Zanima me misljenje pametnih mama i tata o sljedecoj temi. Ako bi netko svoj odgovor mogao potkrijepiti i nekom literaturom ili zgodnim linkom,bila bi zahvalna

Naime,u zadnje vrijeme sam primjetila da je medju instagram influencerima,ali i “obicnim” mamama na forumu,postao trend ostavljati sasvim male bebe i djecu na nekoliko dana,pa cak i tjedana,kod baka/deda/ostalih clanova obitelji i to iz posve benevolentnih razloga-roditelji putuju,izlaze,znaci ne radi se o ostavljanju iz nuzde nego zbog “susta i gusta”.

Sto mislite-moze li takvo postupanje roditelja i na koji nacin izazvati “stetu” kod djeteta? Pitam zato sto i sama imam gotovo jednogodisnje dijete i citavu cetu familije oko sebe koja bi ga vrlo rado uzela kod sebe na cuvanje (kad prestanem dojiti,a to planiram uskoro). Medjutim,jedan jedini put kad sam ga ostavila preko noci (buduci da smo isli na svadbu),osjecala sam se toliko lose da sam od povratka sa svadbe do jutra doslovno-proplakala i osjecala se kao najgora mama na svijetu koja je radi svoje “komocije”ostavila svoje nemocno dijete kod bake i dede. Muz je na takvu moju reakciju dosta sokirano odreagirao buduci da i sam dolazi iz obitelji gdje je ostavljanje djece od najranije dobi bilo posve normalno. Da napomenem,malac je baki i dedi bio odlican,probudio se,popio mlijeko i nastavio pajkiti do jutra.

U moru svih informacija o povezujucem roditeljstvu,ali s druge strane poplavljena i medijskim pritiskom ljudi koji djecu ostavljaju od rodjenja,nekad se zapitam sto je u svemu tome normalno i je li ovakva moja reakcija bila primjerena ili zaista zasluzuje dizanje obrve.

Hvala na razmisljanjima!