Stranica 1 od 14 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 721

Tema: Koliko sebe ste žrtvovali u ime društvene prihvatljivosti?

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Koliko sebe ste žrtvovali u ime društvene prihvatljivosti?

    Jučer sam se na brzinu morala maskirati... i kostim koji uvijek mogu u tri minute sklepati je dijete cvijeća.
    Traperice koje inače nosim, majica koju inače nosim, hrpa nakita koji sam nekad nosila, marama u kosu koju sam nekad nosila, martensice, kaput od lažne kože, šal do poda... i voila...

    Malo šminke... i dijete mi kaže: mama, tako si lijepa.
    Sretnem susjede i svi mi kažu kako super izgledam...
    Wtf?
    Da, to sam ja... Ali, samo za maškare... Zašto nisam svaki dan?

    Koliko sebe ste izgubili putem...? Koji dio sebe smatrate sobom? Zašto si to radimo?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Prevario me naslov skroz naskroz

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Uf, slabo se ja žrtvujem da bi me drugi prihvaćali
    U mojim godinama uske traperice i duga kosa nije baš prihvatljivo. Ali, mene apsolutno nije briga što drugi misle o meni.
    Ja sam ja.

  4. #4
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mojca - Prevario me naslov skroz naskroz

    i mene, ali čekaj, još je rano, svašta će se još na 15-ak stranica izroditi
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 06.03.2019. at 14:53

  5. #5
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca - Prevario me naslov skroz naskroz

    i mene, ali čekaj, još je rano, svašta će se još na 15-ak stranica izroditi
    Tko ce prvi pocet?

  6. #6
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Za sve one koji misle da naslov vara, ovo je samo površni bliss koji je otvorio mnoga pitanja... naravno, outfit ima minimalno veze s pravom brigom oko gubitaka dijelova sebe.

  7. #7
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Za sve one koji misle da naslov vara, ovo je samo površni bliss koji je otvorio mnoga pitanja... naravno, outfit ima minimalno veze s pravom brigom oko gubitaka dijelova sebe.
    Pa bas sam htjela reci, taj pojavni aspekt sebe jos najmanje boli. Meni je velika zrtva npr. kada u ime drustvene prihvatljivosti (npr u poslovnom okruzenju) slusam svakakve gluposti i ne smjjem ih nazvati glupostima. Ili kad narcisima moram odsutjeti i praviti se da ne vidim njihove greske ili mane jer je to big no-no kod njih. Ali, s druge strane i diplomacija je vjestina koju mu je eto sudjeno nauciti

  8. #8
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Za sve one koji misle da naslov vara, ovo je samo površni bliss koji je otvorio mnoga pitanja... naravno, outfit ima minimalno veze s pravom brigom oko gubitaka dijelova sebe.
    ok, sad vidim da to nije tema...

    sve ima svoju cijenu.
    sloboda i autenticnost su odluke. koje doneses ili ne doneses

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Za sve one koji misle da naslov vara, ovo je samo površni bliss koji je otvorio mnoga pitanja... naravno, outfit ima minimalno veze s pravom brigom oko gubitaka dijelova sebe.
    Ja sam jako zadovoljna što su se neki dijelovi mene izgubili putem (kratak fitilj, netolerantnost, kritizerstvo... Našlo bi se toga još).
    Nema puno toga za čim žalim, a najbolji faktori korekcije bili su mm i djeca).
    Ako pogledam outfit, osim toga što nosim creatorice umjesto sajmonica, više manje isto kao u vrijeme mature

    Društvena prihvatljivost mi je bila topic u mladosti, jer je moja mama imala drugačija očekivanja. Nisam bila dovoljno curičasta, a takva sam otkad znam za sebe. Najbitniji dio koji sam putem izgubila (na sreću) je taj poriv da zadovoljim njena očekivanja i uklopim se u sliku idealne kćeri. Spasila sam se oko tridesete kad sam napokon odustala. I to nam je popravilo odnos.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.03.2019. at 16:45

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Za sebe bih rekla da sam putem izgubila društvenu prihvatljivost , tako da zapravo nemam šta da tražim na temi pa će ona imati opušten tok (ali nisam odolela da se ne zapljunem )

  11. #11
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jeblasebe vertex, ja sam ljetos pomislila, evo jedne normalne konačno, koja ne hoda oklopljena.

  12. #12
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Jeblasebe vertex, ja sam ljetos pomislila, evo jedne normalne konačno, koja ne hoda oklopljena.
    A sorry :D
    Samo za posao, obećavam!

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    A sorry :D
    Samo za posao, obećavam!
    Mrzim podstavljene grudnjake. Mrzim. Dosta mi je i armirana konstrukcija, a spuzva dodaje i koji centimetar.
    Iako sam upravo dobila dostavom neke majice , bijele , za ljeto i zakljucila sa tuom da se valjda ne proizvode zenske pamucne majice koje imaju dovoljno gust pamzk da se ne nazire grudnjak . Javite ako znate proizvodaca.

  14. #14
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Generalno, s godinama se više pronalazim, nego što se gubim (ali ne pravocrtno). Nedavno sam žrtvovala dio sebe, uz pas mater toj nekoj novoj modi čednosti, jer sam shvatila da sam jedina žena u ustanovi kojoj strše bradavice kad je malo hladnije. Sve druge (očito) nose podstavljene grudnjake pa mi se samoj počelo činit kao da hodam okolo s otvorenim pozivom na seks. I eto me dobro zakamufliranje u oklopljenom grudnjaku. Fizički neudobnije, psihološki komodnije. Ali to samo za posao.
    Zašto si to radimo? Između ostalog, zato što smo i društvena bića, i zajednica je naša potreba, a zajednica po prirodi stvari ne ide bez malo žrtvovanja sebe.
    S druge strane, ne vidim zašto ne bi nosila dugi kaput, šal do poda i puno ogrlica u svoje slobodno vrijeme (ako je posao takav da je neprijmjereno)? Pravih ili simboličnih...

  15. #15
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Generalno, s godinama se više pronalazim, nego što se gubim (ali ne pravocrtno).
    ja bih ovo potpisala, bas je lijepo napisano
    sve vise sam vjerna sebi i sve manje me briga sto ce drugi reci, a odgojena sam bas tako - sta ce selo rec'

    dio s grudnjacima ne potpisujem, meni su moji grudnjaci najbolji prijatelji
    i volim se u svim izdanjima, ali uzivam se sredjivati

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    [QUOTE=vertex;3091290]Generalno, s godinama se više pronalazim, nego što se gubim [QUOTE]

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, slabo se ja žrtvujem da bi me drugi prihvaćali
    U mojim godinama uske traperice i duga kosa nije baš prihvatljivo. Ali, mene apsolutno nije briga što drugi misle o meni.
    Ja sam ja.
    Meni su 40-te potpuno otkriće
    Bez problema svima kažem svoje mišljenje, ne namećem ga, čak i u familijarnim odnosima koji su nekad znali biti napeti jer svaka strana drži svoju istinu za sebe, ja sad ispalim mrtva-ladna šta mislim, ostanu paf i poslije mirna Bosna. Svi preživimo i nikad bolji odnosi

    Nikad me nije bilo briga što drugi misle, bitni su mi oni koji su MENI dragi.

    Evo razmišljam i razmišljam što sam ja to žrtvovala i ne pada mi na pamet, vjerojatno iam toga..al ono ja sma fakat tip živim svoj život i puštam druge jednako tako.. Nisam rođena društevno prihvatljivog ponašanja, malo više sam pomaknuta al sam si dobra.

    Njegujem i nutrinu i vanjštinu, ne mogu zamislit da sam dlakava od listopada do svibnja jer MENI je to onako fuj, neuredno. Ne kažem da se pri tom ne volim, al ne volim dlakave noge i dlakavo međunožje, ono ne volim ja, briga me šta drugi misle.

    Kad sam u nekim razgovorima s neistomišljenicima, nije mi problem reći što mislim. Šta ja znam, ne žrtvujem se baš (inače ne volim tu riječ, al dobro)

    Mislim da je ta "društvena (ne)prihvatljivost" izražajnija u manjim sredinama kao kod Flopice.

  17. #17
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    pulinka, daj malo o društvenoj prihvatljivost lansiranja vrlo bliske pasivno agresivne obitelji natrag odakle su došli u svrhu izbjegavanja već zakuhale situacije na prvoj lokaciji. Kolko je drustveno prihvatljivo trpit i kojeg člana obitelji?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    pulinka, daj malo o društvenoj prihvatljivost lansiranja vrlo bliske pasivno agresivne obitelji natrag odakle su došli u svrhu izbjegavanja već zakuhale situacije na prvoj lokaciji. Kolko je drustveno prihvatljivo trpit i kojeg člana obitelji?
    Ouch...Saosećam... Ali za to bi morala dozvati casu na temu .
    A i mogu se samo poklopiti ušima jer su i mene obavestili ovih dana da bi oni svi rado došli sad za vikend malo da se družimo :D

  19. #19
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam se na brzinu morala maskirati... i kostim koji uvijek mogu u tri minute sklepati je dijete cvijeća.
    Traperice koje inače nosim, majica koju inače nosim, hrpa nakita koji sam nekad nosila, marama u kosu koju sam nekad nosila, martensice, kaput od lažne kože, šal do poda... i voila...

    Malo šminke... i dijete mi kaže: mama, tako si lijepa.
    Sretnem susjede i svi mi kažu kako super izgledam...
    Wtf?
    Da, to sam ja... Ali, samo za maškare... Zašto nisam svaki dan?

    Koliko sebe ste izgubili putem...? Koji dio sebe smatrate sobom? Zašto si to radimo?
    zasto nisi svaki dan? jer ti se ne da, jer ti je glupo, jer...
    zasto bi ista izgubili? rastemo, razvijamo se i mijenjamo

    moram priznati da ne shvacam tvoj point

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    zasto nisi svaki dan? jer ti se ne da, jer ti je glupo, jer...
    zasto bi ista izgubili? rastemo, razvijamo se i mijenjamo

    moram priznati da ne shvacam tvoj point
    Slazem se.
    Meni ovo izgleda kao neka zalopojka za izgubljenom mladosti.
    Istina, mladost je imala svojih prednosti.
    Prva je ta sto si mlad i naivan pa mislis da je cijeli svijet tvoj i da imas vremena. I bezbriznost jer nitko ne ovisi o tebi. Sve ostalo si namecemo sami sebi, drustvene norme su samo dobar izgovor za pasivnost i ostanak u zoni konfora.

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Ma che. Pa društvo nas prilčno sabija. Ja opet shvaćam betty - nije poanta kostima djeteta cvijeća. Nego svega što moraš prešutit, čemu se moraš nasmijat ili makar ne komentirat. Zato forum možda izvlači pravu mene, zato ja tu i brijem .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.03.2019. at 15:13

  22. #22
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kod mene nije vikend u pitanju, nego dani, tjedni, a mozda i mjeseci. A ja bure baruta.

  23. #23
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene nije vikend u pitanju, nego dani, tjedni, a mozda i mjeseci. A ja bure baruta.
    reci Ne! mozes ti to!

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Za posao ili ljenčarenje?

  25. #25
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Za posao ili ljenčarenje?
    Mislis majice. Za po gradu. Ono , bijela klasika uz traperice i koznu jaknu. Po mogucnosti V izrez i da nije tanka ko papir.

    Ako me pitas za grudnjak. Odgovor je -za posao.
    Pa tko vidi bradavice preko grudnjaka, majice i uniforme, neka mu bude.

  26. #26
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ali to nisu stvari koje se moraju. To su stvari koje biramo, jer nam se manje sviđa neka druga opcija.
    edit: iza ine, koja se nadovezala na betty
    Posljednje uređivanje od vertex : 06.03.2019. at 15:15

  27. #27
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja nemam puno reć za depilaciju (depiliram redovito potkoljenice, bikini i pokazuje i to jedino i isključivo zato što je to "norma" da nije ne bi nikad). No moram priznati da ne kužim neprimjerenost traperica u 40-im??? Ja sam svaki dan u njima, u 99% su to one leggings (superstrech) i ne vidim što je tu neprimjereno?

  28. #28
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ajme mojca, pa "stalna u tom svijetu samo mjena jest".

    ja to nista ne dozivljavam tragicno. ne mislim da sam izgubila sebe, u nekim stvarima se malo promijenila jesam...
    ja stvarno bas ne kuzim tvoj problem.
    ako se neces sminkati, pa tko te tjera?

    ovo kako je vertex napisala:
    nades neki manji ili veci kompromis, jer smo drustvena bica.
    ali ako neces ni manji kompromis, pa onda nemoj!

  29. #29
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ma dajte pustite mojcu i šminkanje, ja imam većih problema. Halooo!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ma dajte pustite mojcu i šminkanje, ja imam većih problema. Halooo!
    evo jedne iz prošlosti, tetka, vikendica na moru
    http://forum.roda.hr/threads/73974-i...endicu-na-moru

    ne sjećam se kako je na kraju završilo...mislim da tetka i dalje dolazi u vikendicu

  31. #31
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma čekajte, pa jel nije nova moda da ti strše bradavice, a ne da nosiš podstavljen grudnjak?

    Evo, prije par mjeseci sam baš pomislila kako se žrtvujem zbog društvene prihvatljivosti. Trebala sam ići kod rođaka na krštenje djeteta, a s obzirom na to da većini moje rodbine nije prihvatljiv moj izbor budućeg muža, odlučila sam odigrati u korist društvene prihvatljivosti i doći sama. Da odmah razjasnim, osobi kod koje sam trebala ići moj izbor jeste prihvatljiv, inače mu ne bih ni došla na krštenje djeteta. Poanta je u drugim osobama koje su bile tamo. I eto, zbog društvene prihvatljivosti, a i zbog nervoze i straha od potencijalne svađe i drame, otišla sam sama. Nije bila samo moja odluka, nego zajednička. Zbog (mrzim ovo reći) mira u kući. Tako nam se tad činilo da bi bilo najbolje napraviti. Bilo mi je žao što idem bez njega, ali još više bi mi bilo žao da smo došli zajedno pa da smo izazvali svakakve komentare. Ovako je*iga, ja otišla, on došao idući dan, bili kod mojih, družili se i ajmo nazad. I s druge strane je bilo takvih situacija. Nekad sam i ja znala ostati, a on ići kod neke svoje rodbine zbog društvene prihvatljivosti.

    Ovako inače što se tiče stila, ne gubim se. Možda hoću nekad kasnije, ali sad nemam baš ni razloga.

  32. #32
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma čekajte, pa jel nije nova moda da ti strše bradavice, a ne da nosiš podstavljen grudnjak?

    Evo, prije par mjeseci sam baš pomislila kako se žrtvujem zbog društvene prihvatljivosti. Trebala sam ići kod rođaka na krštenje djeteta, a s obzirom na to da većini moje rodbine nije prihvatljiv moj izbor budućeg muža, odlučila sam odigrati u korist društvene prihvatljivosti i doći sama. Da odmah razjasnim, osobi kod koje sam trebala ići moj izbor jeste prihvatljiv, inače mu ne bih ni došla na krštenje djeteta. Poanta je u drugim osobama koje su bile tamo. I eto, zbog društvene prihvatljivosti, a i zbog nervoze i straha od potencijalne svađe i drame, otišla sam sama. Nije bila samo moja odluka, nego zajednička. Zbog (mrzim ovo reći) mira u kući. Tako nam se tad činilo da bi bilo najbolje napraviti. Bilo mi je žao što idem bez njega, ali još više bi mi bilo žao da smo došli zajedno pa da smo izazvali svakakve komentare. Ovako je*iga, ja otišla, on došao idući dan, bili kod mojih, družili se i ajmo nazad. I s druge strane je bilo takvih situacija. Nekad sam i ja znala ostati, a on ići kod neke svoje rodbine zbog društvene prihvatljivosti.

    Ovako inače što se tiče stila, ne gubim se. Možda hoću nekad kasnije, ali sad nemam baš ni razloga.
    ne mogu ti opisati koliko mi je teško ovo iti čitati. žao mi je, evo, ne znam što da kažem, baš sam se stiltala.
    odi s mužem daleko, ko ih *ebe.

  33. #33
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ne mogu ti opisati koliko mi je teško ovo iti čitati. žao mi je, evo, ne znam što da kažem, baš sam se stiltala.
    odi s mužem daleko, ko ih *ebe.
    I jesam, nekih 200 km udaljenosti, dovoljno haha. Ali da, kad sam zauzela stav tko vas *ebe, stvari su postale lakše.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    nekih 200 km udaljenosti
    u takvim odnosima, ovo je ključno i najbezbolnije se rješavaju problemi...
    ali kad ste vrlo blizu, društvena prihvatljivost je nažalost bitna... i naravno psiha pati
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 06.03.2019. at 15:57

  35. #35
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    u takvim odnosima, ovo je ključno i najbezbolnije se rješavaju problemi...
    ali kad ste vrlo blizu, društvena prihvatljivost je nažalost bitna... i naravno psiha pati
    Je, slažem se. Iako i roditelji jako često kompliciraju stvari čisto iz razloga što partner njihovog djeteta nije po njihovim mjerilima. A kamoli onda još i uža i šira rodbina. Pravi cirkus. I psiha itekako pati, ali i to je nešto sve izvrnuto pa pati psiha ljudi koji zapravo i žele da sve bude u redu, a psiha ovih koji prave cirkus je, naravno, super.

  36. #36
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Nikoliko. Drštvena prihvatljivost mi je skroz nezanimljiva. Ono što sam žrtvovala kod sebe bilo je isključivo zbog moje obitelji ali to je bio moj odabir i ne žalim. Dobro, možda malo žalim zbog nekih stvari jer nisam stigla ostvariti sebe u nečemu što jako volim ali ko ga šiša sad.

  37. #37
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    marta, valjda je stvar u tome da ti ne vjerujemo da ne znaš to sama riješiti :D

  38. #38
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    marta, valjda je stvar u tome da ti ne vjerujemo da ne znaš to sama riješiti :D
    Znao ona kako.
    Ali to nije drustveno prihvatljivo.

  39. #39
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Znao ona kako.
    Ali to nije drustveno prihvatljivo.
    previse drustvene prihvatljivosti nije dobro za psihicko zdravlje!

  40. #40
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    marta, valjda je stvar u tome da ti ne vjerujemo da ne znaš to sama riješiti :D
    Preblizu mi je, a ne zelim razriješiti ko da nema sutra. Pa se pitam kako to uopće izvesti, a da ne napravim zauvijek rusvaj. Mislim, kako izrazito pasivno agresivnoj osobi reći da malo sjaši, a da pri tome ne izazovem tektonski poremećaj i tsunami.

  41. #41
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Preblizu mi je, a ne zelim razriješiti ko da nema sutra. Pa se pitam kako to uopće izvesti, a da ne napravim zauvijek rusvaj. Mislim, kako izrazito pasivno agresivnoj osobi reći da malo sjaši, a da pri tome ne izazovem tektonski poremećaj i tsunami.
    ja ovako naslijepo. jer nemam kontekst.
    izmakni se. onako u zenu.

  42. #42
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Preblizu mi je, a ne zelim razriješiti ko da nema sutra. Pa se pitam kako to uopće izvesti, a da ne napravim zauvijek rusvaj. Mislim, kako izrazito pasivno agresivnoj osobi reći da malo sjaši, a da pri tome ne izazovem tektonski poremećaj i tsunami.
    Pocni sa komplimentom i natjeraj ju/ga da sama dodje do tvog zakljucka. Malo progutas vlastiti ego, malo uzvisis njegov/njen, podmetnes ideju :inception: i hranis ju

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Pocni sa komplimentom i natjeraj ju/ga da sama dodje do tvog zakljucka. Malo progutas vlastiti ego, malo uzvisis njegov/njen, podmetnes ideju :inception: i hranis ju
    Eee...to. Ovo meni ide kod moje bez greške...ali trajeee...

  44. #44
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Pocni sa komplimentom i natjeraj ju/ga da sama dodje do tvog zakljucka. Malo progutas vlastiti ego, malo uzvisis njegov/njen, podmetnes ideju :inception: i hranis ju
    Bome, to je za ove s diplomatskim vještinama. Iako, mislim da ne bi ni tada upalilo.

  45. #45
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Majice. Pa ako nisu za posao, šta te briga? MIslim, nije tvoj osnovni problem kvaliteta pamučne pletenine za majice kratkih rukava nego veličina sisa. Bradavice su tu ko ona ptičica na slonu, nije da se ističe.

  46. #46
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Psihičko zdravlje mi već pati. Btw, tetku sam riješila, ostala mi ​mama.

  47. #47
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    oje...zackoljeno...
    dubinski razumijem, ali pametan odnosno djelotvoran savjet nemam. ako ti pronades, javi.

  48. #48
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ne znam bi li upalilo, ali to je metoda koju ja koristim sa ljudima s kojima bih se inace najradije popickarala. I to je zapravo najtezi dio, kontrolirati poriv da sve steras u pm.

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ne stignem čitati sad
    Ja sam bila vještica,to mi je stalno pod rukom

  50. #50
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Farbam kosu jer sam sijeda od dvadesetih. Depiliram noge sto cesce jer imam pcos pa izgledam cudno ako ih ostavim. Ali, ne nosim podstavljeni grudnjak nego minimizer i vide mi se bradavice u vecini ljetne odjece.

Stranica 1 od 14 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •