Stranica 2 od 20 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 966

Tema: Kompromisi i ostalo

  1. #51
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je moj tata jednom davno bio u nekoj bosanskoj tvornici kože kupiti materijal za pretapecirati trosjed i fotelje. Pa je usput kupio i mami kostim (suknju i sako) od brušene govedine jer je bio nevjerojatno jeftin. I što će jadna žena, obukla i nosila...a boja neki nepodnošljivi oker

    Uh, odjeca je osjetljiv teren. To bi malo teze proslo.
    Ali auto koji ne moram platiti od svoje place, kojeg ne vozim na servis i sa kojim se sluzim svaki dan...pa neka bude i mercedes ako bas mora.
    Da li taj mercedes paše uz moj karakter i stil , ne bih znala.
    Nisam nikad razmisljala da me ljudi povezuju s vozilom.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Dolega, sve to stoji. Ali... zivot je pun kompromisa i treba dobro odvagati kad je trenutak za neku odluku inatiti se po svome a kad pristati na neki razuman kompromis. Naravno da to svatko za sebe mora odluciti.
    Kad kupujem novu torbu sigurno se necu osvrnuti na MMove sugestije da je neka druga ljepsa ili kvalitetija za bolju cijenu.

    .



    meni ovo uopće ne spada pod kompromis koji bi se trebao razmatrati.

    MMove sugestije uvijek prihvaćam kad se radi o nečemu u što se on bolje razumije, u ovom slučaju bi to bio auto. Ali MMu ne bi nikad palo na pamet predložiti mi da kupim auto za koji zna da ga nikad ne bih vozila.
    A kad bi mu i palo na pamet, kategorički bih odbila i rekla koji auti dolaze u obzir, a onda nek on bira i istražuje koji je bolji

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    kompromisi ili bitke koje se biju se mjere i dubinom džepa

    i ja bih zahtijevala neki auto koji se meni sviđa, stan na drugoj lokaciji i sl., ali, eto, imamo koliko imamo i vozim ono što je cjenovno prihvatljivo (omjer cijene, kvalitete, sigurnosti i sl.) ma koliko god se to meni ne sviđalo ... i da moj je bijel, a vrlo rado bih crveni ... može i BMW jer je sigurno sigurniji od ovog malog gradskog kojeg imam i u kojem sam u strahu da će me netko zgužvati na semaforu

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    recimo multipla ili renault megane...nema teoretske šanse da bih ja vozila te aute, ma ni pod razno
    i da se MM zbog toga naljuti na mene jer nisam pristala kupiti susjedovu multiplu? nezamislivo mi je to

  5. #55
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    recimo multipla ili renault megane...nema teoretske šanse da bih ja vozila te aute, ma ni pod razno
    i da se MM zbog toga naljuti na mene jer nisam pristala kupiti susjedovu multiplu? nezamislivo mi je to
    Ma nece se on naljutiti... daleko je to od ljutnje.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    mislim da kompromis oko multiple nije upitan

  7. #57
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Hahaha


    Vas to ono stvarno, ali bas stvarno muci?!
    Meni je to apsolutni nevazno.
    Jos sam muzu predlozila da nabavi berlingo ili nesto slicno sto mu moze koristiti povremeno za posao.
    Meni je apsolutni svejedno u cemu se vozim, samo da je u solidnim stanju, ne trosi puno i da se lako upravlja/parkira.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    i mi nedavno kupovali meni auto, a mene auta uopce nezanimaju, bitno mi da je u voznom stanju. imala sam jedan prakticni uvjet koji je MM ispostovao i izabrao model. ali boja je moj izbor i nije bilo sanse da pristanem na crno, bijelo ili crveno auto (polovno smo uzimali) bilo je natezanja, duze smo trazili, ali nisam se dala. na kraju nije bila najdraza boja, ali iduca prihvatljiva... uglavnom nije mi padalo na pamet popustat jer cu ga ja voziti tako da mojca, ne popustaj nego izaberi po svome

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    sirius, lako je tako razmišljati kad ti je muž dovezao mercedes
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 26.02.2019. at 13:07

  10. #60
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    sirius, lako je tako razmišljati kad ti je muž dovezao mercedes
    Hahaha
    Vozim ga vec par godina, prije toga sam vozila lagunu. Sad ga je stavio u oglas. Ako ga proda za cijenu koju trazi kupiti ce neki drugi .Mozda cak i smart.
    Kazem ti, potpuni mi je svejedno.

  11. #61
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Sad za ozbiljno, kužim te Mojca jer bi moje srce radije vozilo zlatnu Multiplu nego sivu bembaru. A mozak bi uzeo ovog drugog...ali to nije moje polje za megdan. Sigurno će se kad-tad naći i neko još besmislenije

    Odvagni je li ti to toliko bitno, i ako je, guraj do kraja. Što znači ako dobiješ Lanciu Y i malo te grize što je bijela, a ne ljubičasta, pravac autolakirer. YOLO!!

  12. #62
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nece se on naljutiti... daleko je to od ljutnje.
    u čemu je onda problem?
    u donošenju odluke?

    ako si sasvim sigurna da ne želiš taj auto, uopće ne vidim razloga dvojbama

  13. #63
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Evo mog iskustva: mi smo prije 2 mjeseca kupili meni novi auto (MM-ov auto je još dobar). Dugo me nagovarao da kupimo jedan dobar auto o kojem ja nisam nikada niti razmišljala. E sad, ja si ne radim probleme oko toga je li mercedes ili fiat prikladniji za nas, ali mi se zapravo činilo suludo dati toliki novac za auto, kada bi za taj isti dobili dva auta i mogli smo oboje voziti novi (ali možemo si priuštiti, to nije bilo upitno). Taj moj argument nije naišao baš na razumijevanje, nego na protuargument: kada ako ne sada. Razmislila sam (duuuugo) i odlučila popustiti, jer na kraju su moja razmišljanja krenula u smjeru: zaista, kada djeca odu i budemo 60+ lako je moguće da nam takav auto neće trebati. Zapravo smo mi dosta u autu, nije samo za vožnju do dućana, zašto ne birati udobnost i kvalitetu. I tako sam pristala na kompromis, (zapravo, nagovorio me ipak, a nije da se lako dam nagovoriti) uz malu brigu da ću na kraju malo vidjeti taj moj auto, da će zapravo njemu auto služiti kada ide na službena putovanja jer je za daleki put naravno komotniji nego njegov.
    Zaključak: zahvalna sam svake sekunde u autu da me nagovorio. Kvaliteta je ipak kvaliteta, i to se znatno osjeti, na snazi motora, na svom komforu i optionalsima koji pruža, sigurnosti i stabilnosti na cesti… Odmah sam mu rekla da se čovjek lako navikne na bolje. I još uvijek ga nije uzeo na put nego vozi svoj. I zapravo, jedan je život, treba ga živjeti. Ako smatraš da će ti taj auto znatno smanjiti kvalitetu života, odbij ga. Ali ako si samo zbog principa (marke ili estetike) želiš uskratiti sav komfor, to ti je šteta, kako bi rekao MM, kada ako ne sada.

  14. #64
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    Ako smatraš da će ti taj auto znatno smanjiti kvalitetu života, odbij ga. Ali ako si samo zbog principa (marke ili estetike) želiš uskratiti sav komfor, to ti je šteta, kako bi rekao MM, kada ako ne sada.
    Ne, kvalitetu života će poboljšati, sigurnost i sve ostalo. Bilo koji auto.
    Moj dosadašnji auto je star 20 godina, nema klimu i servo... ali kako smo prvi vlasnici, i treba mi za na posao i nazad... ukupno 8 km... bio mi je savršen. I šteta ga bilo mijenjati.

    Problem je što se ja ne mogu naviknuti na misao da vozim auto po kojem sam do jučer pljuvala.

    What goes around, comes around.

  15. #65
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Je, to ti je ko pljuvanje po zgodnim , bogatim frajerima jer mislis da nisu tvoja liga.
    Tj. ti njihova.

  16. #66
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno


  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, kvalitetu života će poboljšati, sigurnost i sve ostalo. Bilo koji auto.
    Moj dosadašnji auto je star 20 godina, nema klimu i servo... ali kako smo prvi vlasnici, i treba mi za na posao i nazad... ukupno 8 km... bio mi je savršen. I šteta ga bilo mijenjati.

    Problem je što se ja ne mogu naviknuti na misao da vozim auto po kojem sam do jučer pljuvala.

    What goes around, comes around.
    Ma kajtebriga - ima 4 kotača i krov. Ako ti ga TM želi kupiti - nek ga kupi.

    A sad ozbiljno - ja ne bih ništa kupovala dok ne SJEDNEM U NJEGA i ne probam. Obzirom na ramena i trzajnu ozljedu vrata, ovo ti je možda dobro rješenje. Osim toga, ja ne bih svom mužu rekla NE tek tako, nego bih baš tražila da probam voziti to čudo koje mi namjerava kupiti. To ti je i način da mužu kažeš NE argumentirano, ako ti stvarno ne bi odgovaralo (što se može dogoditi) npr. preduboki sicevi, ovo, ono.... nešto što ti zbilja ne odgovara. A tko zna - možda nakon probne vožnje promijeniš mišljenje.

    Ovo boldano ti je karma, sama si to ustanovila - stvari od čega bježimo obično nas sustignu, hehehee.....

    Inače, da mm želi meni kupiti auto, bome bi uzela bilo koji, iako baš volim našu staru mazdu (ali ista ima klimu i servo, iako se bliži punoljetnosti). Imam dva kandidata za učenje vožnje, pa za sad ne kupujemo ništa. Ja baš nisam vješta u vožnji novijeg auta u kući (Ford C-max) aliii moram priznati da ga je lakše parkirati iako je veći, jer ima manji radijus na kojem se može okrenuti. Tako daaaa..... probaj, pa onda donesi odluku. Ja nisam pristalica pljuvačkih stavova po bilo čemu dok se ne uvjerim da je pljuvačina zaslužena.

    Osim toga, TM će vjerojatno lakše prihvatiti odbijanje ako prije probaš auto i ustanoviš da ti ne paše, nego bez toga.

  18. #68
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Problem je što se ja ne mogu naviknuti na misao da vozim auto po kojem sam do jučer pljuvala.
    i sad bi trebala pljunuti na svoju riječ i pogaziti svoje principe
    ali u ime ljubavi!
    i komocije

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Osim toga, TM će vjerojatno lakše prihvatiti odbijanje ako prije probaš auto i ustanoviš da ti ne paše, nego bez toga.
    ali ako ga proba, mogao bi joj se svidjeti

  19. #69
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Je, to ti je ko pljuvanje po zgodnim , bogatim frajerima jer mislis da nisu tvoja liga.
    Tj. ti njihova.
    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    i sad bi trebala pljunuti na svoju riječ i pogaziti svoje principe
    ali u ime ljubavi!
    i komocije



    ali ako ga proba, mogao bi joj se svidjeti
    Ok , samo da sve to slozim zajedno...
    Posljednje uređivanje od sirius : 26.02.2019. at 14:34

  20. #70
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku

    Problem je što se ja ne mogu naviknuti na misao da vozim auto po kojem sam do jučer pljuvala.
    A gle, i MM i ja smo bivša djeca cvijeća, ali čovjek sazrijeva, raste, mijenja se, mijenja stavove, ništa nije u kamen uklesano, sve je to ok...

  21. #71
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kajtebriga - ima 4 kotača i krov. Ako ti ga TM želi kupiti - nek ga kupi.
    A tko zna - možda nakon probne vožnje promijeniš mišljenje.

    .
    Evo točno ova dva argumenta su kod mene bila ključna. Probna vožnja mi je otvorila oči

  22. #72
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja ne bih pristala na taj auto ako ti ne paše. Nema veze zbog čega. Mi smo isto od poznatog kupovali golfa. Odličan, garažiran, malo prešao, ma prilika samo takva. Oboje ne volimo VW, ali hajde, ovakva prilika se ne propušta. Nismo ga prestali nepodnositi. Pokazao se upravo onakvim kakvim smo očekivali i još malo gorim, jer nam nije sve rečeno. A nije nam rečeno jer ga ovi i nisu vozili puno pa im to nije ni smetalo, čini se. Ne bih to nikad ponovila.

    BMW itself je auto koji sigurno ima vrhunsku elektroniku, većinom za njih radi Bosch, pioniri su u puno toga, pokretači su novih stvari i na neki način pozitivci. Ali, meni je iz Njemačke slika: BMW i lakat na prozoru. Na retrovizoru visi neki od simbola, a narodnjaci trešte. Ne mogu baš detaljno opisati, jer bih ušla u političku nekorektnost

    Druga stvar je što pretpostavljam da puno troši goriva, pogotovo s hladnom mašinom, a tebi će vjerojatno većinom biti hladna, ako je za gradsku vožnju, neće ni stići ugrijati do cilja. Rezervni dijelovi su skupi, a kod polovnog auta, makar on bio BMW moraš s tim računati.

    Treća stvar, morala bi promijeniti cijeli stil oblačenja, jer mi nikako ne paše u BMW Ili barem polijepi ivančice po njemu, da ga pripitomiš.

    I nikako mi nije jasno kako ti terenci, ultimate bad guys, ulaze u kategoriju prihvatljivih. Ja da moram prevesti terenca par kilometara, nadala bih se da mi nitko neće vidjeti, isto kao kad sam ono jednom parkirala kod Horvatinčića, jer nije bilo u Petrinjskoj mjesta, a kasnila sam kod doktora.

  23. #73
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I nikako mi nije jasno kako ti terenci, ultimate bad guys, ulaze u kategoriju prihvatljivih. Ja da moram prevesti terenca par kilometara, nadala bih se da mi nitko neće vidjeti, isto kao kad sam ono jednom parkirala kod Horvatinčića, jer nije bilo u Petrinjskoj mjesta, a kasnila sam kod doktora.

    A da li BMW terenac dolazi u obzir? (To su oni X-ovi?)

  24. #74
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pokazao se upravo onakvim kakvim smo očekivali i još malo gorim.
    moguće, ali Mojca ne kupuje golfa...
    ovo dalje su ipak tvoje predrasude- jer moćan auto ne znači da troši moćno moj ustvari troši manje nego moj bivši mali gradski auto skroz druge klase.

  25. #75
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Meni auto spada u relativno bitnu kategoriju. Kao i svakom drugom Balkancu i meni je auto neki statement. Moj prvi auto mora malo trošiti, mora u njega stati šator i frižider, mora imati udobna sjedala. Ako bi postojao drugi auto, kao što je to kod vas, onda bi morao biti puno manje mase i potrošnje, a bila bih sretna s nekom veselom bojom. Trenutno bih bila sretna s Toyotom Aygo.

  26. #76
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    moguće, ali Mojca ne kupuje golfa...
    ovo dalje su ipak tvoje predrasude- jer moćan auto ne znači da troši moćno moj ustvari troši manje nego moj bivši mali gradski auto skroz druge klase.
    Ma nisu predrasude, zna Mojca mene
    Govorim o istoj generaciji auta.

  27. #77
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Ajd prije ga prekrižiš, bar sidi u njega i napravi đir s njim!
    Vjerujem da će ti biti gušt, dovoljno da uma servo.i klimu, jebe ti se za taj znakić naprid

  28. #78
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne bih pristala na taj auto ako ti ne paše. Nema veze zbog čega. Mi smo isto od poznatog kupovali golfa. Odličan, garažiran, malo prešao, ma prilika samo takva. Oboje ne volimo VW, ali hajde, ovakva prilika se ne propušta. Nismo ga prestali nepodnositi. Pokazao se upravo onakvim kakvim smo očekivali i još malo gorim, jer nam nije sve rečeno. A nije nam rečeno jer ga ovi i nisu vozili puno pa im to nije ni smetalo, čini se. Ne bih to nikad ponovila.

    BMW itself je auto koji sigurno ima vrhunsku elektroniku, većinom za njih radi Bosch, pioniri su u puno toga, pokretači su novih stvari i na neki način pozitivci. Ali, meni je iz Njemačke slika: BMW i lakat na prozoru. Na retrovizoru visi neki od simbola, a narodnjaci trešte. Ne mogu baš detaljno opisati, jer bih ušla u političku nekorektnost

    Druga stvar je što pretpostavljam da puno troši goriva, pogotovo s hladnom mašinom, a tebi će vjerojatno većinom biti hladna, ako je za gradsku vožnju, neće ni stići ugrijati do cilja. Rezervni dijelovi su skupi, a kod polovnog auta, makar on bio BMW moraš s tim računati.

    Treća stvar, morala bi promijeniti cijeli stil oblačenja, jer mi nikako ne paše u BMW Ili barem polijepi ivančice po njemu, da ga pripitomiš.

    I nikako mi nije jasno kako ti terenci, ultimate bad guys, ulaze u kategoriju prihvatljivih. Ja da moram prevesti terenca par kilometara, nadala bih se da mi nitko neće vidjeti, isto kao kad sam ono jednom parkirala kod Horvatinčića, jer nije bilo u Petrinjskoj mjesta, a kasnila sam kod doktora.
    Jelena

    Razumiješ me skroz!
    Baš sam maloprije rekla frendici da ne može stara rokerska duša počet slušat narodnjake, ne ide i gotovo.


    Terenca već imamo, i fakat ga koristimo za ono za što ne napravljen, a ne za šminkanje po gradu. Naš terenac zna biti i te kako blatnjav, da nas bude sram ući u grad s njim. Lažem, nije nas sram, fućka nam se

    Išla sam baciti oko na auto, kad mi je već pred kućom. Izvana. Ok, nije tako strašan kako strašni bmw znaj biti. Mali je. Ima zgodnu guzu.

  29. #79
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa Vidi poruku
    Ajd prije ga prekrižiš, bar sidi u njega i napravi đir s njim!
    Vjerujem da će ti biti gušt, dovoljno da uma servo.i klimu, jebe ti se za taj znakić naprid
    A morat ću, ako predloži.

  30. #80
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Disklejmer: ako pročitate uvod i mislite da se preseravam, preskočite temu. Ako mislite da možete razumijete moju muku, dobrodošli.

    Aute dijelim u tri kategorije:
    1. One koje ne volim, a unutar marke su mi svi isti: Mercedesi mi isti, svi BMW-i mi isti....
    2. Auti koje volim: Hyundai Kona, Nissan Juke, Lancia Y, neki terenci... Renault Kadjar, Citroen C3... Fiat Panda u full opremi i još neki...
    3. Auti koji su mi svi isti: svi ostali.

    Naj se ljutiti, al Juke je meni i mm u kategoriji proser-auta.
    Nabubani izvana, unutra maleni, prtljaznik da ne komentiram. Jedino vrlo uocljivi.
    Znam nekoliko vlasnika i svi su pozeri, elita kakti.

    Ovi beemve &co iz kojih treste narodnjaci, visi krunica i grb dinama/ajduka...tu znas odmah na cemu si! Nema foliranja.

    A Juke i ostali koji glume terence...

    Ja bih odabrala sigurniji auto. Pogotovo sad kad imas iskustvo prometne. I boli te kaj tko misli...jer, eto, ima nas koji "osuđujemo" i jukice.

  31. #81
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Naj se ljutiti, al Juke je meni i mm u kategoriji proser-auta.
    Nabubani izvana, unutra maleni, prtljaznik da ne komentiram. Jedino vrlo uocljivi.
    Znam nekoliko vlasnika i svi su pozeri, elita kakti.

    Ovi beemve &co iz kojih treste narodnjaci, visi krunica i grb dinama/ajduka...tu znas odmah na cemu si! Nema foliranja.

    A Juke i ostali koji glume terence...

    Ja bih odabrala sigurniji auto. Pogotovo sad kad imas iskustvo prometne. I boli te kaj tko misli...jer, eto, ima nas koji "osuđujemo" i jukice.
    Nemam pojma kakav je Juke iznutra.
    Izvana mi je mrak.
    Meni dosta. [emoji38]

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam pojma kakav je Juke iznutra.
    Izvana mi je mrak.
    Meni dosta. [emoji38]

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
    De gustibus... i tako to. Nema mi ružnijeg auta od ovog osim već spomenute multiple. Ali da mi ga mm kupi, vozila bih ga. I traktor i kombajn i bilo kaj

  33. #83
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ja vozim auto po kojem sam pljuvala, mercedes. Imali smo aurisa koji je bio baš po mom ćefu. No malo nam je ostario, a i prerasli smo ga. Para za toyotu monovoumen nismo imali, uletio je mercedesov karavan koji je bio optimalan.
    Ja ga pljujem i zovem grobarski, pa peradarac i svakakonekako, ali on je i dalje optimalan i dobar nam već dvije godine.
    To je ipak samo auto koji mi služi da sigurno i komotno za što manje love stignem od točke A do točke B.
    P.S. sluša se HR2 najčešće, čak ni narodni radio ne svira

  34. #84
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Mi smo lani kupovali obiteljski auto, birali smo izmedju valjda tri modela dobavljiva na nasem trzistu koji zadovoljavaju osnovnu nasu potrebu a to je 7 sjedala i to pravih, ne dva pomocna na koja ne moze sjesti nitko tko ima noge.
    E to se zove kompromis. Kupili smo preskupo vozilo za cijenu kojeg smo mogli kupiti dva dobra 'normalna' auta, a uz sve to je i ruzan ili ajde, u najmanju ruku neugledan.

  35. #85
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Moram reći da su mi ove predrasude o tome tko je kakav po autu kojeg vozi baš bezveze. A i vezano za muziku koju pušta u tom autu. Kod mene se slušaju cajke, vozim Nissan Qashqai. Ne visi mi ni krunica ni grb. Visi mi zeko, presladak.

    Inače, kad sam išla kupovati taj auto, nisam pitala dragog jel se slaže. Ne znam, ne čini mi se kao odluka o kojoj treba kompromis ako će taj auto biti moj. Išao je on sa mnom, prvenstveno zato što ja ne znam ćirilicu pa da mi čita ako bude neke potrebe. A i jer gledam aute samo po tome koji mi je lijep pa da ne kupim neko lijepo sranje. Ali mislim da ako će to biti tvoj auto, ti ipak trebaš imati glavnu riječ. Što naravno ne znači da trebaš odmah odbaciti mogućnost da ga uzmeš, možda ti se svidi na kraju, nikad ne znaš.

  36. #86
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ja sam pristala na auto koji mi se i nije svidio, ali je bila prilika

    bilo je važno da ima tri sjedala otraga i da ima veliki gepek
    pa sad tako vozim Peugeot Partner koji izgleda kao dostavno vozilo
    i zahebavam se na taj račun da dostavljam djecu institucijama
    boja mu je božesačuvaj siva, a jedino što ga spašava od mog potpunog nezadovoljstva su zatamnjena stakla i zaštite na svjetlima

    ali, poanta na kraju je da mi stanu sva djeca i sve njihove stvari, gepek je fakat ogroman
    održavanje nije preskupo, iako mu potrošnja nije baš mala, a ja pređem u prosjeku oko 35km dnevno

    tješim se da će mi idući auto biti više po mom izboru, a do tad, neka i ovoga

    a da sam na tvom mjestu, mojca, i ja bih prvo sjela u taj auto i provezla đir, pa tek onda vidjela pro i con
    i super bi bilo da ti trešti neka druga muzika, a ne cajke dok ti kosa vijori kroz spuštene prozore i da izađeš iz njega ko Janis Joplin

  37. #87
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    i super bi bilo da ti trešti neka druga muzika, a ne cajke dok ti kosa vijori kroz spuštene prozore i da izađeš iz njega ko Janis Joplin

    to je praktički aktivizam, razbijanje stereotipa gdje god dođeš

  38. #88
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    to je praktički aktivizam, razbijanje stereotipa gdje god dođeš
    da, znam

    i volim aktivizam

    a znam da i mojca voli

    al nije da te mi nagovaramo na BMWa, mojca

  39. #89
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ostalo mi je ovo natipkano od jucer, u vrijeme kad mi forum nije radio...


    Ni ja ne vidim priliku za kompromis. Da kupujete auto koji cete voziti oboje, onda ok, bitno je da se uzme u obzir misljenje svakog vozaca. Ovako... ako ne zelis, ne zelis. The end, neovisno o modelu ili izgledu.

    I meni je vecina automobila ruzna, ali biram prvo po sigurnosti, a u okvirima onog sto si mozemo priustiti. Previse vremena provodim u autu da bih mogla dozvoliti da nije najsigurniji (od realnih opcija), plus zivimo u zemlji vjecne zime pa su mi neki dodaci svakako bitniji od drugih. Kompromis na koji cu vjerojatno uskoro pristati je kupovina svekrvinog auta. Nije boja koju bih birala sama i ne svidjaju mi se neki sportski detalji, ali cinjenica da cu biti drugi vlasnik, da je auto super ocuvan i identican mom, samo 4-5 godina noviji model mu idu samo u korist. S druge strane, moram malo detaljnije provjeriti sto se sve nudi ovih dana (rabljeno) i mozda ipak kupimo nesto drugo. Tim vise sto cemo uskoro morati nabaviti i minivan.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena

    Razumiješ me skroz!
    Baš sam maloprije rekla frendici da ne može stara rokerska duša počet slušat narodnjake, ne ide i gotovo.


    Terenca već imamo, i fakat ga koristimo za ono za što ne napravljen, a ne za šminkanje po gradu. Naš terenac zna biti i te kako blatnjav, da nas bude sram ući u grad s njim. Lažem, nije nas sram, fućka nam se

    Išla sam baciti oko na auto, kad mi je već pred kućom. Izvana. Ok, nije tako strašan kako strašni bmw znaj biti. Mali je. Ima zgodnu guzu.

    Pa to je jedinica!
    Ni ne lici bmw-u

    Moram priznati da si me malo razocarala. Jedno je kad ti se ne svidja izgled auta, kvaliteta i sl. Ali biti rob stereotipa ...onak, najgluplji moguci razlog

  41. #91
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je jedinica!
    Ni ne lici bmw-u

    Moram priznati da si me malo razocarala. Jedno je kad ti se ne svidja izgled auta, kvaliteta i sl. Ali biti rob stereotipa ...onak, najgluplji moguci razlog
    A daj, ima tipičnu ružnu bmw-ovsku njušku.
    Ne volim tu napuhanu njušku. Pa bio mali ili veliki bmw.

  42. #92
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Btw, više ne priča o BMW-u, sad brije po nekoj Fiesti. Novoj, mislim.
    Na neviđeno sam rekla da može. Sve Fieste do sad su mi se svidjele. Pa će valjda i ova.

  43. #93
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ajme kak on mjenja mišljenja

  44. #94
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Ja nema šanse da bi vozila auto koji mi se ne sviđa. Ne volim da mi se tako nešto nameće.

    Ako je to moj auto, onda znam što želim il ne želim,uostalom ja ću se u njemu voziti.

    Recimo meni je trebao mali auto koji se može svugdje sparkirat, malo troši i htjela sam da nije crni.
    Nije mene mogao muž nikako razuvjerit da uzmemo za mene nešto drugačije od toga.

    U aute se ne kužim (on je maher) i nisu moja furka (razlikujem aute doslovce po bojama), al znam šta želim.

    I naravno danas i on često uzme moj autić umjesto svog ogromnog Audija zbog jednostavnosti parkiranja.
    Nekom je bitno nešto drugo, nema veze al bitno da se ipak pita vozača šta će vozit, ženu šta će nosit od robe (gore onaj primjer ) i sl.

  45. #95
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Predrasude prema tome tko vozi kakav auto imam isto kao prema tome tko kakvu odjecu nosi ili kako mu je uredjen stan ili koliko paznje poklanja sminkanju, tko uziva u lakvoj glazbi itd. To je dio osobnosti. Pa cak i to da nema pojma kakav auto vozi. Al buduci da oko mene svi dobro znaju karakteristiku motora svog vozila, i slicne "detalje", ne mogu nikako misliti da je slucajnost da netko vozi forda, a netko alfu. Kao da je slucajnost nosi li bakse ili štikle na posao.

  46. #96
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Predrasude prema tome tko vozi kakav auto imam isto kao prema tome tko kakvu odjecu nosi ili kako mu je uredjen stan ili koliko paznje poklanja sminkanju, tko uziva u lakvoj glazbi itd. To je dio osobnosti. Pa cak i to da nema pojma kakav auto vozi. Al buduci da oko mene svi dobro znaju karakteristiku motora svog vozila, i slicne "detalje", ne mogu nikako misliti da je slucajnost da netko vozi forda, a netko alfu. Kao da je slucajnost nosi li bakse ili štikle na posao.
    Ne znam, nikad to nisam shvaćala i koliko god mi netko objašnjavao, ja to ne mogu shvatiti jer sam mutava za takve stvari. Normalno da smo svi različiti i da svi volimo nešto svoje ali da procjenjujem osobu, odnosno da imam predrasude ako netko vozi BMW-a, nosi štikle, puno se šminka i recimo sluša famozne cajke, pa zašto bih imala? Svi smo prije svega ljudi, a tek onda ono što volimo ili slušamo itd.

  47. #97
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Čitam, čitam i mislim...ne, neću napisati što mislim o odgovorima, ali da vas ne znam po postovima, mislila bih da trolate. Ne vjerujem svojim očima što čitam.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 27.02.2019. at 23:24

  48. #98
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ajde, ajde, Beti, zapapri malo )

  49. #99
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Sori Mojca na oft, ali ja ne razumijem sto znaci da smo svi ljudi prije svega. Prije toga sto smo ljudi smo primati, pa smo i sisavci. Ne kuzum.

    Imamo neke stavove, ukuse, interese..., izrazavamo ih verbalno i neverbalno. Nesto mi je simpaticno, nesto nije.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Recimo ja ne volim aute u koje se upadne kad se sjedne. Naročito ako sam suvozač. I ne volim ove s “guzom “. I birala bi auto koji nema te karakteristike. A jel taj BMW sa zadnjim pogonom ? To isto ne bi. Možda sad više nije tako no sjećam se davno da je bilo problema takav auto voziti po ledu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •