Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Zastoj mlijeka

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    7

    Početno Zastoj mlijeka

    Pozdrav. Potrebna mi je pomoc ne znam sto da radim vise. Naime dojim bebu staru 3 tjedna. Od pocetka imamo probleme s losim hvatom i ragadama. Beba nece uvijek jako otvoriti usta. Ali to smo koliko toliko savladali. Prije 10ak dana pojavio mi se prvi zastoj mlijeka. Patronazna mi je sve rijesila izmasirala kvrge i izdojila. I otada mi se svako dva dana stvaraju zastoji. Uvijek na istoj dojci. S drugom nema nikakvih problema. Mijenjam polozaje dok dojim. Ali nema koristi. Ostala je samo mala ragada vecina je prosla. Ne znam koji bi razlog mogao biti tako ucestalim zastojima. Dojka me uzasno boli. Kao da me netko bode nozem. Sto od pustog masiranja sto sama od sebe. Beba ne zeli uvijek prihvatiti dojku jer joj ne ide mlijeko. Pokusavam s izdajalicom ne uspjeva uvijek. Stavljam obloge. Ali zastoji se uprono pojavljuju i ne daju se razbiti sve kvrge. Uzasno mi je bolno i ne znam sto da radim?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Oblozi od svježeg kupusa su meni jako puno pomogli.

    Uvijek djetetu daj prvo ovu dojku na kojoj je zastoj. Izdajalica isto pomaže. Imaš na Rodinom portalu više o tome: http://www.roda.hr/portal/dojenje/pr...u-dojenju.html

    Ja sam samo uzela svježe listove, malo oprala, istukla batom za meso i ubacila u grudnjak, pa mijenjala kad bi se zagrijali.

    Probaj promijeniti položaj djeteta (dojiti u uspravnom položaju i slično, možda u ležećem - malo eksperimentiraj dok ne nađete neki koji odgovara i tebi i bebi).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Sve pomogne. Jedva uspijem rijesiti. Ali cim danas prođe sutra se opet pojavi zastoj i ogromna kvrga. :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •