Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 143 od 143

Tema: Slavlje za kraj osnovne škole

  1. #101

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Hvala Vrijeska

  2. #102
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam danas rekla MM da nije ni čudo šta dijete toliko plače s obzriom na naše reakcije. Moja je trčanje za njim i tješenje a njegova vikanje....svi bi se zbunili a ne 14godišnjak
    ti i muz bi se prvo trebali na samo dogovoriti kako se ponasati s djecom i u tom smjeru ici. stogod da odlucili drzite se toga

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    100 puta smo pričali i složili se. Al kad dođe vrijeme za primjenu on opet okrene na staro. Umorila sam se ako ćemo iskreno

  4. #104
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    hug

  5. #105

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Magriz

  6. #106
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad kad sam spomenila plač jel vaši u toj dobi puno plaču? Moj baš često i ja sam dosad mislila da je to normalno al kako me MM stalno uvjerava da nije i da je on previše osjetljiv za tu dob počela se i ja pitat....plače sigurno 4 5 puta u tjednu
    Ako je utvrdio da plačem može omekšati nekog od roditelja, vjerojatno to zlorabi. Malo to poprati, jer nije isto ako dijete te dobi plače s razlogom ili s namjerom da tebe prisili da popustiš. Ovo drugo je neprihvatljivo jer se radi o manipulaciji. To ne podnosim, ali nemam ništa protiv iskrenog izražavanja emocija. To su dvije različite stvari.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Hoću Peterlin

  8. #108

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Javljam se na temu samo da konstatiram da i moj ove godine izlazi iz osnovne škole i ova tema mi uopće nije pala na pamet slavlje, zajednički izlazak, poklon razrednici ništa se od toga ne spominje, što ne znači da neće postati aktualno negdje u 5. ili 6. mjesecu.
    Podižem temu jer se datum završetka škole opasno bliži, a kako sam svojedobno i napisala, sve gore navedeno postalo je aktualno ovih dana (donedavno se uopće nije spominjalo).
    Naravno, i moj osmaš mijenja svoje raspoloženje, pa iako je još donedavno tvrdio da uopće ne želi ići u školu zadnji dan nastave i da se ne želi glupirati, sad već pomalo mijenja mišljenje (što je zapravo znak da je normalan pubertetlija).

    Zanima me zapravo taj Jarun koji se pojavio u WhatsApp grupi upravo jučer... jer čujem iz raznih izvora da je postala maltene tradicija da osmaši imaju "mini-norijadu" na Jarunu, bez ikakve kontrole, i imam dojam da bi moglo biti svega. Od normalne zabave primjerene 14-godišnjacima, do opijanja i svega drugog nelijepog.
    Ima li netko svježija iskustva (od zadnjih godinu-dvije), kako to na Jarunu izgleda? Što oni zapravo rade tamo? Koliko se djece ondje "spontano" okupi tom prilikom?
    Pitala sam sina, što on zapravo očekuje od tog Jaruna i odlaska "nekamo", rekao je da se želi zabaviti sa svojima iz razreda. Što mi je, poznajući ga, samo znak da ni on sam nema pojma što će oni na tom Jarunu, a vjerojatno nemaju ni ostali iz razreda. Zato pitam...

  9. #109
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tanja b kako ti opisuješ svoga sina, ja za njega uopće ne bih brinula, a šta će drugi radit, to je njihova stvar.

    Pretpostavljam da ga planiraš pustit na druženje s prijateljima prema tome...pusti, nek se dijete zabavlja.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.06.2019. at 11:46

  10. #110
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

  11. #111
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ima tu djece koja igraju nogomet, odbojku na pijesku...a mediji ko mediji vole uvijek izvuć negativne primjere.

    Bez skandala nema članka.

    Ja ne bih zabranila svom djetetu da ode na oproštajku povodom završetka osnovne škole zato što eto tamo neki grozno završe. Obavit razgovor i pustit dite
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.06.2019. at 11:49

  12. #112

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja b kako ti opisuješ svoga sina, ja za njega uopće ne bih brinula, a šta će drugi radit, to je njihova stvar.

    Pretpostavljam da ga planiraš pustit na druženje s prijateljima prema tome...pusti, nek se dijete zabavlja.
    Ma ne brinem se ja za njega, pitam više da steknem nekakvu predodžbu kako to sve skupa izgleda. Naravno da ću ga pustiti da se zabavi s društvom iz razreda, ali voljela bih znati što može (i ja skupa s njim) očekivati.


    Mima, vidjela sam taj članak, tražila sam i ima li na webu nešto novije, ali nisam našla.
    (i ne znam popraviti bazu)

  13. #113
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    nije slavlje za kraj osnovne
    nego za kraj 7.razreda
    jedan kolega od klinke ide na godinu dana u Ameriku i klinci misle napraviti oproštaljku, ideja je Jarun kolko čujem

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne brinem se ja za njega, pitam više da steknem nekakvu predodžbu kako to sve skupa izgleda. Naravno da ću ga pustiti da se zabavi s društvom iz razreda, ali voljela bih znati što može (i ja skupa s njim) očekivati.


    Mima, vidjela sam taj članak, tražila sam i ima li na webu nešto novije, ali nisam našla.
    (i ne znam popraviti bazu)
    Za Jarun ne znam, jer je moj mlađi pred koju godinu bio s razredom na Sljemenu. Išla su dva razreda sa svojim razrednicima i još dva profesora. Išli su na grah. Nikakvih incidenata, iako je to bio baš nezgodan sastav razreda. Eh, sad, jesu li pogodili mjesto (ne Jarun nego Sljeme), nemam pojma. Vidjela sam kad su došli - veća grupa, bili su veseli, blatni i umorni. Nitko nije pio, bar ne od one grupe koju sam vidjela kad su se vratili, a to je bila većina.

    Ne mogu se sjetiti detalja za starijega, ali mislim da su oni tu feštu imali u Maksimiru, isto nikakvih drama nije bilo. Oni su htjeli peći meso na roštilju, ali na kraju su odustali (mislim da je to tamo zabranjeno) i dogovorili da ponesu pizzu, sendviče i slično.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.06.2019. at 11:59

  15. #115
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    tanja nisam niti ja našla noviji članak, možda su se mali maturanti u međuvremenu prestali opijati

    svakako, danas smo dobili mail ravnateljice na temu da objasnimo djeci da su opijati štetni

    što ćemo s bazom, imaš li ti kome javiti da opravi?

  16. #116
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    lani je kod nas ispred škole bio kaos. osmaši su trgali i palili knjige. poslije su se preselili na jarun (parstometara dalje) i nastavili u istom elementu :/
    naravno da je većina bila ok, zabavljala se primjereno uzrastu, ali dovoljna je nekolicina da naprave ršum

  17. #117

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Naši zadnji dan škole idu na cjelodnevni izlet na more (sva tri osma razreda s razrednicama).
    Poklon za razrednicu su već kupili, skupili novce već odavno.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    moja je bila prije dvije godine na Jarunu, jedan od razreda iz njene škole je radio i roštilj, uglavnom malo su bili tamo pa se raspršili po grupicama. U jednom trenutku sam prolazila pored ulaza ( u to vrijeme sam se skinula iz gipsa pa sam morala vježbati hodanje, nisam ju pratila ) i vidjela iz daljine njenu grupicu kako se šeće. Činili su mi se dobro raspoloženi. Poslije mi je rekla da su išli na pizzu u Dalmatino.
    Posljednje uređivanje od larmama : 07.06.2019. at 14:40

  19. #119
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Iz škole mog djeteta spremaju se na Jarun. Kako su muški osmaši budući akteri crne kronike, dio ženskog dijela razreda odlučio je otići u grad na pizzu/kolače.
    Ekskurzija na moru i terenska u Vukovaru pokazala je da je Jack u kombinaciji s pivom i travom mnogima najdraža zabava (i muška i ženska).

  20. #120
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Njihove mame, pretpostavljam, nisu na ovom forumu

  21. #121
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne bih znala jesu li. I mame i tate djeluju pristojno, dobrostojeće i visokoobrazovano.

  22. #122
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Onda sudefinitivno tu negdje
    Ali se dobro kriju

  23. #123
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    I onda ti pusti djecu bilo kamo.
    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...rtvih-20190607

    A ja se uzrujavam zbog ocjena... tako bezveze.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Samo da kažem da ipak ništa od Jaruna
    Sve su se već bili dogovorili, i onda je muški dio razreda prije dva dana minirao dogovor, opet su počele podjele, prepucavanja, i tako dalje. Sin je na kraju odlučio da ne ide na Jarun ni u kojoj kombinaciji i došao je poslije škole doma.
    A i tako mu je zapravo bolje da je doma jer je prehlađen uspio je na ovoj vrućini, zahvaljujući brojnim klima-uređajima kojima je bio izložen u dvije škole, navući hunjavicu i glavobolju i sad je sretan da ne mora nikamo ići.

  25. #125
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    dakle tanja nama za sljedecu godinu dajes recept. raspuhati ih par dana prije klimom i mirni smo

  26. #126
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da kažem da ipak ništa od Jaruna
    Sve su se već bili dogovorili, i onda je muški dio razreda prije dva dana minirao dogovor, opet su počele podjele, prepucavanja, i tako dalje. Sin je na kraju odlučio da ne ide na Jarun ni u kojoj kombinaciji i došao je poslije škole doma.
    A i tako mu je zapravo bolje da je doma jer je prehlađen uspio je na ovoj vrućini, zahvaljujući brojnim klima-uređajima kojima je bio izložen u dvije škole, navući hunjavicu i glavobolju i sad je sretan da ne mora nikamo ići.
    Eh, ovako se i ja trenutno osjećam.... Nisam dovoljno loše za bolovanje ni dovoljno dobro da radim punom snagom. Ufff... a godišnji odmor je još daleeeeeko (drugi tjedan kolovoza).

  27. #127

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    dakle tanja nama za sljedecu godinu dajes recept. raspuhati ih par dana prije klimom i mirni smo
    Tako nekako

  28. #128
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    vrijedi za one kojima je prehlada dovoljan razlog da ne odu na proslavu, mojima bojim se to ne bi bilo dovoljno :/

  29. #129

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ma on je još i dan prije prehlade odlučio da neće ići. Bio je razočaran svađama i prepucavanjima unutar razreda.
    Da je ostalo sve prema onom prvom dogovoru, vjerojatno bi ipak išao, usprkos prehladi.

  30. #130
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moj najmladji je sad sedmi razred. Dogovarali su se danima da kao idu na kupanje jucer. Isto im propo dogovor. Ne znam kako, nisam pitala. Uglavnom treba biti cool, i prepustiti nekom drugom da zamuti vodu.

  31. #131
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Moj osmaš je s cijelim svojim razredom otišao na kupanje u Solaris. Imali su riješen prijevoz do tamo pa sam ja mislila da imaju i natrag.
    Ali, eto ga u 8, zove da se dođe po njega. Zašto sam mu dala 50 kn? Smotani su i nesamostalni neviđeno. Ako ne znaju za javni prijevoz, šta nisu zvali taksi?
    Mi smo nakon 8. razreda svoja kupanja odrađivali bez asistencije roditelja

  32. #132
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Moj osmaš je s cijelim svojim razredom otišao na kupanje u Solaris. Imali su riješen prijevoz do tamo pa sam ja mislila da imaju i natrag.
    Ali, eto ga u 8, zove da se dođe po njega. Zašto sam mu dala 50 kn? Smotani su i nesamostalni neviđeno. Ako ne znaju za javni prijevoz, šta nisu zvali taksi?
    Mi smo nakon 8. razreda svoja kupanja odrađivali bez asistencije roditelja
    Pa bolje da je zvao nego stopirao.

  33. #133
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Umjesti da se napije i divlja moj fićo se dosađivao i bas mu je bilo glupo. Umjesto njega ja sam se zabavljala na korani s prijateljicama iz osnovne i bilo nam je presuper.

  34. #134
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mamitzi bome si se ti bolje zabavila.

    Cathy ja se slažem s Juranon, imaš pare koristi javni prijevoz ili zovi taxi, snađi se, a ne mamaaaa, tataaa...

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Bome ja ne bi da mi dete dode doma pijano polupijano.bit ce i prilika poslije za to alo bas mora.
    Proveseliti se ok
    U cetvrtak su nasi sedmasi imali oprostaj jer jedan decko ide u ameriku .uglavnom klinka doma dosla tolko gladna da je velikom uzela komad mesa. Sto za nju nije cesta pojava.

  36. #136
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mamitzi bome si se ti bolje zabavila.

    Cathy ja se slažem s Juranon, imaš pare koristi javni prijevoz ili zovi taxi, snađi se, a ne mamaaaa, tataaa...
    Jurana nije u Zagrebu, i ako je dijete išlo izvan Šibenika možda noću i nema javnog prijevoza. A novac je možda potrošio.
    Ja bi uvijek rađe da mene nazove, pa roditelj sam mu.
    Znam da mi na Krku idemo po djecu nakon izlaska, jer prvi busevi počinju voziti tek oko 6.sati ujutro.

  37. #137
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Nije još bilo ni sunce zašlo

  38. #138
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Nije još bilo ni sunce zašlo
    E onda nisam u pravu.

  39. #139
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Baš sam htjela reći ne bi Jurana spominjala javni prijevoz da nije bio opcija
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.06.2019. at 11:58

  40. #140

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    A ne znam. Moj je, na kraju, taj petak navečer otišao u Tvornicu na Superval, s društvom iz glazbene (mentalno je on u srednjoj već odavno, baš vidim da ga ništa više ne veže za ekipu iz osnovne). Zvao me oko 22 h da mu je dosta i da ide doma (ipak je bio prehlađen i pomalo umoran), i vrlo obzirno je pitao mogu li doći po njega. Ne zato što ne bi znao za javni prijevoz (on krstari gradom samostalno još od 3.-4. razreda), nego jer je htio sa mnom malo pričati o svemu tog dana za vrijeme vožnje. Nisam to doživjela ni kao tlaku ni kao gnjavažu, dapače, drago mi je da me zvao.

    Poslije mi je rekao da su se ovi njegovi iz razreda dogovarali tko će popiti koliko piva, baš me zanima je li im uspjelo. Kaže mi mama (živi na Jarunu) da je svjedočila sceni u Konzumu gdje blagajnica odbija prodati gajbu pive hrpici tinejdžera odjevenih svi u iste majice s natpisom "8. nešto" Žalosno mi je da je završetak osnovne škole postao poticaj za kolektivno opijanje (jer 14-godišnjak se od 2-3 piva može itekako napiti). Ipak bi tu i škola trebala nešto organizirati, da se lijepo zajednički pozdrave s OŠ, a ne ovako.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    1

    Početno

    danas planiramo za kraj ove godine,zivimo u manjem mjestu i svatko zna svakoga.prijateljica iz razreda tj.njezina obitelj ima kucu s bazenom i planiramo platit po 100kn otprilike (nas 20,ako nas sve puste),za sad ce nas sve pustit cijelu noc,uz videopozive bez dolaska roditelja jer to je bezveze,radije ne bih isla.ne planiramo alkohol,valjda,pa su nas svi pustili. ovo valjda sam stavila jer to nam stvarno nije zanimljivo. nakon 7 godina se slazemo svi i zelimo proslavit to,tako da nasi imaju razumijevanja za nas

  42. #142
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Cijelu noć!?!
    Nemoj se iznenaditi ako 13.6. ispadne da će samo smjeti ići ta cura čija obitelj ima kuću.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Kuća s bazenom, kraj školske godine, 8. razred, alkohola će netko sigurno donijeti - nema šanse da bi svoje pustila!
    A ako bih pustila, vjerojatno bih prije toga razgovarala s roditeljima čija je kuća i na lijepi način predočila svoju zabrinutost za sigurnost djece u noći uz otvoreni bazen.

    Tako da bih ja predložila da planirate i opciju B.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •