Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Preponska kila ili bruh

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    8

    Početno Preponska kila ili bruh

    Dragi svi, moj sin ima 2 mjeseca i 2 dana...i ima preponsku kilu. Trebao je operirati 30.01.u Koprivnici u bolnici, no operaciju nam je anesteziolog odgodio. 26.02.idemo po drugo mišljenje u Klaićevu k dr.Stjepanu Višnjiću. Molim vas za vaša iskustva, čija djeca su imala ili imaju preponsku kilu, jeste operirali ili kad budete operirali? Sve informacije i odgovori su dobrodošli... hvala vam!

  2. #2
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Moj nije imao preponsku, nego vodenu kilu na jajcekima. Dr Visnjic operirao, sve preporuke za dr!!!

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    8

    Početno

    Bella, hvala ti na odgovoru...koliko je dijete bilo staro i koliko je trajala operacija? Jesi mogla biti sa njime u bolnici? Kad je to bilo, koje godine? Molim te napiši mi detalje! Hvala ti

  4. #4
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    U 5. mjesecu prosle godine. Apartman je bio slobodan pa smo bili tamo. On je tu kilu imao od rodjenja ali smo cekali hoce li se samo zatvoriti pa kad nije, operirao je s 3 godine. Sad na proljece cemo drugu stranu.

    Dosli smo u bolnicu rano ujutro, morao je biti na taste od navecer i bez vode od ponoci. Operacija je bila oko 10 i trajala cca pola sata. Sve proslo ok, sljedeci dan smo isli kuci. On je dosta lose podnio anesteziju i bilo mu je slabo dok se nije ispovracao. Onda je bio ok.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Koliko često se javlja i druga kila?
    Prijatelj od klinca operirao bruh u proljeće,i sad ispalo da ima bruh i na drugoj strani

  6. #6
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mome nije bruh nego hidrokela. A ni ona se ne javlja precesto obostrano.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    8

    Početno

    Bella, a kako je ta kila izgledala, da li su mu se jajčeka povećala? Da li su vam rekli da dijete ne smije puno plakati? Kako vam je bilo tih 3 godine, da li vam je bilo stresno?da li ga je smetala ta kila ili nije?

  8. #8
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Nije njega nista smetalo. Nista mi nisu rekli za plakanje. Ta je hidrokela posljedica toga da kad su mu se jajceka spustila iz trbuha, rupica se nije zatvorila i onda je tekucina isla u jajceka i ona su bila velika. Kad se rodio jajceki su mu bili do koljena, onda kako je rastao, jajceka su ostala ista i nakon nekog vremena je izgledalo normalno, iako opet dosta veliko. Postojala je mogucnost da mu dio crijeva propadne kroz tu rupicu i ukljesti se pa sam ja redovno kontrolirala , ali to se nije dogodilo.
    Njemu zaista nije nista smetalo i nismo previse brinuli oko te kile. Kontrole svakih nekoliko mjeseci. Dr je bio za operaciju vec tamo s godinu i pol, no mi smo odgadjali.
    Sad nakon sto je jednu stranu rijesio, jajceka su se dosta smanjila, vjerujem nakon sto rijesimo i drugu stranu da ce biti tip-top.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    8

    Početno

    Pretrage ste radili tamo kad ste došli ili prije?(vađenje krvi, pregled anesteziologa, dal ga je možda i kardiolog pregledao?)

  10. #10
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Krv smo radili privatno, imao je neke nalaze od prije. Kardiologa se ne sjecam jesmo li morali... Anesteziolog tamo, mislim da mora biti njihov.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Treba ekg

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Tihanche prvotno napisa Vidi poruku
    Pretrage ste radili tamo kad ste došli ili prije?(vađenje krvi, pregled anesteziologa, dal ga je možda i kardiolog pregledao?)
    Obično napišu sve potrebne pretrage kad se dogovorite za termin operacije. Anesteziolog je obično dan prije operacije, treba se naručiti i doći s nalazima.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    25

    Početno

    Draga Tihanche
    Moj stariji, sada 6godisnjak, je operirao preponsku kilu, koja nam je otkrivena na 1.pregledu sa mjesec dana.

    Receno nam je da ce se cekati da napuni 6.mj.i onda operirati.
    U meduvremenu sam trazila druga misljenja, ali svi su predlozili da se rijesi sto prije, dok ne puze, hoda, dok je samo na cici, dok ne razumije...

    Tako je i bilo. Operirani smo sa 6 mj i par dana. Sve je proslo OK (osim maminih uzetih 10 godina zivota od straha i stresa).

    Bili smo u bolnici 3 dana (tako male bebe moraju prenociti 2 noci). Radi se o KBC Rijeka.

    U tih par mjeseci prije operacije, M. je imao jeda n testis ponekad jako uvrecan, a nekad se uopce nije skuzilo da ima kilu.
    Hvala Bogu, nikad nam se nije ukljestila, ali rekli su ako se to desi hitno za bolnicu

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    25

    Početno

    Pola posta mi je nestalo?!

    Uglavnom, prije operacije mu je taj jedan testis nekad bio jako uvecan, a nekad se nije uopce kuzilo da ima bruh.

    Znam da se brines, ali slusaj doktore, vjeruj im i ako kazu da to rijesite prije tezih napora, poslusaj ih.

    Sretno!

    I da, meni su objasnili da to nema veze sa plakanjem... Preponska kila dode jer se nesto ne zatvori u trudnoci, i onda se to nesto spusti...uglavnom, ne sjecam se tocno, sorry

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    8

    Početno

    Draga ribice, od srca ti hvala na odgovoru...željela bih stupiti u kontakt s tobom da te još nešto pitam...molim te, ako nije problem javi mi se na mail tihana19@gmail.com
    Pa se dogovorimo za daljnju komunikaciju. Hvala ti od srca!

  16. #16
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Koji su prvi simptomi bruha? Jel to naglo pocne boliti, da li je popraceno temp.?

    Junior se zalio da gaboli preponi pa sam pomislila mozda ga gacice nazuljale...malo sam pipkala i naisla na neku malu kvrzicu kao grasak na jednoj strani...zalio se navecer da ga boli kad hoda u tom dijelu pa ne znam, na dodir ga nije nista bolilo. Mislila sam mozda i folira pred spavanje...vidjet cemo ujutro

  17. #17
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Nema nagle boli ni temperature kod prvih simptoma. Prvo bude oteklina, nelagoda.. Bude i boli ali ne baš nagle i jake. Bol se pojačava kako vrijeme prolazi. Može doći do jake boli i povišene temperature kod uklještenja bruha, ali to ne možeš promašiti, već bi bila na hitnoj.

    Može se provjeriti jel bruh tako da se nakašlje dok stoji. Ako se pojavljuje izbočina dok kašlje, moglo bi biti to. Pogotovo ako se ista izbočina povuče kad legne.

    Muž mi je imao bruh prije par mjeseci, pa ja ovo govorim na primjeru odrasle osobe, stvarno nisam sigurna da je isto i sa djecom. Nije izgledalo kao mala kvržica nego kao velika oteklina. Onako, kao loptica pod kožom koja će eksplodirati. Ali u svakom slučaju, ovako se može provjeriti kako sam gore napisala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •