Stranica 18 od 18 PrviPrvi ... 8161718
Pokazuje rezultate 851 do 891 od 891

Tema: muž uhvaćen u kaznenom djelu

  1. #851
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim
    Ali, realno - što će ti postoci? Nećeš zbog njih prestati biti fan marihuane. Ovakvi članci i nisu namijenjeni preodgoju šire populacije, nego sustručnjacima, da dobiju bolji uvid u međusobnu povezanost nekih bolesti.
    Činjenica je da se ta tema puno istražuje, što ti govori i velik broj provedenih studija. I da njihovi rezultati uglavnom ukazuju u istom smjeru. A na svakom je da donese odluku za sebe, čega će biti fan
    Haha a ono, da je velik postotak razmislila bih.

    Ma kažem ti, samo me zanimalo, ali našla sam.

  2. #852
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja b hvala na objasnjenju. Napokon jedan argumentirani komentar na temu rasprave. I dalje cu vjv kriticki preispitivati medicinu jer sam se eto opekla, ali sam naucila nesto vise.
    I definitivno mislim da takvi clanci nisu trebali biti objavljeni u jutarnjem.

    A sasha ako komentarom o trenutnom drustvenom potkopavanju znanosti mislis na stanje sa coronom, bunt građana i sl, zamisli samo kako je ostati bez posla zbog zatvaranja svega, te daljnjim postupcima stozera (proglasavanje zaritem teretane koje nisu zariste npr, niti oni to mogu tvrditi 100%) gubiti posao, ulaztii u dugove da bi prehranio djecu, i znati da se izvuci neces tek tako... mislim da tu pobjedjuje znanstveno dokazana primarna ljudska potreba, ali ovo nije tema o tome
    Uopce ne moram zamisljati, ekonomski udar koji smo mi dozivjeli je silovit, MM zbog pandemije ne radi od ozujka i nece raditi sasvim sigurno jos jako dugo. I naravno da sam zabrinuta i u strahu i ponekad i ljuta sto smo bas mi toliko jako pogodjeni. No svejedno ne mislim da su mi znanstvenici krivi.

  3. #853
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Na ovoj temi sam skroz na strani sase, tanje-b itd. Sasi zahvaljujem sto je uopce prvi put progovorila o stetnosti marihuane, jer je prevladavajuci stav u mom drustvu (a ja sam baba od 51 god) da je taj stav old-fashioned i da to nije ni najmanje kul, i da je zapravo marihuana ljekovita, pa, evo, sad se i kao lijek prodaje, a cigarete i alkohol - a, boze moj, za to znamo da je stetno. Koji put je osvjezavajuce kad znanstvenik ne mora hodat po prstima nego rec popu pop, bobu bob, pa kud puklo. A ta znanost - pa ono...moje svekar od 80 prohodao koronu, kakva je to tek izmisljotina. A vecina VSS.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.11.2020. at 12:52

  4. #854
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa marihuana za neke ljude jeste ljekovita. To nema veze s tim tko je kul, to ima veze samo s time što nekome pomaže.

    Samo kažem, da ne zaboravimo na sve te ljude kojima medicina nije mogla pomoći. Možda ih ne poznajete osobno, ali negdje oko vas su sigurno.

    I da se razumijemo, ja nikad nisam zagovarala stav 'nemoj ni ići kod doktora, smotaj si'. Ne, uopće. Ali imam u najbližoj obitelji jednu osobu, odnosno mog muža, koji je upravo takav slučaj. Kad imaš 30ak godina i posjetiš barem 30 stručnjaka koji ti na kraju kažu da ne znaju što ti je, ljudski poriv je pomoći samome sebi na način koji djeluje. I pri tome stvarno ne misliš na 2.3% Amerikanaca. Koliko god to ljudima koji misle da se znanost ne smije preispitivati djelovalo glupo, jednostavno imaš potrebu pomoći si. Jer medicina to nekad ne može. Jer kažu da ne znaju. Samo toliko o 'vjeri' u znanost i slično.

  5. #855
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa marihuana za neke ljude jeste ljekovita. To nema veze s tim tko je kul, to ima veze samo s time što nekome pomaže.

    Samo kažem, da ne zaboravimo na sve te ljude kojima medicina nije mogla pomoći. Možda ih ne poznajete osobno, ali negdje oko vas su sigurno.

    I da se razumijemo, ja nikad nisam zagovarala stav 'nemoj ni ići kod doktora, smotaj si'. Ne, uopće. Ali imam u najbližoj obitelji jednu osobu, odnosno mog muža, koji je upravo takav slučaj. Kad imaš 30ak godina i posjetiš barem 30 stručnjaka koji ti na kraju kažu da ne znaju što ti je, ljudski poriv je pomoći samome sebi na način koji djeluje. I pri tome stvarno ne misliš na 2.3% Amerikanaca. Koliko god to ljudima koji misle da se znanost ne smije preispitivati djelovalo glupo, jednostavno imaš potrebu pomoći si. Jer medicina to nekad ne može. Jer kažu da ne znaju. Samo toliko o 'vjeri' u znanost i slično.
    Ti ne razumijes da je definicija znanosti da samu sebe preispituje. Normalno je da medicina nije svemocna. Statistika kaze sto vecini pomaze. Statistika je rekla i za ovaj clanak. Ma koje trostruke tulupe i dodatne argumente ti sad trazis oko toga i trudis se to dismisat. Nije to sveto pismo, ali je ozbiljno, dok se ne opovrgne - znanstveno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.11.2020. at 15:57

  6. #856
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja niti tražim argumente niti govorim više o članku. Ja govorim o ovom tvom da je prevladavajući stav u tvom društvu da tvoj stav nije kul i da je marihuana ljekovita. Pa, za neke ljude zaista jeste ljekovita.

  7. #857
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    svaki lijek ili "lijek" liječi samo nešto, a za sve ostalo je štetan
    namazat ću se kortićem i lezija će proći, ali ću opteretiti jetru, bubrege itd

  8. #858
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    N.grace,
    Zato ja kad god mogu uvijek prvo pribjegnem rješenjima "iz prirode", da izbjegnem nuspojave, najčešće uzimam (i uvijek doma imam) fitoterapeutske pripravke. Lavanda Mia je moja omiljena ljekarna. Šteta da nemaju neku karticu vjernosti

  9. #859
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    i belladonna i cannabis sativa su iz prirode

  10. #860
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ne bih znala ne konzumiram navedeno

  11. #861

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Rješenja "iz prirode" također mogu imati nuspojave kao i kemijski sintetizirani lijekovi. Tako da ni to nije savršeno rješenje, koliko god se činilo kao bolje jer je "iz prirode".

  12. #862
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Mnogi otrovi su isto iz prirode. To ih ne čini manje opasnim tvarima.

  13. #863
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Nije ništa savršeno tanja_b slažem se. Al svatko za sebe bira bolje (što smatra boljim).

  14. #864
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ništa savršeno tanja_b slažem se. Al svatko za sebe bira bolje (što smatra boljim).
    A znanost to sve svede u neke okvire primjenjive za sve izvan osobnih smatranja (statisticki - ovo djeluje, ovo je placebo), do ne dodje novo istrazivanje pa il potvrdi il opovrgne. A ljudi biraju sta ce mislit o ovome il onome, mogu tvrdit moje misljenje na teoriju relativnisti je ovo il ono, al ako nisu novi einsteni, nece bas puno utjecat na znanstvene spoznaje. Al npr. na izbore mogu puno, to sad svjedocimo.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.11.2020. at 19:54

  15. #865
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Imaju nuspojave kada ih se krivo koristi.
    Mislim da nam priroda moze pomoci puno ako znamo kako ju koristiti.
    Ne znam sto je bolje za opustanje npr. Par mg trave ili apaurina. Govorimo o umjerenom konzumentu.

    Sasha nisam ni ja okrivila znanstvenike, da to razjasnimo. A mislim da nije ni vecina hrv koja je buntovna

  16. #866
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    jedno 20 prijava smo dobile na ovu temu; tužakate jedna drugu za uvrede.
    starije ste puno godina otkako ste počele pisati ovdje; valjda se možete civilizirano ponašati.

  17. #867
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I na kraju samo Jagodica dobije opomenu koja je napisala JEDAN uvredljivi post. Pravda.

  18. #868
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    Imaju nuspojave kada ih se krivo koristi.
    Mislim da nam priroda moze pomoci puno ako znamo kako ju koristiti.
    Ne znam sto je bolje za opustanje npr. Par mg trave ili apaurina. Govorimo o umjerenom konzumentu.

    Sasha nisam ni ja okrivila znanstvenike, da to razjasnimo. A mislim da nije ni vecina hrv koja je buntovna
    Ti dimi koliko hoćeš, ali na forumu zbilja ne možemo promovirati marihuanu kao sredstvo za opuštanje.

    :motika_oslobađa:

  19. #869

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Za opuštanje je zgodno i hodanje po prirodi...

  20. #870
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    jep, i tucanje kamena

  21. #871
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ti dimi koliko hoćeš, ali na forumu zbilja ne možemo promovirati marihuanu kao sredstvo za opuštanje.

    :motika_oslobađa:
    Ajde, konačno!

  22. #872
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Svatko od nas ima pravo na svoje stavove i misljenja i duboka uvjerenja da zna sto je za njega najbolje, pa cak i kad se to kosi sa najaktualnijim znanstvenim stajalistima. Ovdje se rasprava nije vodila oko toga da li je marihuana fakat super za opustanje ili ne, nego oko toga da li pojedinacna iskustva forumasica i njihova uvjerenja mogu uvjerljivo proturijeciti znanstvenom argumentu. Nadam se da smo se barem vecim dijelom usuglasile da ne mogu.

  23. #873
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Inace prirodu upravo znanstvenici najbolje znaju koristiti. Naime oni znaju ekstrahirati aktivni sastojak i znaju mu odrediti mjeru koja donosi maksimalnu korist, a najmanje stete. Tako se naime svi lijekovi rade- ne samo ovi kojima ispred pise prirodni.

  24. #874
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Inace prirodu upravo znanstvenici najbolje znaju koristiti. Naime oni znaju ekstrahirati aktivni sastojak i znaju mu odrediti mjeru koja donosi maksimalnu korist, a najmanje stete. Tako se naime svi lijekovi rade- ne samo ovi kojima ispred pise prirodni.
    Šta stvarno??!!
    Hvala što si nas upoznala s tom činjenicom. Nikad prije čuli
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.11.2020. at 21:57

  25. #875
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa iz upisa o prednostima “prirodnih lijekova” mogao se steci takav dojam. Drago mi je ako je bio kriv!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #876
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Inace prirodu upravo znanstvenici najbolje znaju koristiti. Naime oni znaju ekstrahirati aktivni sastojak i znaju mu odrediti mjeru koja donosi maksimalnu korist, a najmanje stete. Tako se naime svi lijekovi rade- ne samo ovi kojima ispred pise prirodni.
    vazno je naglasiti - lijekovi.
    biljni pripravci to nisu.

  27. #877
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    jedno 20 prijava smo dobile na ovu temu; tužakate jedna drugu za uvrede.
    starije ste puno godina otkako ste počele pisati ovdje; valjda se možete civilizirano ponašati.
    Sanjam li?
    apricot je vidljiva?

  28. #878
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Biljne pripravke nitko nije ni nazvao lijekovima, čini mi se. Rekla bih da mi se dobro čini, stavila sam naočale.

  29. #879
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Biljne pripravke nitko nije ni nazvao lijekovima, čini mi se. Rekla bih da mi se dobro čini, stavila sam naočale.
    nije, ne ali eto, svatko je necega fan

  30. #880
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    nije, ne ali eto, svatko je necega fan
    Tu se možemo složiti.

  31. #881
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanjam li?
    apricot je vidljiva?
    E ni ja nisam mogla vjerovat šta je vratilo apricot na forum ajde javi nam se i malo češće, može i drugačijim povodom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.11.2020. at 23:47

  32. #882
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ovakvi članci i nisu namijenjeni preodgoju šire populacije, nego sustručnjacima, da dobiju bolji uvid u međusobnu povezanost nekih bolesti.
    Pa ne bih se slozila, meni je dobro doslo cisto kad me neko iz ekipe pocne poljuljkivat zbog 'zastarjelih stavova'. Onda ni clanak o Pfizerovom cjepivu ne bi trebao u Jutarnji, nego je za sustrucnjake. Najdraze mi je kad me uputite u Pubmed za nesto il na te druge baze u koje laici u pravilu nemaju pristup, a nistkorist i da imaju. Pa lijepo je gore sasa argumentirala zasto to laik ne moze shvatit. Ono, evo, pa si prouci clanak. Necu, besmisleno bacanje vremena. Cekam reader's digest u obliku Jutarnjeg lista. Il raspravu na forumu .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.11.2020. at 00:00

  33. #883
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Tanja_b, hvala na trudu. Kad sam shvatila od tebe da je jos i pregledni rad u pitanju........ I još točkica.
    Oklijevala sam pogledat temu jer sam vidjela da ne vodi nikamo. Sad sam se iznenadila da se ipak razvila. I onda je bilo toliko svega napisanog, da sam se zabrinula za sasu hoce li ustrajati. I hoce li se konacno nekom dati skinuti taj rad i procitati ga, tko makar znanstvenu metodologiju razumije.
    Ne mogu reci da sam procitala uvredljive postove, nego sam zapravo bila pogodjena promoviranjem banaliziranja strucnosti, neovisno iz kojeg područja.

  34. #884
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa da, nema uopće uvredljivih postova, uopće. Samo Jagodica vrijeđa, čisto eto zato što je malo tako ludača, pa ne bude potaknuta ni sa čime nego to bude jače od nje.

  35. #885
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Bas mi fale one stare smislene forumske debate. Realno ne vidim da ovdje itko od nas razumije tu znanstvenu metodologiju.
    Ne promoviram pusenje marihuane, ali prvo u potrebi okrecem se prirodnim PRIPRAVCIMA, i uvijek cu. I sto god kazete o nuspojavama tijelo se puno lakse nosi s prirodnim pripravcima nego sa farmaceutskim zamjenama

  36. #886
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    A biljni pripravci i cajevi travara iz "Ljubuskog" me lagano ubijaju u pojam. Desetljecima me mama zabrinuto ispituje sto ne pijem neki caj za moje boljke, a aktivna tvar iz caja prema znanstvenim dokazima ima tocno suprotno djelovanje od onog koje mi treba. Jest da je vjerojatno premala koncentracija, al bas ono da hranim bolest mi se stvarno ne da ni za maminu ljubav. Iako je taj caj za "isto to moje" pomogao stotinama zena. Jos se uvijek na cesti zahvaljuju mojoj mami na caju. A ja eto takva tvrdoglava.

    Nit znaju sto uzimaju, sto je aktivna supstanca, nit na sto djeluje, ni na koji nacin, ni koja doza... Al ako je Peri pomoglo, onda je sigurno dobro.

  37. #887
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    Realno ne vidim da ovdje itko od nas razumije tu znanstvenu metodologiju.
    Podsjetila si me na transparent - kakav je to opasan virus kojeg se moze oprati sapunom.

    Realno ne vidis dobro.

  38. #888
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Podsjetila si me na transparent - kakav je to opasan virus kojeg se moze oprati sapunom.

    Realno ne vidis dobro.
    Prosvjetli me molim te. Rado bi vidjela bolje.

  39. #889
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    A znas, ima i drugih pripravaka osim cajeva. A mozes se posluziti i prirodom na 100 drugih nacina.
    Kako nesto umjetno moze biti bolje od prirodnog???
    Posljednje uređivanje od justme409 : 10.11.2020. at 02:13

  40. #890
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako nesto umjetno moze biti bolje od prirodnog???
    Ti ovo stvarno pitaš?
    Ma, neee, zezaš nas, a ja skoro nasjela.

  41. #891
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    S obzirom da je ovo edukativni roditeljski forum, koliko god vecini nas pelene bile daleke, mislim da je ovo zrelo za kljucanje.

Stranica 18 od 18 PrviPrvi ... 8161718

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •