Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Fuge u kupaonici

  1. #1
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno Fuge u kupaonici

    Imam problem s fugama u kupaonici, onima oko kade. Fuge su stare 10-ak godina (široke 3-4 mm, bijele) i jednostavno su potamnile od kupanja/tuširanja/vremena i izgledaju baš ružno. Mislila sam zvati keramičara da oba zida prođe novim slojem za fugiranje, ali MM mi kaže da to neće uspjeti jer fuga mora imati dubinu da bi se novi materijal primio (sve će se oljuštiti), a ovo je samo promijenilo boju (bijela fuga je posivjela, negdje i požutjela i ničim se ne da oprati). Jeste li imali takav problem, a da ste ga nekako riješili? Kako općenito osvježiti stare fuge?
    Hvala unaprijed

  2. #2
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Dakle, htjela bih ih uskladiti s ostalim fugama u kupaonici...

  3. #3
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    jesi probala sredstvom na bazi klora ocistiti ih?
    npr. ovim

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Ja tražim ovo sredstvo za obnavljanje fuga, ali ga nigdje ne uspijevam naći:

    https://knauf.hr/pro/proizvod/polaga...-boje-fuga-443

    Je li netko to koristio, je li učinkovito i gdje ima za kupiti?

  5. #5
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    jesi probala sredstvom na bazi klora ocistiti ih?
    npr. ovim
    Jesam, u Bauhausu sam kupila baš sredstvo na bazi klora, sve je potpuno čisto, ali se boja promijenila. Vidjela sam u dm-u one neke flomiće za fuge, strah me s tim bojiti po fugama, vjerojatno se ni boja neće podudarati:/

  6. #6
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Probaj sa bojom za fuge, mislim da baš u Bauhausu ima.

  7. #7

  8. #8
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja sam te fuge čistila onom čarobnom spužvom, ima ju vileda, ima i DM svoju varijantu
    ili možda sa onim power washerom, iliti šmrkom, ali to nisam nikad probala

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam, u Bauhausu sam kupila baš sredstvo na bazi klora, sve je potpuno čisto, ali se boja promijenila. Vidjela sam u dm-u one neke flomiće za fuge, strah me s tim bojiti po fugama, vjerojatno se ni boja neće podudarati:/
    Imaš dva rješenja - sredstvom na bazi klora "tretirati" i sve ostale fuge, da se boja izjednači ili zvati keramičara i pitati za savjet.

    Inače, to sredstvo je varikina (natrijev hipoklorit) i s njim treba biti oprezan.

    Ja sam radi fuga u kuhinji kupila ručni parni čistač, ali koliko vidim, tebi nije problem sada kako očistiti fuge, nego kako izjednačiti boju. Pa evo - kupi još jednu bocu tog klora i dobro...

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    koji parni usisivač? I ja razmišljam o njemu, baš zbog fuga

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    koji parni usisivač? I ja razmišljam o njemu, baš zbog fuga
    Neki najjeftiniji iz Interspara. Ovakav: https://www.njuskalo.hr/ostali-kucan...oglas-15028563

    Mislim da smo ga malo više platili, ali je bio ispod 300 kn. Meni je to važnije za kuhinju, jer imam napu i pločice koje je teško čistiti na drugačiji način.

  12. #12
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Hvala. Baš razmišljam o kupovini

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. Baš razmišljam o kupovini
    Gledala sam najprije u Elipsu i bili su mi preskupi, a onda se mm sjetio da svratimo u Interspar. U njega ide destilirana voda, a kabel je duuugačak, tako da nema problema s produžnjakom. Ima još oglasa na Njuškalu koji nisu istekli, ali sam radije uzela iz trgovine zbog garancije.

  14. #14
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Petrlin mrzim cistiti napu. onu mast koja ispari pa se "gumizira". to skidas s tim parnim cistacem? ako da idem si odmah kupiti jedan.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Petrlin mrzim cistiti napu. onu mast koja ispari pa se "gumizira". to skidas s tim parnim cistacem? ako da idem si odmah kupiti jedan.
    Nije sjajno, ali je bolje nego bez njega. Tek sam to nedavno nabavila. Moja napa je izvlačiva, filtere perem u suđerici, a onda kad su još mokri i dobro odmočeni, čistim ih u sudoperu. Dobar je za fuge, zaflekanu drvenariju i pvc stolariju. Za napu se baš ne usudim jako pariti, jer se bojim da ne otopi ljepilo i štošta...ali eto, nemam još previše iskustva.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.03.2019. at 13:22

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Evo, ovakva je naša napa: https://www.kralj.hr/product.asp?pro...&code=01130421

    Gadno ju je čistiti, jer ima hrpa teško dohvatljivih dijelova. Parni čistač pomaže, ali ni s njim ne uspijevam sve urediti jer ne mogu dohvatiti svaki zakutak.

  17. #17
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    super, hvala Ti

  18. #18
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    [QUOTE=Riri92;3092348]https://www.bauhaus.hr/probau-boja-z...la-250-ml.html[/QUOTE

    Ovo je možda ono što tražim, hvala

  19. #19
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš dva rješenja - sredstvom na bazi klora "tretirati" i sve ostale fuge, da se boja izjednači ili zvati keramičara i pitati za savjet.

    Inače, to sredstvo je varikina (natrijev hipoklorit) i s njim treba biti oprezan.

    Ja sam radi fuga u kuhinji kupila ručni parni čistač, ali koliko vidim, tebi nije problem sada kako očistiti fuge, nego kako izjednačiti boju. Pa evo - kupi još jednu bocu tog klora i dobro...

    Boja na tim pločicama uz kadu nije boja, nego nešto ružno. Ne bih se usudila dirati ostale fuge jer su prekrasne. A o parnom čistaču već duže razmišljam, hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •