Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 71 od 71

Tema: Cica spavalica - desertna cica

  1. #51
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Prezivjeli smo, zadnjih dana sam samo fokusirana na njeno hranjenje, kakice, vjetrove, grceve. Vratila je kilazu opet i da, kako ste i rekle - prenaglo sam joj ukinula ad. Ali evo - napreduje, stolice jesu neredovite ali mi kaze pedica da se 5 dana tolerira, stolica je zute boje (boja senfa), dnevno puuuuuuno sisa. Ima 6-7 mokrih pelena.
    Dojim na zahtjev i ponekad je to svakih 15 minuta, ponekad prodje pola sata, sat...Ali briga me. To struca treba i to cu joj dati.
    Puno je nosim i vidim da joj to odgovara zbog plinova. Bocica je izbacena, nema apsolutno nikakve potrebe za njom i zapravo mi je najljepse sto nema one borbe sa sisom.
    Shvatila sam zasto je bilo borbe - zbog vjetrova. Sad je maknem sa sise, cekam da podrigne pa je vratim. I vjezbice s nogicama ("bicikliranje") joj pomaze da ispusti vjetrove.
    A problem je bio sto sam ja bila uvjerena da je njen plac od gladi, sto nije bilo tocno i zapravo se prvo vrijeme prezderavala (sisala i uzimala ad).
    Iz bolnice je izasla sa 3,090kg, sad, mjesec dana kasnije ima 4,100kg i narasla je 5 cm

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
    Znaci ne dajes uopce sad dohranu? Prirast je odlican za mjesec dana, a sad je bitno da

    Ne mogu se nikako sloziti s ovim sto ti je pedijatrica rekla o izostanku stolice, pogotovo kod bebe koja je imala malo klimaviju uspostavu dojenja. Rijetko kad je sve ok kad beba mladja od nekih 6 tjedana nema barem jednu obilnu stolicu dnevno (ili 3-4 ili vise manjih, velicine kovanice od 5 kuna ili vise). Izostanak stolice se tolerira i do 15 dana, ali kod starijih beba koje moraju uredno dobivati na tezini, puniti mokre pelene i biti dobrog opceg stanja. Moguce je da kod vas stolica izostaje zbog AD-a koji je popila. Svakako bih obratila paznju na kolicinu i ucestalost, za svaki slucaj.

    Ok je da bebe jedu kad god zele, nemoj gledati na to kao prezderavanje, u smislu da joj ne dajes kad place/trazi. Nije bitno zbog cega place, ako ju sisanje smiruje. Ne moze pojesti previse, u nekom losem smislu rijeci.

    Super da se situacija stabilizirala i da vam je krenulo!

  2. #52
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Ne, nema vise adaptiranog, nema ni potrebe kad sisa uredno, a mlijeka ima.
    Sad si mi dala mislit s ovom kakicom...

  3. #53
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pazi na podoje, 10-12 ili vise u 24h. Hrani je u snu ako spava dulje od 3 sata. Jesi koristila polozaj za kakanje? Pokusaj tako, pomaze mnogoj djeci: https://i.pinimg.com/originals/8a/7e...160161d9ed.jpg

    Prirast je stvarno dobar. Mokrih pelena, pretpostavljam, ima dovoljno?

  4. #54
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Da, ima dosta mokrih pelena, 6-7 dnevno. A dojim je stalno, nikad nema 3 sata bez dojenja. Noc je sa mnom u krevetu i onda se samo pristeka. Iskreno, niti ne brojim koliko i kad jer sam preumorna i nocu radim sto moram na automatiku, ali ne previse svjesna iceg oko sebe.

  5. #55
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vise nego vjerojatno je sve onda ok. Odmaraj koliko god stignes. Proci ce ovo izuzetno intenzivno razdoblje.

  6. #56
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Nadovezat cu se na "svoju" temu, iako nije vise cica spavalica, vec je cica-tiranin.

    Danas joj je 5.mjeseci. Doji svaka 2 sata, u prosjeku. I tuce me, grebe. Prsa su mi izranjavanja. Svaki dan nova ogrebotina. Uz to me tuce i nogama.

    Pricala sam s vise pedijatara i patronaznih. Dignem je da podrigne, dok doji uvijek je drzim malo podignutu (osim nocu kad lezi pored mene i doji).
    Dojim je hodajuci s njom na rukama. Uvijek je nosim.

    Ne znam sto se dogadja niti zasto. Niti pronalazim odgovor kod strucnjaka, po netu i u knjigama. Kad me tuce budem na rubu zivcanog. Nisam nikad zamisljanja dojenje ovako agresivno - stipa me, gnjeci i zavrce mi kozu. Nekidan mi je (dok sam uz nju drijemala) ranila bradavicu do krvi, pa sam je dva dana dojila sa zavojem.

    Jeste li ikad culi za ovako nesto i ima li rjesenja osim prekida dojenja?

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  7. #57
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Sry na tipfelerima...

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  8. #58
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    I moja čupa i grebe. I k tome ima očajan hvat.
    Obično joj dam ruku da me za nju ulovi i onda drži. Tako manje mlatara okolo. Al ja sjedim dok dojim pa se mogu namjestiti za minimaliziranje štete. Ne znam kako bi hodala i dojila.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  9. #59
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Moj oduvijek nemirno doji, lamata nogama, gnječi rukama, grebe, na svaki šum se okreće, sad kad je porasao (1,8) i štipa. Tu i tamo zadobijem neku manju ogrebotinu, ali sve skupa nije tako jako kao kod tebe Marla.
    Ima i odličan hvat i brzo posisa pa mi to ne predstavlja neki problem - osim što me živcira što nema mira. I cjelokupni doživljaj dojenja mi nije ni sličan kao s prvim, ni jedan jedini put nisam osjetila navalu oksitocina i blaženstvo...Prva asocijacija na dojenje s no1 mi je magličasta nirvana, a s no2 iritantni nemir. Šteta.

    Ono što pomaže je redovito podrezivanje noktiju , tišina, mrak i samoća; uglavnom odsustvo bilo kakvih podražaja. Tako da je naše dojenje "kako treba" samo po noći. A sad je počeo i spavati noć...bojim se da nećemo uspjeti dohvatiti 2.

  10. #60
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    I moja čupa i grebe. I k tome ima očajan hvat.
    Obično joj dam ruku da me za nju ulovi i onda drži. Tako manje mlatara okolo. Al ja sjedim dok dojim pa se mogu namjestiti za minimaliziranje štete. Ne znam kako bi hodala i dojila.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Da, stavim i ja svoju ruku na prsa kad doji sjedeci (sto nije cesto), pa mi izgrebe ruku i ok. I nocu to mogu kad lezi pored mene. Tad izbjegnem i udarce nogom



    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  11. #61
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Moj oduvijek nemirno doji, lamata nogama, gnječi rukama, grebe, na svaki šum se okreće, sad kad je porasao (1,8) i štipa. Tu i tamo zadobijem neku manju ogrebotinu, ali sve skupa nije tako jako kao kod tebe Marla.
    Ima i odličan hvat i brzo posisa pa mi to ne predstavlja neki problem - osim što me živcira što nema mira. I cjelokupni doživljaj dojenja mi nije ni sličan kao s prvim, ni jedan jedini put nisam osjetila navalu oksitocina i blaženstvo...Prva asocijacija na dojenje s no1 mi je magličasta nirvana, a s no2 iritantni nemir. Šteta.

    Ono što pomaže je redovito podrezivanje noktiju , tišina, mrak i samoća; uglavnom odsustvo bilo kakvih podražaja. Tako da je naše dojenje "kako treba" samo po noći. A sad je počeo i spavati noć...bojim se da nećemo uspjeti dohvatiti 2.
    O da, obavezno redovito podrezujem noktice, ali zavraga, ne mogu joj niti s tim pretjerati, a i mali dio noktica mi napravi istu ogrebotinu kao duzi noktic.

    Dosta se nalazim u tvojoj prici. I moje dojenje starijeg djeteta je bilo bez svega ovog, a dojila sam ga svugdje i u svim prilikama.
    S njom mi je potpuno drugacije... Isto trazi mir, ali ni taj mir ne znaci da imamo ugodno dojenje.

    Muz mi govori da krenem sa izdajanjem i da joj vise ne dajem sisu. Da barem ima neki stitnik kojeg mogu namjestiti, to bi makar smanjilo ogrebotine. Ali ostaje taj njen nemir, odgurivanje, negodovanje udaranje s nogicama...

    Prisjecam se sina s kojim sam sama putovala vlakom 5 ipo sati. On je imao 3 mjeseca i nitko u vlaku nas nije ni cuo - bio je na sisi, spavao, probudio bi se, opet dojio, spavao... A s malenom ne mogu izaci na kraj u intimi svog doma.
    Ne razumijem sto joj je, sto je muci. Pedijatri i patronazne su govorili da je zbog vracanja hrane, al evo radim sve sto su rekli...Radila sam i prije nego su rekli (malo poviseniji polozaj)

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  12. #62
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pretpostavljam da se silikonske ogrlice, narukvice i slicne zanimacije za djecu koja nemirno sisaju mogu naci negdje online, ako ne i u ducanima. Ne pomaze svoj djeci, ali nije losa varijanta ponuditi im nesto tog tipa.

    Imas li kamo odvesti dijete da provjere ima li problema sa skracenim frenulumom? Neka djeca se jednostavno muce sisati, iako naizgled sve djeluje ok, i zbog toga su super nemirni.

  13. #63
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Imala sam dva potpuno divlja sisavca. Bas kao sto opisujes, rane, ogrebotine, bilo je i ugriza i krvi. Luni sam pokusavala uvesti neke od igrackica koje Kaae pominje, ali na zalost nije pomagalo. Najvaznije je znati da oni ne rade nista s namerom da povrede. Nije lako ostati skuliran, ali to je najbolje resenje. Argente ti je dobro rekla, napravis sta moze, pa tako koliko moze. Ako je za utehu, ja sam oboje divljaka dugo dojila (do 5 i 5.5 godina).
    Detetu 99.99% nije nista, samo ima takvu 'vibru'. Moj najstariji je sad pubertetlija, i iako je bio divlje dete sad je skoz ok :D

  14. #64
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pretpostavljam da se silikonske ogrlice, narukvice i slicne zanimacije za djecu koja nemirno sisaju mogu naci negdje online, ako ne i u ducanima. Ne pomaze svoj djeci, ali nije losa varijanta ponuditi im nesto tog tipa.

    Imas li kamo odvesti dijete da provjere ima li problema sa skracenim frenulumom? Neka djeca se jednostavno muce sisati, iako naizgled sve djeluje ok, i zbog toga su super nemirni.
    Pregledala su je 3 pedijatra i nitko nije rekao da je problem frenulum.

    Nemoćno se osjećam jer znam da nešto nije ok, ona se muči s tim sisanjem pred spavanje, znoji se da je sve mokro ispod glavice. I govorim to pedijatrima (vodila sam je i privatno), ali ništa...jedna kaže "nije to nista", druga da je držim pod kutem od 45 stupnjeva za vrijeme hranjenja (što činim od početka, pa opet nista), treća je zaključila da joj je to od nosica (uplakana je bila na pregledu i zaslinio se nosic njoj u ordinaciji pa je zaključila da trebam čistiti nosic. No shit Sherlock! Svaki dan joj redovno kapam fiziološku i pazim na taj nosic jer znam koliko je to osjetljivo kod beba...







    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  15. #65
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam dva potpuno divlja sisavca. Bas kao sto opisujes, rane, ogrebotine, bilo je i ugriza i krvi. Luni sam pokusavala uvesti neke od igrackica koje Kaae pominje, ali na zalost nije pomagalo. Najvaznije je znati da oni ne rade nista s namerom da povrede. Nije lako ostati skuliran, ali to je najbolje resenje. Argente ti je dobro rekla, napravis sta moze, pa tako koliko moze. Ako je za utehu, ja sam oboje divljaka dugo dojila (do 5 i 5.5 godina).
    Detetu 99.99% nije nista, samo ima takvu 'vibru'. Moj najstariji je sad pubertetlija, i iako je bio divlje dete sad je skoz ok :D
    Naravno da to ne radi namjerno da povrijedi, vidim da se muci i to me žalosti, brine i tražim način kako joj pomoći, a evo baš se osjećam bespomoćno.

    Da nisam imala starije s kojim je dojenje bilo valcer od 3 godine, možda bi i mislila da ovako mora biti, ali znam da može drugačije.

    Ma zapravo, nije mi ni do tih različitosti, samo ne želim da se dijete muci

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  16. #66
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Danas sam izdajala jednom za dohranu, drugi put kad se počela "tuci" sa sisom. Prvi put sam na obje izdojila 50ml, drugi put takodjer na obje 20ml.

    Jel ovo znači da nemam dovoljno mlijeka? I da je ona zapravo u konfliktu sa sisom jer nemam mlijeka koliko njoj treba?
    Posljednje uređivanje od marla-s : 03.08.2019. at 22:06

  17. #67
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pa ako napreduje kako treba, i ako se tako ponaša oduvijek, onda ne bih rekla. Ja valjda nikad nisam izdojila preko 20 ml odjednom, a nikad problema s napredovanjem (osim prvih mjesec dana, ali to nije tema, to je bilo dok se nismo ušemili).

  18. #68
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Tj. da je bilo po patronažnima, “izdojite pa ćemo vidjeti imate li dovoljno mlijeka”, ne bih nijednog dojila ni mjesec dana, a eto dojila sam jednog 2,5 g i drugog sad već 1,8 g. Tako da količina izdojenog mlijeka kod mene nije bila relevantni pokazatelj. A isto tako kod masu drugih žena...dijete je uglavnom efikasniji izdajatelj od stroja.

  19. #69
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Argente, nadam se da izdajalica uistinu nije relevantan pokazatelj i da je jedino pravo mjerilo njen rast i razvoj, a to je u redu.
    Ostaje mi misterij ova mučenja prilikom dojenja.
    Inače doji u prosjeku svaka 2 sata, sad ima 5 ipo mjeseci...i tako je od početka (zna biti i cesce)

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  20. #70
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako ne izdajas svaki dan, ili cijeli dan (znaci ne dojis prakticki uopce) ili barem izdajas svaki dan u isto vrijeme, onda izdajanje ovako nasumicno ne pokazuje ama bas nista vezano uz kolicinu mlijeka koju proizvodis. Dojke/tijelo trebaju nauciti odreagirati na izdajanje.

    Za frenulum, pedijatri cesto ne znaju prepoznati cak niti onaj najjednostavniji, tj. resicu pod jezikom. Usnu, posteriorne probleme i slicno... nis'. U vecini slucajeva ce reci da je sve ok. Ovisno o tome gdje se nalazis, teze je ili lakse naci nekoga tko zna prepoznati, a nakon toga i rijesiti problem. Druga mogucnost je, mozda, tihi refluks. I to nekad nije lako prepoznati.

    A mozda nije ama bas nista, vec je takvo, nemirno dijete.

  21. #71
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Možda će bit najkorisnije da prihvatim da je to tako kako je i pomiriti se konačno da nema na sve odgovora. Percentilne krivulje pokazuju normalan rast, motoricki napreduje sukladno dobi, znatiželjno je i veselo dijete...i ja bi, za promjenu, trebala manje gledati sve pod povecalom.




    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •