Stranica 15 od 15 PrviPrvi ... 5131415
Pokazuje rezultate 701 do 721 od 721

Tema: Koliko sebe ste žrtvovali u ime društvene prihvatljivosti?

  1. #701
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    nisam mislila na teske bolesti, krivo sam se izrazila. nego tipa - pokvareni zub, kamenac na zubima, krezubost, pristavost, suha koza koja se ljuska do krvi, osnovna higijena, neuredna prehrana...
    meni je to osnovna briga o sebi. ako osoba to zanemaruje na sebi, ne ulijeva mi povjerenje da ce sve drugo odradit kako treba. jos gore mi je ako sebe zapostavlja zbog drugih ili posla.
    Kužim ovaj prvi dio (djelomicno)... ali čim si spomenula neurednu prehranu ulazimo u skroz novu kategoriju, pa treba dodati još i pušenje, nevježbanje, a ja bi dodala i “nerad na psihološkom djelu sebe”=toksične međuljudske odnose, sve vrste živciranja, nervoza, pucanja, agresivnih ispada...

    ...ja bome takvu osobu ne poznajem da je toliko sve “bas kako treba”. Evo možda Lili . Ali, jel ono Lili tvoj muž puši? Ako da, eto, pasivno puši .

    I što znaci ovo npr. u vezi prištavisti i suhe koze? Pa to je proces, nije to da riješiš odjednom... ja mojoj djeci obilno trackam ruke u 7h i u 21h svaki dan, pa su im svejedno svaki dan oko 18h popucale do krvi ako nisu stavili rukavice ili dobro obrisali ruke. Da mi netko vidi malom ruke u tom trenutku svašta bi mogao pomisliti...


    ...Lili, kužim ja tebe ovo za organiziranje... ali #prioriteti je l

    Kaae, dođi u Hrvatsku staviti zub, ako mogu iz Italije, možeš i ti iz Amerike .

  2. #702
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja isto ne poznajem toliko savršenu osobu, a imam neki osjećaj da i ne postoji.

  3. #703
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    joj bubilo, nitko ne govori o savrsenoj osobi, nego o nebrizi za sebe. mislim da svi znamo sto to znaci. nebriga je kategorija za sebe

  4. #704
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa ne znam... kako si ti napisala da ne bi imala povjerenja u takvu osobu... pa neki od ljudi s kojima najbolje surađujem ili su pretili, ili puše, a jednom čak i fali zub .
    Ne znam kako da shvatim to o neimanju povjerenja...

  5. #705
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I mislim da ne znamo svi i ne podrazumjevamo svi isto pod brigom o sebi, mislim da je to dosta rastezljiva kategorija

  6. #706

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    ma naravno svakom svoje!
    svatko si poslozi kako zeli i moze...
    meni brazilaska nije simpaticna ni u konceptu, ni u provedbi... (nije stvar vremena)
    tu sam stvarno old school, te taj trend uopce ne razumijem. sto je naravno samo moj problem.

    Ni meni! Ne bih otisla na depilaciju ni da mi netko plati.
    Moja koza stravicno reagira na takva maltretiranja pa mi je britvica i dalje najbolja prijateljica.
    Ali podrzavam golisavost kakvu nudi brazilska depilacija

  7. #707
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    I mislim da ne znamo svi i ne podrazumjevamo svi isto pod brigom o sebi, mislim da je to dosta rastezljiva kategorija
    ne mislim niti na debele, niti na pusace, ali nemam volje objasnjavat. idem pripremit sminku za sutra

  8. #708
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    BB je moš mislit da ja na sve to jako pazim, trudim se, al di sam ja ili bilo tko od savršenstva. To ne postoji.

    I ne puši mužić, znao je povremeno u stresnim situacijama, al smo ga izgnjavili djeca i ja

    BB kužim te za suhe ruke, moje moraju obavezno bit u rukavicama i često ih mažem kremama. Muž ništa ne maže, ni čice,ni ruke njemu koža glatka za poželit eh nepravde svijeta

    Bodulice, šumenka meni se još čini ista kakva je i prije bila, nije da je nešto puno izučavam. Samo je kratim i to je to.

  9. #709
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kod mene na poslu ima.jedan kolega, onako zgođušan i simpatičan,visokoobrazovan, ide u teretanu i baš se vide ti mišići, šminker je, al kad počne pričat ajme...odmah na prvu se vidi..
    Ja sam ga nazvala interno “falizub“

    Nevjerojatno mi je da mlad zgodan dečko koji vodi računa o izgledu nema jedinicu i ne poduzima ništa da rješi taj zub, ej jedinicu ...hellooou..

  10. #710

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    I meni je to sa zubima koma
    Crni, sivi, bezubi...nema opravdanja za neodrzavanje higijene i nebrige o dentalnom zdravlju

  11. #711
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    a što vaše šumenke se nisu s godinama olinjale? znam da sam među starijima ovdje, ali ima nas još u najboljim godinama.
    Podsisavaj pa da raste gusce . Zezam se. Ja zapravo bas ne vidim taj dio, mutno mi je . Al se sjetim samanthe iz sexa i grada i bojanja.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.04.2019. at 00:32

  12. #712
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene na poslu ima.jedan kolega, onako zgođušan i simpatičan,visokoobrazovan, ide u teretanu i baš se vide ti mišići, šminker je, al kad počne pričat ajme...odmah na prvu se vidi..
    Ja sam ga nazvala interno “falizub“

    Nevjerojatno mi je da mlad zgodan dečko koji vodi računa o izgledu nema jedinicu i ne poduzima ništa da rješi taj zub, ej jedinicu ...hellooou..
    Kod mene na poslu sam s dvojicom dobra koji su godinama bili bezubi. Jedan je govorio da mu je preskupo, iako ja to stvarno nisam mogla razumjeti, s obzirom da znam kolika mu je placa i da nije nikakav socijalni slucaj, a drugi je bas imao problem. Tko si nije s njim blizak nije ni mogao znati koliko je proucavao opcije i bio kod zubara, al ga priroda nije mazila. Obojica iznimno odgovorni na poslu. Dok ima suprotnih primjera jako puno. Besprijekoran izgled, a realizacija u suradnji nula bodova. Meni to nista ne govori o kvaliteti na poslu, tj. ne vidim nikakvu vezu, iako i ja mislim da su zubi bitni. I zbilja mi je veliki plus kod MMa sto ima kvalitetne zube. Al isto zbog toga ne sprema bolje po kuci.

    Zapravo opcenito ne mogu nikako izgled i pouzdanost povezati.

    Ja volim imati urednu kosu, lijepe cipele i jakne/kapute. Kod zubara idem dvaput godisnje. Al ne vidim da to nesto govori o meni kako radim, moze li se na mene osloniti. Trebala bih puno cesce na ciscenje lice, bilo bi dobro da idem na pedikuru, al bilo bi bolje i da cesce izadjem s muzem pa ne izadjem dovoljno. Da cesce posjetim roditelje. Da se cesce vidim s prijateljima. Da procitam knjigu vise. Da sjedim u tisini i odmaram. To mi je stoput bitnije od frizure u donjem dijelu tijela i sl.

    I voljela bih da sam se nocas naspavala, al dijete je nesto patilo. Sad cu cijeli dan bit bez veze. :/ Nema veze s temom, samo kazem

  13. #713

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Zar je netko uopce dovodio u pitanje produktivnost s bezuboscu?

    Meni je to jako ruzno, ali mi nema veze s nicim drugim osim nebrigom o sebi

  14. #714
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja sam tako shvatila magriz da dovodi u pitanje hoce li druge stvari odradit kako treba.

  15. #715
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I ja sam ju tako shvatila... da ako netko ne vodi računa o sebi u tom pogledu, da joj ne ulijeva povjerenje da će i druge stvari odraditi kako treba... a zbilja ju u tome ne razumijem...

    Bas znam obrnute slučajeve, gdje ljudi toliko rade ili brinu o potrebama drugih osoba da su sami sebi zadnji... i svatko zna da može računati na njih u bilo kojem trenu. Osim njihovog zubara, frizera i kozmetičara .

  16. #716
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    i svatko zna da može računati na njih u bilo kojem trenu. Osim njihovog zubara, frizera i kozmetičara .


    i za vertex i uskratu seksa

    nekidan sam gledala jedan stand up, super mi je zenska
    imala je bit o ciljanju kod davanja uzorka mokrace
    pa kaze - ne zelim vam previse reci o tome kako dolje izgledam
    recimo da nije ni grm iz sedamdesetih
    ali nije ni beba glatko
    ustvari, imam dolje taman toliko dlaka da odbijem pedofila

    e i ja tako preferiram

  17. #717
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku


    i za vertex i uskratu seksa

    nekidan sam gledala jedan stand up, super mi je zenska
    imala je bit o ciljanju kod davanja uzorka mokrace
    pa kaze - ne zelim vam previse reci o tome kako dolje izgledam
    recimo da nije ni grm iz sedamdesetih
    ali nije ni beba glatko
    ustvari, imam dolje taman toliko dlaka da odbijem pedofila

    e i ja tako preferiram
    Odlicna !

  18. #718
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    pa kaze - ne zelim vam previse reci o tome kako dolje izgledam
    recimo da nije ni grm iz sedamdesetih
    ali nije ni beba glatko
    ustvari, imam dolje taman toliko dlaka da odbijem pedofila
    E, da, to je ta mjera, taman!

  19. #719
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ima jedna jakna stara koju volim izlizana je i sve, ali je volim, i frendica mi govori da moram mijenjat. Uzela sam kaput prije g dana, ali se ne osjećam ja u njemu, ako me shvaćate, i jučer sam morala jer je jakna bila na sušenju, i idemo doma, a moja najstarija mama je u kaputu, mama je u kaputu... i sad se pitam, što bih trebala, malo više držat do sebe i dotjerat se da dam model djeci il bit ja, jer moja mama se oblačila skromno, ali uredno, kad bi išla nekamo, ali doma gotovo pa podrapano, pa valjda od tud obrazac, ali opet... ne volim konzumerizam, ne volim imati pun ormar nečega, volim minimum. Osjetila sam da me nekad čudno gledaju u toj jakni, ali ona ima kapuljaču i lijepu boju.

  20. #720
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pa ne moraš imat puno robe, možeš imat jednu jaknu al urednu i čistu da nije ishabana.
    Nije sve crno-bijelo, puno toga je između.

  21. #721
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne moraš imat puno robe, možeš imat jednu jaknu al urednu i čistu da nije ishabana.
    Nije sve crno-bijelo, puno toga je između.
    Da, puno toga ima između.

    Ja sad imam puno robe, ono baš hrpu... Nisam baš puno kupovala (ne držim do toga, kupila sam jesenas debelu zimsku jaknu na Hreliću i baš mi je dobra, nakon što se raspala jakna koju sam kupila prije udaje tj. prije cca 25 godina). S druge strane, dogodilo da sam dobila donacije od bliskih osoba. Prijatelj mi je iskrcao valjda kompletnu garderobu i cipele svoje mame nakon njezine smrti, a sve fine krasne stvari za kazalište i posebne prigode. Bila je istog stasa kao i ja - sve to ide. Evo, dala sam dalje jedne jedine hlače koje su mi bile tijesne, nikad nošene (vjerojatno su i njoj bile tijesne). Svakodnevne stvari nisam dobila, jer je valjda ocijenio da nisu za poklanjanje. Dobila sam samo ono 100% uščuvano, a to nije za svaki dan. I od ranije imam takve garderobe od mm-ove ujne. Ista stvar - ne radi se o svakodnevnoj odjeći koja se pohaba i zbog toga redovno mijenja, nego o svečanoj odjeći. Na kraju sam veći dio podijelila, a ostavila samo ono što mi se baš jako sviđalo.

    Aliii u svakodnevnom životu i dalje svaki dan nosim iste ne previše otmjene hlače (imam 2x crne i 2x plave), majice, veste i udobne gležnjače. Tu i tamo obučem sako ako baš moram, suknje i haljine rijetko. Ne volim odjeću u kojoj moram paziti kako sjedim, a potrefilo se da baš toga imam najviše, a uobičajena odjeća mi se pohaba i to redovno nadomještam. Baš jučer sam se sjetila ovog posta kad su mi pukle hlače od trenirke u turu. Kaže mm - daj baci to, a ja ne dam jer su fine mucaste i baš su mi dobre. Za njih nemam zamjenu. Zakrpala rupu na brzinu i vozi dalje... Za doma je sasvim ok.

Stranica 15 od 15 PrviPrvi ... 5131415

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •