Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 63

Tema: Cjepivo protiv HPV

  1. #1
    sandy2006 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    185

    Početno Cjepivo protiv HPV

    Jučer smo imali predavanje školske liječnice i preporuku da djevojčice (7. razred) cijepimo protiv HPV infekcije.Informacija baš nema puno obzirom da se to cjepivo daje tek nekoliko godina a saznali smo da je u npr. Sloveniji obavezno.Još se razmišljam i u velikoj sam nedoumici cjepiti ili ne???
    Zanimaju me vaša razmišljanja i iskustva.

  2. #2
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    moje osobno mišljenje - ne
    radije ću se svojski potruditi oko edukacije djeteta
    uostalom, ne želim biti objekt zgrtanja novčića

    edit: zar je u SLO zaista obavezno??
    a što ak neka cura želi u časne i ne želi se s*****???
    Posljednje uređivanje od zmaj : 09.11.2011. at 20:51

  3. #3
    sandy2006 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    185

    Početno

    U Rijeci je cjepljenje besplatno,tako su odlučili gradski oci.Cjepivo je skupo,čini mi se da je bilo govora o nekih 1 000 kn po cjepivu pa puta 3 koliko se puta trebaju cjepiti.
    U Sloveniji je obavezno od 2009.Za keksanje ne znam,ionako je preporuka da se cjepe prije prvih seksualnih odnosa...
    I ja sam sličnog razmišljanja kao i ti zmaj ali na premišljanje me nagnala priča o superdobroj,mirnoj i slatkoj djeci koja se po statistikama u 15. godini života troše,naravno bez zaštite jer to je smješno i bljak oko 20 % njih...

  4. #4
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    nije obavezno u Sloveniji.
    To je prvo neobavezno cjepivo u Sloveniji, a na teret zdravstvenog osiguranja,
    http://www.mz.gov.si/fileadmin/mz.go...1_okt_2011.pdf
    stranica 10.
    2.6. Cepljenje proti okužbam s humanimi virusi papiloma (HPV)
    Cepljenje se opravi s cepivom proti okužbam s humanimi virusi papiloma (HPV).
    Cepljenje se izvaja kot neobvezno

  5. #5
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    razumijem te
    i vrlo mi je dvojbeno...
    no bojim se da bi istom tako cijepljenjem dao nekakv vjetar u leđa...ma sigurno bi
    ko ona tupava merck reklama super cool curama s majicom i natpisom "one less"
    http://www.youtube.com/watch?v=hJ8x3KR75fA
    gardasil, gardasil, gardasil...mantraju taj gardasil ko mantru :rol:
    čista propaganda i zgrtanje i još se k tom ne obraća roditeljima nek curama šok šok
    i to prvo djevojčicama od 9!!!!!!!!!!!!!
    Posljednje uređivanje od zmaj : 09.11.2011. at 21:08

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    imali smo već temu , možda ti pomogne http://forum.roda.hr/threads/23452-c...papiloma+virus

    spojiti ću teme sutra.
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.11.2011. at 21:14

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    E pa, srećom, o tome ne budem ja morala odlučivati, nego neka si djevojčica lijepo sama odluči hoće li se ili neće cijepiti.

  8. #8
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Mima??
    djevojčica il cura??
    nude od 9god....
    a navodno traje oko 5god
    9+5=14... ihaaaaaaaaa

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Koliko ja znam, nude u sedmom razredu, a rijetka djevojčica ide u sedmi razred sa devet godina.
    Osim toga, ne moramo mi uzeti kad nude, možemo cijepiti i kasnije, ako djevojka poželi.

  10. #10
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    aha
    sretno, što god

  11. #11
    sandy2006 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    185

    Početno

    Hvala sirius,odoh proučavati!
    Mima ja nekako mislim da moja kćer od 13 godina ne bi trebala i mogla odlučivati o tome.Ali to je moje mišljenje.
    Mujice a nama rekli da je obavezno... bo...
    Posljednje uređivanje od sandy2006 : 09.11.2011. at 21:40

  12. #12
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj sandy2006 prvotno napisa Vidi poruku
    a nama rekli da je obavezno... bo...
    rekli vam u školi??

    i što sad da čovjek misli ??
    neg a žele uvalit.....

    edit; bolje zvuči kad je negdje obavezno
    ak je obavezno, mora da je i dobro i potrebno i poželjno ..........bleeeej
    Posljednje uređivanje od zmaj : 09.11.2011. at 21:44

  13. #13
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne znam na koji bi način obveza il neobveza u Sloveniji bila uvaljivanje cjepiva u RH

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Moja još nije u toj dobi, doći će brzo, a do tada ću se još zabavljati mišlju kako neće na cijepljenje nego ću je zastrašivati da se ne smije seksati jer će se zaraziti svim i svačim

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam na koji bi način obveza il neobveza u Sloveniji bila uvaljivanje cjepiva u RH
    Pa na nacin da ti strucna osoba u kaže da je poželjno cijepiti dijete tim cjepivom i kao argument navede da je cjepivo u Sloveniji vec u obveznom programu.

  16. #16
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja to ne bi nazvala uvaljivaljem nego samo krivim razumjevanjem
    http://www.ivz.si/Mp.aspx?ni=95&pi=5...Full&pl=95-5.0.

    koliko mi moje skromno znanje slovenskog dopušta ja sam shvatila da je to cijepljenje stavljeno u kalendar, kao rutinsko cijepljenje čiju cijenu pokriva ministarstvo zdravstva (dok kod nas to nije, nego cijenu plaćaju roditelji ili pojedini gradovi ako to odluče) ali nije obvezno nego se može odbiti

  17. #17
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Mame koje su imale HPV sigurno će cijepit svoju djecu, jer nebi htjele da prolaze ono što su one prošle!

  18. #18
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    grozna ideja
    nadam se da nikad neće biti obavezno

  19. #19
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Kao da je HPV jedino čega se treba bojati kod nezaštićenog seksa.

  20. #20
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Mujica se žalio da nitko ne traži informaciju.
    Ja bi inf iz prve ruke, ako može.

    Ima li novih saznanja koliko dugo traje zaštita?
    Je l' se kod nas (Zg) plaća? (2750 kn? Tri doze?)
    Istražuje li se djelovanje na muškima?
    Ima li smisla njih cijepiti?

    Znam da su ova pitanja bila odgovorena na starom topiku, ali prošlo je nekoliko godina, pa pretpostavljam da ima novih saznanja.

    Ne pitam iz dosade nego imam mušku i žensku djecu od 17 do 19 god.

  21. #21
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    http://mothering.com/peggyomara/vacc...cines-for-boys


    Iz teksta:
    Controversy over the HPV vaccine erupted in the press earlier this year when Michelle Bachmann claimed that someone had become mentally retarded in one week from the HPV vaccine. While her statement has been widely discredited, more than 18,000 reports of adverse events associated with the HPV vaccine have been made to the Vaccine Adverse Events Reporting System (VAERS) since 2006, including 72 deaths. In fact, the risk of adverse events associated with the HPV vaccine is 7 events per 100,000 vaccinated, while the risk of cervical cancer in the developed world is 3 cases per 100,000.The story of Gabby Swank, who reportedly died from complications of the HPV vaccine, is documented in the new film The Greater Good, streaming live on mercola.com until November 5th.
    Film postoji i dostupan je na vimeo.com

    Moj je stav oko ovoga ostao nepromijenjen.

  22. #22
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I ja sam mišljenja da ne bi cijepila. Za sada.

  23. #23
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj NetkoMiOteoNick prvotno napisa Vidi poruku
    Mujica se žalio da nitko ne traži informaciju.
    Ja bi inf iz prve ruke, ako može.

    Ima li novih saznanja koliko dugo traje zaštita?
    Je l' se kod nas (Zg) plaća? (2750 kn? Tri doze?)
    Istražuje li se djelovanje na muškima?
    Ima li smisla njih cijepiti?

    Znam da su ova pitanja bila odgovorena na starom topiku, ali prošlo je nekoliko godina, pa pretpostavljam da ima novih saznanja.

    Ne pitam iz dosade nego imam mušku i žensku djecu od 17 do 19 god.
    Ima novih saznanja.
    Još uvijek nije uočen pad djelotvornosti cjepiva kod djevojaka i žena koje su cijepljene u kliničkim studijama. To znači da u tih sedam godina, otkada se cjepivo primijenilo kod njih, djelotvornost u sprečavanju HSIL cerviksa uzrokovanih genotipovima 16 i 18 se održava na visokoj razini >90% cijielo vrijeme.
    Plaća se.
    Istražila se djelotvornost kod muških u sprečavanju anogenitalnih bradavica i karcinoma anusa. Viša je od 90% (odnosi se na genotipove 16, 18, 6 i 11).
    Ima ih smisla cijepiti, ali kod nas cjepivo još nije registrirano za muške (za sada).

  24. #24
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    n fact, the risk of adverse events associated with the HPV vaccine is 7 events per 100,000 vaccinated, while the risk of cervical cancer in the developed world is 3 cases per 100,000.
    Kajgod. Incidencija raka cerviksa u rvatica je oko 14/100,000. Drugdje u Europi se kreće od 5-6/100,000 do 20/100,000.
    Mada je usporedba posve "neusporediva". Jer karcinom cerviksa znači invazivni karcinom, od kojega još uvijek umire 25-30% žena (i nema nikakve koristi od karcinoma), a nuspojave cijepljenja su blage i prolazne (a korist od cijepljenja je smanjenje rizika od karcinoma).

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    Od danas su puštene u rad web-stranice neprofitne udruge ŽIVOT ILI CIJEPLJENJE. Stranica je koncipirana tako da posjetiteljima omogućava da se kroz pregled dokumenata, studija, izjava, slika i video-materijala informiraju o štetnosti cijepiva odnosno cijepljenja, što je ujedno i misija Udruge. Nadalje Udruga se zalaže za ukidanje zakonske regulative koja uvjetuje obavezno cijepljenje.

    Imate priliku biti informirani!

    Stranice možete pronaći na http://www.zivot-ili-cijepljenje.hr

    Zainteresirani za ćlanstvo u Udruzi, mogu se javiti predsjedniku Udruge, g. Ivici Galiću na slijedeći e-mail ivica.galic@zivot-ili-cijepljenje.hr

    @admin: Stranice nisu komercijalne

  26. #26
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    SANE Vax Inc. Discovers Potential Bio-hazard Contaminant in Merck’s Gardasil™ HPV 4 Vaccine

    http://sanevax.org/sane-vax-inc-disc...v-4-vaccine-2/

  27. #27
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Pa dobro ako je korisno cjepivo, zašto se njime ne bi cijepile punoljetne osobe - djevojke, a ne djeca?

  28. #28
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni osobno isto nije previše simpatično da se trinaestogodišnje djevojčice cijepe protiv virusa koji se prenosi spolnim putem, ali pretpostavljam da je dob određena na temelju statističkih podataka o tome kada djevojke stupaju u prve spolne odnose.

  29. #29
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A siguran sam da vas nitko nije informirao da je gardasil zagađen rekombinantnim DNK virusa HPV (rDNA).

  30. #30
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Razumijem statističke podatke, ali svejedno mislim da bi roditelji,zdravstvene i socijalne službe trebale poraditi na tome da djeca od 12 godina ne stupaju u spolne odnose za koje definitivno nisu ni fizički ni psihički zreli, a ne da im djelomično uklanjaju posljedice. Kao što je Cubana rekla u toj dobi nije samo HPV opasna posljedica, emotivna šteta po cijelu osobu, različite infekcije za koje nema cijepiva iako su ponekad izlječive antibioticima u tako mladoj dobi mogu ostaviti trajne posljedice na mladi organizam, rizične trudnoće, pobačaji na tako nježnom organizmu... Sve je to itekako vrijedno truda da se te mlade ljude okrene aktivnostima, prijateljstvima, pa i educira o izražavanjima zaljubljenosti primjerenim djeci, a ne da se nešto tako kompleksno svodi na ovo.
    Razumijem cijepivo kao cijepivo kod spolno i fizički zrellih dakle punoljetnih mladih osoba, ali nije mi jasno kako se nešto može tako ispaliti bez ozbiljnije strategije koja podrazumjeva cjelovitu brigu i odgovornost za reproduktivno zdravlje djece

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Uz program redovnog cijepljenja, cijepiš se protiv HPV-a, protiv tetanusa, protiv hepatitisa B, protiv vodenih kozica, protiv streptokoka, protiv svinjske gripe, protiv...protiv...i na kraju rikneš ako netko kihne kraj tebe jer ti je imunosni sustav zakržljao...sve su vakcine odradile umjesto njega...a onda se pojavilo nešto novo...
    Šalu na stranu.
    Moja frendica iz djetinjstva (koja mi sigurno ne bi dala loš savjet), rekla mi je da je dovoljno cijepiti djecu cjepivima iz redovnog programa. Žena je medicinska sestra i cijeli život radi na pedijatriji.
    Prije dvije godine sam mislila da ću morati promijeniti pedijatricu jer mi je mali bio svako malo napadnut od streptokoka. Svaki puta kada dođemo, ona nas pokušava predbilježiti za cjepivo protiv streptotkoka. Ne shvatite me krivo, nije mi do tih 500 i nešto kuna, ali se bojim da njoj jest. Što ako ona želi cijepiti dijete samo da bi naplatila? Ne, nisam paranoična. Frendica mi je upravo to i naglasila - da je cijena cjepiva bitan razlog zašto ga pedijatri zdušno nude!
    I uvjeravala me ona u tih par mjeseci da će cijeli život imati te probleme, da čim ide u vrtić mora se cijepiti protiv streptokoka jer je stalno izložen. Međutim, Bogu hvala, mali je nakon te nemile epizode bio godinu dana u komadu zdrav...stekao mu organizam imunitet unatoč antibioticima koje je morao uzimati u tom nemilom razdoblju. I bez cjepiva. A dokorica poslije šuti...

    I naravno, potpisujem Cubanu. Postoje i gore posljedice nezaštićenog seksa od HPV-a.
    Podsjećam, najprije su nam govorili da kondom štiti od svih spolnih bolesti.

    Onda se pojavilo cjepivo protiv HPV-a, pa se nakon toga teorija izmijenila - sada kondom štiti od svih spolnih bolesti, osim HPV-a.
    Čekajmo da se pojavi cjepivo protiv AIDS-a.

    A iza svega toga je jedan nevidljivi novčani tok.

  32. #32
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    SANE Vax Inc. Discovers Potential Bio-hazard Contaminant in Merck’s Gardasil™ HPV 4 Vaccine


    http://sanevax.org/sane-vax-inc-disc...v-4-vaccine-2/
    A siguran sam da vas nitko nije informirao da je gardasil zagađen rekombinantnim DNK virusa HPV (rDNA).
    http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/...C500112851.pdf

  33. #33
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Puno toga mi ovdje nije jasno, i nemam stručnosti da se izjašnjavam, ali kad se meni "aktivirao" virus i kad sam dobila po dijagnozi cin II zbog HPV virusa , rečeno mi je da je taj virus prisutan u organizmu kao i mnogi drugi, ali usred oslabljenog imuniteta se aktivriao i počeo "grickati"?!
    koji smisao cjepljenja da ne dobiješ nešto ako ga već tak i tak imaš?! ili sam u krivu?

    Ja sam cin riješila i od tada se kontroliram svakih 6 mjeseci - 1 godinu na redovnim pregledima. (ne računam predradnje za IVF-ove)
    BTW statistike radi - kad sam saznala da imam CIN II bila sam spolno aktivna u 20-tima i to samo s jednim partnerom.

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Ma nema ti veze s koliko partnera. Sigurna bi bila samo ako je on tebi prvi i jedini i ti njemu. Sve drugo je rizik. Kao što je i cjepivo rizik.
    Mene ne smeta sadržaj tih cjepiva. Smeta me što ima nuspojave. I smeta me kad se medicini prilazi čoporativno, a ne individualno. Okupiš 500 ljudi i svima im tvrdiš da im je potreban isti lijek (ili ista preventiva). To mi svodi medicinu na šarlatanstvo. Takav pristup mi obezvrjeđuje medicinu, a ne sadržaj cjepiva. I sadržaj homeopatskih pripravaka je da ti bude slabo...ima na tportalu članak o sadržaju homeopatije...pripravak od iscjedka oboljelih od gonoreje koji se toliko razrjeđuje i trese da u sebi ima samo energiju od te spolne bolesti...ne želim vrijeđati...ali neka se medicina odmakne od toga. Ne sredstvima, već stavom. Jer i homeopatski pripravci su takvi da odgovaraju apsolutno svima. Medicina bi trebala biti drugačija.

  35. #35
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj Manuela. prvotno napisa Vidi poruku
    Mame koje su imale HPV sigurno će cijepit svoju djecu, jer nebi htjele da prolaze ono što su one prošle!
    ja sam svoj riješila prije 10g vaginaletama interferona, redovno idem na testove i nikad se nije vratio, a da imam curicu niti u ludilu je ne bih cijepila s tim cjepivom. ništa osobno, ali morala sam to napisat jer me ovakve tvrdnje nerviraju. NHF

  36. #36
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    nemam hpv, nikad nisam imala loš papa test
    da je cjepivo istestirano i dokazano dobro, cijepila bi svoju djevojčicu kad joj bude vrijeme za to.
    sada mi je to jop uvijek siva zona.

  37. #37
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam mišljenja da ne bi cijepila. Za sada.
    isto ovako

  38. #38
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj sandra-zvrk prvotno napisa Vidi poruku
    Puno toga mi ovdje nije jasno, i nemam stručnosti da se izjašnjavam, ali kad se meni "aktivirao" virus i kad sam dobila po dijagnozi cin II zbog HPV virusa , rečeno mi je da je taj virus prisutan u organizmu kao i mnogi drugi, ali usred oslabljenog imuniteta se aktivriao i počeo "grickati"?!
    koji smisao cjepljenja da ne dobiješ nešto ako ga već tak i tak imaš?! ili sam u krivu?

    Ja sam cin riješila i od tada se kontroliram svakih 6 mjeseci - 1 godinu na redovnim pregledima. (ne računam predradnje za IVF-ove)
    BTW statistike radi - kad sam saznala da imam CIN II bila sam spolno aktivna u 20-tima i to samo s jednim partnerom.
    Ovo je djelomično točno. Ako se dobro kužim, virus je prisutan u tijelu i aktivira se kod npr. oslabljenog imuniteta, ali prisutan je samo kod ljudi koji su došlji njime u doticaj, ne kod svih ljudi.
    Dakle, mogao si imati doticaj s virusom HPV s 17 godina i tek sa 22 dobiti prve simptome.

    Ista priča je s Herpes simplexom (groznicom na usnama). Možeš ga imati u tijelu, a da ti se aktivira 3 puta u životu, ili 3 puta na mjesec, kako kod koga, ali ga nemamo u tijelu do prve infekcije tim virusom, izazvane "izvana".

  39. #39
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam svoj riješila prije 10g vaginaletama interferona, redovno idem na testove i nikad se nije vratio, a da imam curicu niti u ludilu je ne bih cijepila s tim cjepivom. ništa osobno, ali morala sam to napisat jer me ovakve tvrdnje nerviraju. NHF
    Draga, ti si valjda jedna od onih koje možeš izbrojat na prste jedne ruke da HPV cin II izliječiš "vaginaletama"!
    Mislim da neznaš i nisi svjesna što su proživljavale žene koje su se izliječile i one koje naželost nisu!

  40. #40
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Manuela. prvotno napisa Vidi poruku
    Draga, ti si valjda jedna od onih koje možeš izbrojat na prste jedne ruke da HPV cin II izliječiš "vaginaletama"!
    Mislim da neznaš i nisi svjesna što su proživljavale žene koje su se izliječile i one koje naželost nisu!
    Ja sam imala i CIN3 pa opet neću cijepiti.

  41. #41
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Manuela. prvotno napisa Vidi poruku
    Draga, ti si valjda jedna od onih koje možeš izbrojat na prste jedne ruke da HPV cin II izliječiš "vaginaletama"!
    Mislim da neznaš i nisi svjesna što su proživljavale žene koje su se izliječile i one koje naželost nisu!
    Jel ti znaš što je interferon?

  42. #42
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jel ti znaš Danice što je Vinča?

  43. #43
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ti znaš Danice što je Vinča?
    Ha?

  44. #44
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Čula sam.

  45. #45
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sori, Cubana, podsjetilo me tvoje pitanje na Balkanskog špijuna.

  46. #46
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Aaaa.
    Pa kad manuela čudi ko picek glisti.

  47. #47
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ti znaš Danice što je Vinča?

    zapljuvala sam ekran


    OT, imam još par godina do odluke

    definitivno mislim da je to odluka roditelja, ne djeteta, ne može dijete od 13 godina donositi takve odluke
    sada mislim da je neću cijepiti, ne s 13 godina
    iskreno se nadam da ću joj uspjeti objasniti da su te godine definitivno prerane za sex
    možda ću s njenih 15 i polaskom u srednju razmišljati o cijepljenju

  48. #48
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja nekako ne mogu zamisliti da šaljem dijete od 13 godina na takvo cijepljenje a da ne objasnim detaljno o čemu se radi i pitam dijete što misli o tome.

  49. #49
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    naravno da se treba objasniti i pitati djetetovo mišljenje
    ali odluka je na roditelju

  50. #50
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da 13-godišnje dijete kaže da se ne želi cijepiti, a ja odlučim da mora? Hm, teško.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •