Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Prvi zub

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    10

    Početno Prvi zub

    Mame, prvi zubic krenuo nam je sa 3 mj, sada nam je 6. Situacija je iz dana u dan sve gora. Zna li netko koliko bi to otprilike moglo trajati?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    To je tek prvi zub. Ako je djetetu jako bolno, uzmi u ljekarni Miradent kapi ili Calgel.

    Ima i homeopatski pripravak od kamilice, ne mogu se sjetiti kako se zove. Pitaj u ljekarni, sigurno ima još toga. Nema razloga da dijete pati ako mu možeš pomoći. Moj mlađi je takav bio, a i danas je jako osjetljiv na bol. Kod starijega - skoro ništa. To je individualno. Sretno!

  3. #3
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Po čemu misliš da već 3 mj izlazi prvi zub?

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Valjda misli kad je dete počelo jače sliniti,svašta gurati u usta.
    Ako je to,onda evo primjer mog velikog,koji je počeo sve to raditi s pet šest mjeseci,a prvi zub je dobio s punih 11 mjeseci

  5. #5
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mojoj je prvi zubic niknuo s 4 mjeseca. S 8 mjeseci je imala 8 zubi. S godinu joj probijaju sve cetvorke.
    Bolno joj je.
    Od homeopatskih sam odustala. Prve sam mazala Dentinox gelom, sad ako uspijem, jer gricka.
    Kad je jace boli, damo Lupocet ili Neofen.

  6. #6
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mom isto sve četvorke probijaju, stalno se vrti, budi po noći, prvi zub je dobio sa 6 mj, i bas se pati s njima, kad stižu trojke?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Evo mom s 13.5mj nice trojka... cetvorke su 3 vani, zadnja nikako.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Potvrdila nam je I pedijatrica da su krenuli, a točno si i osjeti pod prstom. Koristimo i gel i homeopatske kuglice, ali nam nije baš od pomoći. Imamo i razne glodslice. Jedna nam koliko toliko pomaže, a ostale služe za igru.

    Danas je evo jadna cak i proljev imala i malu temperaturicu pa ćemo vidjet šta i kako ce dalje biti.

    Hvala svima na savjetima i iskustvima.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ako ti nije mrska alternativa, nabavi djetetu jantarnu ogrlicu. Nekome to pomaže: http://rozi-step.hr/zdravlje-bebe/hr...zbijanja_zubi/

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Znate li moze li i sluzava stolica biti od zubica?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Zaboravih napisati ogrlicu imamo, drugu po redu, jer je prvu pokidala jer je stalno skidala.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Imamo ogrlicu, drugu po redu, prvo je pokidala jer ju je stalno sama skidala. Cepice koristimo kada bas moramo, jer se ponekad zna šakicama iz sve snage udarati u glavu, kad ju krenu patiti zubici

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Ivana24ive prvotno napisa Vidi poruku
    Znate li moze li i sluzava stolica biti od zubica?
    Da, pogotovo ako je kombinirano s nekom prehladom.

    Moj stariji sin je imao sluzave stolice, dojenačke grčeve(kolike) i općenito dosta probavnih smetnji, dok nismo otkrili intoleranciju na laktozu, ali nemoj se odmah hvatati za to. Dijete ti je još malo, može biti da crijeva nisu u potpunosti dozrela. A meni je imalo veze i što sam ja jela dok sam dojila (samo sa starijim sinom, mlađi nije bio ni blizu tako osjetljiv).

    Dijete kojem izbijaju zubići svašta gura u usta, pa je veća vjerojatnost infekcije. Sluzava stolica može biti i ako joj curi nos, pa se naguta šlajma.

    Moj muž bi sad rekao da djetetu treba dati nešto za glodanje (bolje da se ne prisjećam, dao je našem starijem sinu ključeve od stana i ovaj ih je uredno zažvakao, a ja sam dobila noru pamet) ali istina je - treba djetetu nešto čime će trljati zubiće.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 14.02.2019. at 09:43

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Nadam se da ce uskoro proći. Jako mi teško pada gledat ju tako kad se pati, a ne mogu joj pomoći nikako

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Mojima su pomagali one grickalice mekane za bebe (baš za izbijanje zubića) ali samo ako su bile hladne. pa smo ih svako malo hladili i davali na žvakanje...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    10

    Početno

    evo da vas obavijestima, da i dalje cekamo daljnje jedinice koje su prve krenule, a sad nam se već vide i obje gornje jedinice i jedna dvojka. Nadamo se da ćemo barem jedan uskoro ugledati

  17. #17
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mojoj se tik pod mesom zna i po mjesec dana vidjeti, i vise, a da ne izbije. Mislim da se gornja dvojka vidjela mjesec i pol, i tek nedavno izbila. Sad vidim cetvorku, skoro da nista preko nje,al stoji i stoji tako.

    I da,mojoj se vide bas gdje treba izbiti, znaci samo tu je tanki sloj jos preko, ono kad se spuste pa se vidi obris u mesu po cijeloj duljini niti ne racunam
    Posljednje uređivanje od Vrci : 17.02.2019. at 17:13

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •