Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Datulje?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    2

    Početno Datulje?

    Pozdrav

    Ne mogu nac otvorenu temu, a zamina me, obzirom da ne mogu nac ni na internetu, smiju li trudnice u ranoj trudnoci (prvo tromjesjecje) jesti datulje? Citala sam da izazivaju kontrakcije maternice i pospjesuju otvaranje pa se preporucaju pri kraju trudnoce, no za ostalo nisam nasla informacije. Ima li ko kakva iskustva?

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Ja sam jela svu hranu u trudnoći, osim onog što bi mi zadavalo žgaravice. Jedino što pouzdano znam da ne smije jesu školjke jer mogu biti onečišćene i sirova hrana koja može imati salmonelu (jaja, suhomesnato).

    Za datulje mi je prvi glas da ne bi smjele.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 30.01.2019. at 15:33

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam jela svu hranu u trudnoći, osim onog što bi mi zadavalo žgaravice. Jedino što pouzdano znam da ne smije jesu školjke jer mogu biti onečišćene i sirova hrana koja može imati salmonelu (jaja, suhomesnato).

    Za datulje mi je prvi glas da ne bi smjele.
    Eh, čuj, to ti je kao suhe šljive i smokve - imaju laksativni učinak. Mislim da je ok u normalnoj trudnoći, ali ako je neka rizična (hematom i slično) bilo bi bolje zaobići ne samo datulje nego svu hranu koja može izazvati bilo kakve grčeve, crijevne ili maternične.

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Ja tog toliko pojedem (smokvi) pa ne osjetim nikakav učinak.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja tog toliko pojedem (smokvi) pa ne osjetim nikakav učinak.
    Ako trebaš laksativni učinak, prvo pravilo je povećati količinu vode, pa jesti dovoljnu količinu hrane, a tek to u kombinaciji s balastnim tvarima daje odgovarajući učinak.

    Ali da ne zachatavamo temu - slažem se s tobom da u zdravoj trudnoći datulje nisu problem.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala svima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •