Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 81 od 81

Tema: Brod, čamac-troškovi?

  1. #51
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A jel može na jedan vez dva broda?
    Ne.

  2. #52
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Ne.
    Onda otpada jedini poznati lokalni jer ima vez i brod.

  3. #53
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    onda moras svaki tren trcati na more ako puse, vidjeti dali je sve ok.., njih dopizdilo a njega nikad nema. Sada iznajme 2-3tj i to je to. Drugom susjedu je netko ponoci odvezao barku, nasukala se... trecem su ukrali s veza, nikada pronasli..
    obaveza ti je to velika, nisam ni ja prije znala, ali sada gledam sve te vlastnike barcica oko sebe - stalno moraju nesto. Kao da imas psa.

    ovako su i moji roditelji prije rata, baš ko da drugoj lokaciji imaš psa o kojem brineš. rat ih je spasio muke (gliser izgorio).

  4. #54
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Zato moji starci jos uvijek imaju kaic star 38 godina. I gore tomos 4
    Dusu dalo za gustanje uz neki otocic, ali nista vise.
    A mi bismo jednom jedrilicicu. 5-6 metara..
    Suhi vez nije problem.
    Al jednom.

  5. #55
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Potpisujem InLove i čokoladu. Nakon što sam cijeli život gledala roditelje kako brinu o brodu, ja ga ne bih ni na poklon.

  6. #56
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Ako cete ga puno koristiti onda vam se isplati. Ako pronadjete vez po ok cijeni.
    Mi zivimo na moru i mm je isto imao ideje da bi kupio brod... ali on radi cijelo ljeto, kad ce ga koristiti? A i Kvarner zna biti koma, bura, ruzno vrijeme. I onda ti ostanu dva mjeseca godisnje. Srela ga pamet pa je odustao. Mozda u penziji.
    Ali oko nas puno njih ima brodove, vezovi su u obitelji godinama... vecina njih su pomorci ili platformasi pa jim nije toliki problem odrzavanje. Doduse, moja prijateljica i njezin muz su ga prodali jer su isto skuzili da je on brodu pola ljeta i da se ne koristi...a kako smo mi na brdu, onda moras svaki tren trcati na more ako puse, vidjeti dali je sve ok.., njih dopizdilo a njega nikad nema. Sada iznajme 2-3tj i to je to. Drugom susjedu je netko ponoci odvezao barku, nasukala se... trecem su ukrali s veza, nikada pronasli..
    obaveza ti je to velika, nisam ni ja prije znala, ali sada gledam sve te vlastnike barcica oko sebe - stalno moraju nesto. Kao da imas psa.

    Ali da je gust - je. Veliki. Ja bi na vasem mjestu probala i lako prodate ako vidite da to nije bas onako kako ste si zamislili.
    Je tako je pred par godina frend ostao bez broda. Stajao na istom mjestu nasred vale 50 godina, (ne isti brod ali isti vez) i onda jedno ljeto završio na obali. Taj dan je obala od centra Malinske pa do Vantačića bila puna čamaca.

  7. #57
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    ?
    Ne kužim uopće kaj misliš.
    MIslila sam na onu dasku na kojoj se stoji i vesla, ima ih na napuhavanje i tvrdih . Ako je samo za prođirat do par susjednih valica . Ali ne možeš niti to vezat za bovu - to znaju krast. Cijena je par tisuća kuna.

  8. #58
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    MIslila sam na onu dasku na kojoj se stoji i vesla, ima ih na napuhavanje i tvrdih . Ako je samo za prođirat do par susjednih valica . Ali ne možeš niti to vezat za bovu - to znaju krast. Cijena je par tisuća kuna.
    Ne, to bi kćer.
    Muž treba nešto za ronjenje i pecanje.

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    mi imamo tu sup dasku već 4 godine, klincima je to super otići iz neke uvale

  10. #60
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mi imamo tu sup dasku već 4 godine, klincima je to super otići iz neke uvale
    MM i ja radimo stvarno pristojne kilometraže s tim, napunanci su pa smo ih močili na Bled, Fužine, oko Krka, oko Visa, oko Splita, u Austriji, Jarun.. MM bi, uz vreću, mogao i na veće ture tipa i prespavat, ja se ne bih usudila. Ali, i to treba pazit - diglo je jedan s bove (ne naš), napuhanca se ne smije baš na suncu (izvan mora) ostavit satima da cvrči usred podneva (odlijepi se)..
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.02.2019. at 14:28

  11. #61
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Zato moji starci jos uvijek imaju kaic star 38 godina. I gore tomos 4
    Dusu dalo za gustanje uz neki otocic, ali nista vise.
    A mi bismo jednom jedrilicicu. 5-6 metara..
    Suhi vez nije problem.
    Al jednom.
    5-6 metara je kaic. ne moze to pod jedrilice ni u kakvom deminutivu

  12. #62
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Cathy, najbolje da nazoveš Lučku upravu u tom mjestu. Oni znaju ima li vezova.
    Moraš znati da u slučaju dobivanja veza moraš i uzeti ovlaštenog ronioca da napravi vez, kupiti betonski blok, lance i konope, to ti ronioc sve složi, ali sve to itekako košta.
    Što je veća barka, to bolji vez mora biti.
    U marini ne moraš brinuti o vezu, on je uključen u cijenu boravka.

  13. #63
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy, najbolje da nazoveš Lučku upravu u tom mjestu. Oni znaju ima li vezova.
    Moraš znati da u slučaju dobivanja veza moraš i uzeti ovlaštenog ronioca da napravi vez, kupiti betonski blok, lance i konope, to ti ronioc sve složi, ali sve to itekako košta.
    Što je veća barka, to bolji vez mora biti.
    U marini ne moraš brinuti o vezu, on je uključen u cijenu boravka.
    Hvala budem, ali prema informacijama od In love, ne moram se previše nadati. A marine nemamo.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala budem, ali prema informacijama od In love, ne moram se previše nadati. A marine nemamo.
    da, bojim se da se novom vezu teško možeš nadati. bar ne u ovom dijelu Krka.

  15. #65
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    5-6 metara je kaic. ne moze to pod jedrilice ni u kakvom deminutivu
    MM-ova obitelj je jednom imala jedrilicu od 6 metara. 7 dana jedrili...oko braca . Prodana je, isto bilo vremenski neisplativo za 3 tjedna GO-a jos suhi vez besplatan bio - 1 tjedan ciscenje samo - prasina od cijele godine, tufina itd.

  16. #66
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    5-6 metara je kaic. ne moze to pod jedrilice ni u kakvom deminutivu
    Vidis kako smo skromni

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ne moze. Mi smo tu cijelu godinu, i vec godinama pokusavamo dobiti vez po cijeni za lokalce, ali veza nema. Kupili smo mali brod star 35 godina, i mm ga sreduje, a vez iznajmljujemo od obitelji koja ne zivi ovdje ali ima vez za lokalce od prije... I za ljude koji ne zive na moru, to jest samo za bogate

  18. #68
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    To s vezovima je generalni problem jer vezova-nema. ALI uvijek i svugje imaš lokalaca koji prodaju vezove. Brodovi se raspadaju, prodaju i vezovi ostanu. MM je npr dao svoj vez nekome. Zato sam ti i rekla, ako se misliš upustiti u takvu avanturu, bez lokalaca nemaš nikakve šanse. Jer sve ono što si nabrojala (suha marina, održavanje itd itd) će te toliko doći da ćeš automatski odustati od te ideje.

  19. #69
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    To s vezovima je generalni problem jer vezova-nema. ALI uvijek i svugje imaš lokalaca koji prodaju vezove. Brodovi se raspadaju, prodaju i vezovi ostanu. MM je npr dao svoj vez nekome. Zato sam ti i rekla, ako se misliš upustiti u takvu avanturu, bez lokalaca nemaš nikakve šanse. Jer sve ono što si nabrojala (suha marina, održavanje itd itd) će te toliko doći da ćeš automatski odustati od te ideje.
    Budemo se na ljeto raspitali. Ne žurimo.

  20. #70
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Bolje ti je da požuriš ako ima, ima sad, pred ljeto svi navale. Ako ti mjesto ima Lučku upravu, ona je početak. Ne može se više dobiti vez od starosjedioca, vezovi više nisu vlasništvo, samo ih zakupljuješ od Lučke uprave. Jako su strogi postali. Logično, vezovi su čisti novac.
    https://www.zluk.hr/tags/vezovi

  21. #71

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Da, ne možeš kupiti vez od lokalca.
    Ako lokalac nema više brod, automatski vez mora vratiti Lučkoj upravi.
    Tak smo i mi, kad više nismo imali brod, prijetilo nam je oduzimanje veza. Pa su frendovi prepisali svoj brod na moju mamu.

  22. #72
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Bolje ti je da požuriš ako ima, ima sad, pred ljeto svi navale. Ako ti mjesto ima Lučku upravu, ona je početak. Ne može se više dobiti vez od starosjedioca, vezovi više nisu vlasništvo, samo ih zakupljuješ od Lučke uprave. Jako su strogi postali. Logično, vezovi su čisti novac.
    https://www.zluk.hr/tags/vezovi
    Nismo lokalni i on još nema plovidbenu dozvolu tako da možemo samo "ispitivati" za sada.
    Nama bi to ako, trebalo 2020 tako da imamo sljedeće proljeće.

  23. #73
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Znam da niste. Ni ne morate biti. Sada je to posve svejedno, bar što se novih vezova tiče. Iako, veza je svuda veza , ne vez, veza...

  24. #74
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da niste. Ni ne morate biti. Sada je to posve svejedno, bar što se novih vezova tiče. Iako, veza je svuda veza , ne vez, veza...
    Nudiš?

  25. #75
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne pitaj me ništa Od jučer opet u điru: vrijeme je za veću barku. Taman sredi jednu barku, naviknem se i njemu dosadna. I tako godinama.
    A što ću s njim, ipak zavrijedi to. Samo neka ne bude veća od mogućnosti veza.

  26. #76
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne pitaj me ništa Od jučer opet u điru: vrijeme je za veću barku. Taman sredi jednu barku, naviknem se i njemu dosadna. I tako godinama.
    A što ću s njim, ipak zavrijedi to. Samo neka ne bude veća od mogućnosti veza.
    Mislim da je Cathy ozbiljno pitala.... Pa ako fakat tm želi veću barku, što mu ne bi pomogla - prodaš je ovdje i super. Klasična win-win pozicija...

    (Ont. mm isto godinama čezne za tim, ali ne možemo si priuštiti tako nešto. Čak nije novac u pitanju-snašli bi se, ali ne možemo naći vrijeme koje takva aktivnost traži. Kad budemo imali vremena, ne budemo imali snage... a možda se i varam. Ne opterećujem se time za sada. Vidjet ćemo. Ako nam je sudbina da imamo brod/čamac/barku, imat ćemo je. Ako ne, nema veze. )

  27. #77
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Evo, došla odluka na dvije opcije sada je stvar u nijansama.
    Sad preko ljeta treba riješiti problem "štalice", položiti za dozvolu... ima toga.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    1

    Početno

    može i tri na jedan vez

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Lokacija
    Omiš
    Postovi
    3

    Početno

    Tako su mene gosti pitali par godina da im iznajmim brod, a ja nikako. Nebi i nebi.
    Da se desi nešto tek onda smo nadrapali.

    Jadnostavno sam ih poslao kod iznajmljivača u Tribunju i sve se riješilo - svi zadovoljni

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    I cathy tri godine kiasnije imaš sad za neki džir?

  31. #81
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I cathy tri godine kiasnije imaš sad za neki džir?
    Ne, odustali od ideje.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •