Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 73

Tema: Honorarni posao za studente koji govore engleski

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno Honorarni posao za studente koji govore engleski

    Budući da vas ima dosta na forumu čija djeca sad već studiraju, stavljam link na honorarni posao za studente koji govore engleski jezik. Posao će biti plaćen preko SC-a, jako je dobra referenca i zanimljivo iskustvo. Ako ima dodatnih pitanja, mogu probat odgovorit.

    http://www.unizg.hr/nc/vijest/articl...jecaj-za-casn/

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Odlično!

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Jel u vrijeme podnošenja prijave biti i student i imati b2?

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja bih se prijavila bez obzira, tko zna koliko će im se ljudi prijaviti,a trebaju jako veliki broj.

    Tako da postoji mogućnost da će se posegnuti i za ostalima iz poola prijavljenih.

    Drago mi je da vam je korisno.

  5. #5
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    U uvjetima piše studenti završnih godina

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    U uvjetima piše studenti završnih godina
    pepi,

    studenti završnih godina preddiplomskog, diplomskog ili integriranog preddiplomskog i diplomskog studija

    Znači oni studenti čiji studij traje 3 god su po mom mišljenju i na 2.godini na završnoj godini, ja bih tako tumačila

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    a onima koji faks traje 4 godine su s 3. godinom isto u završnim godinama ili baš mora biti krajnja 4. godina?

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ma ajde molim te, ko da će oni to tako gledati, neka se slobodno prijave i s 3. godine, ma i s 2., treba im dosta liasonaca/časnika vjerujem da neće biti cjepidlake.

  9. #9
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    pepi,

    studenti završnih godina preddiplomskog, diplomskog ili integriranog preddiplomskog i diplomskog studija

    Znači oni studenti čiji studij traje 3 god su po mom mišljenju i na 2.godini na završnoj godini, ja bih tako tumačila
    Našla sam već neke kandidatkinje kojima sam proslijedila uvjete natječaja
    Posljednje uređivanje od pepi : 07.03.2019. at 16:00

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    super, odlično

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    A kaj su to liasonci?

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    to su časnici za vezu, francuska riječ

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    KOliko ja kužim, ovi to ne misle platit...plaćaju prijevoz i kao...hrana je osigurana...

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    andiko, kao što sam rekla svi studenti će biti plaćeni preko SC-a.

  15. #15

  16. #16

  17. #17
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Nisam baš pratila ali sam i ja danas vidjela na tportalu - meni je to prestrašno. Sram ih može biti

  18. #18
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Jadno i bijedno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #19
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Prestrašno

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Da im se bar nitko ne javi...

  21. #21
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ma to je bas super, po cijele dane ce imati sansu radit za dzabe, pa sta vise studentima treba :hrvatskaposla:

  22. #22
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    A Hrvatska će, kaže članak, nakon predsjedanja E.Unijom "prodisati punim plućima".

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Zašto tek tada
    Dajte nam da dišemo sada

  24. #24
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pa nama naši političari stalno na licima drže maske s kisikom. A mi ih ne pitamo zašto je zapravo nestalo zraka. Maske su nam skroz praktične.

  25. #25
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ovo što čitate na ovim linkovima u vezi neplaćanja časnika NIJE istina. To vam tvrdim 150%.

    Naši novinari često ne provjere svoje izvore prije nego što objave svakakve gluparije.

    A uoči predsjedanja a tek tijekom očekujem cijelo čudo dezinformacija. Katastrofa mi je postalo to naše novinarstvo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.03.2019. at 23:05

  26. #26
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Neki mininum minimuma bi bio da se novinar koji imalo drži do svoje profesije obrati direktno Tajništvu predsjedanja u MVEP-u i postavi pitanja koja ga zanimaju.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.03.2019. at 23:07

  27. #27
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sorry sad vidim.drugi link.

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ne mogu jednostavno vjerovat da su se naši poveli za primjerima drugih DČ (to je istina da u većini zemalja časnici jesu volonteri) jer do zadnjeg se tvrdilo da će časnici biti plaćeni preko SC-a.

    Baš ću pročačkat, pa javim.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.03.2019. at 23:11

  29. #29
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    mislim, ovo je tako tipično. djecu političara povlači se kao asistente u Brisel da peku zanat jer, Bože moj, samo oni govore strane jezike i pristaju na osrednju EU plaću, ma samo što na ulici ne spavaju (to budu zbilja dramatične priče koliko su se žrtvovali). a mladim hrvatima vulgaris nude se mrvice uz
    valjda ZET-ov pokaz ...već vidim novinske naslove kako se čude lijenoj HR mladosti koja ne želi volontirati, a njihovi EU kolege noktima se bore za takve pozicije koje ih vode u bolju budućnost.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ja nisam protiv volontiranja, ali treba vidjeti kako je to bilo organizirano u drugim zemljama.

    Ja svoje potičem da volontiraju, da steknu iskustvo koje im jednog dana može biti onaj sitni detalj koji će pravgnuti prilikom zapošljavanja.
    Na takvim mjestima oni koji će biti spretni, zasigurno će upoznati osobe koje će im u budućnosti moći dati kakav savjet, preporuku i sl.

    U inozemstvu se dio onoga što mi kažemo "preko veze" zove networking. Poslovi se dobivaju "preko veze", uz preporuku. (Druga je stvar što je kod nas u nekim sektorima to "preko veze" i sinonim za nekvalitetu...)


    A što se tiče novinarstva... 80% su krivi za atmosferu depresije koja vlada u državi.

  31. #31
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Čoksa
    Što je “najsmješnije“ zaista su studenti u drugim DČ volontirali,ali ja mislim da mi ne trebamo slijedit taj primjer nego platit naše mlade. Apsolutno.

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Vrijeska svaka ti je na mjestu.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ali ja mislim da mi ne trebamo slijedit taj primjer nego platit naše mlade. Apsolutno.
    zašto?
    tražili smo EU, dobili smo sve što ide uz to.
    zašto bi naši imali plaćeno, a drugi ne?
    nije EU kriva što naši studenti imaju lošiji standard od drugih (iako nisam sigurna koliko je to točno, ipak je studij kod nas većinom besplatan...)
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 14.03.2019. at 23:53

  34. #34
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    zašto?
    tražili smo EU, dobili smo sve što ide uz to.
    zašto bi naši imali plaćeno, a drugi ne?
    nije EU kriva što naši studenti imaju lošiji standard od drugih (iako nisam sigurna koliko je to točno, ipak je studij kod nas većinom besplatan...)
    Ali imaju losiju kvalitetu obrazovanja. Dovoljno je pogledati kako kotiraju hrvatska sveucilista u svijetu i npr koliko dolaznih mobilnosti studenata se godisnje ostvari.
    Samo je zalosno i netocno vjerovati da ce studenti volontiranjem na necem ovakvom steci networking za buduci posao. Ruku na srce, trazi se besplatna radna snaga a networking je rezerviran za kojekakve mladezi i sacicu onih koji imaju srece.
    Posljednje uređivanje od betty blue : 15.03.2019. at 00:01

  35. #35
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ovo JEST prilika za networking.

    Vrijeska zato što mislim da će odgovornije odradit ovaj posao ako su plaćeni. A i neke zemlje su rekle da su gledajući unatrag pogriješile s volontiranjem, da bi sad ipak platili časnike. Ne mora to bit neka velika lova al neki znak nagrade za dobro odrađen posao.
    Kvalitetan časnik je često prvi kontakt sa zemljom domaćinom i bitno je kako prezentira RH.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.03.2019. at 00:12

  36. #36
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Već sad se jako veselim predsjedanju u 2020.,mogu mislit komentara na sve strane što od novinara,što od građana koji nisu uopće u temi, al će bit garant sveznajući

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Tko ima lošiju kvalitetu obrazovanja?!

    Ja ne znam zašto onda naši informatičari dobivaju izvrsne poslove u inozemstvu ... kako to da imamo znanstvenike u različitim znanstvenim poljima koji kotiraju među najboljima u svijetu ...

    Treba uzeti u obzir različite elemente slabe dolaznosti studenata. Najveću dolaznost (i odlaznost) ima Španjolska. Ne bih rekla da je to zbog neke posebno bolje kvalitete studija (jer njihovi mladi se isto iseljavaju), nego zbog drugih privlačnih elemenata. Fiesta!

    Postoje različita rangiranja sveučilišta, i niti jedno nije savršeno, a mogla bih reći niti točno. Nema ispravne metodolgije. Na vrhu su uvijek prestižna britanska i američka sveučilišta, što je normalno jer su oni i osmislili rangiranje... No, koja je razlika između sveučilišta na 170. mjestu i onome na 210.? Vjerojatno nikakva.
    Na svijetu ima oko 16000 sveučilišta. Dakle, 500. mjesto zagrebačkog i nije tako loše, zar ne?

  38. #38
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ma naravno da nije uopće stvar u lošijem obrazovanju.
    Evo me sad trenutno u Bxl, ma naši ljudi su vrhunski profesionalci kad usporedim s nekim drugim DČ i odlično rade svoj posao.

    Govorim za svoj dio posla u koji imam.uvid.

    Al da ne idem u OT.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.03.2019. at 00:27

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijeska zato što mislim da će odgovornije odradit ovaj posao ako su plaćeni.
    nisam sigurna
    mislim da ako je motivacija i stjecanje novih znanja jedan od ključnih elemenata za zapošljavanje, onda se i biraju takve osobe
    vjerujem da se provede usporedno istraživanje (grupe "plaćenika" i grupe neplaćenih) da bi rezultati u kvaliteti rada bili isti ...

  40. #40
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Moguće.
    Ja čak pretpostavljam da je ovako napisan natječaj zapravo već sam po sebi zamišljen kao test.

    Mislim da ispravno razmišljaš, al malo ljudi će tako gledati.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije uopće stvar u lošijem obrazovanju.
    Evo me sad trenutno u Bxl, ma naši ljudi su vrhunski profesionalci kad usporedim s nekim drugim DČ i odlično rade svoj posao.

    Govorim za svoj dio posla u koji imam.uvid.

    betty govori o lošijoj kvaliteti ...

    a što se tiče plaćanja? evo, tvoj primjer. radiš u državnoj službi, plaća ti je zasigurno puno manja nego u privatnom sektoru.
    je l bi ti još bolje radila da imaš veću plaću?
    nisam sigurna. ti si jednostavno takav tip osobe (koji je motiviran), i ne radi isključivo radi novca.

    Ja sam uvijek govorila - moj posao je moj život. Ja ne radim da bih živjela, nego živim da bih radila.
    Možda sam idealist ... ali do sada mi je bilo dobro u životu. Tražila sam prilike, i tražim uvijek nove. (Naravno, novaca nikad dosta. Kažu danas novinari da su i čistačice bolje plaćene od moje vrste... možda se prekvalificiram, nikad nije kasno.)
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 15.03.2019. at 00:33

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    lili, tebi je vrijeme spavanja... još moraš ujutro otrčati dvadesetak kilometara ...
    a ako se ne naspavate, ništa od HR predsjedanja

  43. #43
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam protiv volontiranja, ali treba vidjeti kako je to bilo organizirano u drugim zemljama.

    Ja svoje potičem da volontiraju, da steknu iskustvo koje im jednog dana može biti onaj sitni detalj koji će pravgnuti prilikom zapošljavanja.
    Na takvim mjestima oni koji će biti spretni, zasigurno će upoznati osobe koje će im u budućnosti moći dati kakav savjet, preporuku i sl.

    U inozemstvu se dio onoga što mi kažemo "preko veze" zove networking. Poslovi se dobivaju "preko veze", uz preporuku. (Druga je stvar što je kod nas u nekim sektorima to "preko veze" i sinonim za nekvalitetu...)


    A što se tiče novinarstva... 80% su krivi za atmosferu depresije koja vlada u državi.
    Joj, Vrijeska. Srećom da je samo 20% krivice na državi premreženoj legalnom korupcijom i nepotizmom na svim razinama. Ukinimo novine/portale pa će nam se za 80% smanjiti iseljavanje.

  44. #44
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    svašta... također nemam ništa protiv volontiranja ali...
    pa nije to volontiranje - 1x tjedno ili na par dana kad traje neka konferencija ili kaj ja znam, neko prvenstvo pa je ajd ok da se traže studenti

    imaju studenti svoje obaveze a oni traže ljude na 6 mjeseci
    pa što onda traže studente, možda su mogli uzeti nezaposlene ili još bolje, penziće, oni bi nas najbolje predstavili s obzirom na demografske projekcije

  45. #45
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja se slažem s Vrijeskom. Radim puno s novinarima. Dobru vijest medij neće ni objaviti ako nije "sponzorirana". Ali zato na lošu svi skoče kao lešinari.

    O provjeravanju informacija i izvora uopće neću ni počinjati. Glavno da zvuči skandalozno, već je na portalu. Dok istina obuče cipele, laž je optrčala Zemlju.

  46. #46
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    i zašto aute nisu uzeli na sponzorske ugovore, ako se već gleda što tko radi, kako su to uredile druge zemlje?!?
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...o/2064172.aspx

    Uostalom, ako su iz ministarstva dali dobru info, nisu sve zemlje imale volontere, samo neke, pa to očito nije bila praksa u svim zemljama.

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    svašta... također nemam ništa protiv volontiranja ali...
    pa nije to volontiranje - 1x tjedno ili na par dana kad traje neka konferencija ili kaj ja znam, neko prvenstvo pa je ajd ok da se traže studenti

    imaju studenti svoje obaveze a oni traže ljude na 6 mjeseci
    pa što onda traže studente, možda su mogli uzeti nezaposlene ili još bolje, penziće, oni bi nas najbolje predstavili s obzirom na demografske projekcije
    X

    Ne znam kako je sada, ali otkad je krenula Bologna, nije više lako izostajati s nastave na faksu. Ne znam iz prve ruke (uskoro ću imati studente, ali još su mi sinovi u srednjoj školi) ali vjerojatno i od obrazovne ustanove treba tražiti da ti odobri odsustvo na 6 mjeseci za svrhu tu-i-tu...

    Meni se isto čini da je to prilika za neplaćanje ljudi koji bi to odradili uz prijavu. Eh, naša posla.... Možda griješim, aliiii nekako nisam baš optimist.

  48. #48
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se slažem s Vrijeskom. Radim puno s novinarima. Dobru vijest medij neće ni objaviti ako nije "sponzorirana". Ali zato na lošu svi skoče kao lešinari.

    O provjeravanju informacija i izvora uopće neću ni počinjati. Glavno da zvuči skandalozno, već je na portalu. Dok istina obuče cipele, laž je optrčala Zemlju.
    ali ovo JEST provjerena info. placa se 6mj prijevoz i imaju mogucnost da jedu

  49. #49
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ma govorila sam općenito, ne za ovaj članak...

  50. #50
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Aaa Vrijeska hvala ti punoo znaš me u dušu.
    Da ja radim s entuzijazmom, dugačije ne znam. Iako moram bit iskrena, imam jako dobru plaću zbog pozicije do koje sam došla svojim dugogodišnjim radom i trudom. Istina je također da sam s jednakim žarom radila i svoje prve crlo slabo plaćene poslove u privatnom sektoru.

    Planiranog trka nije bilo jutros jer ovo briselsko vrijeme je vrlo nepredvidljivo, pa i jutros pada kiša,a sam skoknula do hotelskog gyma prije doručka

    Ljudi ne vjerujte što pročitate,pa pogledajte ovaj link od Willow Telegram sve pretpostavlja, e pa krivo. Bit će sponzorstvo za automobile,a moguće da se ovdje radi o blindiranim vozilima koja moraju zadovoljit sigurnosne uvjete.
    Punooo je veća brojka potrebnih vozila i oni idu preko sponzora.

    Studenti neće radit pobogu 6mj u komadu, to je povremeni poslić pd par sati kad su tu delegacije, rupa za učenje koliko hoćeš.

    Da imam dijete studenta ne bih propustila ovakvu priliku.

    Bilo se odlučilo za plaćanje, al kad provjerim jel bilo nekih novih momenata javim.

    I vjerujte sve je upravo onako kako Angie piše. Pišu neistine,žele skandale, samo da je sve crno i negativno i oni svoj na svome, prodaja raste.

    Ja sam sad u modeu da prvenstveno ne vjerujem kad nešto pročitam jer sam često u situaciji da mogu osobno provjerit i uvjerim se da su to laži.

    Ne nasjedajte na negativnu propagandu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.03.2019. at 09:33

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •