Stranica 3 od 20 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 966

Tema: Kompromisi i ostalo

  1. #101
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Sori Mojca na oft, ali ja ne razumijem sto znaci da smo svi ljudi prije svega. Prije toga sto smo ljudi smo primati, pa smo i sisavci. Ne kuzum.

    Imamo neke stavove, ukuse, interese..., izrazavamo ih verbalno i neverbalno. Nesto mi je simpaticno, nesto nije.
    Znači da nas ne određuje ni ono što vozimo ni ono što slušamo ni bilo koji drugi ukus. Niti su svi koji voze BMW-a isti, niti su svi koji slušaju cajke isti, niti su svi koji slušaju rock isti. To bi valjda onda trebalo značiti i da su predrasude temeljene na nečijem ukusu bezvezne i nemaju smisla. Naravno da je i tebi i meni i svima nešto simpatično, a nešto ne, ali nikako ne bih trpala simpatičan ili antipatičan stav sa simpatičnim ili antipatičnim ukusom. Recimo žena koja ima stav da psihičko zlostavljanje nije zlostavljanje, ima jako antipatičan stav, a uz to i šteti sebi i/ili drugima. Žena koja sluša cajke po nekima ima antipatičan ukus ali time ne šteti apsolutno nikome.

    Čak i nije oft kad se cijelo vrijeme provlači kakvi ljudi voze BMW i zašto je to toliko užasno.

  2. #102
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Mojca sigurno nece kupiti novog BMW 7, ali sam bas nedavno slusala predavanje o zagadjivanju prinproizvodnji aluminija, pa su se dotakli i automobila, odnosno emisija CO2. Usporedbi Tesle Model S P100D (baterija) sa BMW 7 (benzin) i Mitsubishi Mirage(benzin). U cijelom zivotnom vijeku, od proizvodnje do odlaganja, na bazi prijedjenih 270 000 km, ovaj BMW ce ostaviti otisak kao druga dva zajedno. S tim da benzinac Mirage najmanji otisak ostavlja, pri cemu proizvodnja Miraga opterecuje nekih 4500 kg CO2, tesla 12 500 kg CO2, BMW nekih 8500 kg CO2. Naravno, BMW ih sve nadmasi emisijama u voznji. I to gotovo dvostruko vise od ostala dva koja imaju priblizno istu emisiju, s tim da je Mirage i u toj kategoriji bolji od elektro auta, samo je naravno puno manji.

  3. #103
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Malo sam nagurala post. Tesko me je pratit.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Predrasude prema tome tko vozi kakav auto imam isto kao prema tome tko kakvu odjecu nosi ili kako mu je uredjen stan ili koliko paznje poklanja sminkanju, tko uziva u lakvoj glazbi itd. To je dio osobnosti. Pa cak i to da nema pojma kakav auto vozi. Al buduci da oko mene svi dobro znaju karakteristiku motora svog vozila, i slicne "detalje", ne mogu nikako misliti da je slucajnost da netko vozi forda, a netko alfu. Kao da je slucajnost nosi li bakse ili štikle na posao.

    Dio osobnosti je tko kakav auto vozi?!
    Ne mogu vjerovati da netko tako povrsno moze ocjjenjivati ljude.
    Auto koji ja vozim nikako nije prvi koji bih izabrala, uletio je slucajno i vozim ga zadnjih 7 godina. I sad bi ti moju osobnost ocijenila na temelju toga?
    Sokirana sam, blago receno

  5. #105
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    U svakom slucaju, ako govorimo o novom autu, mali ce sigurno ostaviti puno manji impact.

    Nekome je vaznije luftat pazuha, ili uzivati u sigurnoj voznji na visokoj nozi (velikim kotacima).

    Za frizure i sminke ovo nije tema.

  6. #106
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    Dio osobnosti je tko kakav auto vozi?!
    Ne mogu vjerovati da netko tako povrsno moze ocjjenjivati ljude.
    Auto koji ja vozim nikako nije prvi koji bih izabrala, uletio je slucajno i vozim ga zadnjih 7 godina. I sad bi ti moju osobnost ocijenila na temelju toga?
    Sokirana sam, blago receno
    Mislim da me ne razumijes. Dio tvoje osobnosti je upravo to da ti do nije bitno.

  7. #107
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Isto kao sto lili (pa ni ja) ne bismo kupile crni auto.

  8. #108
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    MM kad ide na posao, vise vrijedi odjeca na njemu, nego auto. Da ga vidis, bilo bi ti jasno da ga auti ne zanimaju, a odjeca da.
    Ja izbjegavam uopce ici autom. Ili hodam ili idem biciklom. Moj prijasnji poslodavac nije mogao vjerovat da krecem prije 7 na posao da stignem pjesice. I onda sam jos navecer isla pjesice do trga nekoliko km. Sad ne mogu s malim djetetom vise.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da me ne razumijes. Dio tvoje osobnosti je upravo to da ti do nije bitno.

    Ali ti ne znas da li mi je bitno
    Da li ja vozim fiću zato sto nemam za bmw-a ili zato sto je to auto po mom gustu

  10. #110
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    I tako nas nekarizmaticni auto kojeg sam ja birala vecinom stoji na parkingu. Muz vozi neki "slucajni", ja hodam ili bicikliram.

    Mojca, zatrpah ti temu.

  11. #111
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ti ne znas da li mi je bitno
    Da li ja vozim fiću zato sto nemam za bmw-a ili zato sto je to auto po mom gustu
    Pa nije da stojim na cesti i imam misljenje o svakom vozacu koji prodje. Da te poznam, znala bih zasto vozis taj auto. Samo na temelju toga sto si covjek (jer smo svi ljudi, prije svega) isto ne mogu nista zakljuciti.

  12. #112
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Kad sam izlazila iz horvatinciceve garaze, nadala sam se da me nitko od Poznatih nece vidjet, a ne nitko od Prolaznika. Znala bih da bi me itekako zezao, buduci da sam protestirala onomad u Varsavskoj.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 28.02.2019. at 00:19

  13. #113
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Znači da nas ne određuje ni ono što vozimo ni ono što slušamo ni bilo koji drugi ukus. Niti su svi koji voze BMW-a isti, niti su svi koji slušaju cajke isti, niti su svi koji slušaju rock isti. To bi valjda onda trebalo značiti i da su predrasude temeljene na nečijem ukusu bezvezne i nemaju smisla. Naravno da je i tebi i meni i svima nešto simpatično, a nešto ne, ali nikako ne bih trpala simpatičan ili antipatičan stav sa simpatičnim ili antipatičnim ukusom. Recimo žena koja ima stav da psihičko zlostavljanje nije zlostavljanje, ima jako antipatičan stav, a uz to i šteti sebi i/ili drugima. Žena koja sluša cajke po nekima ima antipatičan ukus ali time ne šteti apsolutno nikome.

    Čak i nije oft kad se cijelo vrijeme provlači kakvi ljudi voze BMW i zašto je to toliko užasno.
    Pa zato sto je tipicni BMW veliki potrosac, sto ima prednju masku agresivnog dizajna, sto ima u pravilu veliko ubrzanje od 0 do 100km/h i sto ga velik dio vlasnika zbog toga voli i vozi temperamentno pri cemu se jos vise trosi, a svako malo mozes procitati kako je netko s BMWom pokupio pjesaka.

    Sto vjerojatno ima kožna sjedala, što je apsolutno statusni simbol za one koji to zele pokazati. I onda u to upadne Mojca, kao vegetarijanac, koji voli zemlju i svemir.

  14. #114
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Dakle, ja mislim da nas donekle odredjuje sto vozimo, a bome i kako vozimo.

  15. #115
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Nije meni bit u tome što je BMW statusni simbol nego u tome što me nije briga za status, kontaš? A i u tome što mislim da i netko tko je vegetarijanac i voli zemlju i svemir opet može voziti BMW, pa i iz ljubavi prema njemu. Jer kod mene možeš voljeti i zemlju i svemir i BMW istovremeno. Zato sam i reagirala na tvoj post u kojem pišeš da imaš predrasude prema tome tko šta vozi, kako se oblači, šta sluša itd. Nisam uopće mislila dizati neke tenzije tu po forumu, samo jako očito izražavam svoje mišljenje o predrasudama.

    A Mojca svakako po mom mišljenju treba birati auto koji se njoj sviđa, što sam u svom prvom postu na temu i rekla.

  16. #116
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, ja mislim da nas donekle odredjuje sto vozimo, a bome i kako vozimo.
    Ne znam, ja onda očito živim u nekom svom krivom paralelnom svemiru.

  17. #117
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Kao prvo zasto ti ne spavas
    Kao drugo, analogno tome da mozes voziti terenca po centru Zagreba i voljeti prirodu, mozes reci i da zlostavljac na neki nacin voli svoju suprugu. Ne mozes i zagadjivat maksimalno i govoriti da volis.

    A da si ga kupio jer volis svijet je podjednako vjerojatno kao da si se potrudio nabavit pasminu koja je uzgojena za borbe pa ces tog psa uzet za rad sa slijepim osobama. Ima sigurno i takvih slucajeva, al nisu česti.

    Mislim da bi zivot bio jako kompliciran kad ne bi donosio zakljucke na temelju prethodnih znanja i iskustava, nego svaki put ispocetka, dajes svemu i svima jednake sanse pa propitkujes za svaki datum da nije mozda to po kineskom kalendaru.

  18. #118
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, ja onda očito živim u nekom svom krivom paralelnom svemiru.
    Pa ne zivis. Nego te ocito ne zanima. Ali s druge strane si uvjerena (ili imas predrasudu) da ja imam predrasude, a ne da me to zanima i da sam okruzena iznadprosjecno informiranim ljudima u tom području. I da bih voljela da i drugi promisle kakav auto im treba i za sto, ako mogu birati

  19. #119
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja ne spavam jer ni inače ne spavam prije 3, 4 haha, zašto ti ne spavaš? A znam, naravno da prethodna iskustva služe nečemu ipak ali vjerojatno je razlog tome to što sam svjesna da bi ljudi i o meni na temelju tih površnih stvari mogli zaključiti svašta, a ne želim da zaključuju na temelju muzike, šminke, odjeće i ostalog.

  20. #120
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne zivis. Nego te ocito ne zanima. Ali s druge strane si uvjerena (ili imas predrasudu) da ja imam predrasude, a ne da me to zanima i da sam okruzena iznadprosjecno informiranim ljudima u tom području. I da bih voljela da i drugi promisle kakav auto im treba i za sto, ako mogu birati
    Nemam ja predrasude da ti imaš predrasude nego si ti sama rekla da imaš predrasude. Samu sebe sam skoro zapetljala.

  21. #121
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Hah, to je trebalo bit karikiranje, al tesko je mene pratiti. Ne znam gdje je Jennifer Gentle, al to bi mogao biti strawman, ili?

  22. #122
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Očito sam te onda krivo shvatila, pa oprosti ako je ispalo kao napad.

  23. #123
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, nikad to nisam shvaćala i koliko god mi netko objašnjavao, ja to ne mogu shvatiti jer sam mutava za takve stvari. Normalno da smo svi različiti i da svi volimo nešto svoje ali da procjenjujem osobu, odnosno da imam predrasude ako netko vozi BMW-a, nosi štikle, puno se šminka i recimo sluša famozne cajke, pa zašto bih imala? Svi smo prije svega ljudi, a tek onda ono što volimo ili slušamo itd.
    Sorry, u svemu postoje nijanse, ali nije isto imati predrasude jer netko vozi BMW ili slusa cajke.

    Ovaj prvi BMW vozi iz 1000 razloga ( htio ga je radi kvalitete, statusnog simbola, dobio povoljno nakon isteka leasinga firme, dobio povoljno od svekra, dobio kao sluzbeni auto, dobio na nagovor muza )
    Svaki auto ima prvenstveno prakticnu ulogu

    Slusati cajke je drugi par rukava.
    Tu je legitimno imati stav koji ti zoves predrasude jer je glazba stvar iskljucivo vlastitog izbora, stvar uzitka, vlastite estetike i umjetnickog dozivljaja.

    I da, imam predrasuda vezano za cajke.
    Stresla sam se kad je doslo do primjene radijskih frekvencija, uđem u auto, upalim radio , a ono...

    Da mi muz vozi bilo kakav auto, prihvatila bih.
    Da slusa cajke, ne bi nikad ni prvu kavu popili.

  24. #124
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme kak on mjenja mišljenja
    Ne mijenja mišljenja.
    Traži najpovoljniju varijantu.

  25. #125
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I tako nas nekarizmaticni auto kojeg sam ja birala vecinom stoji na parkingu. Muz vozi neki "slucajni", ja hodam ili bicikliram.

    Mojca, zatrpah ti temu.
    Samo daj.

  26. #126
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, nikad to nisam shvaćala i koliko god mi netko objašnjavao, ja to ne mogu shvatiti jer sam mutava za takve stvari. Normalno da smo svi različiti i da svi volimo nešto svoje ali da procjenjujem osobu, odnosno da imam predrasude ako netko vozi BMW-a, nosi štikle, puno se šminka i recimo sluša famozne cajke, pa zašto bih imala? Svi smo prije svega ljudi, a tek onda ono što volimo ili slušamo itd.
    X.

    A Jelena, usporedba vozaca BMW-a koji voli Zemlje s muzem koji voli zenu, a tuce je, je poporilicno bezvezna. Ako ces imat takav stav, imaj ga do kraja. Svaki auto zagadjuje, pa i tvoj kojeg izbjegavas vozit. Po tome je svaki vozac, pa i ti, usporediv s muzem kojo tuce zenu. Samo neko je udre malo jace, a neko malo slabije, i to je to.

  27. #127
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mojca,ako uzimas novi gradski autic razmisli o struji. Jos i drzava nudi neke subvencije, ja znam da bi odmah da mi treba.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne zivis. Nego te ocito ne zanima. Ali s druge strane si uvjerena (ili imas predrasudu) da ja imam predrasude, a ne da me to zanima i da sam okruzena iznadprosjecno informiranim ljudima u tom području. I da bih voljela da i drugi promisle kakav auto im treba i za sto, ako mogu birati

    Nijedan iznadprosjecno informiran covjek ne bi popljuvao auto vise klase na temelju predrasuda.

    Zivim sa zaljubljenikom u aute, koji je svaki nas auto sam popravljao iako nije mehanicar ( dotl seze ta zaljubljenost) i zgrozen je ovim sto mu citam

  29. #129
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Pa ja sam napocetku napisala da je BMW pionir u kojecemu. Nisam nikad rekla da je to los auto.

    Meni se cini da niste ulovile point. Usporedba je pretjerana, s ciljem.

  30. #130
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam, čitam i mislim...ne, neću napisati što mislim o odgovorima, ali da vas ne znam po postovima, mislila bih da trolate. Ne vjerujem svojim očima što čitam.
    bas
    i ne mogu vjerovati da predrasude imaju forumasice za koje sam bila sigurna da ih bas i nemaju
    al to su moje predrasude

    ja vozim omanji autobus
    moj osnovni uvjet je da mi stanu sva djeca
    sigurnost, pouzdanost i udobnost i to je to

  31. #131
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ginger, pa mozes napisati sto je tocno predrasuda od ovog:

    BMW je pretjerano velik auto i potrosac za gradske voznje. Ima cijeli niz automobila koji su znacajno prikladniji da budu "drugi auto" u familiji.

    Velika je neproporcionalnost u vijestima kada pjesaka pokupi auto, s obzirom na to koliki je udio BMWa na cesti.

    Osoba koja svjesno stiti okolis mozda treba bas BMWa, al ga nece bas trebat za voznju po gradu,kao drugi auto.

    Ja se trudim biti odgovorna pa se svejedno vozim avionom, al ne mislim pritom da je to moj čin iskazivanja odgovornosti prema okolisu, al nekih se stvari tesko odricem. Ne bih se iscudjavala da mi netko prigovori, nego bih se pokrila ušima.

  32. #132
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    O dizajnu mozemo diskutirati, to je druga stvar sto ja smatram da je maska tipicnog BMWa testosteronska. Sto mi smetaju na autocesti nocu svi ti auto s plavicastim svjetlima koji mi dolaze u susret, a ne broji se pod duga svjetla. Meni je to auto s karakterom. Karakter koji mi se ne svidja.

  33. #133
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam, čitam i mislim...ne, neću napisati što mislim o odgovorima, ali da vas ne znam po postovima, mislila bih da trolate. Ne vjerujem svojim očima što čitam.
    X

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ginger, pa mozes napisati sto je tocno predrasuda od ovog:

    BMW je pretjerano velik auto i potrosac za gradske voznje. Ima cijeli niz automobila koji su znacajno prikladniji da budu "drugi auto" u familiji.

    Velika je neproporcionalnost u vijestima kada pjesaka pokupi auto, s obzirom na to koliki je udio BMWa na cesti.

    Osoba koja svjesno stiti okolis mozda treba bas BMWa, al ga nece bas trebat za voznju po gradu,kao drugi auto.

    Ja se trudim biti odgovorna pa se svejedno vozim avionom, al ne mislim pritom da je to moj čin iskazivanja odgovornosti prema okolisu, al nekih se stvari tesko odricem. Ne bih se iscudjavala da mi netko prigovori, nego bih se pokrila ušima.


    1. je totalno neutemeljeno. nit je bmw pretjerano velik (pogotovo jedinica) nit je toliki potrošač. za primjer ću ti dati range rovera koji troši 23 l. a bmw ako je diesel, s 8 l plafon prolaziš. za sve ostalo se može ugraditi plin.

    2. osoba koja svjesno štiti okoliš najbolje da se vozi teslom ili biciklom jer je ovo tjeranje maka no konac što ti pričaš. veći je zagađivač možda neka nabrijana fiat panda koja se ne održava pa dimi sve u 16

    3. mislim da pokušavaš ublažiti svoje predrasude da su za tebe (kao i za mojcu) vozači bmw-a seljačine. a to je toliko površno analiziranje kakvo ne očekujem od jedne inteligentne osobe

  35. #135
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mislim da prvotno tema uopce nije krenula od ekoloskog stava nego od klasicne predrasude.

    Pretpostavljam da nisu svi kao ja, da im je auto samo prijevozno sredstvo od tocke A do tocke B kojem je jedini uvjet da nije preskup za održavanje i da ne trosi puno.
    Al da sudite ljude prema vozilu pa i prema glazbi koju slusaju... Jbt... Nismo to negdje vec trebali prerasti?

  36. #136
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    kad sam ja kupovala novi auto, bilo mi je bitno koji je. da se meni svidja.
    bila mi je bitna boja, a kako sam skrta za te stvari prvo sam uzela jednu od najjeftinijih, pa sam se ipak predomislila i uzela neku koja mi se vise svidja.
    puno puta sam od tad rekla, da kad sam u autu ni ne vidim tu svoju boju, vidim samo unutrasnjost i prakticnost.
    zadovoljna sam autom, ali mislim da kad se kupuje auto treba staviti par stvari na osnovu koje kupujes auto:
    1. kolicna novca koje mozes/zelis odvojiti za auto
    2. novi ili rabljeni (tu uracunavam i sigirnost za svoj omjer novca)
    3. koliko ce te doci odrzavanje tog auta godisnje (servisi, gume, osiguranja)
    4. koliko je auto tebi praktican (npr. za Ginger ni u ludilu moj mali autic nije praktican, jer ne moze staviti svoje klince unutra)
    5. kolika mu je potrosnja
    6. koliko mi se svidja unutrasnjost auta (jer si U a ne NA njemu)
    7. a tek onda boja i ostalo

    zelila bih si kupiti Hondu CRV, ali realno toliki auto za put na i s posla je suludo. ispunjava samo tocku 6

  37. #137
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    naravno da sudim prema glazbi. povrsna sam i puna predrasuda.
    recimo thompson i cajke. sorry ali ne mogu s takvim ljudima. odradim profesionalno, ali privatno misljenje ostaje
    i svi koji tvrde da nemaju predrasude, ja to ne vjerujem

  38. #138
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Evo... Ja da imam problem s time ne bih u svom selu imala s kime kavu popiti.
    A popijem.
    Niti glazba niti politicka orijentacija mi vise nisu tema oko koje bih birala prijatelje. A "dobre" poznanike jos i manje.
    Predrasude? Nije cak stvar u tome, nego da mi to sto je netko bio na Sasi Maticu i ima istetoviran kriz nije mjera za covjeka. A pogotovo jel vozi BMW ili staru Astru. Nego njegovo/njezino ponasanje prema meni, mojoj djeci, mogu li se pouzdati u njih i osjecam li se ugodno u njihovom društvu...
    I da mene ne ocjenjuju prema mojim politickim i glazbenim preferencijama.
    Posljednje uređivanje od Cubana : 28.02.2019. at 08:33

  39. #139
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    1. je totalno neutemeljeno. nit je bmw pretjerano velik (pogotovo jedinica) nit je toliki potrošač. za primjer ću ti dati range rovera koji troši 23 l. a bmw ako je diesel, s 8 l plafon prolaziš. za sve ostalo se može ugraditi plin.

    2. osoba koja svjesno štiti okoliš najbolje da se vozi teslom ili biciklom jer je ovo tjeranje maka no konac što ti pričaš. veći je zagađivač možda neka nabrijana fiat panda koja se ne održava pa dimi sve u 16

    3. mislim da pokušavaš ublažiti svoje predrasude da su za tebe (kao i za mojcu) vozači bmw-a seljačine. a to je toliko površno analiziranje kakvo ne očekujem od jedne inteligentne osobe
    Ne pokusavam ublazit nista. Nije moja predrasuda da BMW iznadprosjecno skuplja pjesake na nogostupu i da su ljubitelji BMWa cesto Angeberi, dok za Yarisa nije slucaj.

    Kak sad ti izvlacis terenca kao potrosaca, kad ja cijelo vrijeme govorim da su mi i terenci neprihvatljivi. A Tesla nije nuzno ekoloski prihvatlniv auto, dala sam tocne podatke u jednom postu gore da je mali Mitsubishi puno prihvatljiviji. Proizvodnja Tesle je ekoloski problematicna, sto ne znaci da ne treba podrzavati razvoj u tom smjeru.

  40. #140
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ovo sto izvlacis anegdotalne slucajeve nabrijavanja fiće mi nikako ne ide u statisticki znacajnu kategoriju.

  41. #141
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Sto mi smetaju na autocesti nocu svi ti auto s plavicastim svjetlima koji mi dolaze u susret, a ne broji se pod duga svjetla. Meni je to auto s karakterom. Karakter koji mi se ne svidja.
    MM je bio ugradio xenon svjetla (plavičasta) u naš auto kojeg obožavam, a ovdje je na "bljak" listi. Razlog: činilo mu se da će s tim svjetlima bolje vidjeti noću. Of kors, ta svjetla i elektronika tog auta nisu bili kompatibilna - svaku malo se nešto drugo kvarilo. Nakon par god, adio xenon svjetla - izvadili ih i zamijenili s normalnim svjetlima.

    Ali, moram priznati da su bila iznimno učinkovita - svi kojima bismo se približili na autocesti noću automatski su se micali, jer su očekivali opasnog nabrijanog tipa s karakterom koji im se ne sviđa. Bila su iznimno učinkoviti "čistači prometa ispred auta" i malko žalim za tim . Sreća da noću ne bi vidjeli od kojeg su to jado auta pobigli.

    On topic - ja sam kao i Peterlin - isključivo mi je bitna ortopedska kategorija - da mi je sjedalo udobno - da se može povisiti i tako neke specifičnosti za moje lokomotorne probleme. To mi je br. 1. Mislim da bi mi zapravo najviše odgovaralo nešto ala papamobil po visini, npr. onaj Renault Twingo, Toyote Yarisi i takva auta.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.02.2019. at 08:53

  42. #142
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Plus gepek mora bit bez preckice da sto vise, sistemom poluge, mogu gurnut stvari u njega bez dizanja. I da mogu sjest dok se preoblacim . Kozu inace ne podnosim - il je hladno, il ljepljivo. Briga me ako je prljavo ko robena sjedala. MM me dovoljno poznaje pa bi ga, mislim, bilo strah da mi išta predlaze vezano za bilo sto u cemu ja moram.sjedit jer je udobnost sjedenja the problem. Nista sportsko nisko, nista terensko jer i to kvrci noge na meni neudoban nacin.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sto izvlacis anegdotalne slucajeve nabrijavanja fiće mi nikako ne ide u statisticki znacajnu kategoriju.

    spomenula sam fiat pandu jer ju mojca navodi u kategoriji top auta
    ta ista panda s motorom 0.9 (znači pljuga) troši preko 7 litara

  44. #144
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja čitam i ne vjerujem... pisati da je neki auto veliki potrošač ili zagađivač a da pojma nemaš koji motor ima, samo temeljem znakića na maski... To nisu predrasude, to je nešto drugo ali bolje da ne napišem što.


    Kao što su neki već napisali, primium je primium, kad ga voziš jednostavno to osjećaš. Nemam BMW ali da ga dobijem, a zadovoljava sve ostalo što mi treba (jačinu motora, veličinu prtljažnika, sigurnost, udobnost, nosače, potrošnju, kuku...) sigurno ne bi ni sekunde gubila vrijeme razmišljajući što si netko misli o meni kad me vidi za volanom tog auta
    Posljednje uređivanje od sillyme : 28.02.2019. at 09:59

  45. #145

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da sudim prema glazbi. povrsna sam i puna predrasuda.
    recimo thompson i cajke. sorry ali ne mogu s takvim ljudima. odradim profesionalno, ali privatno misljenje ostaje
    i svi koji tvrde da nemaju predrasude, ja to ne vjerujem

    nevjerojatno mi je kako mi, pogotovo žene, koje do jučer nismo imala prava zbog površnosti i predrasuda, sad to isto radimo pa ljude ocijenjujemo po glazbi koju slušaju.

    strašno

  46. #146
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    To su bile neopravdane i nepravedne presdrasude. Ove su zdravorazumske, sasvim opravdane i cvrsto usidrene u istini
    Posljednje uređivanje od vertex : 28.02.2019. at 10:07

  47. #147
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Evo... Ja da imam problem s time ne bih u svom selu imala s kime kavu popiti.
    A popijem.
    Niti glazba niti politicka orijentacija mi vise nisu tema oko koje bih birala prijatelje. A "dobre" poznanike jos i manje.
    Predrasude? Nije cak stvar u tome, nego da mi to sto je netko bio na Sasi Maticu i ima istetoviran kriz nije mjera za covjeka. A pogotovo jel vozi BMW ili staru Astru. Nego njegovo/njezino ponasanje prema meni, mojoj djeci, mogu li se pouzdati u njih i osjecam li se ugodno u njihovom društvu...
    I da mene ne ocjenjuju prema mojim politickim i glazbenim preferencijama.
    Ovako i ja, barem nastojim.
    Ono, u teoriji imam neke predrasude. Dok ne upoznam osobu. Sto sam starija, sve manje predrasuda imam. Zivot ih demantirao.
    Tj. praksa potvrdila da su ljudi kompleksna bica, nesto ce mi pasati, nesto nece. Ovisno sto prevladava, netko ce mi postati blizak, netko dobar poznanik i tako, i tom smjeru.

  48. #148
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Ja bih rado vozila Q5. Ne moze mi zapasti, haha. A totalno sam suprotna "prototipu" vozaca takvih vozila. Ravne cipele, sminka samo za par prilika godisnje, garderoba udobna i neupadljiva, mnogo citam, u autu uopste ne slusam muziku. I ne bih ga uopste vozila zbog dojma, meni se dopada osjecaj snage i visina tih vozila.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    To su bile neopravdane i nepravedne presdrasude. Ove su zdravorazumske, sasvim opravdane i cvrsto usidrene u istini

    Hehe...ja thompsonovu glazbu ne podnosim, ali se pokazalo da mi je najvise u zivotu pomogao covjek koji je njegov fan. Da sam ga ocijenila po tome, moj zivot bi bio siromasniji za jednu divno prijateljstvo

  50. #150
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    nevjerojatno mi je kako mi, pogotovo žene, koje do jučer nismo imala prava zbog površnosti i predrasuda, sad to isto radimo pa ljude ocijenjujemo po glazbi koju slušaju.

    strašno
    nema to veze s nekadasnjim neimanjem prava
    predrasude imaju svi ljudi. na neke utjecu, na neke i ne
    ja recimo sa covjekom dijametralno suprotne politicke orijentacije ne bih sjela na kavu pa da je jedini na svijetu. jer nemamo o cemu pricati. osim o vremenu, a i to je upitno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •