Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: Problemi s pisonjom,a zapravo s glavom

  1. #1
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno Problemi s pisonjom,a zapravo s glavom

    Moj petogodisnjak nikako ne zeli:
    Piskiti stojecki
    Dirati pisu
    Navuci kozicu
    A danas sam otkrila da ne zeli niti gledati u pisu dok mu ja povlacim. Inace samo meni da da to radim

    Imali smo sistematski ovaj tjedan i sve mi bilo neugodno kad ga dr pitala da navuce. Pa pojasnjavati da on to ne zna i ne zeli, pa nije dao tamo ni njoj ni meni.

    Takav je oduvijek. Imao je problema s kozicom, s neke 3god bili kod urologa,on mu povukao,malo bilo krvi poslije, al od tad je ok. Ja iskreno ne znam jel mu sad ok, muz je nist koristi vise oko toga. Al ni prije urologa on nije htio nikad dirati pisonju

    Sad je malac dobio kaznu da nema igrice koju dok ne nauci sam povuci,a ak nema napretka idemo opet urologu. Njega to ne dira,od tad za igricu ne pita,a obozavao ju je.

    U pon se narucujemo i kod psihologa,pa cemo osim problema s hranom i ovo proci. Jer ovo nije normalno, nisam nikad cula za ovako dijete. Imam osjecaj da ga samo po doktorima vodimo i da je sve problem

    Ima netko savjet ili iskustvo?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Nisam djetetu nikad navlacila kozicu dok to nije poceo raditi sam ( u fazama).
    Ne vidim problem oko pisanja stojecki , kod nas doma muskarci pisaju sjedecki. Osim kad su izvan kuce.

    Koji je ono treci problem bio? Gledanje dok mu ti navlacis?
    Cuj , mozda mu nije fizicki ugodno , a mozda mu i smeta sto mu ulazis u privatni prostor.

  3. #3
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    To sto on uopce ne zeli dirnuti svoje medunozje. Ni za pranje.

    On trazi mene da to radim,a povlacenje ne gleda jer eto...ne znam,piso je krive boje. Pojma nemam, svakakva pojasnjenja ima

    Dr rekla da bi nas trebala naruciti za 6mj da vidi to s pisom, al zna nas i vjeruje mi, pa nije.

    Meni to isto vuce na nesto iz senzorike,pojma nemam

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Mozda mu previse prckate po medunozju od kad se rodio?
    Pa mu to smeta.

  5. #5
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Vrci , da li ima nekih problema sa pisonjom, ceste upale, isprekidani mlaz dok pisa, prava fimoza? Zašto mu stalno povlačis kožicu? Vjerojatno ima traume od urologa?
    Ni ja svojim dečkima nisam povlačila. Uspjeli su si povuci do kraja tek krajem osnovne negdje. I to sami. Povlacenje je ionako zastarjela praksa...

    Poslano sa mog SM-N920C koristeći Tapatalk

  6. #6
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Nema sad nikakvih problema. Kad je bio manji bas ni nismo povlacili, zato smo morali kod dr da to odlijepi. A nije ni prije toga bas nikad dotaknuo pisu.

    Ne muci me to radi samog povlacenja,nego kako je ispalo kod pedijatrice. Kao,ona mora vidjeti jel tu ima problema i ful joj cudno da ne da nama nit ne zna sam povuci. Iako sam cula da neki ped do skole daju rok

    Mm je imao pravu fimozu, isao na zahvat vec kao odrastao, zato i on nije za to da samo pustimo i uopce ne diramo. I urolog je rekao nakon odljepljivanja da sad mora redovito to odrzavati

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Mom sinu je doktor dao neku kremu. Davno je bilo, zaboravila sam kako se maže.
    Dakle, mazali smo dok kožica nije postala rastezljivija. Onda smo njegovog višu prepustili njemu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Vjv mu stvara asocijaciju na nelagodu. Tako je mom sinu bilo u toj dobi isto nije htio ni znat za pišu. S odrastanjem se normalno to sve promijenilo al to je bio uzrok, previše stresa oko kožice

  9. #9
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja imam sestogodisnjaka kome nitko nikad nije pokusao prevuci prepucij, niti su nas savjetovali da ga itko prevlaci. Ocekuje se da to naprave sami, kad postanu zainteresirani, odnosno spremni za istrazivanje vlastitog tijela.

    Moj sin ne voli da mu bilo tko ulazi u privatni prostor; pere se sam. Uzasno je skakljiv i smeta mu dodirivanje medjunozja, cak i kad sam sebe dodiruje. Pisa sjedecki; ne pada mi na pamet da cistim za njim.

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ma.Vrci muči da ga on nikad ne dira ni dok se tušira, ne igra se s njim kao druga djeca bar u nekim fazama razvoja...
    Potpuno razumijem o čemu priča.

    Haloo dijete ne želi dotaknut svoje spolovilo,a ni gledat ga previše.

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma.Vrci muči da ga on nikad ne dira ni dok se tušira, ne igra se s njim kao druga djeca bar u nekim fazama razvoja...
    Potpuno razumijem o čemu priča.

    Haloo dijete ne želi dotaknut svoje spolovilo,a ni gledat ga previše.
    Cuj, mozda ga roditelji previse diraju?

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ma nije to, ovo je baš drugačije da ga dijete nit gleda, nit dira ko da nije dio njegovog tijela.

    Ja bi pitala kod psihologa, pa možda im kaže da ohanu oko pišonje, a možda nešto drugo.

    Ni mom sinu nije ugodno navlačenje, to baš i ne radimo, al svejedno ga dira i igra se s njim. Nije mu smrtni neprijatelj

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pedijatri do skole daju rok za sta? I sta onda nakon tog roka?
    Ko bi normalan htio pred nepoznatim ljudima pokazivat pisu po naredbi i jos i kozicu natezati?
    Moji nisu htjeli.
    Najmladji je u nekoj dobi od 7-8 godina rekao da ne moze previci kozicu (znao je da bi to trebalo jer se razgovaralo s njima o tome), pa mu je tata objasnio sto treba napraviti.

  14. #14
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Lili hvala, ti si skuzila.
    Da, ima averziju na pisu. I na pranje izmedu noznih prstica,to je isto drama

    Jednom se na kupanju igrao s pisom,al vise da ga polijevao vodom,a ne dirao.

    Znaci jedinstven je...nisam ni sumnjala

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Zakaj bi se moral igrati s njim,moji se nisu igrali
    Klinac se sam pere i tušira povremeno ga i očisti
    Kod velikog je bio problem dok je bio beba i malo dete ,on isto se nije igrao s njim,ja čistila sam mu pretežno ja
    I da klinac si namaže malo s kantarionom jer stoji na kadi ga ga čisti.s uljem ide lakše svakako

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja sam se ponašala kao kaae. On nije dirao, ni igrao se s njim, mi nismo povlačili. Povremeno bi nam rekli da moramo, ja sam kimala glavom. Sad sa 16 kaže da može prevuc. Sa 12 nije mogao.
    Već onda su bile upute sa se u Amerikama ne dira, ali i onda i sad mi se čini da sam se samo ja toga u hr držala


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #17
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja stalno citam i slusam o tom povlacenju, ja to nikada nisam radili niti me pediatrica ikada pitala dali to radim. Vjerujem materi prirodi.
    I pitala sam muza jednom dali je njemu mama to radila, kaze nije nikada, ja sam sam u pubertetu.

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Cobio je kaznu jer ne želi dirati pimpek ?! omg

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Cobio je kaznu jer ne želi dirati pimpek ?! omg

  20. #20
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Joj, Vrci, maknite tu kaznu, ne trebaju mu negativne poveznice sa bilo kojim dijelom njegovog tijela.

  21. #21
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Da,skuzila sam kasnije da ce to biti losa poveznica.
    Al tad sam bila tako ljuta da vise nisam znala sto i kako. Kazna je bila vise jer nije dao ni meni ni dr da pogleda,pa se nastavilo

    I stvarno tu nikome od vas nikad pedijatar nije dirao ni pogledao pisu? Pa u mojoj okolini, vise dr, razni domovi zdravlja, svi to rade. Eto to me cudi.

    Ok sad sam hladnije glave i pametnija, pristup imam od zubara, kopirat cu kako smo rijesili pa bude valjda do puberteta savladao da se opere dolje sam :brukava:

  22. #22
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam mojim klincima rekla da svoja spolovila ne moraju pokazivat nepoznatim ljudima ako ima je neugodno. I znas sta je bilo? Nista.
    Moj najstariji ima 19 godina. Znaci nije mi pristup o jucer...
    Ako dijete normalno pisa i nema nikakvih uroloskih problema, zasto bi cackali?
    Posljednje uređivanje od marta : 02.03.2019. at 11:54

  23. #23
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Meni to sve jasno, jedino mi bed radi inzistiranja pedice. To me najvise muci sad. Jer znam (mislim) da mu je sve ok, i da nema potrebe da se to dodatno gleda.

    A pedica je inace super i imamo dobar odnos,pa mi zato ovo glupo ispalo.

    Bilo je,a onda bismo ga trebali naruciti za 6mj da ponovno vidimo. E to sam rekla da ne treba jer znam da je sve ok

  24. #24
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Možda se počeo sramiti, tako da tu situaciju kod peda bih ja odignorirala.
    BTW, ja isto niš ne navlačim, a ni on.
    Doduše, piški stojećki i ne radi drame oko pranja, nije da ga ne dira uopće. Ali sad kad razmislim, ako ga pustim da se pere sam, i on se pere tako da usmjeri tuš.

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kao prvo, riješi se toga da ti je neugodno što se dijete ponaša drugačije nego kako zamišljaš da bi bilo "normalno" ponašanje.

    Nemam muško dijete pa nemam pojma o tom prevlačenju kožice, ali ako se to mora napraviti kod doktora na sistematskom - mora (premda baš i ne mora koliko mi se čini po drugim komentarima, pa slobodno zaštiti svoje dijete od nepotrebnih procedura) , ali izvan toga pustite pimpek na miru, ne spominjite i ne fokusirajte se, a najmanje kažnjavajte.

    Vrlo moguće da malac ima nekih sitnih senzoričkih problema, što nije ništa neobično, djeca imaju svakakve čudne mušice, ako imaš priliku možda se možeš s nekim posavjetovati o tome što se može raditi s djetetom da se riješi takvih problema. (premda će ih se ovako i onako riješiti dok se bude ženio)

  26. #26
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Cure,
    miša mu ajd malo pažljivije pročitajte šta Vrci piše.
    Nije issue u navlačenju i pokazivanju pred drugima.
    Mima je ulovila.

  27. #27
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pa ja iz velike većine postova vidim da je svima jasno je da je mali razvio neku neugodu prema vlasitom mišu, samo govorimo zašto. Jer mu ga stalno netko nateže otkad se skinuo iz pelena. I da je to relativno normalna posljedica. I da ga mi svojima ne natežemo. I da nije ful neobično da si petogodišnjak još ne nateže miša iz seksualne ugode.

  28. #28
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mene zanima zasto neki pedijatri razviju fiksaciju na kozice na penisima.

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Argo,
    Vrcin maleni ima issue i s prehranom i hranjenjem, teksturama, da ne idem u ot ima cijela tema,, iz svega navedenog zaključujem da ima neke senzoričke smetnje a ne da je to ovo uobičajeno kao šta vi spominjete.
    Milsim i sama.bih isto pomislila da ne znam za druge poteškoće koje Vrci ima sa sinom.

  30. #30
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne znam kako si zakljucila da mi ne znamo za druge poteskoce, o kojima smo ko i ti procitale na drugim topicima. Al ovdje nisu druge poteskoce u pitanju nego komentari na nepotrebno cackanje po djetetovim genitalijama uz kaznjavanje djeteta je ne zeli pokazat drugima pisu, niti zeli sudjelovat u natezanju.

  31. #31
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Kad bi djetetu ( koje nema zdravstvenih problema problema i fizicki moze sam vrsiti veliku nuzdu ) svaki dan izazivali stolicu cackanjem po anusu, da li bi nam bilo cudno da on ne zeli kakati sam ? Ili mozda sto ima otpor prema tom djelu tijela?
    Dijete ima 5 godina. Ne 5 mj. Nije bedast. Jako dobro shvaca djelove svog tijela. Zao mi je , ali zaista ne vidim da je pozeljno svakodnevno ulaziti u djetetov intimni prostor na neugodan nacin obzirom da mu zivot i zdravlje nisu ugrozeni izostankom postupka.

  32. #32
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa nije li logicno da bi dijete koje ima problema sa senzorikom moglo (nije nuzno, a moze otici i u oba smjera) izuzetno izbjegavati diranje dijela tijela u kojem se nalazi 20,000 nervnih zavrsetaka? Ono, ako ti treba neka luda senzacija, valjda ces posegnuti za spolovilom. Ako se tome jos doda i zadiranje u privatni prostor, pogotovo uz sve ostale neuroze vezane uz hranu, lako moguce da dijete izbjegava ono sto mu izaziva neugodu na tisucu razina.

    Nitko ne osporava, cini mi se, da bi dobar psiholog mogao napraviti cuda, ali svakako cilj ne bi trebao biti nepotrebno natezanje kozice. Sam cilj nema smisla, neovisno o dobrom odnosu s pedijatrima. Moze doktorica biti odlicna osoba i u isto vrijeme biti needucirana o nekim (svim/raznim) stvarima.

  33. #33
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Upravo tako Kaae, smatram da ne treba natezat kožicu, ali treba potražit psihol.pomoć.

    Moj sin ima 7god i ppjma nemam jel on to može parcijalno ili full.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.03.2019. at 18:27

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Kod nas se ništa ne povlači, doktori su rekli da je to mega zastarjela metoda. To su rekli još prije skoro 10 (!) godina.
    Ja ne ni dijete mučila s tim uopće, niti da on radi niti da mu ja to radim.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Kod nas se tad povlačilo. Sin ima 14 god. i pedijatrica mu je povukla prvi put kad je imao 1 god. a drugi put kad je imao 3 god. Nezz tad su tako govorili da treba i mislila sam valjda oni znaju. U zadnje vrijeme se sve mjenja pa sad odjednom više netreba. Za par god. će opet bit da treba

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    MM je išao na operaciju u pubertetu. Nema ga sad tu da pitam s koliko godina. Katastrofa. Sin je naslijedio isto vrlo usku kožicu. Mi nismo ništa navlačili. S otprilike godinu dana mu je nastala kvržica od zadržavanja nečistoće. Doktorica dala kremu, mazali oko 2 tjedna. Kožoca se lagano proširila. Od tada, njegov pišo je samo njegov.
    Vjerojatno većini klinaca ne treba ništa dirati ali eto, MM je dokaz da nije uvijek tako.

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    MM je išao na operaciju u pubertetu. Nema ga sad tu da pitam s koliko godina. Katastrofa. Sin je naslijedio isto vrlo usku kožicu. Mi nismo ništa navlačili. S otprilike godinu dana mu je nastala kvržica od zadržavanja nečistoće. Doktorica dala kremu, mazali oko 2 tjedna. Kožoca se lagano proširila. Od tada, njegov pišo je samo njegov.
    Vjerojatno većini klinaca ne treba ništa dirati ali eto, MM je dokaz da nije uvijek tako.
    I moj mlađi je iz te vreće. Nakon ponovljenoj urinarnih infekcija, sredili su ga u Klaićevoj. Starijeg smo vodili preventivno, ali njjemu to nije bilo neophodno. Imali su. 3,5 i 4,5 godina.

  38. #38
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Moj mladji sin ima 10 god, i jos uvek ne moze nategnuti skroz. ja nisam nikad ni pipnula. stariji ima 13.5 i on kaze da je sad sve ok :D, do pre godinu-dve je prijavljivao da se ne prevlaci bas do kraja.

  39. #39
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    MM je išao na operaciju u pubertetu. Nema ga sad tu da pitam s koliko godina. Katastrofa. Sin je naslijedio isto vrlo usku kožicu. Mi nismo ništa navlačili. S otprilike godinu dana mu je nastala kvržica od zadržavanja nečistoće. Doktorica dala kremu, mazali oko 2 tjedna. Kožoca se lagano proširila. Od tada, njegov pišo je samo njegov.
    Vjerojatno većini klinaca ne treba ništa dirati ali eto, MM je dokaz da nije uvijek tako.
    Moj muž je operirao kao odrasli čovjek.
    I ni najmanje mu to nije bilo ugodno.
    Bolje to riješiti dok je dijete malo pa se poslije ni ne sjeća što je bilo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #40
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Kod nas s 2 godine kožica mora ići skroz ispod glavića ili vas šalju na kirurgiju. Moj sin ima 4 godine i sam povlaći kožicu kod tuširanja. Očito se to razlikuje od mjesta do mjesta. Ja sam to shvatila dosta ozbiljno jer je nećak s 13 godina morao na operaciju zbog toga...

  41. #41
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da djeca nisu u peleni do trece godine nategnula bi tu kozicu sama. Ovako cesto nemaju pristupa.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Misliš da bi ?
    Moji su bili puno prije druge godine bez nje i nisu sami to radili

  43. #43
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Kad sam ja prije 15 god pitala pedijatricu trebam li sinu navlaciti kozicu rekla je da se to vise ne preporucuje i da ce on to sam srediti cim postane svjestan da ga ima. Bome ga je vazda cinculirao, cim ga skines on stvar u ruke. Mislim da je mogao potpuno prevuci kozicu prije drugog rodjendana.

  44. #44
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Nema teme za to sto trebam, pa da probam ovdje

    Pustila sam mu da sam sreduje pisu. Znaci neko vrijeme ga je prao,al bez navlacenja kozice. Prije 2tj idem ga ja vidjeti, povucem kozicu i smrznem se-ima veliki crni pristic na penisu, na glavicu

    Prvo sam mislila da je mucica zalijepljena,al ne. Ne boli ga,ne smeta. Nismo jos bili kod dr,zvala sam ju, dobili betrion, al nije se nista znacajno dogodilo. Samo se mrvu smanjio. I dalje taman, ne izgleda kao da bi se istiskao.
    Laicki mi izgleda bas kao da se upalila neka prljavstina koja se zavukla, il kao nakupina gnoja

    Sutra ide muz s njim kod pedice, ja progooglala svasta, al doslovce nista sto nadem ne odgovara njegovom pristicu

    Znam da bude sutra tamo urlaona, i muka mi od svega. Osjecam se kao da sam ja kriva za to.

    Trazila sam iskustva od kolega sa sinovima, neki su imali pristice,al svima su prilicno brzo prosli

  45. #45
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Rade li na liječničkom za školu problem ako dječak ne zna/ne želi navući kožicu?

    Još uvijek nije naučio, doduse isprobava i želi nauciti, malo povuče, ali daleko je to od onog kako treba.
    Njega toga strah i frka me da se kod doktorice zbog toga ne rasplače (suze mu dođu kod straha/osjećaja bespomoćnosti).
    Mi doma napredujemo polako, nadam se da će i dr imati razumijevanja. Zbog korone on bude sam s njom,ne znam hocu li imati priliku pojasniti joj situaciju
    Posljednje uređivanje od Vrci : 24.05.2020. at 23:37

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Rade li na liječničkom za školu problem ako dječak ne zna/ne želi navući kožicu?

    Još uvijek nije naučio, doduse isprobava i želi nauciti, malo povuče, ali daleko je to od onog kako treba.
    Njega toga strah i frka me da se kod doktorice zbog toga ne rasplače (suze mu dođu kod straha/osjećaja bespomoćnosti).
    Mi doma napredujemo polako, nadam se da će i dr imati razumijevanja. Zbog korone on bude sam s njom,ne znam hocu li imati priliku pojasniti joj situaciju
    Najavi se ranije ili obavi preliminarni razgovor telefonom. Koliko se sjećam, to je jedna od stvari koju obavezno gledaju i ni prije nije roditelj bio unutra s djetetom. Ima dio pregleda samo s djetetom, razgovor samo s roditeljem i sve zajedno. Vjerojatno postoje male razlike, ali dio priče je upravo taj da se vidi kako se dijete samo snalazi, bez roditelja. To je preduvjet za školu - samostalnost i samopouzdanje, a kožica više-manje.

  47. #47
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Rade li na liječničkom za školu problem ako dječak ne zna/ne želi navući kožicu?

    Još uvijek nije naučio, doduse isprobava i želi nauciti, malo povuče, ali daleko je to od onog kako treba.
    Njega toga strah i frka me da se kod doktorice zbog toga ne rasplače (suze mu dođu kod straha/osjećaja bespomoćnosti).
    Mi doma napredujemo polako, nadam se da će i dr imati razumijevanja. Zbog korone on bude sam s njom,ne znam hocu li imati priliku pojasniti joj situaciju
    moj je sad 3. razred
    na pregledu za školu nas je dokica samo pitala jel može prevući kožicu, nije tražila da ga pregleda
    doduše, moj je to sam radio...

    dokica vam je najmanji problem, vama je zapravo u interesu da mališa to sam može i da nema trauma kad to mora napraviti....

  48. #48
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Pa kažem, došao je u fazu da želi sam to napraviti, ali ne može do kraja jer ga još malo frka. Ali ima volju sad. Samo mi glupo da forsam samo radi tog pregleda.
    Možda do pregleda idući tjedan uspije, možda ne.

    Budem napisala u mailu doktorici da zna (sve moramo tako poslati 3 dana prije).


    Inače sam nema problema ni sa čime, ide i na trenigne odavno, ide logopedu, na engleski, sve to gdje nas nema, i svugdje ga hvale
    Posljednje uređivanje od Vrci : 25.05.2020. at 10:56

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •