Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 315

Tema: Prihodi u kućanstvu

  1. #101
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Zbilja nevjerojatno da tema ima samo stranicu i pol...
    Bila su to druga vremena i bile smo 10 godina mlađe, hehehe....

  2. #102
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    mene zanima koliko bi trebali biti ti prihodi da biste si priuštile Consuelu?
    ja ne znam jesam li preškrta ili samo loše organizirana ili je negdje drugdje problem.
    Ja sam imala Consuele (množina) u vrijeme druge trudnoće, pa dok mlađi nije napunio neke 2-3 godine. Prihodi su bili ok, ne pretjerani, ali ni mizerni. Dvije inženjerske plaće, niš bogznakaj (prije 15 godina). Aliiiii nije mi bilo lako naći osobu koja će zadovoljavati sve moje kriterije. Jedna mi je iščupala suđericu s priključka vode i napravila poplavu. Druga mi je opkuhala zavjese koje nije trebalo prati na 90oC, treću sam morala učiti kako se prazni vrećica usisavača, a vodeni joj je bio čista misterija (općenito, glavna zamjerka je bila da ne znaju rukovati tehnikom koju sam ja imala za čišćenje kuće, a nije bila neka nuklearna fizika da prostite...)

    Moj dojam u ono vrijeme je bio da sposobna Consuelo brzo sebi nađe bolji posao, a nesposobna ne zadovoljava ni na takvom poslu. Peterovo načelo: svaki zaposlenik u organizaciji napreduje do najvišeg stupnja vlastite nesposobnosti
    https://www.superknjizara.hr/?page=k...jiga=100027229

    Prihodi s tim nisu imali nikakve veze. Ja bih i sad (muž i ja s načetom kičmom i hrpom obiteljskih obveza gledeusvezi starijih članova obitelji; djeca surađuju, ali često imaju svoje obveze pa ni oni ne stignu - dobro bi nam došla Consuelo, ali pouzdana i marljiva i u skladu s našim očekivanjima, a to je teško naći. Za sada se krpamo bez nje. Mislim da ću prvo nabaviti jednu za svoje roditelje, pa onda drugu za svekrvu, pa onda eventualno i za nas. Ideja nije za odbaciti.

  3. #103
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Bila su to druga vremena i bile smo 10 godina mlađe, hehehe....
    Nije točno, ali nije ni važno.
    Pikula je dobro i zadovoljna je.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #104
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Peterlin,
    Ima sposobnih žena za čišćenje.
    Ali koliko vidim i znam, drugi problem je veći od ovog o čemu pišeš.
    Plaćanje.
    Nevjerojatno kako je nekim ljudima teško platiti čišćenje.
    Mnogi bi za 20-25 kn/sat pa da im žena pozlati stan za 100 kn, a to ne ide.
    Kvalitetna čistaćica košta puno više.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #105
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Koja je cijena čistilice u ZG po satu? U smislu da vam dolazi 1xtjedno.

  6. #106
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    40, 50 kuna?

  7. #107
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja sam mladoj susjedi plaćala 50 kn/h i bila je odlična, ali je otišla u inozemstvo. Da sam joj platila i duplo više, sumnjam da bih je uspjela zadržati...

  8. #108
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    A to bi joj dala po satu 100 kn?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja sam tek sad shvatila da vi pisete o ifi, da se ona rastala.. Ah... Sve nas ocito zivot moze iznenadit.. Kad dode do rastave, najlaksi dio je taj financijski.
    Juanitu sam imala kad sam imala vise novaca. S tim da se ja ovdje uvijek u tim financijskim pricama osjecam sparno i izuzetno organizirano. Nas sestero je neko vrijeme zivilo od 9 000 kn i nemam dojam da nam je nesto falilo.
    Cijena cistacice po satu u mom kraju je deset eura. I to mi se cini postenim.

  10. #110
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Druga mi je opkuhala zavjese koje nije trebalo prati na 90oC
    jel to ona ista od Ivane Vide

  11. #111
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Peterlin nije ona otišla jer si joj dala do 50
    Nego jer joj netko nije dao ni 30

  12. #112
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    jel to ona ista od Ivane Vide


    ja bih također rado da netko od nas zarađuje dovoljno da ja volontiram i bavim se hobijima od kojih bih napravila neki mali biznis za koji ne bi bilo važno je li uspješan ili nije i da mi egzistencija ne ovisi o tome. Tom svom hobiju bih bila jako posvećena i crpila bih osobnu gratifikaciju iz njega.

  13. #113
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku


    ja bih također rado da netko od nas zarađuje dovoljno da ja volontiram i bavim se hobijima od kojih bih napravila neki mali biznis za koji ne bi bilo važno je li uspješan ili nije i da mi egzistencija ne ovisi o tome. Tom svom hobiju bih bila jako posvećena i crpila bih osobnu gratifikaciju iz njega.
    Je, i još nam to sve svizac zamota.

  14. #114
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    pa rekla je seni da smijemo maštat još i više, čak toliko da i mi zarađujemo više od muškaraca

  15. #115
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Cijena cistacice po satu u mom kraju je deset eura. I to mi se cini postenim.
    U DU nema cijene, koliko god novaca nudiš, ne možeš naći. A kad je nađeš, platiš joj duplo od onog što si prvotno nudio samo da ostane.

  16. #116
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    U DU nema cijene, koliko god novaca nudiš, ne možeš naći. A kad je nađeš, platiš joj duplo od onog što si prvotno nudio samo da ostane.
    pa normalno, čistačica brodova u firmi tu pored mene ima veću plaću od mene, mislim na godišnjoj razini da smo tu negdje

  17. #117
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    možda bih ljeti mogla ja njoj poć malo peglat i čistit po kući

  18. #118
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa i moja sestra se u ZG mučila s nalaženjem osobe za održavanje kućanstva, i uopće nisu našli rješenje, tj. njeni i dalje ima osobu koja ok kuha, sve ostalo radi prilično loše, a još tu i tamo malo i ukrade.
    Nama dolazi jednom tjedno jedna izvrsna gospođa, koja se inače jako dobro uklapa u priču o ženi kod kuće...Uzdržavana domaćica s troje djece, kad joj je bilo dosta braka kakvog je imala je otišla i snašla se tako da živi dobro od svog rada. S obzirom na okolnosti, ne moram ni reći koliko se njen rad cijeni. Troje djece (sad već odrasle) je s njom.

  19. #119
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    U DU nema cijene, koliko god novaca nudiš, ne možeš naći. A kad je nađeš, platiš joj duplo od onog što si prvotno nudio samo da ostane.
    Ha ha pa nema niti u selu gdje ja ljetujem, a kako bi bilo u DU. Odnosno, možda bi ti netko i počistio zimi, ljeti nema šanse.

  20. #120
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    možda bih ljeti mogla ja njoj poć malo peglat i čistit po kući
    Pa ako čovjek hoće zaradit, pa i zaposliti se, mislim da danas tu zapravo nema prepreke. Drugo nešto je ako imaš ideju što točno želiš raditi, ili koju vrstu poslova.

  21. #121
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I čistiti treba znati ..

  22. #122
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Od dugogodišnjih domaćica, sad mi padaju napamet još (barem) dvije (nisu se razvele :D) koje su počele radit kad su djeca ponarasla. Jedna je iskoristila priliku i pokrenula svoj posao, i to u prilično zrelim godinama, a druga počela slikat, pa izlagat, pa prodavat slike, pa otvorila galeriju u centru, putuje i nema gdje je nema (na užas svoje petero djece, od kojih je jedno moja dobra prijateljica).
    Znam da je anegdotalno, ali eto da malo razigramo tu sliku domaćice koja je nakon 20 godina doma više manje za ništa.

  23. #123
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Zasto 'na uzas'?

  24. #124
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa oni bi radije da im malo više čuva djecu

  25. #125
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A to bi joj dala po satu 100 kn?
    Pa nema veze - ne može živjeti od toga, a ni ne želi. Našla je posao njegovateljice u inozemstvu. Po struci je med.sestra.

    O tome sam govorila - kad je netko dobar u tom poslu, obično je dobar i u brojnim drugim bolje plaćenim i stručnijim poslovima.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.02.2019. at 13:34

  26. #126
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku


    ja bih također rado da netko od nas zarađuje dovoljno da ja volontiram i bavim se hobijima od kojih bih napravila neki mali biznis za koji ne bi bilo važno je li uspješan ili nije i da mi egzistencija ne ovisi o tome. Tom svom hobiju bih bila jako posvećena i crpila bih osobnu gratifikaciju iz njega.
    Meni se ovo ostvarilo

  27. #127
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    stim se slaze i MM, on to stalno govori. svako ko je imalo sposban i okretan naci ce nacina za bolji posao.
    ali satnica za ciscenje nije mala. jasno mi je da to nije stalni posao, ali tete koje to rade jako dobro bome imaju punu stanicu i mislim da su bolje placene od mene.

  28. #128
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se ovo ostvarilo
    Super!

    ali isto tako ne bih voljela biti financijski ovisna o mužu
    idealno bi bilo da dobitak na lotu oročimo i živimo od kamata i da se svak bavi onime što mu srce nalaže - to mi je san

  29. #129
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Super!

    ali isto tako ne bih voljela biti financijski ovisna o mužu
    idealno bi bilo da dobitak na lotu oročimo i živimo od kamata i da se svak bavi onime što mu srce nalaže - to mi je san
    veliki potpis

  30. #130
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Lutrija je naša furka

  31. #131
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa oni bi radije da im malo više čuva djecu
    Eto kad se pretjera u attachment parentingu - nikad im dosta .

  32. #132
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Super!

    ali isto tako ne bih voljela biti financijski ovisna o mužu
    idealno bi bilo da dobitak na lotu oročimo i živimo od kamata i da se svak bavi onime što mu srce nalaže - to mi je san
    Ja sam se uhvatila u razmišljanju što bih da imam love kao npr. Bill Gates.... Paaa...ne znam, vjerojatno bih uložila u neke projekte, što radi i on. Evo, ulaže u industriju, nove tehnologije, upravljanje otpadom, željeznice.... Sve mi to ima smisla. Ovdje sam našla u što je ulagao 2018:

    Ticker,Name,Sector,Industry,Dividend Yield,Dividend Safety
    CNI,Canadian National Railway Company,Industrials,Railroads,1.70,95
    CAT,Caterpillar,Industrials,Construction Machinery and Heavy Trucks,2.53,90
    KOF,"Coca-Cola FEMSA, S.A.B. de C.V.",Consumer Staples,Soft Drinks,2.81,84
    CCI,Crown Castle International Corp. (REIT),Real Estate,Specialized REITs,3.75,61
    ECL,Ecolab,Materials,Specialty Chemicals,1.10,95
    FDX,FedEx Corporation,Industrials,Air Freight and Logistics,1.44,70
    TV,"Grupo Televisa, S.A.B.",Communications,Cable and Satellite,0.62,59
    MSFT,Microsoft Corporation,Information Technology,Systems Software,1.70,98
    UPS,United Parcel Service,Industrials,Air Freight and Logistics,3.29,77
    WBA,Walgreens Boots Alliance,Consumer Staples,Drug Retail,2.36,89
    WMT,Walmart,Consumer Staples,Hypermarkets and Super Centers,2.04,80
    WM,Waste Management,Industrials,Environmental and Facilities Services,1.88,80
    Poanta: ne znam baš da li bi mi život bio ispunjen da mogu samo ležati na kauču kao onaj morž/tuljan o kojem smo razgovarali.... Našla bih si nešto zabavno, korisno i humano. Kad bolje razmislim, to radim(o) i sada. Imam nešto dionica (manje nego prije, neke su mi oteli), imam neku oročenu štednju (isto ne puno), imam životno osiguranje, djeca imaju stambenu štednju dugoročnu i svoje račune, imamo nešto nekretnina (isto tek toliko da se ne može reći da smo bez njih) ali svime time se treba baviti.

    Ako imaš zemlju - glupo je držati je zapuštenom. Ako imaš nekretninu, treba to održavati. Ako imaš privatni biznis - treba se time baviti. Ako nemaš pa radiš negdje -isto treba ulagati u svoje znanje i rad. Niš bez toga. Svaka čast renti, ali to je za penziJonere.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.02.2019. at 14:30

  33. #133
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Sa 30 godina bih možda nešto i našla .. sad sa 50 bih samo ležala na kauču

  34. #134
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ako imaš zemlju - glupo je držati je zapuštenom. Ako imaš nekretninu, treba to održavati. Ako imaš privatni biznis - treba se time baviti. Ako nemaš pa radiš negdje -isto treba ulagati u svoje znanje i rad. Niš bez toga. Svaka čast renti, ali to je za penziJonere.
    Slažem se, ali evo npr bavljenje zemljom/poljoprivredom - ja smatra da je to prekrasan posao, čovjek u skladu s prirodom, tjelesno je aktivan, zamišljam naizgled staru, ali zapravo skupu i modernu i komfornu kolibu () na zelenim obroncima Irske, ili polja lavande u Provansi ili vinograd u Istri ili Dalmaciji, sa wifijem, naravno, djeca već dovoljno velika da ne brinem o dostupnosti sadržaja i društva, ja se "bavim zemljom", navečer muž, mastif i ja uz kamin čitamo knjige ili netflix and chill-amo, ali eto loša je sezona, pa ništa od uroda, ali nije važno, jer loto i kamate i neće nam ništa biti, radimo kao i uvijek a ne strepimo za život i kredite

  35. #135
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    betty ti ustvari zamišljaš nešto ko u Call me by your name, ah evo nabrala sam breskve svoje iz vrta i napravila domaći sok, a imam ženu koja mi sinu gaće pegla

  36. #136
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja sam plaćala jedan zadatak + podovi i prašina 200 kn. Nekako sam s tim zadacima bila nesretna. Zadaci su: prozori, balkoni, pećnica, pločice u kupaoni...

  37. #137
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ne isplati se imati oročenu štednju. Na nju se plaća porez na kamate. Na a vista štednju se ne plaća porez, a kamata je nikakva i na jedno i na drugo.
    A što se tiče novaca u braku, sve je zajedničko kod nas. Muž zarađuje, ja upravljam.
    A i sa nekretninama i pokretninama se da lijepo zaraditi. Ako su na pravom mjestu ili ako imaju više od 10m (ploveća pokretnina, sa jedrom npr.)
    Može se zarađivati i bez radnog odnosa. I pritom uživati u životu. Naravno, ako si prije zaradio za uživanje. Ili naslijedio, ako imaš više sreće.

  38. #138
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    betty ti ustvari zamišljaš nešto ko u Call me by your name, ah evo nabrala sam breskve svoje iz vrta i napravila domaći sok, a imam ženu koja mi sinu gaće pegla

    da, baš to!

    intelektualci u polju, sa milijunima na bankovnom računu


    zapravo hoću reći, da mi ne treba novac, vjerojatno bih se bavila nečim tako "staromodnim" i zapravo neprofitabilnim
    i da je lako veličati takve poslove kada ti ne treba novac

  39. #139
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka čast renti, ali to je za penziJonere.
    Da, pogotovo ako odeš u penziju sa 45 i uživaš do daljnjega

  40. #140
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ali isto tako ne bih voljela biti financijski ovisna o mužu
    idealno bi bilo da dobitak na lotu oročimo i živimo od kamata i da se svak bavi onime što mu srce nalaže - to mi je san
    Potpis
    I kad smo mogli bez problema živjeti od njegove plaće - uvijek sam radila. Jedino da dobijemo na lotu neku stvarno veliku sumu, tad bi dala otkaz s regularnog posla ali bi sigurno i dalje radila, makar se to zvalo volontiranje....

    E da vidim pišete život od kamata. Ja bi bez pardona trošila glavnicu. Ako nećemo mi tko će?!
    Posljednje uređivanje od sillyme : 20.02.2019. at 15:10

  41. #141
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A što se tiče novaca u braku, sve je zajedničko kod nas. Muž zarađuje, ja upravljam.
    Svaka vama čast Beti, ali zajedničko je dok ste zajedno
    Sasvim sam sigurna da ćete zauvijek ostati zajedno, ali ja sam nekako skeptičnije prirode i nikad ne bih sva jaja u jednu košaru stavila

  42. #142
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pa nije Beti3 luda da se rastavlja

  43. #143
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ja se nadam ostati s MM jos duuugo, ali volim imati svoj racun. Iako on ima punomoc na njega kao i ja na njegov, moja placa kad sjedne mi daje neki mir.
    najgori periodi mog zivota su bili dok sam volontirala, pa sam imala jako mali prihod (1000 kn/mjesecno), pa nisam mogla bas participirati za zivot.
    a drugi je bio na porodiljnom, pogotovo na onih drugih 6 mjeseci, kad je naknada ako se dobro sjecam bila oko 2500 kn.
    osjecala sam se kao da muza molim za svaku sitnicu.

  44. #144
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Ja ko spajka


    Nije beti luda, a da nema još jedna beti na nekom drugom kontinentu (sorry beti, al sam imala slučaj u široj obitelji)

  45. #145
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Sa 30 godina bih možda nešto i našla .. sad sa 50 bih samo ležala na kauču
    Ja imam 57 i tri tjedna sam samo ležala na kauču jer mi se ukliještila kičma. Bome, ne bih pristala na to kao trajno stanje...

    Što bih radila? Pa ima togaaa.... Iz rukava - da je negdje u blizini tečaj tkanja na tkalačkom stanu, to bi me zanimalo.

  46. #146
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    E da vidim pišete život od kamata. Ja bi bez pardona trošila glavnicu. Ako nećemo mi tko će?!
    slažem se!
    Ali ipak ne bih htjela imati na raspolaganju cijelu sumu, dogovorila bih sa Hrvatskom lutrijom godišnju rentu (mislim da je to i povoljnije)

  47. #147
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Iz rukava - da je negdje u blizini tečaj tkanja na tkalačkom stanu, to bi me zanimalo.
    evo i mene točno ovakve pizdarije zanimaju
    ali znam da nema života od toga (vjerojatno zapravo postoji netko tko se obogatio od toga, ali ta iznimka je daleko od univerzalnoga pravila)

  48. #148
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kod nas je isto sve naše. Bilo je razdoblja kad je on radio a ja nisam i kad sam ja radila a on nije i ni jedan ni drugi se u tome nismo osjećali dobro. Volimo taj jedan osjećaj slobode, neovisnosti a i osjećaj da doprinosimo zajedno.
    Meni je mama od malih nogu 'ispirala' mozak da moram raditi i imati svoj novac da ne ovisim o nikome u životu a uz to mi je i stalno ponavljala: Nisam te ja tako pametnu rodila da nekome pereš i kuhaš

  49. #149
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Moj je muž svojedobno rekao da bi on rado da ja imam plaću od 10k i da on može stat doma s djecom i brinuti se o kući.
    Nije svaki muškarac ove nove generacije takav da bi ženu u kuću a on na posao. Da se referiram na 1.str.rasprave.
    Ovako moramo oboje radit, a ja još svoj posao obožavam i ne bih bila samo doma cijeli dan za nikoje novce. Sad sam na porodiljnom pred porod, mala u vrtiću, samo tražim po kući šta treba radit. I imam neke online edukacije i sl.
    Što se tiče teme s koje se dosta skrenilo, mislim da se na selu da živjet s 7k kn nakon svih režija, da ako se cura slaže, nije nikakvi bed da je kući s djecom, da se bavi vrtom i kojim hobijem uz to.
    A na temu koja se potegla ovdje da kućanice nakon xy godina zažale što su bile kući, i da odmah treba računat na to da moraš biti neovisna financijski i da će te kad tad muž ostavit, ne znam što bih rekla. Žene moje, pa malo više optimizma. Znam da su neke iskusile to iz prve ruke, da su muškarci često takvi kakve opisujete, ali da će se to 100% dogodit i da će cura zažalit, ne vjerujem. Pa koliko je mladih cura u 20ima koje će takvo nešto i tražit. Da muž radi i zarađuje, a one će po kavama s frendicama i laganini gurat kolica.

  50. #150
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    delavče, ajde pitaj curu bi li željela živjeti od kamata u vikendici u Provansi i popunjavati vrijeme tečajevima starih zanata...

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •