Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Penicilin, ospen, dojenje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno Penicilin, ospen, dojenje

    Dakle, imam slijedeci problem. vec nekoliko dana mi je lose, da bi jucer zavrsila na zaraznoj, dobila sam penicilin injekciju, i doc mi rekao da u ponedjeljak dodem na kontrolu, a do tada da uzimam ospen 3 puta po jednu svakih osam sati. rečeno mi je ništa od dojenja.
    kaj da velim, jučer navečer je damir uspavljivao tina, naravno bilo je plača, danas ujutro je isto bilo prestrasno tin place, ja placem, kaj da napravim, da li ga mogu, smijem dojiti? moje sestre koje su inače med. sestre isto su mi rekle da mi ne pada na pamet da dojim.

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Prvi put cujem da se dojenje zabranjuje zbog upotrebe penicilina :shock: :shock: :shock: .
    A zbog cega su ti uopce dali antibiotik?
    Postoji samo nekolko antibiotika uz koje se ne smije dojiti, penicilin i ospen definitivno ne spadaju u te.

  3. #3
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    penicilin i ospen (koji je penicilinski antibiotik) se izlucuju u mlijeko, i zbog moguce nepodnosljivosti tj. alergije ne smijes dojiti. ako zelis nakon antibiotika nastaviti s dojenjem, preporucila bi ti izdajanje dok god si na lijecenju da ne izgubis mlijeko. a koju su ti dijagnozu postavili pa nisu mogli dati nista drugo osim penicilina?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    na kraju ni doc nije bio siguran kaj mi je da li je angina ili streptokok

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Penicillins are used to treat bacterial infections. There are many penicillin medications used to treat different kinds of infections. I am assuming you are referring to Penicillin G. This medication has been approved for use in nursing mothers by the American Academy of Pediatrics.

    Penicillin medications generally enter human milk in small concentrations. It is still wise to watch your baby for diarrhea or an allergic response to this medication.

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    sa www.perinatology.com:

    Penicillin
    CATEGORY:B
    BREAST FEEDING: Compatible [1]
    NEONATAL SIDE EFFECTS: Rash, diarrhea


    1. Matsuda S. Transfer of antibiotics into maternal milk. Biol Res Pregnancy Perinatol. 1984;5(2):57-60.MEDLINE

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    http://www.breastfeedingnetwork.org....tibiotics.html


    Antibiotics safe to take during lactation

    The following antibiotics are all safe to take whilst breastfeeding;

    Amoxycillin, Amoxil 250-500mg three times a day
    Azithromycin, Zithromax, 500mg daily
    Cefaclor, Distaclor, 375mg twice daily or 250mg three times daily
    Cefuroxamine, Zinnat, 250mg twice daily
    Cephalexin, Cefalexin, Keflex, 250mg four times a day
    Cephradine, Velosef, 250-500mg four times daily
    Clarithromycin, Klaricid, 250mg twice daily
    Co-amoxiclav, Augmentin, 375-625mg three times a day
    Co-fluampicil, Flucloxacillin 250mg + Ampicillin 250mg, Magnapen 500mg four times daily
    Erythromycin, Erymax, Erythroped, Erythrocin 250-500mg four times a day with food
    Flucloxacillin, Floxapen, 250-500mg four times a day one hour before food
    Penicillin V, Phenoxymethyl penicillin 250-500mg four times a day one hour before food
    Trimethoprim, Monotrim,200mg twice daily

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    E i samo jos jedan detalj, Silapen naravno postoji kao sirup za djecu.

  9. #9
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    mozda ovisi o dozi koju dobija. ja sam s dorianom morala prestati dojiti radi antibiotika uz koji se smjelo dojiti, ali sam primala udarne doze tjednima pa je lijecnik preporucio da prestanem dojiti. posto dorian nakon toga nije htio cicati (proslo je 2,5 mjeseca) tako smo i prestali. ali dobro, imao je preko godinu dana pa mi nije bilo toliko jako bed

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Ja sam pila penicilin zbog mastitisa i dojila i doc mi rekao da je to jedan od antibiotika da bas daju iz tog razloga dojiljama jer se smije dojiti. E sad nemam pojma koju dozu sam pila

  11. #11
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    duda, mene zanima sto su ti rekli kad si rekla da dojis? jesi li trazila lijek koji se smije uzimati dok dojis? zasto ti nisu dali terapiju koja je kompatibilna s dojenjem?

    pitam jer sam i sama bila u situacijama kad sam morala piti lijek, svaki put sam napomenula da dojim i nijednom nije bilo problema s lijekovima. svaki su mi put dali lijek koji sam smjela piti i istovremeno dojiti. jednom mi je doktorica mijenjala terapiju (pocela pisat lijek na recept kad sam ja rekla da dojim) i rekla da cu dobiti malo blazi lijek zbog dojenja i u manjoj dozi i da ce lijecenje potrajati proporcionalno duze...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    Doc je rekao da je u redu ak dojim, ali da sad moram primiti penicilin jer sam dosla u losem stanju (visoko febrilna, klonula) i da ne bi bilo pametno da nastavim s dojenjem. Eto to je bio njegov odgovor. A moja greška je bila da dalje nisam ništa pitala. A i moje sestre koje su medicinske sestre rekle da ni u ludilu ne pomišljam na dojenje za vrijeme uzimanja antibiotika.

    samo bi se još htjela zahvaliti marti i vedrani na pomoći.

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Nazovi tog istog doktora i sve ga pitaj!
    Bit će mu drago da ti objasni, sigurna sam.
    A možeš pitati i pedijatricu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Natasa30 prvotno napisa
    Ja sam pila penicilin zbog mastitisa i dojila i doc mi rekao da je to jedan od antibiotika da bas daju iz tog razloga dojiljama jer se smije dojiti. E sad nemam pojma koju dozu sam pila
    pila si one od 500, tri put na dan, isto ko ja

    kak mogu dati dojecoj mami lijek koj nije siguran za dojilje

    jesi napominjala docu da dojis?

  15. #15
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    ma ja sam isto pila penicilin, mislim silapen.

    to sto NEKI doktori, a pogotovo medicinske sestre, kazu da se NI SLUCAJNO ne smije dojiti dok se prima penicilin, ne mora uopce biti tocno.
    kako je lako reci "nekoliko dana nemojte dojiti", a jel su svjesni dok to govore koliko je to uzasno tesko nekoliko dana ne dojiti.

    marta je napisala tocne podatke, popis antibiotika koji se smiju uzimati za vrijeme dojenja je odobren od medicinskih struktura, nije to rekla-kazala.

    a sto bi bilo da je beba bolesna i mora uzimati antibiotik? ti isti doktori bi ga prepisali odmah. ovako kroz mlijeko se ionako prenosi tek mali dio antibiotika.

    istina da je naglaseno da se svejedno beba promatra za eventualne pojave proljeva ili alergijske reakcije.

  16. #16
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Duda prvotno napisa
    Doc je rekao da je u redu ak dojim, ali da sad moram primiti penicilin jer sam dosla u losem stanju (visoko febrilna, klonula) i da ne bi bilo pametno da nastavim s dojenjem. .
    Duda, meni se iz ovog cini da je on preporucio da ne dojis zbog toga sto si iscrpljena i klonula, vise nego zbog antibiotika.


    Nadam se da si bolje

  17. #17
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Duda, mislim da bi bilo dobro da doktora pitaš da li on misli da ne trebaš dojiti zato što si bolesna , iscrpljena itd, ili zbog antibiotika. Jer penicilinski se normalno daju uz dojenje (primala ja kad sam imala mastitis, i kad sam imala anginu), a imaš dosta liječnika koji misle da je dojenje inače iscprljujuće... :?
    Osim toga, na svakom lijeku treba biti uputa da li se lijek može uzimati za vrijeme trudnoće i dojenja, ako ne piše baš eksplicitno da je zabranjen, trebalo bi sve biti OK.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Možda zbog sumnje na streptokok.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Stray koga pitas mene ili nekog drugog

    Samo jos jedan primjer pila sam ja i eritromicin. Naime kad sam dobila mastitis sa Noah i dosao doc kuci i dao eritromicin i kaze ne smijem vise dojiti i ja u plac ali ono koma a on mrtav hladan i kaze znam da vam je tesko ali sta ces to je zivot. Naravno ja tu nisam stala i muz otisao u ljekarnu i ovi rekli da doc nije normalan i da se smije dojiti i dali sve papire gdje pise da smijem :D

    Pouka uvijek pitati jos nekog :D

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Natasa30 prvotno napisa
    Stray koga pitas mene ili nekog drugog

    Samo jos jedan primjer pila sam ja i eritromicin. Naime kad sam dobila mastitis sa Noah i dosao doc kuci i dao eritromicin i kaze ne smijem vise dojiti i ja u plac ali ono koma a on mrtav hladan i kaze znam da vam je tesko ali sta ces to je zivot. Naravno ja tu nisam stala i muz otisao u ljekarnu i ovi rekli da doc nije normalan i da se smije dojiti i dali sve papire gdje pise da smijem :D

    Pouka uvijek pitati jos nekog :D
    imala sam i ja prije tako pametnog doktora pa smo ga zamijenili.

    ja sve sad rjesavam sa sluzbom za laktaciju, doktor samo prati pisanjem recepata

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    fala bogu prosla sam bez streptokoka, bris grla pokazao negativno, mada me doc jos sumnjivo gledala, pa je rekla antibiotici jos 10 dana.

    ali, poanta je da i dalje dojimo, jeeeeeee

    puna hvala cure!!!!!

  22. #22
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    super, duda

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •