Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 73 od 73

Tema: Honorarni posao za studente koji govore engleski

  1. #51
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    nisam nikad volontirala u ovakvoj vrsti posla, ali nakon faksa jesam.
    to volontiranje mi je otvorilo vrata za stalno radno mjesto. iako ne ono za koje sam sanjala, ipak mi se otvorila prilika.
    tako da osobno smatram da volontiranje ti moze pomoci u zivotu.
    no volontirati kao sutdent 6 mjeseci je mozda ipak previse. nisam citala oglas ali kroz postove sam shvatila da se traze zavrsne godine. dakle i onaj ko je pisao oglas smatra da je to mozda previse za redovitog studneta.

  2. #52
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    u svakom slučaju su si napravili negativni PR

  3. #53
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da bi trebalo promijeniti naslov topica. Honorara nema, dakle, nije to nikakav honorarni posao.

    A ne znam niti spada li u volontiranje. Mislim, mozda sam u krivu, ali za mene je volontiranje poklanjanje vlastitog vremena i sposobnosti neprofitnoj organizaciji ili profitnoj ukoliko je riječ o nečemu što je korisno svima. Volontiranje bi za mene bilo i pomaganje na neki način nekoj osobi koja pomoć treba, a s kojom nisi povezan na nekom osobnom nivou.

    A obavljanje neplaćenog posla, u trajanju od 6 mjeseci, usred studiranja, za organizaciju zapravo koja MASNO plaća svoje djelatnike, s maglovitim obećanjem "networkinga" i stvaranja veza u budućnosti; to stvarno nikad ne bih nazvala volontiranjem, a još manje honorarnim poslom. Osim ako se honorarom ne smatra upoznavanje par uhljeba na eu nivou.

  4. #54
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    bravo marta, odličan komentar

  5. #55
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    marta right to the point

  6. #56
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    imamo mi i zakon o volonterstvu koji definira točno to što kažeš Marta:

    Volontiranjem se, u smislu ovoga Zakona, smatra dobrovoljno ulaganje osobnog vremena, truda, znanja i vještina kojima se obavljaju usluge ili aktivnosti za dobrobit druge osobe ili za opću dobrobit, a obavljaju ih osobe na način predviđen ovim Zakonom, bez postojanja uvjeta isplate novčane nagrade ili potraživanja druge imovinske koristi za obavljeno volontiranje, ako ovim Zakonom nije drukčije određeno.

    e sad, oni to valjda provlače kao rad za opću dobrobit

    inače, kad mediji objavljuju nešto što nije istina ili vam je sumnjivo je li istina, možete poslati članak na provjeru Faktografu koji se upravo time bavi
    na n1.info imaju i dugme uz članak da ga direktno šalješ (oni su mi inače manje senzacionalni od mnogih)

  7. #57
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Točno tak marta

  8. #58
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Marta,
    Meni je tvoj post ajme..

    Toliko predvidljiva reakcija jednog građanina (koje je podlegao) na propagandu koju šire naši novinari. Al dobro svatko misli i vjeruje što želi, ja znam činjenice, al neću više ulazit u to.
    Mislite što želite,ovo je slobodna zemlja.

    Sve je koma,užas oko nas, pljujmo, kritizirajmo, pa to nam najbolje ide. Bravoo!!!

  9. #59
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Pa misli li netko onda izaći u javnost s tim činjenicama, demantirati netočnu propagandu?

  10. #60
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    fakt je znaci, da ljudi jedva prezivljavaju, da se ogranicavaju ljudska prava, da se kaznjavaju obicni gradani a za isto podobnima gleda kroz prste ili nagraduje, da se obiteljske zlostavljace ostavlja na vlasti, da se smjenjuje pijune a moralne odgovornosti nema, samo zato jer smo podlegli novinarskoj propagandi
    j.bote, idem citat bitno.net
    Posljednje uređivanje od magriz : 15.03.2019. at 10:10

  11. #61
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    JSrećom da je samo 20% krivice na državi premreženoj legalnom korupcijom i nepotizmom na svim razinama. Ukinimo novine/portale pa će nam se za 80% smanjiti iseljavanje.
    X

  12. #62
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja stvarno ne razumijem. Prvo je topic otvoren kao odlicna prilika za zaradu studentima, onda si Lili napisala da se placa 150% i da ne nasjedamo na zle novinarske lazi, onda je ispala istina da se ne placa, ali nam i dalje govoris da smo blesavi jer vjerujemo zlim novinarima koji sire nesretnu propagandu?
    Ovako na prvu loptu cini se da si spin majstor ti. A ne novinari.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #63
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A tek intenzivni posao u oglasu a tu " par sati poslica s puno rupa za ucenje"?

    Uglavnom, ako je intenzivni posao onda je networking prilika, ali onda se valjda i plaća jer je intenzivan posao za državu a ne za neprofitne organizaciju. Ako je poslic od par sati onda možda i moze volonterski ali nije networking prilika. Pitam se što je... iako, poznavajući Hrvatsku, bit će na kraju neplaćeno višemjesečno intenzivno sljakanje s vrlo ograničenom mogućnošću networkinga :babavanga:

    PS - u mojoj firmi zapošljavaju puno studenata, za prave novce i s puno manje zahtjeva za znanje - ne trgaju se baš za raditi

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ja potpisujem Martu...
    vidim to kao priliku iskorištavanja studenata kao besplatne radne snage zbog situacije u zemlji sa nezaposlenošću pod krinkom networkinga tj. biti u društvu faca iz EU
    i jedna crtica u CV, ok. Koja opet bez neke veze neće ništa značiti...
    Ne mogu to gledati optimistično.
    Sasvim druga priča bi bila da je to plačen posao.

  15. #65
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Curke, išla sam provjeriti šta se događa jer znam da je odluka bila da se ide na plaćanje.

    Nažalost, promijenili su odluku u zadnji čas (zašto, ne bih znala) iako su do neki dan bili konzistenti u tome da se ide na plaćanje studenata.

    Odlučili su se povesti primjerom drugih država članica i ići na volontiranje.
    Eto to je zadnja info i očito da je izvor bio pouzdan.

    Nisam mogla vjerovat da mogu tako u zadnji tren promijenit odluku, prije sam povjerovala da se radi o nepouzdanom izvoru. Vrlo neugodno sam iznenađena ovakvom promjenom odluke.

    Molim moderatoricu da promijeni naziv teme u “volontiranje“.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.03.2019. at 11:56

  16. #66
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pa sad, ja se ne bih složila s time da je volontiranje jedna crtica u CV koja ništa ne znači ako nemaš vezu, na nekim mjestima sigurno, ali ne funkcioniraju sva radna okruženja na takav način, negdje dosta znači, pogotovo ako znaš navest što si kroz to volontiranje naučio
    tako da ne bih to tako olako otpisala, a organizatori nadam se da će provjerit da li je ta njihova ideja u skladu sa zakonom o volonterstvu
    i općenito malo jasnije iskomunicirat priču, pa će ostat manje prostora za senzacionalističke članke, meni nije uopće jasno što znači intenzivno radno vrijeme, a piše i da će im ostat vremena za obaveze na fakultetu

  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, išla sam provjeriti šta se događa jer znam da je odluka bila da se ide na plaćanje.

    Nažalost, promijenili su odluku u zadnji čas (zašto, ne bih znala) iako su do neki dan bili konzistenti u tome da se ide na plaćanje studenata.

    Odlučili su se povesti primjerom drugih država članica i ići na volontiranje.
    Eto to je zadnja info i očito da je izvor bio pouzdan.

    Nisam mogla vjerovat da mogu tako u zadnji tren promijenit odluku, prije sam povjerovala da se radi o nepouzdanom izvoru. Vrlo neugodno sam iznenađena ovakvom promjenom odluke.

    Molim moderatoricu da promijeni naziv teme u “volontiranje“.
    Vidiš, meni ovo daje misliti.... Kad bih htjela biti zločesta, rekla bih da su ovo namjerno smislili (natječaj sa slikom ) da bi nečije točno određeno dijete moglo sebi skupljati bullete za CV. Jer da bi se tamo dospjelo, treba uložiti puno (uzeti slobodnu studijsku godinu i imati para za preživjeti, osim ovog mizernog plaćanja troškova...).

    Sve u svemu - baš loš image - ili je zlonamjerno ili totalno nekompetentno i nepripremljeno. Ovo drugo je vjerojatnije, ali to nikoga ne opravdava.

    Lili, ja sam znatiželjna baba pa bi meni bilo zanimljivo doznati kako je ova priča završila, kad već nije sjajno započela. Nadam se da nisam u pravu, ali mi se ovo na prvu nije svidjelo.

  18. #68
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Peterlin
    Ma baš sam ljuta, ništa mi ne govori.

    PRES je u 2020. tad će se sve znati.

    Ma.ono ako su već htjeli slijedit primjer drugih zemalja i njihovu praksu tako su trebali otpočetka, a ne krenut s jednim, pa onda promijenit u zadnji tren. Mah...

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin
    Ma baš sam ljuta, ništa mi ne govori.

    PRES je u 2020. tad će se sve znati.

    Ma.ono ako su već htjeli slijedit primjer drugih zemalja i njihovu praksu tako su trebali otpočetka, a ne krenut s jednim, pa onda promijenit u zadnji tren. Mah...
    Ma jasno... Ti si očekivala jedno, a ispalo je drugo i puno lošije... Nije prvi put, a ni zadnji. Ne treba to uzimati srcu, ali treba biti jaaako oprezan kad ti se dijete želi prijaviti na tako nešto.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    evo, drugi o tome malo naširoko i detaljnjije...

    https://www.tportal.hr/komentatori/c...-foto-20190318

    mediji, ekonomija, recesija ...
    "Ali to jest popularna kolektivna priča koju mi sami sebi pričamo o našoj ekonomiji, o našoj državi, pa onda i o našoj budućnosti. Priča puna defetizma i mazohističkog samoranjavanja, samoponižavanja i samoporažavanja. Zar zbilja ne možemo i ne znamo drugačije?"



  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    I da, pitala sam strane studente
    Itekako volontiraju. Ne samo u društveno korisnim projektima, nego i "za CV"

    Kod nas, ništa ne može proći bez negativnih komentara.

  22. #72
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Slažem se s tobom da u nas apsolutno SVI mediji gnoje za svoje financijere i interesne skupine i da (isključivo) od gnoja žive.
    Slažem se i da nam je mentalitet dobrim dijelom neradnički.
    Ali koče li stvarno baš mediji gospodarski napredak zemlje koji je prvi preduvjet optimizma? Je li rast od 2-3% nešto čemu se moramo pokloniti dok okolne zemlje rastu 2-3× više?
    Što se tiče članka, jako puno ovisi i o katu nebeske visine na kojoj je promatrač. Sasvim prepojednostavljeno: znam ja da je Maruška Vizek vrsna stručnjakinja, ali ona na hrvatsku stvarnost gleda kroz brojke iz svog udobnog zagrebačkog ureda i pomoću kartice kojom plaća račune. Nije vam loše, narode, brojke to pokazuju!
    Gotovo isto kao kad najbolji prof. s PMFa sastavlja "savršen" udžbenik iz OŠ geografije kroz kojeg se učenička raja teško probija i ne vidi mu smisla.

    Što famozni Mali Čovjek ima od tih ekonomskih pokazatelja kad sa svojom profesorskom diplomom ne može godinama dobiti stalan posao pa crnči po zamjenama dok ga pretiču politički umreženi kolege za koje digne ruku ravnatelj i školski odbor iz iste mreže?
    Zašto bi mladi poduzetnik trpio stalno šikaniranje lokalne uprave koja je uhljebila stotine niškorisnih ćata?
    Zašto bi netko uživao da ga pravosuđe zbog omaške ili neke sitnice godinama masakrira i otme budućnost dok mafijašev sin u koruptivnoj hobotnici dočeka zastaru višemilijunske prevare? Koju korist od medicinskog aparata milijunske € cijene ima pacijent ako je pola tog iznosa završilo u nečijem džepu, ako znamo da je javna nabava jedna od najdubljih crna rupa zdravstva, ako se bolnica raspada, ako čeka 2g. na red za pretragu, ako nema liječnika koji će ga pregledati?
    Kako da medicinske sestre ne pobjegnu u inozemstvo kad rade 12h za 5000kn s kojima ne mogu preživjeti?
    Nisu ljudi baš toliko blesavi da žive i čekaju bolje sutra koje na ovom korumpiranom prostoru ne dolazi već 25g.
    Kako da budu zadovoljni kad HNB mirno gleda pljačku u CHF gdje opet mali ljudi moraju sudovati s velikim igračima? Linićev stečajni zakon? Papala maca privatizacija? Odvjetničke pljačke kroz ovrhe?

    Nisu ljudi pesimistični zato što mediji gnoje, nego zato što ih stvarnost gnoji. Vladajući se noktima održavaju, ali ne tako da stvaraju uvjete za nova radna mjesta, da ljudima bude bolje, nego upumpavaju gomilu novca u svoje biračko tijelo koje nezaposleno sjedi u birtijama i čeka da lova 5. u mjesecu kapne na račun.

    A onda, opet, pogledaj svijetli primjer uspona Međimurja, gle koliko stimuliraju poduzetništvo, grade i rade u interesu građana. Dakle, može se, ali uz pametne ljude neopterećene politikom. Neki dan eno vrhuške u Lici- obećavaju ljudima vodu i struju na valjda 10. izborima po redu. Halo, u 21.st. nakon 25g. vlasti oni nisu u stanju dovesti cestu, vodu i struju da ljudi ostanu.

  23. #73
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Dobar je ovaj članak Maruške Vizek. Ja tu ne čitam neku odvojenost od stvarnosti. Spominjalo se nekih 80% krivice - sigurno tih 80% nije na medijima, nego na politici, sudstvu, korupciji kojom smo premreženi itd. Ali mediji na to dodaju svojih 8%. Ako Ekonomski institut objavi usporavanje rasta, a mediji to prenose kao (obično paničnu) vijest o novoj recesiji - onda je to neprofesionalno i neodgovorno. Njihov mali dobrinos kaljuži.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •