Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Ginekolog bez ultrazvuka!?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    1

    Početno Ginekolog bez ultrazvuka!?

    Pozdrav svima,
    evo ja sam potpuno nova u ovim vodama, ovo mi je prva trudnoća i trenutno završavam svoj 8.tj.

    Do sada sam iznimno bila zadovoljna sa svojim ginekologom koji je divan čovijek, pristojan, obziran, nježan i susretljiv ali...on nema ultrazvuk.
    Prijateljica koja je doktorica i trenutno je također trudna mi je savjetovala da se prmjestim kod nekoga tko ima ultrazvuk jer ako ću ga obavljati svaki put na uputnicu, svaki put će biti drugi doktor koji se vrlo vjerojano baš i neće previše potruditi a pitanje je kako će moj ginekolog znati dobro očitati nalaze ako nema sam iskustva s ultrazvukom.

    Pošto mi ima smisla što kaže, malo sam gledala one ocjene na internetu i otišla u dom zdravlja na mirogojskoj gdje su dva ginekologa s odličnim ocjenama u nadi da će me netko od njih primiti ali su me odbili jer imaju previše ljudi. Malo sam guglala za samobor jer se tamo uskoro selim i ako sam dobro skužila od tri ginekologa samo jedna ima dobre ocjene i dobila sma je na telefon i ona me isto odbila jer je prebukirana...

    Pošto će mi taj ultrazvuk sljedeći tjedan biti prvi, kao potvrda trudnoće, da je sve na svom mjestu i to, vjerujem da će i u bolnici to dobro obaviti jer nemaju šta zbrljati ali voljela bi do sljedećeg ultrazvuka pronaći nekoga tko bi me primio.

    Ja ću odbiti vaginalne preglede ako je trudnoća uredna tako da taj novi ginekolog/ica mora moć to podnjet (čula sam hrpu priča kako bi neki na to reagirali s agresijom i izbacivanjem iz ambolante) i općenito bi voljala imati posla s ugodnim ljudima.

    Molim vas ako imate kakav prijedlog, ako znate za nekoga tko prima nove pacjenta a zadovoljava ove kriterije....Hvala!

  2. #2
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Privatni uzv ti nisu opcija?

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Sluzbena preporuka su 3 detaljna uzv-a u trudnoci u tocno odredenim tjednima.
    Oni bi se trebali raditi na jako dobrom aparatu i kod ginekologa koji su posebni obuceni za takav pregled.
    Moguce ih je obavljati u bolnici na uputnicu ili privatno.
    Posljednje uređivanje od sirius : 31.01.2019. at 20:04

  4. #4
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam se spasila u cetvrtoj trudnoci koja je pracena u Americi. Uzv samo ovako kako sirius kaze. Uzv pregled svako malo (cesto i svake dve nedelje) je praksa u Beogradu gde su mi pracene prethodne tri trudnoce. Prema mom misljenju, takav pristup stvara lazni osecaj sigurnosti i kontrole, a u stvari drzi trudnice u stanju zavisnosti, stalnog ocekivanja neceg 'veceg' (potvrde da je sve ok, najcesce, ali moguci su i drugi scenariji).
    Jedino sto mi je bilo nezgodno ovde je sto do porodjaja nisam znala kolika je beba. Stomak mi je izgledao omanji, ljudi bi mi cesto u devetom mesecu 'davali' da sam u sedmom, iako mi je bila 4. beba pa je nekako ocekivano da stomak bude oveci. Dr je tvrdio da je sve ok, merio je stomak metrom i apsolutno se nije zabrinjavao, a ja sam se trudila da zivim njegov zen. Beba rodjena velika, 3955g.

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Moja ginekologinja primjerice ima katastrofalne ocjene, jer nema baš socijalne vještine. Djeluje hladno, nepristupačno, selektivno čuje, šturo objasni. Ali ona ovaj tehnički dio posla odradi odlično. Poslala je na svaki bitni pregled, ništa nije zaboravila, a UZV sam radila u bolnici na kvalitetnom aparatu, na uputnicu.

    Ovo da imaš pregled samo kod ugodnih ljudi ne možeš baš birati, jer i tu se razlikuju kriteriji. Meni je recimo taj hladni, ozbiljni pristup ugodniji od onog gdje su doktori pokušavali nabaciti šale koje mi nikako nisu sjele.

    Nažalost, pravi profesionalni način ophođenja s tobom kao klijentom možeš očekivati samo kod privatnika. Voljela bih da je drugačije, ali mi se čini da se doktori pretrpanog rasporeda i ne mogu fokusirati na to kakav će vanjski dojam ostaviti. Zato blebnu, i budu odbrusiti ponekad. Tad je bitno to ne doživjeti osobno.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Moja ginekologinja primjerice ima katastrofalne ocjene, jer nema baš socijalne vještine. Djeluje hladno, nepristupačno, selektivno čuje, šturo objasni. Ali ona ovaj tehnički dio posla odradi odlično. Poslala je na svaki bitni pregled, ništa nije zaboravila, a UZV sam radila u bolnici na kvalitetnom aparatu, na uputnicu.[/B]
    Ovakva je i moja. Nije neljubazna, samo hladna. Ne kaze puno, ali objasni sve sto pitas. U tri trudnoce odradila je sve sto je trebala, nemam primjedbi. Takodjer ima prilicno lose ocjene.

    Imam iskustvo i s puno bolje ocijenjenim ginekologom, cesto hvaljenim, koji mi se pokazao manje strucan (ali s osmijehom)

  7. #7
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    citala sam da su nove preporuke u Njemackoj da se na uzv ide samo s indikacijom, mislim da se polako izbacuje iz rutinske upotrebe, sto ce se kod nas vjerojatno desiti oko 2500. godine

  8. #8
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja se nadam da nece ni tada
    ne vidim bas nikakav problem u uzv-u, pogotovo ako se koristi razumno
    ja sam ih imala puno, al uz cesta krvarenja, mislim da skroz opravdano
    uostalom, kakve bi to bile indikacije osim krvarenja i izostanka pokreta bebe?
    neke stvari je ipak dobro vidjeti prije poroda pa pravovremeno reagirati (placenta previa, srcane mane i sl.)

  9. #9
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja isto volem ultrazvuke

    Crno Sunce, ja ne bih mijenjala tako divnog ginekologa, išla bih u bolnicu i vidjela da li se tamo može odabrati doktor pa da svaki put ideš na UZV kod istog. Ili, ako je nemoguće, odeš jednom-dvaput pa vidiš kakvi su te doktori dopali, pa ako si nezadovoljna sljedeći put iskeširaš privatno. Nije da će tih UZV-ova biti ne znam koliko ako je trudnoća uredna.

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    4 UTZ u normalnoj trudnoći su sasvim dovoljna.
    Nitko ne može znati kako je bebi dok ju udaraju ti valovi.
    Druga stvar su patološke trudnoće.

  11. #11
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ginger, fora je da ako je profesionalno sve isplaniroano i odradjeno, ta 3-4 UZVa su dovoljna da se detektuje sta je moguce detektovati uzvom. Da nisam dozivela i jedno i drugo i trece (s Lunom sam se 'branila' od srpskih precestih uzv-ova, mada sam vise nego sto je trebalo), ne bih ni znala za psiholosku razliku koju radi jedan i drugi pristup.
    I ja kao i Beti kazem, druga stvar su patoloske trudnoce, nije za porediti.

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni su UZV bili prilika da vidim što beba radi. Zabavno i zanimljivo.

  13. #13
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Ginger, fora je da ako je profesionalno sve isplaniroano i odradjeno, ta 3-4 UZVa su dovoljna da se detektuje sta je moguce detektovati uzvom. Da nisam dozivela i jedno i drugo i trece (s Lunom sam se 'branila' od srpskih precestih uzv-ova, mada sam vise nego sto je trebalo), ne bih ni znala za psiholosku razliku koju radi jedan i drugi pristup.
    I ja kao i Beti kazem, druga stvar su patoloske trudnoce, nije za porediti.
    sve to stoji
    mikka govori o potpunom ukidanju uzv-a, osim u slucaju indikacija
    kojih? krvarenje? ono, prokrvarili ste zbog pp, al mozda je moglo proci i bez toga da se za istu znalo i pripazilo
    mislim, to je samo jedan od primjera
    ta 3-4 uzv-a treba odraditi strucna osoba na dobrom aparatu i to je to
    patoloske trudnoce, znam dobro, su nesto sasvim drugo
    mislim, necemo vaginalne preglede, necemo nijedan uzv, najbolje da uopce ne idemo lijecniku
    ne bih se slozila

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Dok nam mikka ne baci link na preporuke ne mogu se ocitovati o njima.

  15. #15
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    ma da ginger, i ja mislim da je optimum negde u sredini, gde se obicno i nadje.
    ovo sto zuta pise, to je dovelo i do pada kvaliteta usluge uzv pregleda u trudnoci. nije ni ekonomski ni logicki prirodno da doktor, ginekolog, specijalista, profesionalac, virka uzv-om po trudnom stomaku da vidi sta radi beba.

  16. #16
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    takodje, ja sam analizirala te njihove preglede i na zalost nasla toliko gresaka, da se i dan danas ljutim kad se setim. isla sam uvek kod vrhunskih strucnjaka i za velike novce, jer sam htela kvalitet usluge, ali to je prosto virkanje da bi se zaradio novac, nema tu nikakvog profesionalizma.
    secam se jednog primera kad mi je za drugo dete dr konstantno merio mnogo kracu bedrenu kost, i kao 'nije to nista.' pa je li kraca ili nije? procenili su ga kilo manje... sto je najmanje bitno, ali sam mislila da mozda stvarno nesto nije ok ako bedrena kost, koja je ZNACAJNA za rast i razvitak fetusa kaska bas toliko puno i konstantno. onda sam nasla po internetu kako treba da izgleda merenje bedrene kosti, i presla preko svih slika moje bebe s uzv gde je 'izmerena' bedrena kost, i shvatila da dr (prof na fakultetu) ili ne zna da izmeri, ili je zabole dupe sto mene frustrira ofrlje pristupom. da ne pricam koliko su mi fantomskih mioma, niskih posteljica i slicno 'nasli.'
    Ovde sam isla kod tehnicara na uzv, dr je ocitavao nalaz. Tehnicarka zna kako da postavi ravan i uhvati projekciju, sta da izmeri i da sve to bude precizno u granicama tehnickih mogucnosti aparata. to je nalaz, a ne one, da prostite, gluposti koje su mi razni doktori medicinskih nauka po beogradu zvrljali. cemu onda to... osim da oni zarade... probala sam i s manje skupim i manje poznatim, bili su na zalost jos gori.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Uf, ja sam bila opsjednuta UZVom, jedva sam ih dočekala, svaki put sam ga tražila, i bila još kod doktora Kosa dodatno (a vodila privatno).

    Koliko god je sve bilo uredno, ja sam rođena sa polidaktilijom, radi čega sam kao beba operirala sve dlanove i stopala, i bila sam nenormalna dok mi Kos nije stvarno, stvaaarno nije mogao reći da nema ničeg 'viška', ali dok to dočekaš...



    Sent from my ZTE BLADE A910 using Tapatalk

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    kli_kli, sad sam se sjetila kako nam je jedan profesor na FERu pričao da je njegova žena dolazila na faks da joj izmjere bebu

  19. #19
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    kli_kli, sad sam se sjetila kako nam je jedan profesor na FERu pričao da je njegova žena dolazila na faks da joj izmjere bebu
    razumem potpuno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •