Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 143

Tema: Slavlje za kraj osnovne škole

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno Slavlje za kraj osnovne škole

    Jesu vaši to imali? Gdje? Koliko novaca se davalo u razredu? Jeste ih pustili da idu?

    Stariji sin mi završava osnovnu školu i već su počeli planirat veselicu. Ja to nisam imala i prvi put se susrećem s tim i nezz kako se postavit. Ima ih 18 u razredu i ideja je da svi daju 100 kn. Zar nije to previše?? Odmah da napomenem slavlje će bit na vikendici kod prijatelja iz razreda znači neplaća se prostor. Još će se davat i 50 kn za majice i 50 kn za poklon za razrednicu. Meni to sve vuče na kupovinu nenormalnih količina alkohola i na to ga neželim pustit. A opet neželim da bude jedini koji ne ide i da plače zbog toga danima kako to uvijek bude kad je jedini. Veselica je organizirana u školi za vrijeme dana svake godine al normalno to društvu nije dovoljno oni hoće nešto odraslo radit. MM je već rekao da ga nećemo pustit al meni je žao sina ako to neće bit nešto nenormalno i ako će se zabavit na primjeren način. Pa nezz dali da idem u to da ga smekšam il da se složim....

  2. #2
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    za majicu i razrednicu ok. mislim da ti to nije upitno.
    za izlazak, mene to ceka sljedece godine. ici ce, ne zelim da se izdvaja iz ekipe i da bude jedini. ali isto tako prethodit ce razgovori i razgovori.
    Posljednje uređivanje od magriz : 26.02.2019. at 05:17

  3. #3
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    naravno da cete ga pustiti.
    pa ako sam sam padne sam ce se ubiti.
    tu cete vidjeti gdje ima mjesta za popravak u ispiranju mozga, sta je dobro a sta ne. jer dolazi i srednja i tek onda izlasci. pa necete ga valjda zatvoriti u kulu, pa ce ko zlatokosa s kosom rijesiti problem

  4. #4
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    mi smo prošle godine to prošli, isto sam bila kao na iglama..
    razgovor, razgovor, razgovor, koji isto nije garancija da će postupati po našim uputama i smjernicama
    mene je uvijek strah tih prvih pijanstava koja znaju završiti svakako

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu vaši to imali? Gdje? Koliko novaca se davalo u razredu? Jeste ih pustili da idu?

    Stariji sin mi završava osnovnu školu i već su počeli planirat veselicu. Ja to nisam imala i prvi put se susrećem s tim i nezz kako se postavit. Ima ih 18 u razredu i ideja je da svi daju 100 kn. Zar nije to previše?? Odmah da napomenem slavlje će bit na vikendici kod prijatelja iz razreda znači neplaća se prostor. Još će se davat i 50 kn za majice i 50 kn za poklon za razrednicu. Meni to sve vuče na kupovinu nenormalnih količina alkohola i na to ga neželim pustit. A opet neželim da bude jedini koji ne ide i da plače zbog toga danima kako to uvijek bude kad je jedini. Veselica je organizirana u školi za vrijeme dana svake godine al normalno to društvu nije dovoljno oni hoće nešto odraslo radit. MM je već rekao da ga nećemo pustit al meni je žao sina ako to neće bit nešto nenormalno i ako će se zabavit na primjeren način. Pa nezz dali da idem u to da ga smekšam il da se složim....
    Moj mlađi je imao izlet na Sljeme, gradskim prijevozom+pješice. U njihovom razredu bilo je dosta djece čiji roditelji nisu mogli platiti ništa više, a roditelji su se složili da je to primjereno. Nikakvo divljanje... samo malo friškog zraka. Popeli su se gore, pojeli štajaznam grah s kobasom u planinarskom domu, malo proveselili i vratili doma. To je mala kvartovska škola - nije ih bilo puno, imali su samo dva osma razreda. Novac smo dali razredniku. Majice nisu imali, majica je bila poklon za razrednika (ništa ekstra ni skupo). Ne sjećam se točno, mislim da su mu kupili još nešto, knjigu... Nemam pojma. Bilo im je ok. O alkoholu nije bilo ni riječi - nisam primijetila ništa takvo ni kod svog djeteta ni kod ekipe iz okolnih zgrada. Vratili se doma sredinom popodneva. Ista ekipa i sada u srednjoj školi (iako nisu u istom smjeru ni u istoj školi) povremeno izlazi, ali njih zanimaju biciklistički izleti i kebab

    Za starijega se uopće ne sjećam, ali nekako je bilo po istom principu. Nikome nije palo na pamet divljati.

    Ont. ne možeš za sva vremena držati sina pod staklenim zvonom. Ako mu do sada ti i tm niste u glavu ugradili neke mehanizme prepoznavanja što je primjereno, a što ne - što je opasno, a što može proći - zakasnili ste s odgojnim mjerama (ali ne bih rekla)...

    Što se tiče novaca - to treba raspraviti na roditeljskom, ili barem s ostalim roditeljima. Poklon za razrednicu nije tema za roditljski (uvijek se nađe netko tko će to organizirati, ali uvijek ima i roditelja koji ne mogu to dati - kod nas je bilo "dajte koliko možete", ali nisam ja bila organizator, pa ne znam kako je na kraju ispalo). 50 kn za majicu s tiskom imena razreda mi se ne čini previše. Iz tog fonda ne ide nikakva lova za cugu.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Nisu ni nadi divljali bili su na Jarunu svi zajedno s radom,svako je donio nešto grickalica i sokova od doma,jedan razred je nosio roštilj slučajno vidla klince kad su na biciklima furali meso i ploču
    Poklon rasli su dali kod podjele svjedodžbi s time da su joj zadnji dan dali majcu kakvu su i oni imali

    Moj razred nije imao norijadu nego smo isto išli na sljeme na janjca kojeg je dobio jedan dečko iz razreda

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    U zadnje vrijeme zna škola organizirati izlete za zadnji dan škole,da se smanji nered po školi i naselju,mada su prošlogodišnji osmaši bas napravili scene drapanja knjiga

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Javljam se na temu samo da konstatiram da i moj ove godine izlazi iz osnovne škole i ova tema mi uopće nije pala na pamet slavlje, zajednički izlazak, poklon razrednici ništa se od toga ne spominje, što ne znači da neće postati aktualno negdje u 5. ili 6. mjesecu.

  9. #9
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ocito nije njemu napeto.
    moj je takav, uopce ga ne zanimaju takve stvari, mada se mozda promijeni.

    po meni sve zabrane uglavnom ne luce nikakve pozitivne, vec naprotiv, negativne efekte. zato sam i napisala, da treba se nadati da je nesto odgoja se primilo u njih, ali vidjeti gdje steka pa popraviti.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 26.02.2019. at 09:10

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ocito nije njemu napeto.
    moj je takav, uopce ga ne zanimaju takve stvari, mada se mozda promijeni.
    O, stalo je njemu do društvenog života, i zanimaju ga provodi, ali mislim da kod njih u razredu još nije ni bilo govora o tome.
    Razrednicu uopće ne doživljavaju, imaju vrlo loš odnos (zapravo odnosa ni nema, ignoriraju je, a njoj je od njih muka), atmosfera u razredu je loša, iako su djeca pojedinačno većinom ok. Ali kao cjelina ne funkcioniraju nikako. Zato lako moguće da nekog organiziranog provoda neće ni biti.
    A ako ga ipak bude, pustit ću ga i nadati se najboljem

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    i da klinci su sami izabrali poklon , sami skupljali lovu bez organizacije roditelja,

    na proslavu podjele svjedodžbe je došla i učiteljica iz 1-4 razreda i svaki je dobio početni crtež koji je crtao na "prijemnom" za osnovnu

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod nas se priča o poklonu (među roditeljima, za djecu ne znam), i tu se spominje skupljanje po 200 kuna

    Ostalo, ne znam, spominjali su i nekakvo zajedničko druženje roditelja i djece za kraj, roštilj, možda misle prevenirati dječji tulum na taj način.

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    OMG roštilj s roditeljima?
    No, da...neke bih rado stavila na roštilj .

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    pa da, smiješno, jelda. Mislim da su to samo ideje.

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    moja klinka je slavila izlazak iz vrtića uz roštilj

  16. #16
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    naši su radili roštilj na bundeku
    sami
    bez roditelja
    ja bila u strahu
    svi preživjeli

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    pustit ćeš ga, ali uz prethodne razgovore i konkretne dogovore
    odvezeš na lice mjesta, malo pronjuškaš što se sprema, dogovoriš vrijeme kad ćeš doći po njega

    uostalom, zaisgunro ima još roditelja koji nisu baš presretni s idejom, pa se malo raspitaj
    bit će još djece koja će imati restrikcije pa kad vidi da nije sam, bit će lakše i njemu i vama

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Kod moje je običaj ići na Jarun. Od priprema je bila kupovina majica i štampanje nekog slogana i onda direktno iz škole se ide na Jarun. Ako se dobro sjećam jedan od paralelnih razreda je i neki roštilj radio. Nešto mi je spominjala da nisu baš bili vješti s paljenjem.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Naši su bili s raskom ne sami skroz

  20. #20
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    meni je neupitno da dijete treba otići na završnu zabavu povodom kraja osnovne škole i trenutno brijem da neću imat nikakve strahove. Ono djeca rastu, šta će tek biti u srednjoj , na faxu...
    A zabavit se bez pijanstva se itekako može.

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    meni je neupitno da dijete treba otići na završnu zabavu povodom kraja osnovne škole i trenutno brijem da neću imat nikakve strahove. Ono djeca rastu, šta će tek biti u srednjoj , na faxu...
    A zabavit se bez pijanstva se itekako može.
    X

    Moji su sinovi odrasli uz punu špajzu alkoholnih pića (vino, pivo, domaći likeri). A špajza je puna baš zato jer mi odrasli izrazito rijetko za tim posegnemo, eventualno prigodno - rođendani i blagdani...

    Obojica već godinama odlaze iz kuće na višednevne izlete, kampove, radionice vrsta raznih. Negdje ima nadzora, negdje baš i ne previše. Nikada se ništa ružno nije dogodilo. Znaju se čuvati.

    Eh, sad, hoće li tu i tamo pokleknuti - nemam pojma. Do sad nisu ili bar ne u toj mjeri da ih vidim pod gasom... Ni doma neće (a stariji bi smio jer je punoljetan) i vidim da im to baš nije napeto. Više ih zanimaju neke druge stvari koje će mi tjerati strah u kosti (voziti auto) ali o tome ću razmišljati kad dođe na red, tj. uskoro. Nadam se imati dva vozača do kraja godine.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kad su pod gasom onda je malko kad o kaj ne misliš?

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kad su pod gasom onda je malko kad o kaj ne misliš?
    Nekak mi se čini da im se pijača uopće ne sviđa, a ni cigare. Nismo im branili. Eh, sad, koliko znači da nisu ni nas baš vidli da pijemo i pušimo - možda znači. Nemam pojma. Za sad još nisu počeli, a možda ima i veze da su u društvima (ima svaki svoje) koja to isto baš ne prakticiraju.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    nažalost ja ne mogu to tvrditi za velikog, on zna popiti pivu i slično, više vani nek doma, doma ne pije

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Ma nije problem majica i poklon to je sve ok, kako daju drugi tako ćemo i mi. Al bojim se te vikendice jer će oni bit bez nadzora ikog odraslog. Rekla sam svom ako mu i nagovorim tatu da će mu to biti do 23. On na to plače i kaže ako nemože dokad i drugi onda neće ni ić. Pričala sam s nekim roditeljima i jedna mama mi je već rekla da njena cura neće ić ako to bude bez nadzora jer zna šta će tamo bit i da je bilo tako na rođendanu od dečka iz razreda da su se svi ponapijali bez iznimke. Moj nije bio na tom rođendanu zbog upale pluća. Ja sam za to da oni proslave i zabave se al ako ću dat novce za to da bi se on i ostala djeca ponapijali onda bez obzira dala ja novce il ne on neće ić. Nezz strah me toga. Pogotovo jer je kod vikendice i jezero. Svašta može bit. Divim se na razmišljanju ako sam padne sam će se ubit al ako pijan sam padne u to jezero bome se i hoće ubit. Slažem se ja da treba pričat sa djecom i nadat se da će im nešto ostat u glavi al ovoga me stvarno jako strah

  26. #26
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    možda glupo pitanje, ali šta točno zakon kaže na to da se 14-godišnjaci okupe do tko zna koje ure bez nadzora ijedne odrasle osobe?
    što kažu roditelji vlasnici te vikendice, jesu i oni upoznati s time? ja da dam svoj prostor za tulum osmaša, inzistirala bih na tome na dođem u obilazak i provjeru koji put u večeri
    mislim da si dobro krenula sa provjerom s drugim roditeljima, jer to kad klinci kažu "svi" je dosta nategnuto

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Oni su upoznati i slažu se s tim da djeca budu tamo i rekli su ako baš inzistiram da mogu ić provjeriti šta se događa tijekom večeri al da je do toga još daleko i da ćemo se dogovorit. Nezz nemam povjerenja u tako nonšalantne ljude iskreno. Provjeravat će djecu ako ja inzistiram. Znači neće....
    Zakon je takav da do 16 godina smiju do 23 sata

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije problem majica i poklon to je sve ok, kako daju drugi tako ćemo i mi. Al bojim se te vikendice jer će oni bit bez nadzora ikog odraslog. Rekla sam svom ako mu i nagovorim tatu da će mu to biti do 23. On na to plače i kaže ako nemože dokad i drugi onda neće ni ić. Pričala sam s nekim roditeljima i jedna mama mi je već rekla da njena cura neće ić ako to bude bez nadzora jer zna šta će tamo bit i da je bilo tako na rođendanu od dečka iz razreda da su se svi ponapijali bez iznimke. Moj nije bio na tom rođendanu zbog upale pluća. Ja sam za to da oni proslave i zabave se al ako ću dat novce za to da bi se on i ostala djeca ponapijali onda bez obzira dala ja novce il ne on neće ić. Nezz strah me toga. Pogotovo jer je kod vikendice i jezero. Svašta može bit. Divim se na razmišljanju ako sam padne sam će se ubit al ako pijan sam padne u to jezero bome se i hoće ubit. Slažem se ja da treba pričat sa djecom i nadat se da će im nešto ostat u glavi al ovoga me stvarno jako strah
    anita, ja potpuno razumijem što tebe brine. I sama bih imala istu dilemu u takvoj situaciji. Ni meni se ne sviđa aranžman hrpa 14-godišnjaka na nekoj vikendici bez nadzora odraslih do dugo u noć (to je prilično drugačije od roštilja po danu na Jarunu i slične varijante koje su se tu spominjale).
    Na tvom mjestu, provjerila bih s još roditelja, "kako dišu", pa procijenila po tome koliko se u klince može imati povjerenja za tu konkretnu situaciju. Ne mora se tvoj napiti, ali dovoljno je da se napiju drugi pa da mu cijelo slavlje prisjedne, ako ne i štogod gore. Znam iz vlastitog iskustva za slične situacije okupljanja mladeži (starije od 14!) po vikendicama koje su imale posljedice u gipsu, i još su dobro prošli.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Pa da zato i kažem nek oni roštiljaju cijeli dan šta se mene tiče i trebaju se djeca zabavit i proslavit taj mali al za njih velik korak u životu. Al ovo me stvarno brine zato sam i htjela čut kako vi razmišljate. Meni je mog sina žao jer često ispada da on jedini nešto nemože. Al šta ću kad ima takav razred da većina izlazi do 1 il 2, mi to nedamo. Plus što svi imaju više novaca od nas i to znam po tome kakve aute voze i kako im se djeca oblače. Tu mu nemogu olakšat pa se onda uvijek propitujem jel mu mogu bar s ove druge strane omogućit da se neosjeća izdvojen al sigurnost djece mi je na prvom mjestu pa nek i bude uvijek jedini....mogu se samo nadat da će se isplatit. Svakako ću provjerit sa svima šta misle čim prije uspijem

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije problem majica i poklon to je sve ok, kako daju drugi tako ćemo i mi. Al bojim se te vikendice jer će oni bit bez nadzora ikog odraslog. Rekla sam svom ako mu i nagovorim tatu da će mu to biti do 23. On na to plače i kaže ako nemože dokad i drugi onda neće ni ić. Pričala sam s nekim roditeljima i jedna mama mi je već rekla da njena cura neće ić ako to bude bez nadzora jer zna šta će tamo bit i da je bilo tako na rođendanu od dečka iz razreda da su se svi ponapijali bez iznimke. Moj nije bio na tom rođendanu zbog upale pluća. Ja sam za to da oni proslave i zabave se al ako ću dat novce za to da bi se on i ostala djeca ponapijali onda bez obzira dala ja novce il ne on neće ić. Nezz strah me toga. Pogotovo jer je kod vikendice i jezero. Svašta može bit. Divim se na razmišljanju ako sam padne sam će se ubit al ako pijan sam padne u to jezero bome se i hoće ubit. Slažem se ja da treba pričat sa djecom i nadat se da će im nešto ostat u glavi al ovoga me stvarno jako strah
    Ovo si dobro odigrala. I ja bih tako.

    Postoji argumenti i to zakonski. Reci to sinu, a možeš reći i na roditeljskom. Ne treba ti policija i CZSS kucati na vrata i propitivati roditeljske vještine. Maloljetnici ne smiju biti vani bez pratnje odrasle osobe iza tog doba. Kraj priče. Prema Obiteljskom zakonu, maloljetnici ispod 16 godina NE SMIJU biti vani sami bez pratnje odrasle osobe. http://srednjoskolci.studentski.hr/z...ska-regulativa

    Inače, moji znaju zaružiti i dulje, ali uvijek dogovaramo da idemo po njih, jer u sitne sate nema gradskog prijevoza, a ja se bojim pustiti ih da se snalaze sami (imaju u društvu mlade vozače, pogotovo stariji, ali svejedno - ako je doček NG ili slično, može do kojeg god doba žele, ali mm ili ja idemo po njih).

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Za djecu do 16 ne smiju bit brz nadzora punoljetne osobe iza 23 sata. To stavite i u neki razredni mejl,Viber ili kaj imate

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ja bi i tu zabavu ograničila do pol deset,od jutra u deset taman dosta

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    I ja sam već rekla ako ode da ga se i dovozi i dolazi po njega. Baš me muči ta priča....imamo roditeljski uskoro pa ću sve roditelje vidjet i provjerit stavove

  34. #34
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Anita sam pao sam se ubio nisam mislila doslovno.
    Vec postave se pravila. Razgovara se.
    Prekrsis. Idu posljedice.

    Kakvo crno pao u jezero pa se ubio. Jasno mi je da se kao roditelj bojis. Strepis. Kao i svi.
    Ali strepis i nadas se da su sve price ipak negdje u njegovoj glavi i da ce ipak u svim greskama izroniti i mesto od toga.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Ma znam da nisi mislila doslovno nego sam se na to nadovezala da objasnim svoj strah. Al nije mi to jezero ipak bezazleno. Nezz morat ću dobro razmislit. Sva sreća počelo se rano pričat o tome pa imam vremena. Hvala vama na odgovorima i iskustvima

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    predloži da proslava krene ranije i ranije završi. tada je dan do 20-21 sat.
    Ako se drugi roditelji ne slože s tim, ja bih i dalje inzistirala na svojoj odluci da je do 23 tamo

    vjerojatno će se dijete duriti, a nek se duri šta ću mu ja ... bit će još takvih situacija u životu ... barem će imati što za pričati svojoj djeci, pa kad ona dođu u to doba, to će mu biti odličan argument da on svoje ne pusti dakle, krivi smo za sva kasnija pokoljenja i restrikcije u njihovim životima

    šalim se, naravno
    samo vam želim sreću jer ovo je tek početak od niza pregovara koje ćete voditi ...

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    predloži da proslava krene ranije i ranije završi. tada je dan do 20-21 sat.
    Ako se drugi roditelji ne slože s tim, ja bih i dalje inzistirala na svojoj odluci da je do 23 tamo

    vjerojatno će se dijete duriti, a nek se duri šta ću mu ja ... bit će još takvih situacija u životu ... barem će imati što za pričati svojoj djeci, pa kad ona dođu u to doba, to će mu biti odličan argument da on svoje ne pusti dakle, krivi smo za sva kasnija pokoljenja i restrikcije u njihovim životima

    šalim se, naravno
    samo vam želim sreću jer ovo je tek početak od niza pregovara koje ćete voditi ...
    x

    Nekim čudom mi doma nikad nismo imali problema oko istjerivanja tih stvari... Djeca su razumjela i prihvaćala dogovore. Stvarno nemam pojma jesmo li mi zaslužni za to ili smo samo imali sreće (rekla bih da je ovo drugo). Puno smo vremena utrošili na razgovore dok su bili mlađi, a i danas nam je odnos ok. Osim toga, par puta su još u osnovnoj školi doznali iz prve ruke kako su se drugim ljudima iz generacije dogodile neke neugodne stvari, pa su oprezni. Mlađi je baš u razredu imao par ljudi koji su bili skloni upadati u nevolje. Srećom, većina je to prerasla odlaskom u srednju školu.

    Kad izlaze s društvom, ako se dogodilo da se negdje zadrže dulje od dogovorenog vremena, uredno su se javljali i dogovarali smo što dalje. Imali smo i još uvijek imamo povjerenja u njih, ali oni imaju društvo koje mi dugo poznajemo i u koje imamo povjerenja. Baš jučer je mm ostavio auto izvan garaže jer je mlađi sin bio vani sa svojim klubom. Malo prije 22 sata poslao je poruku da ne treba nitko ići po njega-vraća se s dečkima gradskim prijevozom. Mom mužu je pao kamen sa srca, jer je bio mrtav umoran, a i ja isto. Sin je došao oko 22:30, rekao da je bilo super, pokupio se pod tuš i u krpe jer je ovaj tjedan u jutarnjoj smjeni u školi.

  38. #38
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    sumnjam da će klinci pristati na to da počnu u 3 popodne pa do 21 gotovo
    to počinje oko 7-8 i traje do ponoći najmanje
    svojoj sam prošle godine dala do 24 sata, jer je bila i nastavnica s njima, ali bome mi je bio stres jer nisam znala kad će točno doći
    puno ih se ponapijalo već do 21 sat, kao da njima treba puno, neš ti
    srećom je prošlo sve bez posljedica, ali da je voda bila u blizini, hm...
    grozim se tih tuluma i kućica i svega, a pustiti ih moraš
    zapravo ne znam što bi bilo gore, da jedini ne ide, ili da ide pa si na mukama
    ja bih tražila sa se čujemo tel.svakih sat vremena a ako nema odraslih u blizini malo bi se i prođirala
    valjda ima još roditelja koji razmišljaju kao ti, nije moguće da su svi nonšalantni...
    Posljednje uređivanje od flopica : 28.02.2019. at 07:59

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Naši idu direktno iz škole oko podne i do devet pol deset je tamam
    Flopice koju ulogu je imala nastavnica ako se pol klinaca napilo?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.02.2019. at 08:02

  40. #40
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih tražila sa se čujemo tel.svakih sat vremena a ako nema odraslih u blizini malo bi se i prođirala
    valjda ima još roditelja koji razmišljaju kao ti, nije moguće da su svi nonšalantni...
    nisu nonsalantni, ja cu u tom problemu biti dogodine.
    ali traziti da mi se klinac javi svakih sat vremena mi je malo previse
    znam da su druga vremena, bila su i za nase roditelje druga vremena.
    i najvise gluposti su najcesce napravili klinci nad kojim se najvise bdilo. valjda taj tren slobode koju si umisle da imaju. ne znam

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    sumnjam da će klinci pristati na to da počnu u 3 popodne pa do 21 gotovo
    to počinje oko 7-8 i traje do ponoći najmanje
    svojoj sam prošle godine dala do 24 sata, jer je bila i nastavnica s njima, ali bome mi je bio stres jer nisam znala kad će točno doći
    puno ih se ponapijalo već do 21 sat, kao da njima treba puno, neš ti
    srećom je prošlo sve bez posljedica, ali da je voda bila u blizini, hm...
    grozim se tih tuluma i kućica i svega, a pustiti ih moraš
    zapravo ne znam što bi bilo gore, da jedini ne ide, ili da ide pa si na mukama
    ja bih tražila sa se čujemo tel.svakih sat vremena a ako nema odraslih u blizini malo bi se i prođirala
    valjda ima još roditelja koji razmišljaju kao ti, nije moguće da su svi nonšalantni...
    Ovo je možda razlog zašto je razred mog mlađeg sina išao na Sljeme, hehehe... Sjetila sam se u međuvremenu, stariji sin je sa svojim razredom išao u Maksimir. Ništa posebno nije bilo. Da je bilo - bolje bih se sjećala.

    Offt. Ne treba klincima proslava da bi se nalokali. To je sasvim druga tema. Istina, u velikom društvu njihovo ponašanje može biti drugačije nego kad ih je manje, ali ne nužno. Tko želi piti i lumpati, napravit će to s razrednom proslavom ili bez nje.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Ta voda mi i je najveći problem. Čitali ste vjv svi o slučajevima utapanja kojima je prethodio alkohol. Šta da radim kad se svega bojim ako je vezano za djecu....a djeca iz njegovog razreda su stvarno dosta raskalašena. Još i bez nadzora uhhh. MM se i dalje drži stava da neće ić i da će prebolit to do ženidbe hehe

  43. #43
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    voda je jednaki problem kao i potencijalno predoziranje alkoholom, tucnjava, silovanje, paljenje upaljacem...

    mislim da trazis razloge da ga ne pustis.
    jedno je razmisljati i biti oprezan i brizan roditelj, drugo je apriori zabraniti djetetu i gledati sve negativno

  44. #44
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Moja je mama uvijek bila stava da me svugdje pusti jer sranje mogu ( ako zelim) napraviti bilo kad i bilo gdje.
    Dakle, nikad nije bio upitno spavanje izvan kuce, tulumi, izlasci, putovanja...nikad.
    Valjda je bila prilicno sigurna u to kakve je vrijednosti usadila i kakav zdrav razum ima dijete.

  45. #45
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Sto se tice M. koji je drugi srednje, koliko se sjecam na kraju 8. razreda tulumario je cijeli razred nakon skole u lokalnoj sumi na vidikovcu. Bilo je alkohola koliko sam shvatila, nitko nije napravio nikakvu gadnu situaciju i dosao je doma oko ponoci.
    Iskreno, nismo o tome razglabali danima unaprijed. Nije niti znao da ce tulumariti, bilo je to dogovoreno zadnjih dana. Imali smo monolog prije odlaska i to je bilo to.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Netražim ja nikakve razloge nego pričam s vama o svom strahu. Da sam već odlučila onda vas nebi ništa ni pitala ne?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    i da će prebolit to do ženidbe hehe
    hoće li?
    ili sam zaboravila neke detalje iz mladosti (zasigurno je bilo zabrana koje sam roditeljima zamjerila, ali ne sjećam se detalja) ili mi nekako izgleda da će nam ova nova generaciji zamjeriti/prigovarati na mnogim stvarima više nego što smo mi svojim roditeljima?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    uh anita moram priznati da nemam pojma šta bi napravila na tvom mjestu. Sami u vikendici 14-godišnjiaci, mogući aklohol, u blizini jezero. Ne znam, ako bi išao išao bi uz stroga pravila i moju kontrolu i obilaženje. Objasnila bih razloge za to i stvarne događaje koji su me motivirali na takvu odluku... i jedva bi čekala da završi i nadala se najboljem...
    ALi meni nije uopče palo na pamet da se slavi i zavrsetak OŠ, nekako mi je uvijek u glavi srednja škola. Moja još nije ništa rekla po tom pitanju, ali baš si mi dala misliti

    Javi nam šta ste odlučili, mene baš zanima

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    slave poslije i završetak 1. srednje, pa 2. pa ........
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.03.2019. at 11:20

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    nemoj zezat jelena
    ja se sjećam jedino norijade i taj dan sam ležala bolesna u krevetu, nisam ni dan danas prežalila

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •