Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 120

Tema: Kako provodite nedjelje?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno Kako provodite nedjelje?

    Maloprije mi sin kaže da je nedjelja najdosadniji dan i da nam je svaka ista. I slažem se da su stvarno dosadne. Ujutro se budimo i idemo na misu pa se vratimo ja pravim ručak a i ručak nam često bude isti bome. Onda oni svi malo zaspu dok ja spremim kuhinju. Poslje toga djeca pišu zadaće i uče a mi pijemo kavu. Predveče se spremamo pa obilazimo djedove i bake. Kad se vratimo već je večer pa ide tuširanje i možda gledanje filma ako nije prekasno pa spavanje.

    Pišite kako je vama pa da možda i mi nešto promjenimo. Jel i kod vas svaka ista? Uključujući čak i ručak? Šta radite?

  2. #2
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mi preko tjedna oboje radimo od 9 do 17, dok pokupimo djecu i dođemo doma zna biti nekad i 19h. Tako vikendom guramo sve sto treba obaviti u par sati (kupovina hrane, veš, čišćenje, kuhanje za par dana...)... ali moji su mali (2,6,9) i ako najstariji ne mora pisati lektiru ili nema ispit u ponedjeljak bit ću satima s njima vani na zraku, bilo gdje, samo da nismo doma. Osim ako je orkansko nevrijeme i minus 20 .

    Jako mi treba priroda, zrak, nebo, drvo... i cijelu organizaciju tjedna i svega onog sto se mora podređujem tome da smo subotom i nedjeljom po par sati vani. Ako mi ne uspije, a dan bude ovakav ko danas duboko sam nesretna i luda do sljedećeg vikend.

    Što se tiče rucka (doručka i večere) dosadni su već 10 godina jer moja djeca jedu samo špagete bolonjez i još 2,5 jela. I to svaki po 2 i pol žlice. Žalibože truda trošiti vrijeme i energiju na kuhanje uz njih...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    To je baš lijepo Bubilo Moji više neće s nama nikud hehe imaju 14 i 11 god. Iznimka je ako idemo negdje u drugi grad pa im je novo al to nam je nažalost baš rijetko

  4. #4
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    probaj im zadace prebacit na subotu, misa ima i navecer, pa prijepodne iskoristite za izlazak van, neko malo planinarenje, piknik (dolaze lijepi dani). rucak pripremi ranije pa ponesite sa sobom.

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ali njena djeca neće više sa roditeljima. klasika za te godine.
    Imaju li oni društvo? Zar se ne druže sa prijateljima? Nedjelja popodne nikako nije dan za pisanje zadaća, bar kod nas.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Uz ovakvo vrijeme prorade mi crvići pa sve poteram u akciju...
    Ako cure imaju puno za školu, organiziram neki kratki izletić, poludnevni u koji ukomponiram i ručak. To može biti i Jarun, ili autom do Zaprešića, Samobora, Zagorja pa kratka šetnja prije ručka...
    Inače nešto na cijeli dan, znamo potegnuti i do mora...

    Tako punim baterije...
    Inače dan provedem radeći, rezultati kratko traju a moje nezadovoljstvo dugo...

    Volim i one zimske, tmurne, kišne - te su mi najljepše za ljenčarenje po kući, onda s guštom uključim pečnicu, ručak, kolač, popodnevno ljenčarenje...

  7. #7
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali njena djeca neće više sa roditeljima. klasika za te godine.
    Imaju li oni društvo? Zar se ne druže sa prijateljima? Nedjelja popodne nikako nije dan za pisanje zadaća, bar kod nas.
    ni moj nece u setnju po kvartu, ali na planinu da

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Moji imaju društvo, ali ovaj tjedan nisu za nedjelju dogovorili ništa, pa smo otišli s mojoj svekrvi na ručak, kratko se zadržali i bris doma. Nedjelje su nam svima potrebne za odmor. Stariji sin je jučer bio s društvom na Bundeku, a mlađi je neki dan isto imao druženje s klubom, pa im ne fali. Ponekad subotom ili nedjeljom odemo k mojim roditeljima izvan Zg, a kad zatopli, znamo ići u vikendicu.

    Godinama me ne muči dosada,jer su mi vikendi neophodan predah od redovnog posla + rješavanje zaostataka kućnih poslova. Rado bih da češće stignemo na izlete, ali problem nam je vrijeme i organizacija. S vremenom sam se prestala time opterećivati. Što stignemo, stigli smo.

  9. #9
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Definitivno nije svaka ista... osim onih kad je neko natjecanje (njihovo) ako je imalo ljepše vrijeme idemo se rolati ili voziti bicikle, u park na igranje i/ili košarku, nogomet (sa ili bez njihovih prijatelja) ponekad na viksu, ponekad su kod bake cijelo popodne i igraju se s prijateljima tamo, ponekad im prijatelji dodju kod nas pa se igraju. Eventualno navečer neko ponavljanje ako je ispit u ponedjeljak, društvena igra, film, plejka - ovisno o sezoni... Sad kad su veći i dolazi ljepše vrijeme možda probamo i koji tenis mec u parovima

    Što se izleta tiče malo smo slabi s tim, kao kod Peterlin želim se odmoriti od posla pa malo stekamo ali svako toliko planiramo češće ići nekud...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Imaju oni društvo al i ta djeca nedjelje provode obiteljski a subotama se druže. Zato nam i rad za školu padne na nedjelju. A i teško ih natjeram ranije jer im se neda ništa. Mogla bi ih probati sve nagovorit da odemo negdje u šumu na izlet sad kad su ljepši dani. Svi smo bezvoljni nedjeljom jer su stvarno postale identične ko da nas je netko programirao na te nedjelje hehe. Ova ideja za tenis meč mi je super samo nezz jel to skupo....morat ću se raspitat malo

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    dobar je savjet od magriz.
    mi smo ko BB, volimo biti na zraku i koristimo svaku takvu priliku.

    Osobno ne podnosim rutinu ni u jednoj sferi svoga života, volim promjene, akciju, da nam je dinamično, pa tako i živimo. Anita, ja bi izludila da imam svaku nedjelju istu, al ono izludila.

    Predlažem odrađivanje svih zadaća i obveza za školu u subotu, misu u ned u večernje sate, a ništa strašno se neće dogodit da se pokoja i preskoči (smatram važnijim kvalitetno provedeno obiteljsko vrijeme negdje zajedno, ne nužno uvijek na misi , poštujem svačiji izbor da me se krivo ne shvati).

    Ne znam gdje živiš al obično ima uvijek puno ideja i izbora: planinarenje, izleti u prirodu, susjedni grad/mjesto, zoo, seoska gospodartva, nac.parkovi,parkovi prirode ma 100 čuda samo se trebate pokrenut. Vjerujem da bi se djeci dalo da je nešto malo drugačije nego inače.

    Danas nam nije baš uobičajena nedjelja,al evo ja sam ujutro imala utrku, MM je za to vrijeme s djecom izašao van po kvartu, divno vrijeme je bilo, djeca se družila on s ekipom na kavi. Ja došla s utrke, brzinski ručak napravila, pojeli. MM je imao nekog posla, a kćerka je išla na rođendan kod najbolje prijateljice.

    Za to vrijeme je sinu došao frend na igru da budu solo, al ja sam im predložila zbog sunca da ih vodim negdje van. i tako smo završili po šumicama i nekim skrivenim kutcima Jaruna, osjećaj je bio ko da smo u nekoj šumi potpuno sami, oni su nešto istraživali, grane slagali, radili sklonište, "preživljavali" u divljini, ma ono ludo se zabavili. Bili smo preko 2 i pol sata vani na zraku. Taj njegov frend je bio oduševljen kako su se super zabavili, a i meni baš pasalo udisat zrak i upijat zrake sunca.

    Poslije su se još igrali kod nas doma. MM odveo malenog doma, usput vratio našu kćerku. Večera, tuširanje,spremanje torbi za sutra i spavanac.

    inače mi je najdraže kad svi odemo negdje zajedno van ZG, što će biti idući vikend jer idemo na more uživat u jednom posebnom doživljaju. i tako.

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Što se izleta tiče malo smo slabi s tim, kao kod Peterlin želim se odmoriti od posla pa malo stekamo ali svako toliko planiramo češće ići nekud...
    ja vam garantiram objema da će vas izlet napunit energijom i psihički "odmorit (od posla)" više od boravka u stanu. Probajte, najteže se pokrenut.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    inače mi je najdraže kad svi odemo negdje zajedno van ZG, što će biti idući vikend jer idemo na more uživat u jednom posebnom doživljaju. i tako.
    samo jedan komentar: ja doma imam već drame oko tog lijepog događaja, jer se jednom ne da i želi ostati u ZG, drugome je tlaka i ne želi propusitit svoju utakmicu, treći jedva čeka ... a baš sam se veselila ... najgore je ovo razdoblje kad nastojiš svima ugoditi ...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Baš kako Vrijeska kaže nastojiš svima ugodit. Kod nas se djeci ništa s nama neda i rađe igraju igrice. MM je isto ljenčina po tom pitanju i neda mu se al znam da je njemu do novca ko i meni. Kad se sve vrti oko glupog novca I onda ako nemožemo kako on kaže nešto pravo napravit neda mu se ni polovično. A meni svejedno samo nek su svi zadovoljni. Morat ću ja neke promjene uvoditi pod hitno hehe

  15. #15
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Slažem se s Lili, i ja bih izludila da su mi nedjelje iste. Ili bilo koji drugi dan. Danas smo duže odspavali jer smo jučer bili vani. Ustali se, popili kavu, spremili se i otišli na ručak. Vratili se, pospremili stan. Kasnije opet zaspali. Navečer otišli na jedan event čisto jer nam je oboma za posao bitno da budemo viđeni na tim događanjima. Sva sreća izvukli se rano, nije mi se uopće dalo ići. Sad se otuširali, ja pravim puding, on namješta plejku da napravimo neki žestoki Fifa okršaj.

    Inače su nam nedjelje ili kaos ili čisti mir, ovisno o tome jel njegova kćer taj tjedan nedjeljom kod nas ili nije. Ako je ona tu onda nam je sve puno mirnije, igramo se s njom, idemo na izlete, sladolede, igrališta, šetnje i tako, kako već ide s malim djetetom. Iduću nedjelju je kod nas pa mislimo otići možda čak do Osijeka u Zoo. Ovisno o tome kako će njena mama reagirati na ideju haha.

    A što se tiče novaca, nije to sve skupo. Ulaznice za recimo Kopački rit su koliko se sjećam od prošli put 10-15 kn. Lonjsko polje isto tako. Ulaznice za osječki zoo su za odrasle 20 kn, za djecu 10 kn, to sam jučer gledala. Ne znam odakle si ali ne vjerujem ni da ima neke prevelike razlike, možda jedino u Zagrebu ako je to skuplje, ne znam. A kako su ti cure i savjetovale, uvijek možete na neki izlet u šumu, na planinu i slično, to te ništa ne košta. Jednostavno ručak koji bi inače kući pojeli ponesete i eto ga.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Hvala svima za ideje. Mislila sam da te ulaznice više dođu al kad je ovako možda bi si mogli ponekad priuštit. Lonjsko polje nam je blizu pa nebi morali puno trošit za benzin....a izleti u prirodu jesu besplatni al eto tu nam je problem zainteresiranost. Drago mi je zbog svih vas da vam nije ovako ko nama hehe bilo bi vam baš dosadno

  17. #17
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Nama nijedna nije ista valjda.
    Iako imamo problem uskladiti zelje i potrebe curke od nepunih 5 i bahatog(sve mi je glupo )tinejdera od 17.g.Plus peso hahaha.
    Danas je curka bila na predstavi i radionici u Tresnji.Mi na kavici na suncu i sopingu.Tinejder doma.Zajedno kuhali,rucali.Odspavali.Pa zaostali kucanski poslovi i igra s curom.Tinejder teretana.
    Jucer Samobor maskenbal.
    Inace smo cesto na izletu i klopi na nekom imanju u okolici Zgb.
    Samobor slatkac,Sljeme setnja,kino,kazaliste.
    Stariji ide s nama uglavnom kad rucamo vani ili na dalje destinacije tipa more,Plitvice....Inace je doma,a mi u diru s curkom.
    Mi uzivamo skitati,iako se zalomi i ned.kad ljencarimo :D

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Što god tko mislio, za lijepe izletničke vikende ipak treba imati i novaca, nije isključivo stvar "pokretanja". Kad jedva spajaš kraj s krajem i u stresu crnčiš cijeli tjedan, prvo - slabije stojiš s pokretanjem obitelji, a onda te , usput, peče savjest da ćeš potrošiti novce (još ako imaš i profi prigovarača u široj ili užoj obitelji...) . Pa dođe taj vikend kad bi ti trebalo biti kao lijepo, digneš se u zoru da sve okolo organiziraš, sendviči, pohano, povrće, voće, karta, plan....sve u zdjelice, boce vode, maramice, vlažne maramice ...usput razmišljaš koliko ćete potrošiti na benzin, kavu, sok i ulaznice jer kad ideš negdje bar je to neizbježno itd.
    Ručak negdje vani ulazi u zonu nemogućeg. Pa gledaš okolo sretne obitelji koje to sve rade s lakoćom, pa te uhvati muka, pa moliš Boga da djeca ne krenu s onim "ali ja bih ovo...ono"...). I možeš se nekoliko puta igrati da ti je lijepo u divljoj prirodi dok vučeš tonu hrane na leđima, i to samo ako ostali ne prigovaraju kako im je dosadno, vruće, hladno...

    Sve mi je to poznato iz kriznih godina kad su djeca bila mala, a mi prevrtali svaku kunu. Kad si sam ili udvoje, sve je drugačije. Kad imaš obitelj, roditelje koji te crpe i puno premalo novaca, uopće nije jednostavno biti vikendom sretan.

  19. #19
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    treba novca, ali se moze i bez. ovisi o ocekivanjima
    anita, djeca su ti velika, ostavite ih same doma i odite samo vas dvoje

  20. #20
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    anita imam klince slicnih godina kao i ti.
    starijeg bez griznje savjesti ostavim doma, a nas troje odemo prosetati negdje ili nesto drugo.
    meni stariji s tim njurganjem pokvari uzitak. nit njemu bude dobro nit nama.
    sad kad su tako veci MM i odemo bez njih. neobavezna setnja, imamo sumu iza kuce, imamo setnice. pa sad to njihovo neeeeeeeeeedaaaaaaaaaaaamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiseeeee eeeeeeeeeee sam odlucila iskoristiti za vrijeme za mene i MM.

    nas vikend izgleda da je jedan dan rezerviran za spremanje, nabavku, pranje i susenje robe. dakle robovi smo kuce u kojoj obavimo sve sto treba, a drugi ili se svi rasprsimo svojim gustom ili nesto zajedno napravimo. sad nemam pojma da li bi to znacilo da nam je svaki vikend isti ili ne.

  21. #21
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Nasi su 9,12 i 14 i jos uvijek jako vole ic s nama svugdje. Mi vikende iskoristimo za izlete, ( jednodnevne, dvodnevne ovisi o ostalim obavezama) ovaj vikend smo nako duuugooo vremena proveli kuci. A i kad smo kuci su djeca vani, vidim ih samo za rucak i onda navecer.

  22. #22
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    A sto se tice novaca - moji hvalabogu vole prirodu ( tako smo ih ucili od malena, svugdje smo ih vukli) tako da se ne potrosti jako puno. Benzin, sendvici i bok.

  23. #23
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Recimo Plitvice - bili smo sada, zimi... ulaznice jeftine, a priroda prekrasna.
    Risnjak isto. Susjedno brdo je besplatno. Itd, itd...
    Samo se treba okrenuti oko sebe i malo organizacije.
    Susjedna Bosna isto nije skupa, vikend izlet super.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Kad su to ulaznice za plitvice jeftine, osim onog obiteljskog tjedna? Mi taj obiteljski tjedan svake godine nekako ne mozemo, a ulaznice su mi strasna demotivacija. Mi imamo pravilo da bar jednom mjesecno odemo negdje gdje para treba i za to cuvamo novce. Ja sam velika skitnica, mm malo manje, a djeca prate. I vodimo ih, htjeli to oni ili ne. Najstariji je nakon godina nedamise, opet postao zainteresiran. Ovaj vikend nije mogao zbog nekih obaveza i bio je razocaran.

  25. #25
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Pa napisala sam - sada. Odrasli 60kn, djeca 30kn.

  26. #26
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    A recimo slapovi Krke su imali nedavno free ulaz. Brijuni isto imaju jeftiniju ulaznicu jedan tjedan u godini...
    Posljednje uređivanje od In love : 04.03.2019. at 08:19

  27. #27
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Joj ajde sad nemojmo. Izleti izvan grada koštaju i benzin i hranu i piće i ulaznice. 60 kuna za odrasle i 30 za djecu je za četveročlanu obitelj 180 kuna + benzin + hrana/piće, tu se skupi svota koja nekome tko nema novaca uopće nije mala.

    S druge strane, postoje i potpuno besplatne stvari, priroda je srećom besplatna, kao i gradski parkovi - mi u Zagrebu imamo Jarun, Maksimir, imamo Sljeme. Doduše, jasno mi je da to većoj djeci koja nisu navikla na obiteljske šetnje bude dosadno. Mi uvijek i oduvijek nastojimo negdje ići, kad nemamo puno vremena barem se prošetati na neko od ovih gore mjesta 2-3 sata.

    Nažalost moja kći uvijek ima dosta raditi za školu vikendom, a bome i MM i ja često radimo, pa nam nije baš svaka subota/nedjelja slobodna za izlete.

  28. #28
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Mi, pak, uzivamo u nedjelji kada se mozemo potpuno posvetiti jedni drugima. Zajedno pripremamo dorucak, prosetamo na kavu, odemo na misu. Nakon toga idemo na rucak kod bake i djeda. Popodne je predvidjeno za setnju i igru u prirodi, a nakon toga dijete moze na PS, a mi gledamo svoje filmove i serije. Ubacimo i vrijeme za drustvene igre (Covjece ne ljuti se, kartanje..). Bas mi je tesko iz te potpuno opustene nedjelje vratiti se u working mode.

    Fali li jos nekome dan izmedju nedjelje i ponedjeljka koji se biti oprostaj od opustenog vikenda i psihicka priprema za uzurban radni tjedan?

    Opcenito, mislite li da je doslo vrijeme da se veci naglasak u drustvu stavlja na kvalitetno vrijeme za opustanje i obitelj? Citam da neke zemlje vec rade na tome (petak postaje dio vikenda, radno vrijeme se skracuje na 6 sati...)

  29. #29
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mislimo da je vrijeme... a onda je Svizac zamotao čokoladu .

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Imaju oni društvo al i ta djeca nedjelje provode obiteljski a subotama se druže. Zato nam i rad za školu padne na nedjelju. A i teško ih natjeram ranije jer im se neda ništa. Mogla bi ih probati sve nagovorit da odemo negdje u šumu na izlet sad kad su ljepši dani. Svi smo bezvoljni nedjeljom jer su stvarno postale identične ko da nas je netko programirao na te nedjelje hehe. Ova ideja za tenis meč mi je super samo nezz jel to skupo....morat ću se raspitat malo
    Rješavaj to ODMA' prije nego krenu u srednju školu. Upravo sad je trenutak.

    Priča je jednostavna - ako nije sve odrađeno za školu do subote (kad namjeravaju izaći van) ne mogu van. Nek steknu naviku da stvari rješavaju odmah, dok su im još svježe. Gotovo... Iznimka može biti lektira ili neki projekti koji uključuju i druge ljude, ali sve što mogu, treba riješiti isti dan kad je zadano.

    Mi smo imali kratku dresuru krajem osnovne škole, ali ne mogu se požaliti - nakon prvog razreda srednje (gdje je još bilo lutanja) ja više nemam nikakvih briga oko njihovih obveza.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.03.2019. at 09:03

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ?? a zašto djeca ne bi mogla raditi za školu kad njima paše? Zašto ne bi išli van u subotu, a za školu radili u njedjelju?

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ?? a zašto djeca ne bi mogla raditi za školu kad njima paše? Zašto ne bi išli van u subotu, a za školu radili u njedjelju?
    Ako su odgovorni - može. Ali ako nisu - to je batina kojom ih se može pritjerati da odrade što treba.

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    anita je napisala da ima s tim problema. Da nema - ne bi nitko riječ rekao.... ali ako su djeca pokazala da ih se ne može natjerati da nedjeljom rade za školu, to je druga priča. U TOM SLUČAJU idući subotnji izlazak ja bih uvjetovala time da odrade sve školske obveze.

    Naravno, kod starijih osnovaca i srednjoškolaca ti ne znaš uvijek što sve ima i treba za školu, ali onda imaš e-dnevnik... Ako u njemu nema trojki i nižih ocjena ni izostanaka za koje ja ne znam - bujrum, idi van... Ali ako ima - paaa, nisam sigurna da bih podržavala subotnje ili bilo kakve izlaske.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.03.2019. at 09:09

  34. #34
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Mislimo da je vrijeme... a onda je Svizac zamotao čokoladu .
    Daj, mogu barem mastati

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Nedjelja kako je opisana u prvom postu za mene je upropaštena nedjelja. Nedjeljom se ide na planinarenje, ako ništa drugo barem poludnevno na Sljeme. Nikad ne kuham nedjeljom, niti se zadaće rade u nedjelju (dobro, nađe se nekih iznimaka, ali zbilja rijetko). Hrana i voda se nose sa sobom, u restorane se ne ulazi (iznimno neka kava). Tako smo obišli sve nacionalne parkove (u povoljnim terminima) i većinu parkova prirode.
    To mi je minimum za psihičko i fizičko zdravlje.
    (Doduše, ovu smo nedjelju potrošili na Fašnik u Samoboru, ali to je samo jednom godišnje!)

  36. #36
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mi se vikendom družimo s prijateljima, jer je to preko tjedna nemoguće. Dakle, ujutro uvijek utakmice, i subotom i nedjeljom, a onda popodne / predvečer ili nama dolaze prijatelji u goste ili mi idemo k njima.

  37. #37
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    samo jedan komentar: ja doma imam već drame oko tog lijepog događaja, jer se jednom ne da i želi ostati u ZG, drugome je tlaka i ne želi propusitit svoju utakmicu, treći jedva čeka ... a baš sam se veselila ... najgore je ovo razdoblje kad nastojiš svima ugoditi ...
    ma Vrijeska bit će im super, samo da nas posluži vrijeme. Stalno mijenjaju prognozu.

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Pa napisala sam - sada. Odrasli 60kn, djeca 30kn.
    Ovo zaista nije skupo, hvala ti na info.

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi se vikendom družimo s prijateljima, jer je to preko tjedna nemoguće. Dakle, ujutro uvijek utakmice, i subotom i nedjeljom, a onda popodne / predvečer ili nama dolaze prijatelji u goste ili mi idemo k njima.
    Zato sam ja sinu odmah rekla kad je krenuo trenirat nogomet da nema šanse da ide na sve te tekme jer želim da smo vikendom slobodni kreirati svoje vrijeme, a ne da smo robovi tekmi i natjecanja, ok može nekad, al stalno nope. Okrutna sam, al prolazi mi barem zasad


    Anita,
    moguće da bi im bilo i zanimljiva ideja planinarenja ili nekog druženja ako bi s vama išli i neki njihovi vršnjaci, prijatelji, ako imate neku obitelj koja bi vam se pridružila, klincima to bude super.
    Al obično je kamen spoticanja jedan od partnera kojem se baš i ne da, pa onda cijela obitelj postane inertna po tom pitanju. Znači ti bi trebala bit pokretač i organizator, uvijek nekoga takva uloga dopadne a mi smo tu da ti damo ideje
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.03.2019. at 12:13

  38. #38
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Zato sam ja sinu odmah rekla kad je krenuo trenirat nogomet da nema šanse da ide na sve te tekme jer želim da smo vikendom slobodni kreirati svoje vrijeme, a ne da smo robovi tekmi i natjecanja, ok može nekad, al stalno nope. Okrutna sam, al prolazi mi barem zasad
    Pa naravno da može i tako, ali ovisi koliko je njemu stalo do tog sporta i koliko je dobar u tome. Ako uđe u nekakvu selekciju ne može tu mama više ordinirati koliko će on igrati

  39. #39
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da može i tako, ali ovisi koliko je njemu stalo do tog sporta i koliko je dobar u tome. Ako uđe u nekakvu selekciju ne može tu mama više ordinirati koliko će on igrati
    Zato mi prvo na tekmu, onda dalje. I te tekme su dio vikenda i druzenja i nije mi nikakav problem tih sat vremena odvojiti za to.
    On se jako trudi za svoje mjesto u momčadi i ne cini mi se fer ne odvesti ga na tekmu zbog nekog svog ceifa.

  40. #40
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I mi, dapače, navijamo i s veseljem čekamo sve tekme redom a poslije i slavimo :D

  41. #41
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da može i tako, ali ovisi koliko je njemu stalo do tog sporta i koliko je dobar u tome. Ako uđe u nekakvu selekciju ne može tu mama više ordinirati koliko će on igrati
    ok to je neka posve druga sfera nismo pričali o istome.

  42. #42
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Lili ne trči pred rudo :D
    još te puno toga čeka pa ćeš dolaziti ovdje demantirati samu sebe

  43. #43
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Pa ja pišem sad iz ovih cipela kako mi SAD provodimo nedjelje, a poslije tko zna.
    Hoću reći već sada neki roditelji vode djecu na sve tekme subotama, oni su tek prvašići-1. razred osnovne, nama to ne pada na pamet , a falatiBože ni malom to nije problem zasad. Dapače,..svima dobro. Da ne spominjem neke roditelje koji psuju drugim momčadima, sucima, trenerima, meni je to onako pa to su mala djeca 7 god. oni se rekreiraju, majke ti mile nisu profesionalci. Al neki roditelji fakat gube živce i ponašaju se neprikladno
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.03.2019. at 13:28

  44. #44
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    To je istina, i ja to viđam. Uf, kakva je to pak tema za sebe

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Da istina je da za sve izvan mjesta stanovanja treba novac. Nije mi svejedno koliko ću potrošit na benzin i dal ćemo piti kavu kod kuće il u kafiću. Nažalost al tako je. Al nema veze super je kako mi nabacujete ideje pa ću iskombinirat nešto. Kako Lili kaže mora netko bit pokretač hehe

  46. #46
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ne moraš piti kavu u kafiću - nosi svoju. Ja to radim ali ne zbog uštede nego sam baš ovisnica i imam strah da neću naći kavu, ili će biti gužva ili će biti nestašica .

    A samo na temu, ja vih sad na vikende s frendicama - sve ostalo mi je dojadilo

  47. #47
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku

    A samo na temu, ja vih sad na vikende s frendicama - sve ostalo mi je dojadilo
    Tako je!

  48. #48
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Vidi se da imamo stariju djecu. Kad se samo sjetim kak sam bila nadobudna s tim organiziranjem slobodnog vremena, pa aktivnosti, pa "zanimljivih" vikenda. Sad hoću mir, ili možda kakvo drušvo iz škole, faksa, samo da je odmak

  49. #49
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Vidi se da imamo stariju djecu. Kad se samo sjetim kak sam bila nadobudna s tim organiziranjem slobodnog vremena, pa aktivnosti, pa "zanimljivih" vikenda. Sad hoću mir, ili možda kakvo drušvo iz škole, faksa, samo da je odmak
    Ma sto samo djecu?!
    I MM ima drugacije ideje provodenja vremena. Ja bih negdje u prirodu na hodanje, njemu je i kilometar previse.

  50. #50
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Kad su djeca bila mladja, vikend aktivnosti su bile

    - priroda - Maksimir, Sljeme, Jarun, setnja po okolnim livadama i bregima
    - drustvena zbivanja tipa kino, kazaliste, maskare, klizanje, bazen, ZOO i sl
    - posjet obitelji i prijateljima

    nesto od toga obavezno, a nekad su i sve tri skupine bile zgurane u jedan vikend

    nista od ovoga ne kosta puno, iako je bilo perioda kad su nam drustvene aktivnosti bile svedene na minimum, jer lova ... kao sto je netko gore vec napisao, kad zbrojis kino kartu *4, pa benzin, kokice i sok za sve nas, ispadne previse

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •