Drage moje,
Pisem tuznu pricu o nasem MPO putu i jos tuzniju o gubitku nase bebe. Da ne duljim u ovom postu, ukratko, nakon nekoliko IVF postupaka ostala sam trudna. Posto sam vec imala jedan spontani u 7tt pred 3godine, bili smo jako oprezni i nismo se usudili previse veseliti u slucaju da nam se opet ne dogodi iato. Ali se nije, barem ne jos.
Imala sam hematom koji je tu i tamo malo krvario,bio ispod ploda pa sam malkice vise mirovala i on je nestao.
Tjedni su prolazili, svaki uzv je bio uredan, beba zdrava i nije bilo nikakvih naznaka na ono sto nas ceka.
Negdje oko 11tt sam osjetila vecu vlaznost dolje,ponekad kao da su mi lagano kapi vode/iscjetka klizile. Zvala sam svog gina, rekla mi sestra da to nije nista, sve normalno za te tjedne, neka nista ne brinem. Naravno da sam pretrazivala internet, ali nisam nazalost naisla na nista sumnjivog, sve kao da su iscjetki, pa i oni pojacani, normalni za trudnocu.
U 16tt sam si platila privatno uzv, s bebom je bilo sve u redu, rekla dr.da nosim jako jako niako a jos i na nalaz napisala da ima dovoljno plodne vode. Opet nista za brinuti. To je bilo u utorak, a vec u nedelju sam ja osjetila prvi “mlaz” tekucine, ali sam mislila da sam se mozda malo popiskila. I tako jos u 2 navrata kad su mi i hlace vec lagano bile mokre. Ajde rekoh sama sebi, nemoj panicariti, ako se ponovi idem ujuteo odmah do svog gina. Navecer i kroz noc nije bilo niceg, ali ujutro kad sam se probudila, pidzama/hlace su mi bile mokre. Spremila se na pregled, mislila da bezveze panicarim kao i svaki put dosad, a kad ono na pregledu sok. Uzv-om vidio dr. da vec fali plodne vode i poslao me hitno u bolnicu na odjel.
Tamo su sve isto potvrdili, davali mi nadu ali mi otvoreno rekli da su sanse za bebu male. I to je onda jos taj dan islo u nekoliko mlazova te su drugo jutro nakon vizite utvrdili da fali evidentno plodne vode. Ukratko,morala sam pobaciti u 17tt.
Pisem ovo da mozda pomognem nekome tko osjeti da se mu dogada isto, tko se nalazi u slicnoj ili istoj situaciji. Nebi vas zamarala s detaljima, ako tko treba, sve mu migu detaljnije objasniti.
Psihicku stranu nebi htjela na spominjati!!!

A ja trazim ako netko ima slicno iskustvo??
Zanima me konkretno planiranje iduce trudnoce. Sto,kako,zasto??
Cekamo phd nalaz jos dva tjedna, zatim imam dogovorene konzultacije kod mpo dr.Skvorca i zelim znati kako uopce ici dalje?
Imamo zamrznute dvije blastice i planiramo pokusati, iako nam je svaki FET postupak bio neuspjesan.