Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Humanitarni rad

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno Humanitarni rad

    Voljela bi raditi nešto humanitarno, pa me zanimaju ideje kome/gdje se obratiti.
    Voljela bi možda najviše s djecom u domovima ili sa starijima - pomoć u kući, razgovor, trgovina, ljekarna...

    Hvala!

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Mali zmaj je baš nedavno tražio.

  3. #3
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    kudri, u kojem si gradu?
    najbolje bi bilo da se obratiš lokalnom volonterskom centru ako si u većem gradu, oni okupljaju sve organizacije koje organiziraju volontere, i mogu ti pomoć da te spoje s onim tko organizira ono što bi ti najviše odgovaralo
    volonterski centar ima Zagreb, Split, Dubrovnik, Osijek, Rijeka, Zadar, možda još neki

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    U Rijeci se možeš obratiti u Dječji dom Potok. Pozovu te na razgovor i ako im odgovaraš, moraš obaviti liječnički pregled, ipak su to male bebe. Pozovu kad trebaju.

  5. #5
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Mislim da za djecu u Nazorovoj ima dosta volontera, čini mi se da je veći problem sa starijima. Ja sam išla u Nazorovu nekad i znam kako su zapravo imali dosta volontera, ali nisu svi bili jednako kvaltetni, a djeca su se jako uspoređivala - svatko je imao svog volontera. Dolaze li često i kako provode vrijeme. Sjećam se komentara - a njemu nitko nikad ne dolazi. Dijete je imalo volontera, al on nije mogao biti toliko redovit kao drugi. Zato, mislim da je za to najbolje biti student. Eventulno Bistra, ta djeca, mislim da nemaju svatko svog volontera i tamo je zbilja teško psihički.

    Mislim - pretpostavljam da s dvoje djece male ne možeš tu redovitost ostvariti s djecom u domu, al možeš provjeriti.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 31.01.2019. at 14:55

  6. #6
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Na FB-u sam naletila na postove gdje se traži neko za druženje sa mladim nepokretnim osobama u Zagrebu. Ako te zanima pošaljem ti link.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Volontirate li? Je li volontirat kad to isto mozes naplatit ludost s cetvero djece bez stalnog zaposlenja? Ili dok se ima za osnovne potrebe nije potrebno samo zaradivat? I da, pitam nacelno za stavove nakon sto sam nedavno cula komentar o sebi...

  8. #8
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa volontiranje može zadovoljavat razne potrebe
    šta je ludost ovisi o mnogim stvarima, od znanja do osobnih vrijednosti

    nekad je volontiranje put do zaposlenja, nekad zadovoljava neku potrebu da nešto radiš za određenu svrhu


    evo ja trenutno, uložila sam u svoju jednu specifičnu edukaciju već skoro 20.000kn, i sad je primjenjujem volonterski
    očekujem nekad u budućnosti da će se taj volonterski angažman pretvorit u plaćeni
    mogla sam ja i sad reć "neću volontirat, samo plaćeno, trošim svoje vrijeme kojeg nemam viška, uložila sam svoje pare.."
    ali meni nešto znači baš rad na ovom području, a i nekako mi je ok da sad dok sam manje iskusna i vježbam se, to ne naplaćujem

  9. #9
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Casa, volontiranje, humanitarni rad općenito i pomoć drugima po nekim znanstvenim istraživanjima, (sad sam na mobilnom, ali pokušam iskopat poslije ako želiš) ima pozitivan učinak na zdravlje pojedinca.

    Naravno, ako nemaš prihode, gledat ćeš da si tražiš posao, ne volontiranje.

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Kako ja obožavam čuvati i brinuti za malu djecu, to volontiram po susjedstvu. Kad stignem objeručke prihvaćena od mama i beba.

  11. #11
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ja obožavam čuvati i brinuti za malu djecu, to volontiram po susjedstvu. Kad stignem objeručke prihvaćena od mama i beba.
    Šteta da nisi moja susjeda
    Ovo je baš lijepo!

  12. #12
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Ja sam prije djeteta nekoliko mjeseci vikendom volontirala. Onako bez interesa, kako i mislim da je pravo volontiranje. Šetala sam napuštene zatvorene pse, ne znam je l se to broji pod humanitarni rad

    Poslije sam puno volontirala i danas to radim, ali s nekim interesom, kao neki marketing ili poboljšavanje životopisa. To meni nije ista kategorija. I ne ispunjava me.

    Al mislim da je pravo volontiranje super. Nisam ja to baš kužila u dobi kad sam trebala i imala više vremena. Žao mi je zbog toga.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Svako volontiranje može ići u cv

  14. #14
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Svako volontiranje može ići u cv
    Pa može, naravno. Ali nije isto kad si volonterski napisao poglavlje stručne knjige za svjetskog izdavača (nisam ni knjigu dobila, čak ni pdf ) i kad si se bavio pomaganjem slabijima. A pogotovo kad si to radio prije 5 godina.

    Al zapravo, mislim na razliku između volontiranja s nekim profesionalnim interesom i čisto za dušu.

    Iako, kako je život pun iznenađenja, i moje duševno volontiranje se pokazalo u nekom važnom trenutku jako korisnim. Nisam na to mislila, kad sam to radila.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Svako volontiranje može ići u cv
    Tako je.

    A da li je značajno ili ne - to nek prosude oni koji cv čitaju.

    Moj stariji sin ima u školi program volontiranja u Specijalnoj bolnici Donja Bistra i povremeno sudjeluje. Nije to često, nego kad stigne. Mislim da je za srednjoškolce važno da steknu taj osjećaj kako se nekome može pomoći, a za to ne uzeti naknadu.

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Kad bi na svom poslu u CV navela volontiranja to bi mi bio -minus.

  17. #17
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kad bi na svom poslu u CV navela volontiranja to bi mi bio -minus.

    Mene stalno za nesto traze cv na jednu stranu. Kad bih navodila volontiranje, morala bih font 6 staviti

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja sam konkretno mislila na profesiju. I ne, ne radim to zato sto se reklamiram, jer to nitko osim ukljucenih ne zna, niti imam neki visi profesionalni cilj. Mislim imam tih ciljeva, al ovakav rad mi vise odmaze u ostvarenju. Radim tako kad roditelji nemaju a ja vjerujem da djetetu treba. Bilo je sporadicno, pa opet ustaljeno i tako ukrug. I moja motivacija je cisto principijelna... Sva djeca zasluzuju priliku.

  19. #19
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam konkretno mislila na profesiju. I ne, ne radim to zato sto se reklamiram, jer to nitko osim ukljucenih ne zna, niti imam neki visi profesionalni cilj. Mislim imam tih ciljeva, al ovakav rad mi vise odmaze u ostvarenju. Radim tako kad roditelji nemaju a ja vjerujem da djetetu treba. Bilo je sporadicno, pa opet ustaljeno i tako ukrug. I moja motivacija je cisto principijelna... Sva djeca zasluzuju priliku.
    Takvi su bili moji roditelji, ali vjeruj mi, vratilo se to puno kasnije

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam konkretno mislila na profesiju. I ne, ne radim to zato sto se reklamiram, jer to nitko osim ukljucenih ne zna, niti imam neki visi profesionalni cilj. Mislim imam tih ciljeva, al ovakav rad mi vise odmaze u ostvarenju. Radim tako kad roditelji nemaju a ja vjerujem da djetetu treba. Bilo je sporadicno, pa opet ustaljeno i tako ukrug. I moja motivacija je cisto principijelna... Sva djeca zasluzuju priliku.
    O, pa ja sam tako matora vidim . Puno puta smo i ja i MM radili na taj način profesionalno, za decu kojoj treba ili žele više, i uvek to zovemo "pomaganje". Tek sad vidim da je to ono što Jelena zove "volontiranje za svoju dušu ".

    Meni je termin "volonter" postao sinonim za osobu koja "ima vezu" i "čeka uhlebljenje", pa dok sve to pravno ne legne malo "volontira". Valjda mi je zato postao odbojan.

    Ali da odgovorim na tvoje pitanje, da, biće da jesam dakle, volontirala i nezaposlena i sa decom. Da li je to ludost - pa, da, verovatno. Da li treba tako - ne znam, meni je trebalo, osećam se dobro kad prenosim svoje znanje.
    Da li su mi rekli da sam budala - jesu, ali ne plaćaju mi ti ljudi račune, pa me nije puno briga šta je selo reklo.
    Začudo, moji roditelji mi nikad nisu zamerili to volontiranje- jer su i sami tako radili svojevremeno...
    Posljednje uređivanje od pulinka : 01.02.2019. at 17:11

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Kad smo kod volontiranja otiđite na noć muzeja u nekima ima srednjoškolca

  22. #22
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Cure, hvala na idejama i pliz, pošaljite mi slobodno linkoce (netko je spominjao).
    KOliko god sebično zvučalo, ne bi mogla u Bistri...bila sam tamo u jednom domu s bolesnom djecom u srednjoj školi, tjedan dana...uf. Bilo mi je jako to teško i nisam se znala ponašati.
    Voljela bi pokloniti malo sebe (razgovor, zagrljaj, pomoć) nekome kome život tek počinje i treba mu podrška ili onima koji su pred kraj, a sami.
    AKo znate nekoga u susjedstvu (mislim na starije) da su sami, zaboravljeni, vrlo rado bi uzela tu obavezu.

    Jučer sam se grlila i škakljala s mlađim i tako me nekakva krivnja obuzela, krivnja što ima toliko djece koje nitko ne grli, ne šklaklja, ne ljubi...jako bi htjela udomiti ili posvojiit, ali moj muž se ne da
    I na starije sam užasno osjetljiva, bila sam jako vezana na baku, a spletom okolnosti ostala je sama bez nas jer smo se odselili u drugu državu. I znam kako nas je čekala i kako je bila usamljena
    Posljednje uređivanje od kudri : 04.02.2019. at 11:40

  23. #23
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    Kudri, jesi se probala javiti Crvenom Križu?

    naš lokalni CK posjećuje stare ljudi koji sami žive, donose im pomoć, zimi organiziraju čišćenje snijega, paze jel imaju grijanje itd.

    Dom za starije i nemoćne koj ti je u blizini? raspitati se jel možeš kako kod njih volontirati, podružiti se s korisnicima, prošetati s njima ponekad isl?
    Posljednje uređivanje od emily : 05.02.2019. at 10:06

  24. #24
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Kudri, jesi se probala javiti Crvenom Križu?

    naš lokalni CK posjećuje stare ljudi koji sami žive, donose im pomoć, zimi organiziraju čišćenje snijega, paze jel imaju grijanje itd.

    Dom za starije i nemoćne koj ti je u blizini? raspitati se jel možeš kako kod njih volontirati, podružiti se s korisnicima, prošetati s njima ponekad isl?
    Ovo mi je dobar prijedlog.
    Ja sam pokušala baki čitati kad više nije bilo dovoljno donijeti knjige s velikim slovima, ali nije ona bila sretna s tim, iako je prije puno čitala. Ne znam točno zašto. A dok je još vidjela čitati, jako mi je bilo teško potrefiti njezin ukus u toj dobi. Generalno je tražila "romansirane biografije". Neke su mi bilo toliko glupe da me bilo sram što joj dajem, a ona je bila s tima toliko oduševljena da ih je znala dvaput čitati. Promijenio joj se mozak s godinama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •