija isla na dodatni uzv i pretp cekala ga par dana u nespokojstvu) se vrlo cesto okrece zadkom, kako bi joj/mu glavica bila sto blize maminom srcu, jer otkucaji umiruju."

    Navodno je iz knjige "Zensko tijelo-zenska mudrost" koju sam cak i citala pred pola godine, ali uopce to tada nisam memorirala.

    Receno ima smisla...i ja sam cijelu trudnocu u strahu, jer nakon spontanih koje sam prosla vise nemam vjere u svoje tijelo, te strepim nad svim.
    Potpuno suprotno sam bila u 1.trudnoci, a ne bi tako trebalo biti jer sam sad iskusnija, zrelija, upucenija...doduse, sad imam i vise oziljaka od svega sto mi se dogadjalo, pa je valjda zato strah toliko prevladavajuci i iznad svega.
    ja nisam pobornik ove teorije jer mi se čini da ne neki način prebacuje "krivnju" zatka na ženu
    kao, kad bi se opustila, onda bi se beba okrenula. možda bi, možda ne bi.
    a ako se ne okrene, ne vjerujem da to ima veze sa majčinim opuštanjem
    tako npr ženama govore da kad bi se opustile da bi zatrudnile

    mislim da je svakako dobro osvijestiti svoje strahove i zabrinutosti i raditi na njima, ali nema potrebe tražiti uzročnika nekog stanja u emotivnom stanju majke

    na tvom mjestu bih razmislila što želim ako se beba ne okrene - jesi li spremna na vaginalni porod na zadak, jesi li razgovarala s liječnicima, kakvo je njihovo mišljenje?
    ja sam bila 100% uvjerena da ne želim kao prvorotka rađati vaginalno na zadak bebu od 4kg (iako znam da ima pozitivnih priča, moje uvjerenje je bilo da mi je carski rez sigurnija opcija)
    da su mi u Merkuru rekli da idu vaginalno, otišla bih u drugu bolnicu, npr. Sv.Duh gdje bi sigurno bio carski

    Razmisli o svojim željama i mogućnostima, konzultiraj se sa liječnicima i nemoj sebe okrivljavati Sretno!

  18. #18
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam pobornik ove teorije jer mi se čini da ne neki način prebacuje "krivnju" zatka na ženu
    kao, kad bi se opustila, onda bi se beba okrenula. možda bi, možda ne bi.
    a ako se ne okrene, ne vjerujem da to ima veze sa majčinim opuštanjem
    tako npr ženama govore da kad bi se opustile da bi zatrudnile

    mislim da je svakako dobro osvijestiti svoje strahove i zabrinutosti i raditi na njima, ali nema potrebe tražiti uzročnika nekog stanja u emotivnom stanju majke

    na tvom mjestu bih razmislila što želim ako se beba ne okrene - jesi li spremna na vaginalni porod na zadak, jesi li razgovarala s liječnicima, kakvo je njihovo mišljenje?
    ja sam bila 100% uvjerena da ne želim kao prvorotka rađati vaginalno na zadak bebu od 4kg (iako znam da ima pozitivnih priča, moje uvjerenje je bilo da mi je carski rez sigurnija opcija)
    da su mi u Merkuru rekli da idu vaginalno, otišla bih u drugu bolnicu, npr. Sv.Duh gdje bi sigurno bio carski

    Razmisli o svojim željama i mogućnostima, konzultiraj se sa liječnicima i nemoj sebe okrivljavati Sretno!
    Upravo ovako razmisljam i ja.
    Veliki teret krivnje i griznje savjesti se svaljuju na zenu. Sve te "pozitivno-razmisljaj-teorije" me jako zivciraju.
    Naravno da je bolje zivot provesti u pozitivi, ali tvrditi da je nesto lose ispalo samo zato jer smo u nekom trenutku bili preplaseni, strepili od ishoda, bili nemirniji...vecinom nema nikakve veze s vezom.
    Neke stvari se jednostavno dogadjaju.
    Nismo bas bogovi. Nije sve u nasoj moci i kontroli.
    Da, bilo bi dobro po nas same da smo uvijek vedri, veseli, optimisticni...ali to je nerealno.
    Dopustiti si i strah, i zabrinutost, i druge negativne emocije je ljudski. Njihovo potiskivanje nije dobro.
    Zato prestani u ovoj za tebe teskoj situaciji jos si nabijati i griznju savjesti.
    Gdje su dokazi ovih nebuloznih naklapanja?
    Netko prosere teoriju pa se mnogi upecaju na nju.
    Da je sve ovisno o pozitivno-negativnom razmisljanju, sve bi bilo crno-bijelo i vrlo jasno i jednostavno.
    Zivot je puno vise od toga.

  19. #19
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ma je, da...pol foruma bi onda rađalo na zadak.
    Uostalom, 3% poroda su zadci, to je dovoljno velik broj da nije neka anomalija nego samo varijanta.
    Kao treće, u ST koliko ja znam nit rade vanjski okret, a nit će porađat zadak s dijastazom simfize vaginalno. Mislim, sad si u bolnici, pa možeš odmah i pitat?

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    joj, teorija mi se nikako ne sviđa. baš sam u trećoj trudnoći bila najsmirenija, a da je teorija točna onda se moja nikad ne bi ni vratila u normalan položaj, jer je upravo taj položaj bio uzrok uznemirenosti.
    svakako se dobro raspitaj i provjeri, kada znaš što ćeš i kako ako beba ostane u tom položaju, onda se možeš i umiriti (pa će se, prema toj teoriji, beba i vratiti). sretno!

  21. #21
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Da, sad sam u bolnici, no jutros je u sobu prostrujala vizita od njih, necu vam lagati, cca10-tak (sto lijecnika, sto stazista, sto sestara) i to je kao uragan od minute u kojem nemas koga sto ni pitati. Ali hocu sigurno kad dodjem do svoje doktorice.

    Da, ova vasa razmisljanja povise su mi bas zanimljiva i u jednu ruku nadilaze samu ovu temu jer se povijesno i psiholoski, pa i religijsku, moze tumaciti u kontekstu zene koja nosi breme krivnje i odgovornosti za stanje kakvo je. I kroz prizmu istog se i danas nastavlja tradicija (neki filozofi-biolozi bi rekli "mem") te zenske odgovornosti.

    A konkretno sam zaplakala uopce na sliku te struce u meni koja se postavlja protektivno...

    Zadak - vaginalno ili cr. Ne, previse mi riskantno zvuci vaginalno. Zapravo sam sigurna da to niposto ne zelim. Kako sam vec povise pisala, djecak mi je bio neurorizicno dijete, te ne zelim niti trenutka razmisljati o icemu sto moze povecati rizik za icim.
    Da, znam sto je cr i koje rizike i posljedice nosi. No, na njih sam spremnija (duzi oporavak, uspostava laktacije...).
    Svaka cast svakoj zeni koja je zadak odradila vaginalno, no ja nisam spremna na to.

  22. #22
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja osobno nikad ne bih pristala roditi vaginalno da mi je beba na zadak.
    Ako vec znas sto ces u slucaju da ti beba ostane kako je sad, pola posla za psihu si vec obavila.
    Rodila sam na carski i moje iskustvo je skroz pozitivno.

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Laktacija poslije carskog je samo par sati nakon kaj bi bila kod vaginalnog
    Sretno

  24. #24
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Jav ao Betty Blue i Optimist, nema šanse da bi sa zatkom išla rađat vaginalno. Meni je isto cr prošao super.

    Sretno marla s, u našim bolnicama.ti se mora čuti glas, zgrabi dr.prvom prilikom i neka ti negdje napiše u karton za cr da ne bi porod slučajno krenuo ranije a nje nema u blizini.

  25. #25
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moje drugo dijete je bilo na zadak. Meni carski nije opcija (osim u slučaju nekog problema). Sam porod na zadak nije problematičan ukoliko je dijete u pravom zadak položaju. Moj je bio, pa iako je bio velika i glavata beba, rodila sam ga bez poteškoća. Ono što jeste problem su nepotrebne intervencije koje se događaju u rodilištima. Događaju se one stalno i obilno i kad je dijete u stavu glavicom, ali baš kod zatka bi trebalo sve pustiti da ide svojim tokom, i onda ako ne ide, napraviti carski. Međutim, to je rijetkost i to je ovdje glavni problem. Kako god rađala marla, ne daj na se i sretno.

  26. #26
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    zatci su obicno puno laksi porodi od "normalnih", uz ovo sto je marta napisala

  27. #27
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ima i na rodinim stranicama prica od siriusine prijateljice

    http://rodilista.roda.hr/rodilista/p...a-li-noga.html

  28. #28
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Meni je CR prošao super i vaginalni mi je prošao super, i rađala bih zadak vaginalno - ako bi u smjeni bila ekipa koja zna porađati zadak.
    Budući da su takvi kod nas blago je reći rijetkost, mislim da marla-s stvarno nemaš brige da će se netko toga laćat u ST rodilištu (skupa s ostatkom tvoje anamneze).

  29. #29
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja nisam i ne bih radjala zadak vaginalno
    doduse, moje prva je bila u nekom kosom polozaju, bila je predmet proucavanja polozaja u rodilistu
    ni njima nije bila opcija da ide vaginalno
    da jest, isla bih drugdje

  30. #30
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Mirnija sam danas, doduse opet iznenadjenje - danas se okrenula na glavu...ima 3200, danas smo 37+3, a ako opet bude radila akrobacije zapisali su CR kad udje u 38tt (maternica mi je kako kazu nesto elasticnija zato ona i radi ove okrete, plodne vode ima normalno, posteljica ok).
    Ali eto - za sad mi cr ne treba...na mogu ni opisati koliko sam sretna! Sad od srece placem )))

    Vjerujte mi...ogroman kamen mi je pao sa srca...

  31. #31
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mala te vec za*ebava

    Sretno!!!

  32. #32
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Odlično!

  33. #33
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ginger, nikakvi kosi položaji nisu za vaginalac. Il je glava ili je guzica. Sve ostalo je indikacija za carski.

  34. #34
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Mala te vec za*ebava

    Sretno!!!
    To su mi i doktori rekli ))

    Ma neka sve bude ok, pa nek zaebava koliko hoce )

    Hvala

  35. #35
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    E da, rekli su mi da u ovom rodilistu ne rade zaokrete. Navodno im je to radio jedan doktor, no nema ga vise, tako da...eto info ako bi trebala nekome s istim strahovima kao sto su moji
    Posljednje uređivanje od marla-s : 01.02.2019. at 15:15

  36. #36
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Oni ti općenito svi skupa rijetko rade vanjski okret. Meni ga ni prije 15 godina nisu htjeli raditi. Više se i ne sjećam zašto, al bilo je nešto mala zdjelica puno tjedana, bla...

  37. #37
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    marla pa to je super
    nadam se da se nece vise okretati

    marta, ma da, zato smo imali zakazani carski
    samo, ona je odlucila doci ranije nego smo mi planirali

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •